2013-alan değişikliği işlemleri

Kodla Büyü
Büyük bir umutla bekliyordum ama duyuruyu okuyunca umutlarım suya düştü. "Aylık karşılığı okutacakları derslerin
öğretmenliğine alan değişikliği yapılmayacaktır." ibaresi var. Benim bundan anladığım edebiyat mezunu türkçeye atanamaz. 80 nolu çizelgede bu aylık karşılığı dersler yazıyor. Siz de benim gibi mi anladınız. Edebiyat öğretmenliği düşündürüyor beni. Lise ve ergenler... :(

gülecim' Alıntı:
Büyük bir umutla bekliyordum ama duyuruyu okuyunca umutlarım suya düştü. "Aylık karşılığı okutacakları derslerin
öğretmenliğine alan değişikliği yapılmayacaktır." ibaresi var. Benim bundan anladığım edebiyat mezunu türkçeye atanamaz. 80 nolu çizelgede bu aylık karşılığı dersler yazıyor. Siz de benim gibi mi anladınız. Edebiyat öğretmenliği düşündürüyor beni. Lise ve ergenler... :(
hocam edebiyatçı türkçeye alan değişikliği yapamaz zaten, nadiren istisnai durumlar oldu
peki aöf mezununun edebiyata alan değişikliği hakkı var mı?

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
gülecim' Alıntı:
hocam edebiyatçı türkçeye alan değişikliği yapamaz zaten, nadiren istisnai durumlar oldu
istisna da olsa önceki zamanlarda böyle bir hak tanınmış olunca umudum vardı ama nasip. Ben mezun olduktan sonra diplomamı okuluma götürdüm üst yazı ile ilçeye, ile gönderildi. şu an mebbis de sanki edebiyattan mezun olmuşum da bilişim tekn öğretmeni olarak atanmışım gibi görünüyor. Emin olmamakla beraber bu durumdan aöf mezunun edebiyata alan değişikliği hakkı olduğu yorumununa varmıştım. Sorduğunuz sorunun net cevabını pazartesi ilsisten anlayabilirim sanırım başvurular açılınca.

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
gülecim' Alıntı:
Hocam bana edebiyat öğretmenliği açılmış.

Antalya ya alan değiştirerek Teknoloji ve tasarıma geçerek gelmiştim, kepez ilçesine özür grubundan, bu günki kontenjanlarda ne bir kepez ilçesi ne de muratpaşa ilçesi açık, halbuki ben kepez ilçesinde görevlendirme, ücretli BTY öğretmeni olan çok kişii tanıyorum bu nasıl haksızlıktır...

Sacmalıgın bu kadarına da yuh artık...Muglaya 68 tane yer acılmıs..Yazın il dısına acılan okula bak sımdı sınıfcılar alan degıstırsınler dıye actıkları bilisim kontenjanına bak...Anlasılan yine gıdemeyecegız muglaya..Sınıfcılar dolduracak alan degısıklıgıyle hepsını...

izmir 194 tane okul var ya!!!! Yazın 39 acan mantıga bak arkadas..delirmemek elde değil...Madem ihtiyac var aç herkes ıstedıgı yere gıtsın yaaa.

bu sadece yan alan değil. 2 sene önce bilişimcileri teknoloji tasarım öğretmeni olarka atamışlardı.birkaç farklı alanda daha şimdi onlar geri dönebilecek. o zaman baya atanmıştı.bizim il dışı git gide hayal olacak gibi

yok hocam merak etmeyin. Seneye normlar yine artacak. 7. sınıflar sene sonunda belirleyecek secmelileri. Seneye 2 saat seçmeli var.

Teknoloji Tasarım İlk atamayım.Eml de Bilişimde görevlendirmeyim.Gönlüm bilişimden yana en seçme öğrenciler orda yerdeğiştirmede bilişimde daha kolay.

joomlaci' Alıntı:
arkadaşlar bişey soracam
biz şimdi bilgisayar öğretmeni olarak ilköğretim matematik öğretmenliğinden yüksek lisans yapsak
bu türlü alan değişikliklerinde matematik öğretmenliğine geçiş yapabilir miyiz kine.
(çok mu hayalci oldu ya)

gülecim' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
gülecim' Alıntı:

hocam adınıza sevindim kendi adıma umutlandım. teyzem lisede edb öğretmeni emekliliği geçtiği halde olmuyor. o yaşta şu anki sorunları yaşayan bir bt öğretmeni olsam(lab yok vs vs) herhalde hemen emekli olurdum.

edeb 2.sınıftayım lise bile olsa bitirince hemen alan değiştireceğim.tabi ki ortaokul daha iyi bence de. belli olmaz belki ortaokula geçiş olabilir sonra. şu an fen edebiyat mezunu olup ortaokulda çalışanlar var 2003 de atanmışlar. Eğer ortaokullara da liselerdeki gibi seçmeli osmanlıca filan koyarlarsa geçiş hakkı doğar.

Ayrıca bu alan değişikliğinden önce meb branş değişiklikleri de yapardı fen edeb mezunları lise ile ortaokul arasında karar verirlerdi. Artık bunun yapılmayacağına dair bir hüküm var mı?

joomlaci' Alıntı:
joomlaci' Alıntı:
arkadaşlar bişey soracam
biz şimdi bilgisayar öğretmeni olarak ilköğretim matematik öğretmenliğinden yüksek lisans yapsak
bu türlü alan değişikliklerinde matematik öğretmenliğine geçiş yapabilir miyiz kine.
(çok mu hayalci oldu ya)

doktora yapmanız lazım hocam. O zaman oluyor.

joomlaci' Alıntı:
joomlaci' Alıntı:
arkadaşlar bişey soracam
(çok mu hayalci oldu ya)

Hocam ilgili yazıda "-Görev yaptığı alan dışında başka bir alanda yüksek öğrenim bitiren," ibaresi geçiyor.. bu maddeye göre yapabiliyorsunuz sanırım..

İlgili Yazı

pehepe' Alıntı:
joomlaci' Alıntı:
joomlaci' Alıntı:
arkadaşlar bişey soracam
(çok mu hayalci oldu ya)

Hocam ilgili yazıda "-Görev yaptığı alan dışında başka bir alanda yüksek öğrenim bitiren," ibaresi geçiyor.. bu maddeye göre yapabiliyorsunuz sanırım..

İlgili Yazı
hocam yanlışınız var, yüksek lisans ile yüksek öğrenim farklı kavramlar.
yüksek öğrenim = lisans
yüksek lisans ile alan değişikliği olmaz. ayrıca doktora ile olacağını da zannetmiyorum.

elifinannesi' Alıntı:
gülecim' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
gülecim' Alıntı:

hocam adınıza sevindim kendi adıma umutlandım. teyzem lisede edb öğretmeni emekliliği geçtiği halde olmuyor. o yaşta şu anki sorunları yaşayan bir bt öğretmeni olsam(lab yok vs vs) herhalde hemen emekli olurdum.

edeb 2.sınıftayım lise bile olsa bitirince hemen alan değiştireceğim.tabi ki ortaokul daha iyi bence de. belli olmaz belki ortaokula geçiş olabilir sonra. şu an fen edebiyat mezunu olup ortaokulda çalışanlar var 2003 de atanmışlar. Eğer ortaokullara da liselerdeki gibi seçmeli osmanlıca filan koyarlarsa geçiş hakkı doğar.

Ayrıca bu alan değişikliğinden önce meb branş değişiklikleri de yapardı fen edeb mezunları lise ile ortaokul arasında karar verirlerdi. Artık bunun yapılmayacağına dair bir hüküm var mı?
hocam osmanlıca dersi de koysalar fark etmez çünkü tde bölümü türkçe öğretmenliğine atama hakkı yok. çizelgede okutabileceği dersler farklı atamaya kaynak bölüm farklı kavramlar. eskiden tde hem liseye hem ortaokula atanabiliyordu. şu anki ortaokulda çalışan edebiyatçılar o senelerden kalma, onların alan değişikliği hakkı var. yanlış hatırlamıyorsam 2006'da türkçecilerin açtığı dava sonucu edebiyatçılar sadece liseye atanabiliyor, aynı durum matematik-ilköğretim matematik arasında da oldu
ayrıca branş değişikliği derken işte bu bahsedilen alan değişikliğini kastediyorsunuz. bundan farklı bir branş/alan değişikliği yok.

gülecim' Alıntı:
Hocam, liseden korkulacak bir şey yok başladım başlayalı lisedeyim... Kişiye göre değişmekle birlikte soyut kavramları algılayabilecek çağda olmayan çocuklardansa karşıma alıp konuşabileceğim kitleyi tercih ederim.

Geri