2008 Yeni Sınav görevlendirme yazsı Hayırlı olsun

Kodla Büyü
Sabote' Alıntı:
Eğitici formatör olmam durumunda yüksek lisansa devam etmeme izin verirler mi, bir bilginiz var mı?
İZİN DİYE BİŞ OLMAZANCAK YÜKSEK İÇİN BAZI GÜNLERİNİN BOŞ OLAMSI GERKEYİOR. EĞİTİCİLİKDE 8-5 MESAİ ZORUNLU OLDUĞU İÇİN GÖREVLENDİRMENİKABUL ETMEYEBİLRİLER. ÖR: 4 HAFTA ANKARA 3 HAFTA YALOVA YÜKSEK NOLACAK??

arkadaşlar sanırım bu listeden istek formunu dolduranlar
puan sıralamasına girecek, sonra onaya sunulacak. öyle demi.

Yoksa resen atama olmaz sanırım.

110YTL kesilecekse niye başvurayım diyorum, ekstrası var mı ki,
Yani bu kesinti kesin değil mi arkadaşlar.

Kafam hala netleşmedi.. bişeyler yazın arkadaşlar...

bariscan57' Alıntı:
Sabote' Alıntı:
Eğitici formatör olmam durumunda yüksek lisansa devam etmeme izin verirler mi, bir bilginiz var mı?
İZİN DİYE BİŞ OLMAZANCAK YÜKSEK İÇİN BAZI GÜNLERİNİN BOŞ OLAMSI GERKEYİOR. EĞİTİCİLİKDE 8-5 MESAİ ZORUNLU OLDUĞU İÇİN GÖREVLENDİRMENİKABUL ETMEYEBİLRİLER. ÖR: 4 HAFTA ANKARA 3 HAFTA YALOVA YÜKSEK NOLACAK??

peki yüksek lisansı dondurmama değer mi?

Sabote' Alıntı:
bariscan57' Alıntı:
Sabote' Alıntı:

peki yüksek lisansı dondurmama değer mi?
:D KENDİ ŞAHSİ GÖRÜŞÜMÜ SORUYOSANIZ TABİKİ KOCA BİR HAYIR. YÜKSEK DEVLET VE ÖZEL SEKTÖRDE TANINAN BİR KAVRAMDIR. EĞİTİCİLİĞİN HERHANGİ BİR YASAL YETİSİ YETKİSİ KARİYER ANLAMINDA BİR KATKISI OLAMAYAN Bİ KAVRAMDIR EĞİTEĞİN BAZI PROJELERİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞTIRIDĞI ÖĞRETMEN TOPLULUĞU DİYEBİLİRİZ.

valla 2. yılımı çalışıyorum öğretmenlikte. geçen seneden beri okulumda ders saatimin az olmasından dolayı çalışmadığım yer kalmadı. bu sene ilk dönem formatör oldum. 2. dönme görevlendirmemi yenilemediler okulumda bilgisayar sayısı az diye. ilk dönem nasıl oldu dedim gözümüzden kaçmış dedi ildekiler :alkis: tabi bir de okul müdüründen onaylı yazı isteyince ildekiler(ki bakanlık genelgesinde böyle bişey yok) başka okula göndermedi müdürüm. bu dönem yine 2 okuldayım. kalktım eğitici formatörlük sınavına girdim 51.449 aldım. 40 kontenjan var izmirde şimdi de eski eğiticilerin hakları korunacak diyorlar. izmir merkezdekiler bile 40lı puanlar almışlar ama tabi kazanılmış hak ne de olsa. valla geçen seneden beri hiç bir hak kazanamadım olan hakkımı da elimden aldılar. kaldı ki eğitici formatör olayım bir de hiç inanmıyorum. Allah razı olsun bütün devlet kurumlarından :alkis:

Yüksek Lisans, doktora gibi v.s. şeyler kesinlikle bir engel değildir.
Ve hatta eğitek ileride yüksek lisans şartı getirirse hiç şaşırmam

ercinc98' Alıntı:
.
.
.
...Ve başka ilçeye gitti iseniz eğer kadronuzun bulunduğu ilçeye mutlaka ayda bir kez uğrayacaksınız.
.
.
.

Hocam sanırım yanlış anlaşılmış. Başka bir ilçede görevlendirildiyseniz görevinizi kadronuzun bulunduğu ilçeden yerine getireceğinizi (yolluk vermemek için) ve görevli olduğunuz ilçeye ayda 1 kez uğramanız gerektiği yazıyor...

17 Haziran 2006 da yapılan sınavda kontenjanların dolmaması durumunda 2004 yılında yapılan sınavdan başarılı olanlar görevlendirilebiliyordu. Şimdi neden 2006'daki sınav hiç yokmuş gibi davranıyorlar anlamadım!

2006 da 83 puanla görevlendirilememiştim. Çünkü 2004 yılında yapılan sınavdan 50 alan bir arkadaş vardı o an görevde. Bu sınava asker öğretmen olduğum için giremedim. Adalet mi şimdi bu yaptıkları??? :x

Kontenjanlar dolmazsa en azından Haziran sonu görevlendirmesi için umidimi saklıyorum ama bakalım...

bence diyerek başlayacağım öncelikle.çünkü herhangi bir yeri aramadım ama yazıları okudum.
tahmin olarak 50 altı olanları almayacaklar.yeni eğiticiler 30 hazirana kadar görevde.öncelikle şunu söyleyeyim bazı arkadaşlar kazanılmış hak diyorlar,eğitici formatörlük (yine bazı arkadaşların dediği gibi)bir basamak üst seviye değil,bir görevlendirmedir.istek çok olunca sadece sınavla alınması olayı oldu şeffaflık açısından.
şimdi eğiticiler 50 puan altı alsada devam edecekler,
ama bilmediğim tek soru şu.50 puan altı alan eğiticiler görevlendirmesi bitince ne olacak.dediğim gibi bu kazanılmış hak değil sonuçta .
tahminim.yeni gelen 50 üstü almış arkadaşlar göreve başlayacak ve onlar önümüzdeki dönem yeni sözleşmelere imza atacaklar.eski eğitilerin ise görevlendirmesi bittiğinde 50 altı olanlar iptal edilebilir.onların yerine bu sınavdan 50 barajını aşmış fakat kontenjan nedeniyle görevlendirmesi olmamış olanlar gelebilir.
ayrıca şu ibare dikkat çekici.bir eğiticiye birden fazla ilçe verilebilir.yani 50 altı alanları galiba gözden çıkardılar.50 üstü puan alanları belki sayısı az bile olsa birkaç ilçede görevlendirerek açığı kapatmaya çalışacaklar.
yanlız burda kazanılmış hak olmasada şuna değinmek istiyorum.
1-eğiticilere sınavlardaki sorularla ilgili kurslar verilmedi,yanii onların bilgileri başka konuda süper olabilir(onların bu bilgilerini göz ardı edilmesi taraftarı değilim).bu sadece insan kaynağının israfı olur ki meb bunu zaten bazen yapıyor.
2- yeni sınava giren hiçbir arkadaşta kursa gitmedi ama onlardan yüksek puan aldı.birkaç kursta ve biraz çalışmayla öğrenilmeyecek birşey yok bence.yani sınavdan meb e göre 50 barajını geçenler 50 altında kalan eğitimcilere bakınca meb tarafından biraz haksızlığa uğratılmış olurlar(eğer görevlendirilmezlerse)
benim diyeceklerim bu kadar.yanlız yaklaşan il dışı ile ilgili aklıma takılan bir konu var.yeni eğitimcilerin görevlendirmeleri 30 haziran tarihinde bitiyor.il dışı atamalara başvurabilecek mi yeni eğitimciler başvurursa ve gittiği yerde görevlendirme almazsa ne olacak.
(bu durumda 30 hazirandan sonra büyük ihtimalle yeni görevlendirmeler ve yeni sıralamalar çıkacağı tezi geliyor aklıma ki burda eski eğitileride sıralamaya koyacaklar gibi geliyor)

Arkadaslar bende yuksek lisans yapiyorum ve bu sene derslerim var ote yandan da Egitek o kadar bilgisayar ogretmenin dersinin bos gecmesine sebep olacak. Bence kotu bi duruma magruz kaliniyor. Surda 2 ay daha sabretselerdi. Hem egitim ogretimde bolunmezdi.

Puanında gayet iyi ve ilcemde birinciyim. ancak yuksek lisansa ilcedekiler nasıl bakar gider ayak sorun olmasa bari
Egitek boyle direk hemen gorevlendirme yapmasi planlarımı altust etti.

Herkese kolay gelsin

CadCam67' Alıntı:
Yüksek Lisans, doktora gibi v.s. şeyler kesinlikle bir engel değildir.
Ve hatta eğitek ileride yüksek lisans şartı getirirse hiç şaşırmam

Hocam ben de yüksek lisans yapıyorum ve en büyük tereddütüm de ilçeden buna nasıl bakılacağı.Egitek elbette yüksek lisanslı öğretmenlerle çalışmak isteyecektir.Ancak önemli olan bizim uygulamada ( ilçede) karşılaşacağımız sıkıntılar.
Acaba öğretmenlikte olduğu gibi resmi olarak 2 yarım gün izin verilmesi gibi bir durum var mı?Bu konuda bir bilginiz varsa paylaşırsanız çok sevinirim.Zira karar vermek çok zor :?

Memuriyette 2 yarım gün izin verilmesi durumu var, sadece öğretmenlik için değil.
Anayasanın "kimsenin öğrenim hakkı engellenemez" maddesi de herhalde sadece türban için geçerli değildir.Ama "görev ve sorumluluklarını yerine getirmek şartıyla" deyip işi zora da sokabilirler.
Sanırım başvurmayacağım iki lçe birden verebilirler ve köylere ulaşım zor üstelik bu konuda tek başıma olacağım..Okul formatörlüğü daha mantıklı..

Sabote' Alıntı:
Memuriyette 2 yarım gün izin verilmesi durumu var, sadece öğretmenlik için değil.
Anayasanın "kimsenin öğrenim hakkı engellenemez" maddesi de herhalde sadece türban için geçerli değildir.Ama "görev ve sorumluluklarını yerine getirmek şartıyla" deyip işi zora da sokabilirler.
Sanırım başvurmayacağım iki lçe birden verebilirler ve köylere ulaşım zor üstelik bu konuda tek başıma olacağım..Okul formatörlüğü daha mantıklı..

Yav sizleri anlamakta güçlük çekiyorum, belediye sınırları içi, hariç başka bir yere git dediklerinde sen yolluk istersin bunuda söke söke alırsın. Kimse kafana göre şuraya git diyemez ayrıca git dese bile araç tahsil etmek zorunda

birde ikince mesele kesinlikle yüksek lisans yapın ve hatta Doktoroyı bile yapın, hiç bir şeyin zararı olmaz aksine çok faydalarını görürsünüz

CadCam67' Alıntı:
birde ikince mesele kesinlikle yüksek lisans yapın ve hatta Doktoroyı bile yapın, hiç bir şeyin zararı olmaz aksine çok faydalarını görürsünüz

Hocam zaten tereddütümüz yüksek lisans yapmakta değil,ona her halukarda devam edeceğim.Mesele yanında bir de eğitici formatörlük yapabilir miyim:)

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Hayırlısıyla elimizi taşın altına sokacağız bakalım.

arkadaşlar başvuru son gün28 mart tamam. ama 30 haziran ne alaka? 30 hazirana kadar mı bu görevlendirme? yoksa 30 hazirandan sonramı başlayacak? ben bi anlam geitremiyorum bu işe. bu belirsizlik yüzünden çok kararsız kaldık. yardım lütfen :roll:

bizde sınavı kazanan 9 kişi var. 4 kişi görev istemedi. il kontenjanını dolduramadık. henuz bizimkiler denge tazminatı kesmiyorlarken hal böyle. denge tazminatını keserlerse birkaç kişi daha bırakır eğitek kime yaptıracak bu işleri merak ediyorum.

YAV BU GÖREVİ NASIL VERİYORLAR ŞİMDİ..bizzat gidip MEMlerde görev görev diye mi dolaşıcaz yoksa puanlamaya göre sıralananlara ulaşıp istiyormusun diyemi soracaklar?? bence herşey beklenir kardeşim ne diyelim..biz seni 28ine kadar aradık ama ulaşamadık derlerse ne yaparız :scared:

ben 28'inde onları arayacağım. Denizli'de hiç bir haber yok. İnsanlar uyuyor galiba.

Yukarıda yazılan haberlerin hiçbirinden haberdar edilmedim.

Allah bu forumu hazırlayanlardan razı olsun.

saygılar.

Sabote' Alıntı:

Teşekkürler...
Ööte yandan eğitek'in görevleri arasında alanıyla ilgili fuarları takip etmek sempozyumlara katılmak vs.. gibi kendi geliştirmekten bile bahsediyor... Sonuçta yüksek lisans yapmak bile bu duruma girer... Ancak dediğim gibi yetki ilçedeki yöneticilerde olduğu için. İnsan var insan var...

SINAVA GİRDİK GÜZEL,KAZANDIK,GÜZEL, GÖREVLENDİRİLDİK. DİYELİM. BİZE + SI NE YOK. YETKİSİ NE YOK, DEĞİŞİKLİK OLSUN DİYE 6 AY YAPACAĞIM EĞERKİ BEĞENMEZ İSEM DÖNERİM GERİ BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLİĞİME(FORMATÖRLÜK VERİRLERMİ BİLEMEM) PAŞA PAŞA OLAY BU KADAR BASİT GİDELİM DENEYELİM OLMADI BYE BYE ;)

son listede kontenjan bizde 10 sınava giren sayısı 5 (2 ebitefo+3 yeni) ben şunu merak ediyorum bizde 50 yi geçen kimse olmadı il genelinde şimdi ne olacak???

polathanem' Alıntı:
son listede kontenjan bizde 10 sınava giren sayısı 5 (2 ebitefo+3 yeni) ben şunu merak ediyorum bizde 50 yi geçen kimse olmadı il genelinde şimdi ne olacak???
hocam bakanlık yazısında kesin olarak belirtmiş.50 altı olanlar kesinlikle alınmayacak.ihtiyaç olsa bile.eğer alınırsa bakanlığın bu yazasına göre suç işlenmiş olur bence.
ayrıca il dışı tayinler ve gelecek dönem görevlendirmeleri var.il dışı tayinle sizin oraya 50 puan üstü biri gelirse onlar yeni görevlendirmelerle alınabilir.bence
cimenwd hocam da buna güvenerek bekle beni konya diyor zaten forumda :D

ekteki üst yazıyı tekrar inceleyiniz.maddelerden 3.-4. tam olarak bu durumu açıklıyor.bilginize

Ekli dosyalar

• ust yazi.rar
    879.3 KB · Görüntüleme: 30
Geri