2. Faz Vestel Etkileşimli Tahtalar

Kodla Büyü
darkca' Alıntı:
win 8 olan akıllı tahtaları win 7 ye dönüştürmek için imaj yukleme çalışmalarında hdd lerın uyumsuz oldğundan dolayı hata alıyorum bu tahtalrın işl sistemini win 7 yapmak için ne yapabiliriz

2. fazda gelen tahtaların hdd si 256 GB
1. fazda gelen tahtaların hdd si 500 GB

hocam imaj yüklenmiyor ama win 7 kurulabiliyor.

http://www.sordum.net/14461/uefi-bios-i ... 7-kuralim/

burada anlatılıyor

ama kurduktan sonra dokunmatiği çalıştıramadım bir türlü

öğretmen arkadaşlar tahtayı kullanmak istiyor fakat bendeki şifreleri kabul etmiyor özelden yazabilecek arkadaş yok mu biraz acil de

2. Faz Bilgisayarların Acronis imajını alabilen var mı?
Bize gelen tahtalardan iki tanesi açılırken sistem hatası veriyor. Vesteli çağırdık, onlar da yazılımın garantisi yok dediler. Format atarsak ücret alırız dediler ben de lkhslfhlshgoıhgfıdsohfsodf deyip gönderdim.

Bizde de öğretmenler odasına yeni kurulmuş. Ancak ben bunun kilidini açamadım. Üzerinde sağa çevirerek hareket ettiriniz yazıyor ama hiç bir türlü açılmıyor.

serdemir' Alıntı:
Bizde de öğretmenler odasına yeni kurulmuş. Ancak ben bunun kilidini açamadım. Üzerinde sağa çevirerek hareket ettiriniz yazıyor ama hiç bir türlü açılmıyor.
Hocam önce anahtarını takıp sağa doğru çevirdikten sonra kolu çevirebiliyorsunuz.
Bu arada 1. faz e.t. anahtarları bunları açmaz.

mustafa_ogr' Alıntı:
serdemir' Alıntı:
Hocam önce anahtarını takıp sağa doğru çevirdikten sonra kolu çevirebiliyorsunuz.
bizim tahtada kolla beraber sürgüyü biraz yukarı kaldırmak gerekiyormuş

serdemir' Alıntı:
mustafa_ogr' Alıntı:
serdemir' Alıntı:
bizim tahtada kolla beraber sürgüyü biraz yukarı kaldırmak gerekiyormuş

Vaayyyyy, demek sizin okula özel şifreli kilit koymuşlar!

Sargon' Alıntı:
Arkadaşlar tahtalarda windows 8.1 yüklü. Ancak etkileşimli tahtalarda ürün etkinleştirme uyarısı veriyor. Benim bilmediğim, yapmadığım bir şey mi var?

Mesaj eski ama konuda cevabı olması açısından yazayım. Tahtalar windows aktivasyonunu internet bağlantısı var iken otomatik yapıyor.

Arkadaşlar bu 2.faz için akkılı tahta teknik şartnamesi önceki şartname ile aynı mı yoksa farklı mı?Farklı ise yeni şartname elinde olan varsa atsın buraya

iambilisimci' Alıntı:
Arkadaşlar bu 2.faz için akkılı tahta teknik şartnamesi önceki şartname ile aynı mı yoksa farklı mı?Farklı ise yeni şartname elinde olan varsa atsın buraya

ett.vestel.com.tr adresinde 5 kişi seçip ilerlediğinizde ana sözleşme, teknik şartname (yenilenmiş) v.s. belgeler mevcut. Ben yine de eliyorum.

Teknik şartnamede MEB'in lehine yeni düzenlemeler yapılmış.

Örneğin, usb portlar kullanıcı hatası ile kırılsa dahi yüklenici firma arızayı giderir maddesi iyi olmuş.

Ekli dosyalar

• Etkilesimli_Tahta_Ihalesi_Teknik_Sartnamesi.zip
    1.5 MB · Görüntüleme: 162
  • Etkilesimli_Tahta_Sozlesme.zip
    2.4 MB · Görüntüleme: 158
arkadaşlar muayene kabul işlemleri için faz 2 et bilgisayarda 512 mb ekran kartı olup olmadığının kontrol edilmesi gerekiyor fakat ne yaptıysam bulamadım var mı yardımcı olabilecek.

fmg66' Alıntı:
arkadaşlar muayene kabul işlemleri için faz 2 et bilgisayarda 512 mb ekran kartı olup olmadığının kontrol edilmesi gerekiyor fakat ne yaptıysam bulamadım var mı yardımcı olabilecek.
Masüstü-Sağ tık-ekran çözünürlüğü-gelişmiş ayarlar
açılan sayfada 512 görüyosan tamamdır

Forumdaki konularda bi dağınıklık var sanırım. Anlamadığım bir iki nokta var. Bir kaç hafta önce Geçici Kabul Komisyonu oluşturuldu okulumuzda.
1 - Komisyonda 12 kişi var. Fazla mı normail mi?
2 - Yaz tatilinde okula gelmemize gerek kalacak mı?
3 - Yazın okulda nasıl bir çalışma yapılacak ve çalışmalar bitince mi bizim kontrollerimiz başlayacak.
4 - Ağ yapısı tahta v.s. tüm donanımı kontrol için il ilçeden başka görevliler gelecek mi? Gelecekse biz hangi konuda devreye gireceğiz.
5 - Diğer komisyon üyeleri biz anlamayız diyip gelmezler. Resmi işlemlerde nelere dikkat etmek gerekir. Siz olsanız onlar anlamaz zaten diyip tek başınıza mı yapardınız.
6 - Kontrol Listesi adında bir liste var ve orada anlamadığım bir çok yer var, bunları nasıl kontrol edip imza atacağım bilemiyorum.

BTR değilim, okulda btr yok, bu işlemler hakkında hiç bir bilgim yok. Aslında işlem basamaklarını da merak ediyorum. Önce şunlar kurulur sonra şu kontroller yapılır gibi.

bilgisayarbilisim33' Alıntı:
Forumdaki konularda bi dağınıklık var sanırım. Anlamadığım bir iki nokta var. Bir kaç hafta önce Geçici Kabul Komisyonu oluşturuldu okulumuzda.
1 - Komisyonda 12 kişi var. Fazla mı normail mi?

6 kişi asil 6 da yedek komisyon kurulması icin

2 - Yaz tatilinde okula gelmemize gerek kalacak mı?

Yazin gelmenizi idare belki isteyebilir fakat bu konuda bir yaptırımi olamaz

3 - Yazın okulda nasıl bir çalışma yapılacak ve çalışmalar bitince mi bizim kontrollerimiz başlayacak.

Eger okulunuzda et ler kurulmamış ise et keşifleri yapılır ve daha sonra et montajlari
Eger etler takılı ise alt yapi çalışması yapılır

4 - Ağ yapısı tahta v.s. tüm donanımı kontrol için il ilçeden başka görevliler gelecek mi? Gelecekse biz hangi konuda devreye gireceğiz.
Il koordinatorleri teslim almalarin tümünde bulunmak zorunda. Sizlerde komisyon olarak katilmaniz gerekmektedir

5 - Diğer komisyon üyeleri biz anlamayız diyip gelmezler. Resmi işlemlerde nelere dikkat etmek gerekir. Siz olsanız onlar anlamaz zaten diyip tek başınıza mı yapardınız.
Komisyondakilerin kabul işlemlerinde imza atmaları gerekmekte
Teslim alirken dikkat edilecek veya kontrol edileceklerin listesini il koordinatörünuzden isteyebilirsiniz

6 - Kontrol Listesi adında bir liste var ve orada anlamadığım bir çok yer var, bunları nasıl kontrol edip imza atacağım bilemiyorum.
Listede olanlarin varligi ve çalışıp çalışmadığı kontrol edilmekte. Tüm donanımı test etmeden kesinlikle firmaların vereceği kabul tutanaklarini imzalamayin

BTR değilim, okulda btr yok, bu işlemler hakkında hiç bir bilgim yok. Aslında işlem basamaklarını da merak ediyorum. Önce şunlar kurulur sonra şu kontroller yapılır gibi.

Gözünüzde işlemleri çok buyutmeyin hocam.
İşin içersine girdikten sonra her türlü işlemleri kavrayıp layıkıyla yapabilirsiniz

Kolayliklar dilerim..

Tahtalar 10 numara ancak işlemci i5 değil i3. yan kapaklar sabit el girmeyecek kadar da dar biraz o sorun. uzatma usb kullanılması gerek. VGA kablosunu yarım saatte anca takabildim :verymad: Hem monitör, hem bilgisayar hemde tv şeklinde kullanılabiliyor ev güzelide bu. Ses çıkışı çok güçlü sınıf ortamını bastırabilecek düzeyde.

Hocam bu tahtalar bu yıl bizim okula da kuruldu. Yalnız daha 2 hafta olmasına rağmen iki tanesi çöktü imaj indirme imkanım olmadı bugün bir tanesine usb den win 8.1 yükledim lakin bazı sürücüleri görmüyor ağ kartı ses usb3 dokunmatik ekran gibi bunları internette aradım ama pek bulmadım. driver genius ile sürücüleri diğer tahtalardan almayı düşünüyorum olur mu bilmiyorum elinde sürücüler olan hocam var mı?

ortaokullardaki et lerde tam ekran flash uygulamasından nasıl çıkılıyor.bir türlü çıkamadım.

Geri