2014 İL DIŞI tercih edilen iller

Kodla Büyü
evrimkahraman' Alıntı:
ya kaşınıyorsan ne demek :verymad: :-1: verebilirsin cevabını ben sana hakaret etmedim küfür etmedim. pes yani sen bir öğretmen olarak bunları söylebiliyosan gerçekten çevreye baya uyum sağlamışsın sana kolay gelsin.
yorumlar bu kadar da sokak ağzına düştüyse diyecek bir sözüm yok benimde böyle ortamda işim yok.
sen benim yorumuma gereksiz diyemezsin, gerek görmüşümki içimden gelmişki yorum yazmışım, kendi düştüğüm sıkıntılara arkadaşlarım düşmesin diye tavsiye vermişim, sen kalkmış gereksiz diyorsun.

Ortalama 2000 civarı bilişimci bu yıl yer değiştirmek isteyecektir.Eğer ankete katılım 500 ' lere ulaşırsa daha sağlıklı sonuç verir...

sguner_23' Alıntı:
Ortalama 2000 civarı bilişimci bu yıl yer değiştirmek isteyecektir.Eğer ankete katılım 500 ' lere ulaşırsa daha sağlıklı sonuç verir...
kesinlikle.. ve lütffen öğretmen arkadaşlarım da puan ve şehir konusunda hassas davranırlarsa daha iyi sonuçlar alabiliriz..

sguner_23' Alıntı:
2000 nasıl?
geçen sene 2000 miydi?

2013 de 928 kişi yer değiştirdi.Bir o kadar kişi de istediği halde yer değiştirememiştir diye tahmin ediyorum.Bu yüzden 2000 'e yakındır.(Not:15 bin civarı bilişimci şuan görev yapmakta...)

2011-1
2011-2

2012-1
2012-2 313

2013-1
2013-2 2621

2014-1 330

diğerlerini bulamadım.

Sguner_23 05 May 2014, 19:20
Geçen sene 6000'e yakın bilişimci ihtiyacı vardı.2621 kontenjan gösterildi yani yaklaşık olarak boş normların %40'ı gösterildi.Daha önceki yıllarda ise %25 civarı gösteriliyordu.Bakalım bu yıl ne olacak...

2012-2 Atama Dönemi Sonucu Oluşan Minimum Puanlar (10.09.2012)a göre
313

2014 şubatta 330 kiş daha atanmış.

Bu durumda bile atama isteyemeyecek yaklaşık 5.bin kişi olur.
Birde gecen senelerde tayin isteyen yada eş durumundan gidenlerde var.

İzmir 25 olmuş.
232 kişiden bu kadar izmir yazacak varsa yaklaşık 5-6 bin kişi tayin isteyecek dersek 500 kişi izmir isteyecek gibi diyebilirim.
artık ya nasip diyebilirim.
Hakkımızda Hayırlısı.

tomreader2010' Alıntı:
Bu sene puanlar dahadami yukselecek yoksa gecen sene giden gittimi acaba
Puanlar her sene daha da yükselir.
Geçen sene gidenler olduğu gibi geçen sene tayin isteyemeyenlerde var.
Birde 30+6 veya 30+10 alan öğretmenler olabileceğini düşünmek lazım.
Bu sene yibo da çalışan arkadaşın 100 puanı olabilir ama gelecek sene 136-140 olur bir anda.

craxx' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
Bu sene yibo da çalışan arkadaşın 100 puanı olabilir ama gelecek sene 136-140 olur bir anda.
katılmıyorum. 2010'da geçen senekinden 21 puan daha yüksekte kapatmıştı izmir(3 yıl geçmesine rağmen). ayrıca 2010'dan beri norm sorunumuz vardı. 2013'e kadar bu sorun sürdü. dolayısıyla 3 yıllık bir sıkışma vardı ve geçen seneki iyi kontenjanlarla bu tıkanıklık kısmen giderildi. geçen senekine benzer kontenjanlar verilirse bu sene daha rahat olacağımızı düşünüyorum

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
craxx' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
katılmıyorum. 2010'da geçen senekinden 21 puan daha yüksekte kapatmıştı izmir(3 yıl geçmesine rağmen). ayrıca 2010'dan beri norm sorunumuz vardı. 2013'e kadar bu sorun sürdü. dolayısıyla 3 yıllık bir sıkışma vardı ve geçen seneki iyi kontenjanlarla bu tıkanıklık kısmen giderildi. geçen senekine benzer kontenjanlar verilirse bu sene daha rahat olacağımızı düşünüyorum
bened sizin gibi düşünüyorum yada süşünmek istiyorum :)

Re: 2014 İL DIŞI en çok talep gören iller

her gün her gün deprem yaşamaktan, deprem korkusundan bıktım tekirdağdaki 8 yıllık macerama son verme vakti geldi sanırım..nereye gidicem bilmiyorum, deprem olmayan yerler nereler :D

İzmir 28 olmuş
247 kişi oy kullanmış.
%12 civarı izmir yazılacak gibi
Hayırlısı

Yıllardır il dışı atamaları takip ediyorum.Ankara,İzmir hep en fazla talep gören iller.Bu senenin asıl sürprizi(tabi ankete göre) Balıkesir,Samsun...

Şimdi sitemizden 24 kişi Ankara'yı mı isteyecek?

sguner_23' Alıntı:
Yıllardır il dışı atamaları takip ediyorum.Ankara,İzmir hep en fazla talep gören iller.Bu senenin asıl sürprizi(tabi ankete göre) Balıkesir,Samsun...

Süpriz olmasının sebebi acaba oradan evlenen arkadaşlar mı??

craxx' Alıntı:
sguner_23' Alıntı:

Süpriz olmasının sebebi acaba oradan evlenen arkadaşlar mı??
Evlenme meselesini tam olarak anlayamadım...

format_01' Alıntı:
evrimkahraman' Alıntı:
merhaba arkadaşlar. eşim asker tayini adanaya çıktı bende önce il dışından sonra eş durumundan tayin isteyeceğim puanım 82 başka adana isteyenler var mı acaba? bir de geçen yıllarda duyduğuma göre il dışı istemeyeni eş durumundan göndermemişler doğru mu ?

İl dışı tercih hakkınız var ise ve il dışı tercih de bulunmazsanız eş durumu tayininden faydalanamazsınız. bir kaç yıldır olan bu uygulama geçen sene de vardı kılavuzda belirtiliyor. yalnız il dışına hiç bir zaman iyi yerler açılmıyor. bu yüzden bir tane de olsa ölü tercih yapın hocam. en merkezi yer gibi. biz geçen sene böyle yapmıştık. sonra eş durumunda her yer açılıyor. rahatça gidersiniz inş:)

Afedersiniz bu gerçekten doğru mu? Kaynak gösterebilirmisiniz? Nerede yazıyo bu. İl dışı istemeyip de eş durumundan gidememezlik bana çok saçma geliyor.

Sakaryayı yazacak arkadaşlar, puanınızı söyler misiniz? Benim 51,TEF...

vkaan44' Alıntı:
format_01' Alıntı:
evrimkahraman' Alıntı:
merhaba arkadaşlar. eşim asker tayini adanaya çıktı bende önce il dışından sonra eş durumundan tayin isteyeceğim puanım 82 başka adana isteyenler var mı acaba? bir de geçen yıllarda duyduğuma göre il dışı istemeyeni eş durumundan göndermemişler doğru mu ?

İl dışı tercih hakkınız var ise ve il dışı tercih de bulunmazsanız eş durumu tayininden faydalanamazsınız. bir kaç yıldır olan bu uygulama geçen sene de vardı kılavuzda belirtiliyor. yalnız il dışına hiç bir zaman iyi yerler açılmıyor. bu yüzden bir tane de olsa ölü tercih yapın hocam. en merkezi yer gibi. biz geçen sene böyle yapmıştık. sonra eş durumunda her yer açılıyor. rahatça gidersiniz inş:)

Afedersiniz bu gerçekten doğru mu? Kaynak gösterebilirmisiniz? Nerede yazıyo bu. İl dışı istemeyip de eş durumundan gidememezlik bana çok saçma geliyor.
hocam malesef doğru , son zamanlarda olan birşey

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
vkaan44' Alıntı:
format_01' Alıntı:
evrimkahraman' Alıntı:

hocam malesef doğru , son zamanlarda olan birşey
Bu durumda il dışında tercih ekranında bütün okullarımı görüyoruz yoksa sadece ihtiyaç olanları mı?

2 ay önce bir İzmir ildışı başlığı açtım, tüm herkesin aklına düşürdüm :(
herkes istemiş :D hayırlısı, uşak deseydim acaba herkes uşak mı isterdi :cry:

Internet' Alıntı:
2 ay önce bir İzmir ildışı başlığı açtım, tüm herkesin aklına düşürdüm :(
herkes istemiş :D hayırlısı, uşak deseydim acaba herkes uşak mı isterdi :cry:
: al bendende o kadar hocam 2 ay once ankara basligi acmistim 2. Siradada ankara var

Geri