2013-alan değişikliği işlemleri

Kodla Büyü
öğrenci davranışları farklı .
içindeki bulundukları dönem itibariyle.
ilköğretimde hepsi koşuyor, her yere hep koşarak gidiyorlar,
yürüyen göremezsiniz kolay kolay, hepsi kıpır kıpır.
koridorlarda, merdivenlerde, bahçede...

lisede BTR'yim. lisede de tam dersi.
olgunlaşmaya başlamış, aklı başında çoğu.
lisede de koşan göremiyorum.

elifinannesi' Alıntı:
gülecim' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
gülecim' Alıntı:
Büyük bir umutla bekliyordum ama duyuruyu okuyunca umutlarım suya düştü. "Aylık karşılığı okutacakları derslerin
öğretmenliğine alan değişikliği yapılmayacaktır." ibaresi var. Benim bundan anladığım edebiyat mezunu türkçeye atanamaz. 80 nolu çizelgede bu aylık karşılığı dersler yazıyor. Siz de benim gibi mi anladınız. Edebiyat öğretmenliği düşündürüyor beni. Lise ve ergenler... :(
hocam edebiyatçı türkçeye alan değişikliği yapamaz zaten, nadiren istisnai durumlar oldu
peki aöf mezununun edebiyata alan değişikliği hakkı var mı?
Hocam bana edebiyat öğretmenliği açılmış.

hocam adınıza sevindim kendi adıma umutlandım. teyzem lisede edb öğretmeni emekliliği geçtiği halde olmuyor. o yaşta şu anki sorunları yaşayan bir bt öğretmeni olsam(lab yok vs vs) herhalde hemen emekli olurdum.

edeb 2.sınıftayım lise bile olsa bitirince hemen alan değiştireceğim.tabi ki ortaokul daha iyi bence de. belli olmaz belki ortaokula geçiş olabilir sonra. şu an fen edebiyat mezunu olup ortaokulda çalışanlar var 2003 de atanmışlar. Eğer ortaokullara da liselerdeki gibi seçmeli osmanlıca filan koyarlarsa geçiş hakkı doğar.

Ayrıca bu alan değişikliğinden önce meb branş değişiklikleri de yapardı fen edeb mezunları lise ile ortaokul arasında karar verirlerdi. Artık bunun yapılmayacağına dair bir hüküm var mı?
Teşekkür ederim darısı başınıza inş hocam. Daha önceki zamanlarda aylık karşılığı okutulabilen derslere hak tanınmıştı. Örneğin edebiyat mezunu türkçeye, biyoloji mezunu fen bilgisine gibi. geçen yıl alan değişikliğiyle ilgili çok sıkıntılar olduğu için sanırım bu yılki duyuruda aylık karşılığı okutulan derslere alan değişikliği yapılamaz ifadesi var.

zulfikar1985' Alıntı:
gülecim' Alıntı:
Büyük bir umutla bekliyordum ama duyuruyu okuyunca umutlarım suya düştü. "Aylık karşılığı okutacakları derslerin
öğretmenliğine alan değişikliği yapılmayacaktır." ibaresi var. Benim bundan anladığım edebiyat mezunu türkçeye atanamaz. 80 nolu çizelgede bu aylık karşılığı dersler yazıyor. Siz de benim gibi mi anladınız. Edebiyat öğretmenliği düşündürüyor beni. Lise ve ergenler... :(
Hocam, liseden korkulacak bir şey yok başladım başlayalı lisedeyim... Kişiye göre değişmekle birlikte soyut kavramları algılayabilecek çağda olmayan çocuklardansa karşıma alıp konuşabileceğim kitleyi tercih ederim.
Sorun sanırım benim daha önce hiç lisede çalışmamış olmam da. Öğretmenlikte insan belli bir zaman sonra karşısındaki kitleye göre bir psikoloji ve davranış şekli geliştiriyor. Kıyafetlerimde seçtiğim renklerde bile onlara göre tercih yaptığımı fark ediyorum. (Benim kızlarım pembeyi sever).bahçe nöbetlerimde bile zaman zaman çocukların oyunlarına dahil olmuşken buluyorum kendimi. Kendimi bu halimle pek lisede hayal edemediğimden sanırım yaş da genç olunca sakat iş :)

gülecim' Alıntı:
zulfikar1985' Alıntı:
gülecim' Alıntı:
Hocam, liseden korkulacak bir şey yok başladım başlayalı lisedeyim... Kişiye göre değişmekle birlikte soyut kavramları algılayabilecek çağda olmayan çocuklardansa karşıma alıp konuşabileceğim kitleyi tercih ederim.
Sorun sanırım benim daha önce hiç lisede çalışmamış olmam da. Öğretmenlikte insan belli bir zaman sonra karşısındaki kitleye göre bir psikoloji ve davranış şekli geliştiriyor. Kıyafetlerimde seçtiğim renklerde bile onlara göre tercih yaptığımı fark ediyorum. (Benim kızlarım pembeyi sever).bahçe nöbetlerimde bile zaman zaman çocukların oyunlarına dahil olmuşken buluyorum kendimi. Kendimi bu halimle pek lisede hayal edemediğimden sanırım yaş da genç olunca sakat iş :)
Onun da kolayı var hocam... Kız Meslek Liselerini tercih edersiniz sıkıntı olmaz... :wink: :lol:

birazdan açıklanır sonuçlar,
bekleyelim bakalım :)

Konyada Elektronik alanına geçmek isteyen var mı arkadaşlar. Merkez Türk Telekom yazan?

arkadaşlar,
bi sorum olacak!
->tercih ettiğim kurumlara atananların puanlarını sonuç açıklama sayfasında göremiyorum.
acaba daha eklenmedi mi? yoksa,
oralara kimse atanmadı mı?

sizde durum nasıl acaba?
merakımı mazur görün :)

gülecim' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
gülecim' Alıntı:
hocam edebiyatçı türkçeye alan değişikliği yapamaz zaten, nadiren istisnai durumlar oldu
peki aöf mezununun edebiyata alan değişikliği hakkı var mı?
Hocam bana edebiyat öğretmenliği açılmış.
Hocam başvurdunuz mu alan değişikliği için? Aöf'den geçiş yapılabiliyor mu ben de merak ettim.

teksen' Alıntı:
arkadaşlar,
bi sorum olacak!
->tercih ettiğim kurumlara atananların puanlarını sonuç açıklama sayfasında göremiyorum.

sizde durum nasıl acaba?
:?:

kılavuzun linkini bir türlü bulamadım.
merak ettiğim bir şey var da :=)

yok hocam bundan başka bişey. Eskiden böyle güzel kapaklı iletişimli falan uzun uzun kılavuz yayınlanırdı şimdi ne bi bakanlık logosu var ne bir önsöz iletişim wordde yazıp yayınlıyorlar.

hocam kararname gelmez daha lakin özür grubu için yazı geldi alan değişikliği yapanların yerleri açık gösterilecek. Zaten hemen ayrılmanız zor. Okul tatil olması gerekiyor diye biliyorum.

ozilogic' Alıntı:
yok hocam bundan başka bişey. Eskiden böyle güzel kapaklı iletişimli falan uzun uzun kılavuz yayınlanırdı şimdi ne bi bakanlık logosu var ne bir önsöz iletişim wordde yazıp yayınlıyorlar.
hocam seneye alan değişikliği hakkım olacak muhtemelen. aynı zamanda bulunduğum okulda 3. senem de dolmuş olacak
yazın il dışı tayin, ardından da alan değişikliği isteyebiliyor muyum?
bu 2 atamanın aynı sene içerisinde olması bir önceki alan değişikliğinde engellenmişti...

Seneye ki yönetmelikte neler olur bilemeyiz. Örnek şimdi alan değişikliği isteyen biri aynı zamanda özür grubuda isteyebiliyor.

ozilogic' Alıntı:
Seneye ki yönetmelikte neler olur bilemeyiz. Örnek şimdi alan değişikliği isteyen biri aynı zamanda özür grubuda isteyebiliyor.
geçen temmuzda il dışı isteyip yer değiştirmiş biri bu alan değişikliğini yapabildi mi?

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
ozilogic' Alıntı:
hocam seneye alan değişikliği hakkım olacak muhtemelen. aynı zamanda bulunduğum okulda 3. senem de dolmuş olacak
bu 2 atamanın aynı sene içerisinde olması bir önceki alan değişikliğinde engellenmişti...
3 yılı doldurmak gerekir diye bi ifade yok duyuruda.
ben değiştirdim ve okulumda 2,5 yıllıktım.

teksen' Alıntı:
arkadaşlar,
bi sorum olacak!

sizde durum nasıl acaba?
bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı?

teksen' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
ozilogic' Alıntı:
3 yılı doldurmak gerekir diye bi ifade yok duyuruda.
ben değiştirdim ve okulumda 2,5 yıllıktım.
yanlış anladın hocam
önümüzdeki temmuzda il dışı, ardından da alan değişikliği yapmak istiyorum. buna engel bir durum var mı?
2012 alan değişikliğinde bir madde vardı, o sene il dışı yer değişikliği yapmış öğretmenler alan değiştiremedi....

Geri