2012 Norm Fazlaları ANKARA

Kodla Büyü
Etimesgut 6 norm kadro açmış. Dün il milli eğitim atamayla görüştüm 3.aşama resen atamayı en düşük puanlıdan başlayarak yapacaklarmış. 31aralıkta sınıf öğr resen ataması başlıyacak bakalım eğer onları resen atarlarsa bu hafta branşlarıda atarlar....ki 4-4-4 sistemden dolayı öğretmenleri dağıtmanın yolunu bulamazlarsa resen atamayı da uygularlar diye düşünüyorum.

fgur' Alıntı:
sbil' Alıntı:
hocam bende kendi okulumda tek bilgisayar öğretmeniyim ama norm kadro vermemişler.(anadolu sağlık meslek lisesi olduk bu yıl)20 saat dersim var.
bende kararsızım müdür bey bilmem diyor risk almak istiyorsan tercih yapma dedi.ama gönderirlerse sizi birşey yapamam dedi.

Hocam sen nasıl norm fazlası oluyorsun anlamadım anadolu sağlık mesleğin zorunlu bilgisayar dersleri var, 20 saat derse giriyorum diyorsun bu şartlarda nasıl norm fazlası olduğunu söylermisin bende seninle aynı durumdayım ama norm fazlası değilim.
sağlık meslek olduk demişsin daha önce ne idiniz dersin hangi birimde?dönüştüğünüz yeni okuldamı yoksa dönüşümde önceki eski okuldamı?bizde dönüşümden dolayı fazla olduk.ama yeni oklda dersi olanları tercih yapmadan yeni okula aktardılar.

gölbaşında şehit bülent göçer ortaokulu(1 kadro) ve karagedikte ali güder çpl açık (2 kadro) toplam gölbaşında 3 kadro var, 5 norm fazlası
ben çankaya da oturuyorum çankaya ve yenimahallede açık olan okulları yazabilir misiniz

aslında şöyle olacak her ilçede açık okul sayısından daha fazla norm fazlası öğretmen var birinci aşamada bunlar dolar diye düşünüyorum ikinci aşamada yani başka ilçe seçebieceğimiz zaman zaten açık kalmış okul olmaz ki yada tercih edilmeyen bir okul olur, eee bu durumda 3. aşamayı nasıl yapacaklar nereye atayacaklar????

ELF.KRC HOCAM;
ilk aşamada ilçelerde okul sayısından çok öğretmen var doğru fakat birinci aşamada bu okullar dolmaz
çünkü tüm okullar yazılabilecek okullar değil örnek gölbaşında karagedik te 2 norm var orayı kimse yazmaz
ilk aşamada yazılabilecek tüm okullar dolar
2. aşamada uzak okullar kalır ve kimse yazmaz
3. aşama da da resen hizmet puanına göre atayarak bizi uzak olan okullara maalesef gönderebilirler.

şöyle düşünüyorum kii, mesela ben keçiörendeyim mamak ın yada gölbaşının okullarındansa keçiörenin uzak okulunu tercihh ederimm şahsen ama tabi çalıştığınız ilçede ikamet ediyosanız böyle, keçiörende çalışıp yenimahallede oturuyorsanız ilk aşamada tercihh yapmayıp ikinci aşamayı beklemek de mantıklı olabilir

hocam hiçbir yere gönderemezler,,
ilçede isen ilçe içinde belki görevlendirme yapabilirler. MEM in insafına kalmış...

yarın ankarada 1. aşama tecihleri başlayacak, bakanlık birde üstüne tereddüt edilen konular diye eğitim öğretim süresince okuldasınız yazmış,
hem hep norm fazlasısın bilgisayar öğretmeni sana ihtiyacım yok, hemde 8 - 16 okulda elimin altında olmanı istiyorum diyor sevgili bakanlık
bakanlığım seni tebrik ediyorum, ve sayende bu bölümü seçtiğim için çok ama çok pişmanım :(

sumeyra21' Alıntı:
yarın ankarada 1. aşama tecihleri başlayacak, bakanlık birde üstüne tereddüt edilen konular diye eğitim öğretim süresince okuldasınız yazmış,
hem hep norm fazlasısın bilgisayar öğretmeni sana ihtiyacım yok, hemde 8 - 16 okulda elimin altında olmanı istiyorum diyor sevgili bakanlık
bakanlığım seni tebrik ediyorum, ve sayende bu bölümü seçtiğim için çok ama çok pişmanım :(
+1

arkadaşlar hesaplarınızı yaparken dikkatli olun.ankara mem teflileri farklı bir branşmış gibi düşünebilir yani öncelik ankara ilindeki meslek liselerinin doldurulması şeklinde. ve resen atamalarda yapılabilir hem de çok saçma bir şekilde bu bir gerçek.

ilyas33' Alıntı:
fgur' Alıntı:
sbil' Alıntı:
hocam bende kendi okulumda tek bilgisayar öğretmeniyim ama norm kadro vermemişler.(anadolu sağlık meslek lisesi olduk bu yıl)20 saat dersim var.
bende kararsızım müdür bey bilmem diyor risk almak istiyorsan tercih yapma dedi.ama gönderirlerse sizi birşey yapamam dedi.

Hocam sen nasıl norm fazlası oluyorsun anlamadım anadolu sağlık mesleğin zorunlu bilgisayar dersleri var, 20 saat derse giriyorum diyorsun bu şartlarda nasıl norm fazlası olduğunu söylermisin bende seninle aynı durumdayım ama norm fazlası değilim.
sağlık meslek olduk demişsin daha önce ne idiniz dersin hangi birimde?dönüştüğünüz yeni okuldamı yoksa dönüşümde önceki eski okuldamı?bizde dönüşümden dolayı fazla olduk.ama yeni oklda dersi olanları tercih yapmadan yeni okula aktardılar.

hocam okulumuz genel lise iken anadolu sağlık meslek lisesi oldu.genel lisede 18 saat dersim var fakat artık genel lise üzerinden işlem yapılmadığından anadolu sağlık meslek lisesi olarak değerlendirildiğimizden dolayı onlarda da alan dersi gözüktüğü için ki 40 saate bir norm veriliyor bu sebeple norm fazlasından öte norm kadro verilmedi okula.

Keçiören bölge normu 6 bölge mevcudu 8 yazılıyor bötelerin yazabileceği 4 okul var 17.bölgede bu nedemek şimdi.2 kişiyiz 4 yer var mı demek? puanım74

anofel20' Alıntı:
Keçiören bölge normu 6 bölge mevcudu 8 yazılıyor bötelerin yazabileceği 4 okul var 17.bölgede bu nedemek şimdi.2 kişiyiz 4 yer var mı demek? puanım74
hocam tercih sayfası açıldı mıı?

pinarsan83' Alıntı:
Etimesgut 6 norm kadro açmış. Dün il milli eğitim atamayla görüştüm 3.aşama resen atamayı en düşük puanlıdan başlayarak yapacaklarmış. 31aralıkta sınıf öğr resen ataması başlıyacak bakalım eğer onları resen atarlarsa bu hafta branşlarıda atarlar....ki 4-4-4 sistemden dolayı öğretmenleri dağıtmanın yolunu bulamazlarsa resen atamayı da uygularlar diye düşünüyorum.

Etimesgut da açılan okulları ve ilçede kaç norm fazlası olduğunu biliyor musunuz?

böteciler olarak sadece ilkokul, ortaokul ve düz liselere mi atanıyoruz? Kız meslek liseleri, teknik liseler halk eğitim merkezleri hiç görünmeyecek mi tercih sayfamızda? yoksa görünse de yazmayacak mıyız?

bilgisayarögrt.' Alıntı:
pinarsan83' Alıntı:

Etimesgut da açılan okulları ve ilçede kaç norm fazlası olduğunu biliyor musunuz?
Etimesgutta 3adet halk eğitim,2tane düz lise eryaman lisesi,1adette kız meslek lisesi var.fakat ilçedeki norm fazlası sayısını bilmiyorum. Ama ben norm fazlasıyım ve tayin istiycem.bu arada böteliler halk eğitim yazabiliyor hocam...

pinarsan83' Alıntı:
sizde mi fazla oldunuz?

ilyas33' Alıntı:
pinarsan83' Alıntı:
sizde mi fazla oldunuz?
Aynen öyle hocam sağolsun benim müdürüm bölgeideki diğer müdürler gibi bir kaç saat fazla ders yazmadığı için bende norm fazlasıyım...zaten 3 yıldır hep öyleydim.. Ankara bu yıl norm fazlası tayinleri yapınca mecbur tayin istiycemm..

Bir şey de zamanında yapılsın, şaşıracağım. En kötü durum belirsizlikten iyidir heralde... stres halindeyim.

hocam atasın da görelim,,
sen okuluna gelirken, norm fazlası olarak gelmedi isen, sana hiçbir şey yapamazlar,,
atasın, mahkemeye verir geri gelirsin...

ogretmen006' Alıntı:
saidtr' Alıntı:
hocam hiçbir yere gönderemezler,,
ilçede isen ilçe içinde belki görevlendirme yapabilirler. MEM in insafına kalmış...
saidtr' Alıntı:
hocam neden hiç bir yere gönderemesinler sebebi nedir adamlar kalvuzda yazmıs 3. asama resen yollarız diye keşke senın dediğin olsada içimiz rahat etse

Geri