2012 Norm Fazlaları ANKARA

Kodla Büyü
sınıfcılarla ilgili son yaptıgı konusma branscılar bunlar acımayacak yollayacak köylere :)))

Kâmil Aydoğan konuşmasının devamında; “Geçen yıl İngiltere CNBC kuruluşu, Türkiye’ de 2010-2011 yıllarında eğitim açısından üst üste 2 yıl Ankara’yı en yaşanılabilir kent olarak ilan etti. Aslında bu tür araştırmalar pek fazla dile getirdiğimiz konular değil. Ama dünyadan baktığımızda bunlar önemli kriterlerdir. Ankara Türkiye’de eğitim rolü açısından 1 numaradır. Aynı zamanda Ankara öğretmen fazlalığı olan bir şehirdir. Bir ay öncesine kadar 1237 sınıf öğretmeni fazlalığı ve bu fazla sayıya rağmen 450 boş kadromuz vardı. Birinci aşamada bu öğretmenlerimizi kendi istekleri doğrultusunda ilçe içerisinde yerleştirdik. İkinci aşamada kendi istekleri doğrultusunda il içerisinde görevlendirdik. Üçüncü aşamada 400 küsur öğretmen yerleştirildi ve tüm Ankara’da sadece 22 öğretmen ihtiyacı kaldı. Ama hala 800 kadar fazla öğretmenimiz var. Bu 22 ihtiyaca göre 800 kadar fazla öğretmenden nasıl atama yapacağız?. Buna göre listeleme yaptığınızda en düşük puanı olandan başlamak gerekir. Biz de öyle yaptık. Norm fazlası öğretmenler ‘Biz de mi gideceğiz?’ diye düşünüyorlar. Uzak ilçelere vereceğimiz öğretmen sayısı resen toplam 22’ dir. Ama fazla deyince de yanlış anlaşılıyor, zannediliyor ki bu öğretmenler evde oturup gidip bankamatikten maaş alıyorlar. Bu böyle değildir. 55 bin öğretmenin olduğu yerde en az 1500 fazla öğretmene ihtiyaç vardır. Yurt dışına gidenler, ücretsiz izin alanlar, uzun süre hastalık nedeni ile görevine gelemeyenler var. Bu gibi nedenlerle fazla öğretmenlere ihtiyaç doğuyor. İhtiyaten okulda bulunması gereken öğretmenlerimiz de olacaktır. İlçe Müdürlerimiz de gerektiği zaman bu öğretmenlerimiz için görevlendirmeler yapıyorlar. Bunun dışında branşında hiç ihtiyaç kalmamış öğretmenlerimiz de var, mesela Sanat Tarihi gibi. Onların sayısı da son derece sınırlıdır.” dedi

ben bir de şunu merak ediyorum arkadaşlar. Biz diyelim ki res'en atandık. 7 şubatta belli oluyor.
BT rehberliği görevine başvuruyu kaçırmış olacağız galiba. ve normalde 1. dönem görevlendirmemizi devam ettirmiş olacaklar. ama tayinimiz çıkacak. heralde görevlendirmemiz uzasa bile iptal edilmiş olacak değil mi, atanırsak?

Summer_06' Alıntı:
ben bir de şunu merak ediyorum arkadaşlar. Biz diyelim ki res'en atandık. 7 şubatta belli oluyor.
BT rehberliği görevine başvuruyu kaçırmış olacağız galiba. ve normalde 1. dönem görevlendirmemizi devam ettirmiş olacaklar. ama tayinimiz çıkacak. heralde görevlendirmemiz uzasa bile iptal edilmiş olacak değil mi, atanırsak?
murat beyle görüştüm btr için 14 ocak ta basvurular başlayacakmıs ve kadro değişirse btr otomatik olarak düşecekmiş

ogretmen006' Alıntı:
Summer_06' Alıntı:
murat beyle görüştüm btr için 14 ocak ta basvurular başlayacakmıs ve kadro değişirse btr otomatik olarak düşecekmiş
Eyvah BTR başvurusu güme gidecek desenize?

Hocam çok fazla olduğunu düşünüyorum, kiminle konuştuysam eğitim bölgesinin neredeyse yarısı norm fazlası, arkadaşların çoğunluğu da formatör zaten, bunu göz önünde bulundurmaları lazım muhakkak...

Arkadaşlar böteci olarak bizler teknik ve meslek liseye kesinlikle atanamaz mıyız acaba bu norm fazlası atamalarda?

teknik mesleğe atanamıyoruz hocam böteliler olarak, ama meslek liselerine atanabiliyor muyuz bilmiyorum.

ogretmen006' Alıntı:
Summer_06' Alıntı:

hayırlısı artık ne yapalım :(

Ankarada il mem bilgisayar ve sınav hizmetleri bölümü formatör-btr görevlendirebilmek için elinden geleni yapıyor ben zannetmiyorum tarihin 14 ocak olacağını, ya norm atamalarını beklerler ya da ek bir görevlendirme yaparlar hatta her sene ek görevlendirme yapıyorlar
bir de bt öğretmenlerinin çoğu norm fazlası bu sene başvuru da zorunlu o yüzden bunu hesaba katacaklardır, kafanızı takmayın :!:
aslında olması gereken (bu zamana kadar öyledi) formatörlerin-btr lerin norm fazlası sayılmamasıydı çünkü zaten görevi vardı ve resmi gazetede yayımlanmıştı bt sınıflarında görevlendirilen öğretmenlerin normlarını il mem belirlemiyor şimdi vaktim olmadığı için tam tarih ve numarasını yazamayacağım (sonra ekleyeceğim) btr cilerin asıl dile getirmesi gereken husus bu, o zaman asla norm kaygısı olmayacak formatörken olduğu gibi btr öğretmenleri de bu kapsamın dışında tutulacak buna kimse de itiraz edemez resmi gazetede yazıyor çünkü

tencere' Alıntı:
Ankarada il mem bilgisayar ve sınav hizmetleri bölümü formatör-btr görevlendirebilmek için elinden geleni yapıyor ben zannetmiyorum tarihin 14 ocak olacağını, ya norm atamalarını beklerler ya da ek bir görevlendirme yaparlar hatta her sene ek görevlendirme yapıyorlar
bir de bt öğretmenlerinin çoğu norm fazlası bu sene başvuru da zorunlu o yüzden bunu hesaba katacaklardır, kafanızı takmayın :!:
aslında olması gereken (bu zamana kadar öyledi) formatörlerin-btr lerin norm fazlası sayılmamasıydı çünkü zaten görevi vardı ve resmi gazetede yayımlanmıştı bt sınıflarında görevlendirilen öğretmenlerin normlarını il mem belirlemiyor şimdi vaktim olmadığı için tam tarih ve numarasını yazamayacağım (sonra ekleyeceğim) btr cilerin asıl dile getirmesi gereken husus bu, o zaman asla norm kaygısı olmayacak formatörken olduğu gibi btr öğretmenleri de bu kapsamın dışında tutulacak buna kimse de itiraz edemez resmi gazetede yazıyor çünkü

valla hocam paşa paşa norm fazlası oluyoruz işte :((

anlamıyorum arkadas ankarada 170 den fazla bilgisayar öğretmeni norm fazlası ve sadece biz 5-6 kişi yazıyoruz buraya

lütfen puanlarımızı ilçemizi yazalım en azından fikir edinilir

Haklısınız bunu ben de anlayamıyorum bir türlü, yani puan paylaşımında neden bulunulmuyor? Ben Sincan'dayım puanım 64...

DAha önce sorum cevap alamadım.Bilen lütfen cevap versin Keçiören bölge normu 6 bölge mevcudu 8 yazılıyor bötelerin yazabileceği 4 okul var 17.bölgede bu nedemek şimdi.2 kişiyiz 4 yer var mı demek? puanım74

anofel20' Alıntı:
DAha önce sorum cevap alamadım.Bilen lütfen cevap versin Keçiören bölge normu 6 bölge mevcudu 8 yazılıyor bötelerin yazabileceği 4 okul var 17.bölgede bu nedemek şimdi.2 kişiyiz 4 yer var mı demek? puanım74
hocam her ilçede bir sürü eğitim bölgesi vardır senin bölgen 17.

bölge normu 6 bölge mevcudu 8 diyorsa senın bolgenden 2 kişi fazla

keçiörendeki toplam sayıyı bulman için tek tek bölgelerın kaç fazlalığı var öğrenme lazım

ogretmen006' Alıntı:
anofel20' Alıntı:
hocam her ilçede bir sürü eğitim bölgesi vardır senin bölgen 17.

bölge normu 6 bölge mevcudu 8 diyorsa senın bolgenden 2 kişi fazla

keçiörendeki toplam sayıyı bulman için tek tek bölgelerın kaç fazlalığı var öğrenme lazım

Çok teşekkür ederim sağolun hocam

şimdi arkadaşlr bu BTR görevlendirmeleri için yetkili birim İl milli eğitim.. bencee bu basvuru tarihlerinin şubat ayına çekilmesi için toplu olarak ile başvurmalıyız ona göre bir takvim belirlesinler ...yoksa birçok arkadaş mağdur olacağız :(

Arkadaşlar ben batıkent te görev yapıyorum ve norm fazlasıyım. İlçe milli eğitim atama bölümünden bir bayanla görüştüm ve okulumda norm fazlası olduğumu ve benim gibi bir çok arkadaşımın aynı durumda olduğunu söyledim.

hemen hemen yenimahallede branşımızda boş okul olmadığını(koordinatör öğretmenimizden öğrendim) belirtip bizim atamalarımızı nasıl yapacaklarını sordum. kendisi de bende bilemiyorum il milli eğitimi arayayım tekrar görüşelim dedi.

İl milli eğitim bizim branşımız için ihtiyaç olan okulların açılacağını, isteyen arkadaşın yerdeğişikliği yapacağını, istemeyenlerin ise kendi okulunda kalacağını belirtmiş.

ben de peki Res'en atama yapılırsa dediğimde kendisi böyle birşeyi sizin branşınız için yapamazlar, o kadar öğretmeni nasıl atayacaklar dedi. Peki sözlü konuşuyoruz ama yazılı bir belge var mı? dediğimde korkmayın bir şey olmaz dedi.

ama açıkçası ben yine de pek tatmin olamadım.

okulları merak ediyorum.

hepinize iyi çalışmalar diliyorum. çok acele yazdım umarım açıklayıcı olmuştur...

ayferdoganay' Alıntı:
Arkadaşlar ben batıkent te görev yapıyorum ve norm fazlasıyım. İlçe milli eğitim atama bölümünden bir bayanla görüştüm ve okulumda norm fazlası olduğumu ve benim gibi bir çok arkadaşımın aynı durumda olduğunu söyledim.

hemen hemen yenimahallede branşımızda boş okul olmadığını(koordinatör öğretmenimizden öğrendim) belirtip bizim atamalarımızı nasıl yapacaklarını sordum. kendisi de bende bilemiyorum il milli eğitimi arayayım tekrar görüşelim dedi.

İl milli eğitim bizim branşımız için ihtiyaç olan okulların açılacağını, isteyen arkadaşın yerdeğişikliği yapacağını, istemeyenlerin ise kendi okulunda kalacağını belirtmiş.

ben de peki Res'en atama yapılırsa dediğimde kendisi böyle birşeyi sizin branşınız için yapamazlar, o kadar öğretmeni nasıl atayacaklar dedi. Peki sözlü konuşuyoruz ama yazılı bir belge var mı? dediğimde korkmayın bir şey olmaz dedi.

okulları merak ediyorum.

hepinize iyi çalışmalar diliyorum. çok acele yazdım umarım açıklayıcı olmuştur...
kim bu koordınator öğretmen hocam ıns oyledir

ayferdoganay' Alıntı:

okulları merak ediyorum.

Hocam ben bu korkma birşey olmaz türünden sözel ifadelere pek güvenmiyorum. Ortada bir yazı olması lazım yazı yokken kimse kimseye birşeyin güvencesini veremez

İl milli eğitimle bende görüştüm nasılki banada tam tersini söylediler biz arama yaparız sıra size gelirse atamanız olur ama gelmeyebilirde dediler. Yani sınıfçıların düşük puanlı olanları nasılki atandı bu hafta branşçılarıda atayacaklardır. Bilşimi niye ayırsınlarki , bu resn atamayı açtıkları an tüm branşçılar atanacaktır. Sonuçta ankarada çoğu alanda öğretmen fazlalığı var.

Ben keçiörendeyim puanım 54 olucak herhalde baz aldıkları tarihe göre kafam çok karışık

Peki arkadaşlar elinde bilgi olan var mı? Ankara'da toplam ve ilçelerdeki fazla öğretmenleri sayıları ile ilgili, ya da öğretmenlerin puanlarına ulaşabileceğimiz bir yerler...

2012 Yılı Norm Fazlası Öğretmenlerin Yer Değiştirme Kılavuzu

NORM FAZLASI ÖĞRETMENLERİN YER DEĞİŞTİRME İŞLEMLERİ

6. Norm kadro fazlası olup, görev yaptığı ilçede veya istekte bulunduğu ilçede alanında kontenjan bulunmayan öğretmenler, Res’en atamaları da yapılmadığı takdirde kendi kurumlarında görev yapmaya devam edeceklerdir.

arkadaşlar ankarameb de yayınlanan kılavuzda böyle bir madde var..

kontenjanların dolu olduğunu düşünüyorum ama tercih yapmamak ta risk mi acaba.... tercih yapılabilecek okullar açıklanınca belki işimiz daha kolay olur..

ayferdoganay' Alıntı:
2012 Yılı Norm Fazlası Öğretmenlerin Yer Değiştirme Kılavuzu

NORM FAZLASI ÖĞRETMENLERİN YER DEĞİŞTİRME İŞLEMLERİ

6. Norm kadro fazlası olup, görev yaptığı ilçede veya istekte bulunduğu ilçede alanında kontenjan bulunmayan öğretmenler, Res’en atamaları da yapılmadığı takdirde kendi kurumlarında görev yapmaya devam edeceklerdir.

arkadaşlar ankarameb de yayınlanan kılavuzda böyle bir madde var..

kontenjanların dolu olduğunu düşünüyorum ama tercih yapmamak ta risk mi acaba.... tercih yapılabilecek okullar açıklanınca belki işimiz daha kolay olur..
puanınız kaç hocam herkes yazarsa fikir olur

Geri