2023 - 2024 Öğretim Yılı Bilişim Teknolojileri Alanı Yazılım Dalı Yıllık Planlar

Kodla Büyü
Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Haftalık Ders Çizelgesi - Talim ve Terbiye Kurulunun 24.08.2023 tarih ve 2023-40 Sayılı Kararı
1693675361131.png

1693675430627.png

Bu yeni kurul kararı gereğince 9,10,11 ve 12.sınıf ders yükleri nasıl olacak şimdi ?
Kurul kararını görmeyenler için inceleyip buraya yorum yaparlarsa sevinirim.
Benim bu yazıdan anladığıma göre kendi yorumumu yazmak isterim.
9.sınıflar -->11 saat + 5 saat (Seçmeli) = 16saat ( Yeni kurul kararına göre,9.sınıftan itibaren kademeli ifadesi gereğince )
10.sınıflar -->14 saat + 0 saat (Seçmeli) = 14saat ( Eski karara göre )
11.sınıflar -->17 saat + 9 saat (Seçmeli) = 26saat ( Eski karara göre)
12.sınıflar -->24 saat + 7 saat (Seçmeli) = 31saat ( Eski karara göre)

Yorumumda hata varsa beni düzeltirseniz sevinirim :)

2020 yılı 21 sayılı karar gereğince Bilişim bölümü Haftalık Ders Çizelgesi Yükü
1693675862471.png

Son düzenleme:
Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Haftalık Ders Çizelgesi - Talim ve Terbiye Kurulunun 24.08.2023 tarih ve 2023-40 Sayılı Kararı
Ekli dosyayı görüntüle 73930
Ekli dosyayı görüntüle 73931
Bu yeni kurul kararı gereğince 9,10,11 ve 12.sınıf ders yükleri nasıl olacak şimdi ?
9.sınıflar -->11 saat + 5 saat (Seçmeli) = 16saat ( Yeni kurul kararına göre,9.sınıftan itibaren kademeli ifadesi gereğince )

2020 yılı 21 sayılı karar gereğince Bilişim bölümü Haftalık Ders Çizelgesi Yükü
Ekli dosyayı görüntüle 73932
Hocam doğru yazmışsınız.

Merhaba arkadaşlar… 9.sınıflarda 11 saat zorunlu 5 saat seçmeliyi meslek dersi seçmek zorunda mıyız?

Merhabalar. Programlama Temelleri dersinin meslek.eba.gov.tr de bulunan pdf ini incelediğim zaman blok tabanlı programlama öğrenme biriminin olmadığını gördüm.

Ekli dosyayı görüntüle 73930
Ekli dosyayı görüntüle 73931

2020 yılı 21 sayılı karar gereğince Bilişim bölümü Haftalık Ders Çizelgesi YüküEkli dosyayı görüntüle 73932
Bu sene için, bizi ingilendiren bir değişiklik yok sanırım. Seneye 10. sınıf Robotik Kodlama :3 saate düşüyor. kademeli olarak..

Son düzenleme:
Merhabalar. Programlama Temelleri dersinin meslek.eba.gov.tr de bulunan pdf ini incelediğim zaman blok tabanlı programlama öğrenme biriminin olmadığını gördüm.
Evet hocam kitapta yok. Ama 9. Sınıf yeni çerçeve öğretim programındaki ders öğrenme birimlerinde ve ders bilgi formlarında blok tabanlı var görünüyor bir çelişki olmuş demek ki.

Teşekkür ederim hocam. 12.sınıf seçmeli derslerinden mesleki yabancı dil ve işletmelerde beceri eğitimi planlarınız hazırsa çok memnun olurum

Davut hocam,seçmeli mesleki yabancı dil dersinin yıllık planını ekleyebilir misiniz

Davut hocam emeğine yüreğine sağlık çok teşekkür ederiz.

arkadaşlar elinde
9. sınıf SEÇMELİ PROJE TASARIM UYGULAMA dersi plan ve
seçmeli mesleki yabancı dil olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Kıymetli hocalarım plan tasarımlarına başladık inşaallah, vakit müsait oldukça haftalık ders çizelgesinde yer alan sınıflarımızın ortak, dal ve seçmeli derslerini mümkün olabildiğince burada günlük olarak paylaşım yapacağım. Siz kıymetli hocalarımdan ricam lütfen plan sormamanız, bu paylaşımı takip etmenizdir. Teşekkürler...

9. Sınıf Bilişim Teknolojileri Alanı Yazılım Gelişim Dalı Planlar
Teşekkürler hocam, emeğinize sağlık.

11.sınıfta 12 saat seçmeli(kültür veya meslek dersi) gözüküyor. Siz 9 saat seçmeli meslek dersi demişsiniz. Böyle bir şart var mı?
Şu anda 11, sınıf olanlarda 9 saat seçmeli. Seneye 11 lerde aynı 9 olacak.
12 saat seçmeli bu yıl 9. Sınıftan dan başlayan öğrencilerde kademeli uygulanacak.
Bu yılki 9 saat seçmeli okulun şartlarına göre tamamı kültür dersi, tamamı meslek dersi veya karışık olarak seçilebilir

Kıymetli hocalarım plan tasarımlarına başladık inşaallah, vakit müsait oldukça haftalık ders çizelgesinde yer alan sınıflarımızın ortak, dal ve seçmeli derslerini mümkün olabildiğince burada günlük olarak paylaşım yapacağım. Siz kıymetli hocalarımdan ricam lütfen plan sormamanız, bu paylaşımı takip etmenizdir. Teşekkürler...

9. Sınıf Bilişim Teknolojileri Alanı Yazılım Gelişim Dalı Planlar
Hocam Ağ Īşletmenliği dalı için de paylaşım yapacak mısınız. 12. Sınıfların okullardaki Işletmelerde Mesleki Eğitimi için plan var mı

Geri