2008 Yeni Sınav görevlendirme yazsı Hayırlı olsun

Kodla Büyü

CadCam67

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ACELE VE GÜNLÜDÜR

81 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE

Sayın yetkili,

İl ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinde ortaya çıkan “Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen (EBİTEFO)” ihtiyacını karşılamak üzere, Genel Müdürlüğümüz tarafından 24 Şubat 2008 tarihinde “Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen Adayı Seçme Sınavı” düzenlenmiştir. Söz konusu sınava ilinizden katılan adaylara ilişkin “Sınav Sonuç Listesi” iliniz millî eğitim müdürlüğüne EK-1’de gönderilmiştir.
Genel Müdürlüğümüz tarafından geliştirilerek ülkemiz genelinde uygulamaya alınan eğitim programları kapsamında, 2008 yılı için belirlenen hedeflere ulaşılabilmesini sağlamak ve herhangi bir gecikmeye yol açmamak üzere, 24 Şubat 2008 tarihinde düzenlenen “Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen Adayı Seçme Sınavı”nda başarılı görülen “Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen” adaylarının bir an önce görevlendirilmelerine ihtiyaç duyulmaktadır.
Bu sebeple, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinde ilk kez görev yapacak “Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen” adaylarının EK-2’de yer alan “İl/İlçe Kontenjan Listesi”nde belirtilen kontenjanlar göz önünde bulundurularak, valilik onayı ile 30 Haziran 2008 tarihine kadar Bakanlık Makamından alınan ilgi (a) onay gereğince ivedilikle görevlendirmelerinin yapılması gerekmektedir.
İliniz millî eğitim müdürlüğü tarafından eğitici bilişim teknolojileri formatör öğretmen olarak görevlendirilmek üzere belirlenecek öğretmenlerin Ek de yer alan resmi yazılarda belirtilen esas ve usûller çerçevesinde valiliklerce ivedilikle görevlendirilerek, en geç 28 Mart 2008 günü mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ve ek de yer alan ebitefo-bilgi formunun ( EXCEL Formatında)e-posta ile ebitefo@meb.gov.tr adresine gönderilmesi hususunda gereğini önemle rica ederiz.

MEB-EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Strateji Geliştirme, Plânlama ve Koordinasyon Dairesi Başkanlığı
İnsan Kaynakları Eğitimi Şubesi

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
EĞİTİCİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ FORMATÖR ÖĞRETMENLİĞİ
( EBİTEFO )
e-posta : ebitefo@meb.gov.tr

Tam yazı ve sonuçlar içn

http://rapidshare.com/files/102013914/EBITEFO.rar.html

İl ve ilçe kontejanları için

http://egitek.meb.gov.tr/Egitek/HaberDu ... rmator.zip

Ekli dosyalar

• EBITEFO.rar
    1.9 MB · Görüntüleme: 1,407
Cuma gününe kadar herşey belli olur :) Bu muhabbette burada biter. Gündeme yeni bir konu getirelim arkadaşlar. Herkes ERGANEKONu konuşurken biz kendi gündemimizi konuşalım.

Yoksam burada sıkıntıdan parçalara bölünürüz ;)

Listede eskiler yok sadece yeniler demekki sadece boş kontenjanları yeniler dolduracak...
Herkese hayırlı olsun

backir' Alıntı:
Listede eskiler yok sadece yeniler demekki sadece boş kontenjanları yeniler dolduracak...
Herkese hayırlı olsun

Benim de merak ettiğim bu oldu. Merkezde 8 kişi belirtilmiş görevliler hariç 7.yim şansım var mı acaba?

hocam teşekkür ederim.
iyi de bu listeden kimlerin görevlendirileceğii belli değil. eski ebitefo lar görevlerine devam edecek mi. kalan kadrolar mı yenileriyle doldurulacak. bi acayip iş...
yine de çok sağol

benim anlamadığım bakanlık yazısında önce eskiler kontenjana yazılacak diyor ama benim bulunduğum ilde zaten mevcutlar kontenjanı dolduruyor yani biz sınava boşuna girmiş olduk gibi bir durum sözkonusu.yani belirlenen kontenjan yeni açılan kontenjan mı değil mi anlamadım bilen varsa söylesin

Üst yazıda ikinci madde sanırım sorularımıza cevap veriyor. Asıl sorulması gereken merkezde görev halinde bulunan kaç kişi olduğudur....

eywallah hocam çok hızlısınız :alkis:
ama bu denge tazminatı işi milletin kafasını karıştıracak gibi :?: :!:

sanırım ebitefo sınavından önce il il hatta ilçe ilçe kadroları ve bunlardan kaçının dolu olduğu verilmişti. ama şimdi bulamıyorum. yedeklemeden format atmıştım.

Denge tazminatından çok bence bulunulan görev önemlidir insanlar için... Benim bu işi bu kadar çok istememin sebebi Türkçe öğretmeni olmam... Bir bilgisayar öğretmeni için bilgisayar dersinin çok fazla külfeti yoktur, yerinde durmaktan memnun kalacaktır... Ekders sıkıntısı da olmayacaktır. Ama yeni eğitim programlarıyla Türkçe dersi tadından yenmez hale geldi, elim kolum bağlandı... Ne ekdersindeyim bu işin ne de kesilecek tazminatta gözüm var... Düşünce bu yönde gelişir gibi geliyor bana.

Üst yazıda 50 nin üzerinde puan alanlar görevlendirliecek deniyor. Ya il kontenjanı 50 nin üzerindeki puanlarla dolmuyorsa ne yapılacak?

Ekli dosyalar

• duzeltilmisegiticikontenjan.rar
    98.8 KB · Görüntüleme: 241
biltek2007' Alıntı:
Üst yazıda 50 nin üzerinde puan alanlar görevlendirliecek deniyor. Ya il kontenjanı 50 nin üzerindeki puanlarla dolmuyorsa ne yapılacak?

sevgili hocam varsa eski il/ilçe durumunu gösteren çizelgeyi de yollarsan sevinirim :)

iyide ilçedeki öğretmen mi görevlendirilecek yoksa İzmide görev yapan biri Trabzona müracaat edebilecek mi? bide bu ilçe kontenjanlarına halen çalışanlar dahil mi? İyice kafam karıştı :wink:

Arkadaşlar üst yazı 3. maddede "kadrosunun bulunduğu ilçede" ibaresi var. Bunun anlamı herkes kadrosunun bulunduğu yerde mi görevlendirilir ?

biltek2007' Alıntı:
http://bilgisayarbilisim.net/ebitefo_il_il_eski_yeni_kontenjan_sayilari_ve_ihtiyac_sayilari-t9645.html
bu adreste var hocam.

sayın hocam sağol da ben eski il ve ilçe bazında olanı var mı diye sormuştum. ama sağol yine de paylaşımın için

nosTRa' Alıntı:
Arkadaşlar üst yazı 3. maddede "kadrosunun bulunduğu ilçede" ibaresi var. Bunun anlamı herkes kadrosunun bulunduğu yerde mi görevlendirilir ?

öncelik var olan eğiticilerin daha sonra kendi ilçesinde görev yapan adayların

bunlarla kontejan dolmazsa üst yazı 4. madde devreye girip başka ilçeye görevlendirme olabilecek benim anladığım.

alim' Alıntı:
nosTRa' Alıntı:

öncelik var olan eğiticilerin daha sonra kendi ilçesinde görev yapan adayların

bunlarla kontejan dolmazsa üst yazı 4. madde devreye girip başka ilçeye görevlendirme olabilecek benim anladığım.

Öyle ise Hadi Hayırlı Olsun :+1:

Adayın yapması gereken bir husus varmı acaba, baçvuru felan? ben ilçedeyimde il müdürlüğe gitmem gereklimi?

Bir sorum olacak ilde görev yapan eğitici formatör arkadaşın görev yeri (kadrosu) ilçede mevcut yazıda görevlendirmeler ilçe bazında yapılacak diyor. Yani herkez kendi ilçesinde olacak. Bu durumda önceden ilde (merkez ilçede) görev yapanların kadrosu başka ilçede ise durumları değişecek mi?

pigacu' Alıntı:
Adayın yapması gereken bir husus varmı acaba, baçvuru felan? ben ilçedeyimde il müdürlüğe gitmem gereklimi?

yazıda adayın görevlendirme dilekçesiyle diyor hocam. yani görevi istediğine dair bir dilekçeyle başvuru gerekiyor.

Şimdi Arkadaşalr
Bu yazı ildeki koordinatör arkadaşa ulaşır oda sizinle iritibata geçer ve hatta bununla ilgili bir toplantı bile yapılır belki, bu hafta içinde bekleyi görürsünüz

Kısaca özetleyelim.Yanlış varsa düzeltin.

1. Puanı ne olursa olsun önce mevcut EBİTEFO lar görevlendirilecek.
2. Daha sonra kontenjana göre il/ilçe görevlendirlmesi puan sıralamasına göre yapılacak.
3.Eğer hala kontenjan dolmaz ise puanı 50 üstü olanlar sıralanıp görevlendirilecek.
4.Yİne de solmazsa bir EBİTEFO birden fazla ilçeye verilebilecek.
------50 puan altı asla görevlendirlmeyecek.----

sandokhai' Alıntı:
Kısaca özetleyelim.Yanlış varsa düzeltin.

1. Puanı ne olursa olsun önce mevcut EBİTEFO lar görevlendirilecek.
2. Daha sonra kontenjana göre il/ilçe görevlendirlmesi puan sıralamasına göre yapılacak.
3.Eğer hala kontenjan dolmaz ise puanı 50 üstü olanlar sıralanıp görevlendirilecek.
4.Yİne de solmazsa bir EBİTEFO birden fazla ilçeye verilebilecek.
------50 puan altı asla görevlendirlmeyecek.----

1. Madde puanı ne olursa olsun değil onlara da baraj konabilir ama uygulama haziranda olacak

Geri