2. Faz Vestel Etkileşimli Tahtalar

Kodla Büyü

hemenyardim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kurulumuna Başlanan 2. Faz Etkileşimli Tahtaların Özellikleri

İşletim Sistemi Win 8.1
Hdd : 256 GB SSD
Ram : 8 GB DDR3
İşlemci : i5
Optik Kamera Sayısı : 4
Ekran : Full HD Led TV
Renk : Gri

Kilit, tutamağın üzerinde. Beyaz tahtayı kaydırmak için saat yönünde çevirmek gerekiyor. Stopper mekanizması artık yok. Mandal sistemi var.

OPS Kart üzerinde sadece ses, mikrofon, ethernet, usb var. Antenler kısa ve 90 derece. 220 V besleme kablosu sabit ve çıkmıyor.

TV üzerindeki düğmeler daha belirgin ve kullanışlı.

Beyaz tahta kapatıldığında açık olan etkileşimli tahta Stand-By konumuna geçiyor. Çerçevede yan kapaklar yok. Access Point tahtanın içinde değil. Çerçeve incelmiş. Yeşil tahta tarafı iki yüzlü. Ön yüzü yeşil iken arka yüzü beyaz. 2 adet vidayı sökerek çevirebiliyorsunuz. İsterseniz yeşil, isterseniz beyaz tahta olarak kullanabilirsiniz.

Açılışta kullanıcı adı ve şifre istiyor. Tek tuşla klavyeyi F veya Q olarak değiştirebiliyorsunuz.

Ekli dosyalar

• et1.jpg
    et1.jpg
    251.1 KB · Görüntüleme: 10,007
  • et3.jpg
    et3.jpg
    238.2 KB · Görüntüleme: 10,005
  • et4.jpg
    et4.jpg
    255.1 KB · Görüntüleme: 10,003
  • et5.jpg
    et5.jpg
    467.4 KB · Görüntüleme: 10,005
  • et2.jpg
    et2.jpg
    229.4 KB · Görüntüleme: 9,999
Vatana millete hayırlı olsun. Ortaokulların kurulumu ne zaman başlayacak acaba?

Veya başlayacak mı?

tutamakların metal yapılması güzel olmuş. plastikler sürekli kırılıyor. vestel bile geliştirmiş kendini :++:

Linux işletim sistemi ne oldu? Çünkü sadece pardus olacağı söylenirken ters köşe yapmışlar. İşlemcinin modeli ne? U serisi değildir umarim... Programları hakkında da bilgi veriri misiniz? Antropi mi yüklü starboard mı yüklemişler? Sinifim gibi uygulamalar da yüklü mü?

hocam bu hangi okul ve nerede? bizin ilçede de yazın kendi okuluma kurulum yapılacağı bilgisi yazıyordu, bilgi verebilir misiniz, teşekkürler.

II. Faz vatana millete hayırlı olsun...
Görünen o ki ana işletim sistemi olarak PARDUS yok... :(

caylakcekirge' Alıntı:
II. Faz vatana millete hayırlı olsun...
Görünen o ki ana işletim sistemi olarak PARDUS yok... :(

ONLAR HİKAYE WİNDOWS BIRAKIRMI HİÇ KENDİNE MUHTAÇ EDECEK YA BEDAVA VERMİŞTİR İŞLETİM SİSTEMLERİNİ...

muharremyildiz' Alıntı:
Linux işletim sistemi ne oldu? Çünkü sadece pardus olacağı söylenirken ters köşe yapmışlar. İşlemcinin modeli ne? U serisi değildir umarim... Programları hakkında da bilgi veriri misiniz? Antropi mi yüklü starboard mı yüklemişler? Sinifim gibi uygulamalar da yüklü mü?
Pardus windows üzerindeki sanal makine üzerine kurulmuş. Antropi yüklü.

Bizim eğitici formator Ankara da yapılan seminerde Microsoft firmasının ihaleyi almak için fiyatı kırarak tahta başı 1$ fiyat verdiğini söylemişti....

1 dolar ise sorun yok. Ha pardus olsa daha iyi olurdu. 1 dolar, reddedilemeyecek bir teklif olmuş.ayrıca vestelin kendini yenilemesi nede çok sevindim. Kullanalim bi...

Makine çok güzel görünüyor. Bu cihazların devlet okullarında olduğuna hala inanamıyorum. Eğitimlerde öğretmenlerimiz o kadar ön yargılı ki, daha yeni mezunlar bile "hocam ben bunu kullanamam" diyor. Diğer branştan arkadaşların bu makineyi kullanmadığını/kullanamadığını gördükçe harcanan paraya içim yanıyor :cry:

hemenyardım hocam;
II. Faz tahtaların güç kablosunun takılacağı yer kolay mı yoksa bizleri I. Fazdaki gibi uğraştıracak şekilde mi tasarlanmış....

karinca_52' Alıntı:
skipper_forum' Alıntı:
Vatana millete hayırlı olsun. Ortaokulların kurulumu ne zaman başlayacak acaba?

Veya başlayacak mı?

2015 de

hocam 2015 2.faz 2.yıl listesindeki okullar için, 2.faz 1.yıl listesindeki okulların 2014 yazın bitirilmesi gerekiyordu takvime göre

caylakcekirge' Alıntı:
hemenyardım hocam;
II. Faz tahtaların güç kablosunun takılacağı yer kolay mı yoksa bizleri I. Fazdaki gibi uğraştıracak şekilde mi tasarlanmış....

" 220 V besleme kablosu sabit ve çıkmıyor."

Böyle yazmış arkadaş.

Birçok sorun göz önüne alınarak yeni tasarım yapılmış, güzel de olmuş.
USB 3.0 var galiba. Hızlı veri aktarımı için iyi.
Bir de şu 100 GB üzerindeki içeriği tahtaya kopyalama görevi vermezler umarım. Her öğretmen kendi içeriğini bulsun, kullansın arkadaş.

caylakcekirge' Alıntı:
hemenyardım hocam;

Daha önce yazdığım gibi güç kablosu artık soketli değil, sabit, çıkıp girmiyor. Tahtanın içinden geliyor.

1.fazda vestelin imaj dosyasını indirmiştik, kolayca silbaştan kurulum yapabiliyorduk inşallah bunda da imaj yayınlarlar

light' Alıntı:
1.fazda vestelin imaj dosyasını indirmiştik, kolayca silbaştan kurulum yapabiliyorduk inşallah bunda da imaj yayınlarlar

hocam vestelin imajı çok uğraştırıyordu, biz kendimiz acronis ile yedek alıp bütün tahtalara kurmuştuk sorunsuzca, inş yeni tahtaların kurulumu bu yaz biter :(

bizim okula da yenilerden 3 tane kurdular. Açılış için kullanıcı adı ve şifre verdiler , tahtaları açabiliyoruz ama değişiklik yapmak istediğimizde şifre istiyor. Bu şifre eski şifre ile aynı mı yoksa yeni bir şifre var mı ?

prentice' Alıntı:
bizim okula da yenilerden 3 tane kurdular. Açılış için kullanıcı adı ve şifre verdiler , tahtaları açabiliyoruz ama değişiklik yapmak istediğimizde şifre istiyor. Bu şifre eski şifre ile aynı mı yoksa yeni bir şifre var mı ?
Eskileri ile aynı değil.

Arkadaşlar bizede kuruldu şifresini bilen varmı söylesin elektrik tesisatını çekiyorum ama şifreyi kırmak istemiyorum garanti dışına çıkar falan o yüzden dokunmak istemiyorum.

Kullanıcı adı ve şifresi nedir ?

Geri