2024 il dışı ATAMA ( Haziran )

Kodla Büyü
Arkadaşlar il dışı haziran ayına aldındı. Puanınız kaç ? il dışı istiyor musunuz ? Sizce bu sene okullar açılır mı ?

Arkadaşlar benimde 380 puanım var. Geçen yıl olmamıştı. Meslek lisesinde çalışıyorum ve sanki okulda bir tek bilişim öğretmeni benmişim gibi bütün işlerin bana verilmesinden çok yoruldum. Artık ortaokula geçmeyi düşünüyorum. Doğru bir karar olur mu? Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Arkadaşlar benimde 380 puanım var. Geçen yıl olmamıştı. Meslek lisesinde çalışıyorum ve sanki okulda bir tek bilişim öğretmeni benmişim gibi bütün işlerin bana verilmesinden çok yoruldum. Artık ortaokula geçmeyi düşünüyorum. Doğru bir karar olur mu? Tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Yanlış karar olur hocam, alan şefiyseniz istifa edin. Meslek öğretmeni için en iyi yer meslek lisesidir.

Ortaokul lise yada meslek lisesinde çalışırken emekli olmanın avantajı oluyormu yoksa hepsi aynimi

Alakasız olacak ama 26 puanlık yerlerden (3. Hizmet Bölgesi 5. Hizmet Alanı) 1. Hizmet Bölgesi 1. Hizmet alanına geçtim. İlk görev yerlerimi, oradaki samimiyeti arıyorum.

Hizmet puanı sadece norm fazlası olup zırt pırt yer değiştirmemeye yarıyor. İsteğe bağlı il değiştirme mazeret dışında zor, o da çoğu zaman il/ilçe emriyle. Branş normuna bakılınca sabit kalmanın tek yöntemi istediğin ile geçip 1 yıl sonra idarecilik. Bölümün olduğu bir kuruma geçerseniz ve fiili olarak da derse girerseniz (kimi idareciler hiç girmiyor da) en azından öğretmenlikten de uzak kalmamış olursunuz.

İdarecilikte 12 örgün + 10-12 saat maöl derse girdiğim bazı zamanlar oldu.

Ben 10 yıl meslek lisesinde çalıştıktan sonra ortaokula geçtim hayatımdaki en doğru kararlardan biriydi diyebilirim. Gerçekten çok yorucu müfredat ,iş yükü , öğrenci

340puan açılırsa tabi Antalya, izmir, Eskişehir, iskenderun yazmayı düşünüyorum ama yukarda öğretmenimizin de dediği gibi umut var mı? Yok

Nerden açtım başlığı moralim bozuldu abi :) 300 ler 400 ler havada uçuşuyor :) Umarım istediğiniz yerler olur arkadaşlar. Ama şunu farkettim mutlu olmadığım yerde verimlide olamıyorum. Okulum terör bölgesinde 6 yıldır ilmik ilmik işlediğim Atatürkçülük ve Vatan sevgisini bu sene seçimlerde hiç bir işe yaramadığını gördüm. Yine okulu yakıp yıktılar. Heves kırılması mı dersin pes etmişlik mi bilmiyorum ama ; İstiklal marşının gururla söylendiği bir okulda görev almak istiyorum artık.

Hocam ortaokulda bir BT sınıfın varsa rahatsın bence.İş yükü olarak bi meslek lisesi kadar olamaz.

Hocam ortaokulda bir BT sınıfın varsa rahatsın bence.İş yükü olarak bi meslek lisesi kadar olamaz.
Evet hocam çalıştığım okuldan da kaynaklanıyor olabilir bt sınıfım akıllı tahtalar var sadece derse girip çıkıyorum ders dışında ciddi anlamda kafamı yoran birşey yok mesela meslek lisesinde işletmeler de çok yormuştu beni artık

13. İller arası görev yeri değiştirilen öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri iptal edilmeyecektir. Ancak bunlardan yer değiştirmeleri gerçekleştirildikten sonra Yönetmelikte belirtilen mazeretlerden biri oluşanların atamaları, görev yerlerinden ayrılmamış olmaları kaydıyla iptal edilebilecektir. Ancak atama işlemini iptal ettirmeleri nedeniyle önceki görev yerlerinde alanlarında norm kadro bulunmayanlar, hizmet puanına bakılmaksızın norm kadro fazlası öğretmen olarak belirlenecektir.

Örmek: Diyelim tayin istedik tayinimiz çıktı. O arada yerimize biri atandı ve göreve başladı. Biz de tayinimizi iptal ettirdik ve okulumuza geri döndük. Bu durumda norm fazlası olduk.

Bu durum bir sonraki il dışı atama dönemine kadar mı olur?

2024 Yılı Öğretmenlerin İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu

IMG_7202.jpeg

370 380 puan nasıl oluyor ya .Kaç yıllık öğretmen merak ettim.Her yıl 30 puan alsan 12 13 yıl yapıyor .13 yıllık öğretmenim 250 puanım var .

hocam her yazana inanmayın. üstteki elemanın biri iki yıl önce 222 puanım var yazmış forumda. 2 yılda 120 puan almış :) kazı kazandan aldı galiba
Ben mi sayın hocam?

17 yıllık öğretmenim ve 370 puan var.
Sürekli zorunlu hizmet bölgelerinde çalışarak sizler de puan alabilirsiniz.
Kullandığımız üsluba lütfen dikkat edelim.

Geri