2014 İL DIŞI tercih edilen iller

Kodla Büyü
Re: 2014 İL DIŞI en çok talep gören iller

Ankara 25 ama puan paylasan 18 kisi sadece

Arkadaslar il disinda onceden nerelerin acilacagi belli olurmu yoksa basvurular baslayinca mebbiste mi gorecegiz

15'inde 10 gün kaldı. bir aksilik çıkmazsa :cry:

16 sı desek daha garanti olur

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
vkaan44' Alıntı:
format_01' Alıntı:
evrimkahraman' Alıntı:
merhaba arkadaşlar. eşim asker tayini adanaya çıktı bende önce il dışından sonra eş durumundan tayin isteyeceğim puanım 82 başka adana isteyenler var mı acaba? bir de geçen yıllarda duyduğuma göre il dışı istemeyeni eş durumundan göndermemişler doğru mu ?

İl dışı tercih hakkınız var ise ve il dışı tercih de bulunmazsanız eş durumu tayininden faydalanamazsınız. bir kaç yıldır olan bu uygulama geçen sene de vardı kılavuzda belirtiliyor. yalnız il dışına hiç bir zaman iyi yerler açılmıyor. bu yüzden bir tane de olsa ölü tercih yapın hocam. en merkezi yer gibi. biz geçen sene böyle yapmıştık. sonra eş durumunda her yer açılıyor. rahatça gidersiniz inş:)

Afedersiniz bu gerçekten doğru mu? Kaynak gösterebilirmisiniz? Neredeetazıyo bu. İl dışı istemeyip de eş durumundan gidememezlik bana çok saçma geliyor.
hocam malesef doğru , son zamanlarda olan birşey

Demek istediğim resmiyette var mı il dışı istemeyenlerin özür grubundan atanamamaları. Varsa nerede yazıyo kaynak gösterebilirmisiniz?

bas_kan' Alıntı:
Mebbiste göreceğiz hocam...

Olur mu !
Mebbisten önce göreceğiz.aksilik çıkmazsa excel formatında göreceğiz inşallah.çünkü kılavuz yayınlanacak birkaç gün önce. Geçen sene de böyle oldu

"kelebek etkisi" ile olur, güveniyorum şansıma.
gideceğim ilçeden birisi il içi il merkeze gitmiştir, bir kişi de doğum iznindedir, bir kişi de askere gidiyordur :++:
vee beenn oraya hooop düşerim :D

bvck' Alıntı:
bas_kan' Alıntı:
Mebbiste göreceğiz hocam...

Olur mu !
Mebbisten önce göreceğiz.aksilik çıkmazsa excel formatında göreceğiz inşallah.çünkü kılavuz yayınlanacak birkaç gün önce. Geçen sene de böyle oldu
Hocam klavuzda acik okullari yayinlamazlar ki sadece tarihler kimler tatin isteyebilir onlar yazar bende mebbis te gorecegiz diye biliyorum
Bu arada ankara 26 olmus arkadaslar puan paylasimida yapsak

toplamda 13 bin kişiyiz herhalde.. Ancak il dışı isteyen kaç kişi olur bilemiyoruz.. Keşke tayin isteyecek olan her arkadaş bu anketlere katılsa daha sağlıklı sonuçlar elde edilir..

En azindan ankete katilanlar puan paylasimi yapsada 3 asagi 5 yukari ne olacagimizi bilsek, umarim 1 hafta sonra yeteri kadar yer acilirda hayal kirikligi yasamayiz

aydın isteyecek kişiler puanlarımızı da paylaşalım. 106 puan.

hizmet puanlarını eskişehir yazacaklarda yazarsa sevinirim. aydın eskişehir hangisi olursa gideceğiz bakalım

KILAVUZ NE ZAMAN YAYINLANACAK ACABA :mrgreen: %1 İhtimalim varmış, heyecan yapıyorum :mrgreen:

sguner_23' Alıntı:
craxx' Alıntı:
sguner_23' Alıntı:
Yıllardır il dışı atamaları takip ediyorum.Ankara,İzmir hep en fazla talep gören iller.Bu senenin asıl sürprizi(tabi ankete göre) Balıkesir,Samsun...

Süpriz olmasının sebebi acaba oradan evlenen arkadaşlar mı??
Evlenme meselesini tam olarak anlayamadım...

Daha önceki senelerde tayin isteyen sayısı az şimdi çok ise oradan evlenen olabilir diye düşündüm.
Başka sebeplerde olabilir.

Re: 2014 İL DIŞI tercihler

300 kişi oy kullanmış.Sayı 500 'leri bulursa daha gerçekçi olur.Bu arada ben bu sene 2000 civarı bilişimcinin yer değiştirmek için başvuracağını tahmin ediyorum...

Re: 2014 İL DIŞI ilk tercihiniz hangi il?-ANKET

kalvuz önemli değild de, iller p.tesi için ildışı açık yerleri liste halinde verirler mi?

Re: 2014 İL DIŞI ilk tercihiniz hangi il?-ANKET

Hocam iş illerden çıktı artık... Direk bakanlık mebbisten okulları listeleyecek..

Re: 2014 İL DIŞI zaman geldi çattı...

Büyük ihtimalle Pazartesi günü akşam saatlerinde (4-5 gibi ) Mebbis' de okulları görürüz...

Re: 2014 İL DIŞI zaman geldi çattı....

peki açık olduğu %100 belli olur mu o okulların, ilk defa il dışı isteyeceğim.

Re: 2014 İL DIŞI zaman geldi çattı....

hakkımızda hayırlısı bakalım.
benim anlamadığım.
10 tercih yapsak eşimle ve bana çıksa ona çıkmazsa eş durumuna kalır mı?
25 yapmak zorunda mıyız?

Geri