2. Faz Vestel Etkileşimli Tahtalar

Kodla Büyü
Tahtayı açmak için kullanıcı adı ve şifre verdiler onunla açıyoruz ama değişiklik yapmak istediğimizde yetki istiyor ve şifre soruyor Eba admin ve 2 farklı kullanici hesabi görünüyor

jb.can' Alıntı:
Şifreyi bilen göndersin özelden lütfen.
Etkileşimli tahtalarda farklı 2 adet şifre var. İlki açılış şifresi 2. si ise yazılım ve ayarlarda değişiklik yapmak için olan şifre. Açılış şifresini verebilirim fakat diğer şifre devlet sırrı sanki verilmiyor. Yakında o da verilir ama şu an bilmiyoruz.

hemenyardim' Alıntı:
jb.can' Alıntı:
Şifreyi bilen göndersin özelden lütfen.
Etkileşimli tahtalarda farklı 2 adet şifre var. İlki açılış şifresi 2. si ise yazılım ve ayarlarda değişiklik yapmak için olan şifre. Açılış şifresini verebilirim fakat diğer şifre devlet sırrı sanki verilmiyor. Yakında o da verilir ama şu an bilmiyoruz.

Sana zahmet gönder dostum, tahtayı kullanamıyoz 2 haftadır.
Tahtayı kuran adamları aradı okul onlarda bilmiyoruz dediler :?

İncelemelere göre 4 adet şifre var. Tahminimce kulanım amaçları;

1.Şifre Muayene kabul için kullanılacak standart kullanıcı yetkili olup sadece il koordinatörlerine veriliyor. Kabul komisyonları kurulduğunda komisyondaki bilişim öğretmenine verileceği anlaşılıyor.
2.Şifre uzaktan yazılım güncelleme ve cihaz yönetimi için (fatihnet.gov.tr sunucusu üzerinden)
3.Şifre servis elemanlarına test ve driver-firmware güncelleme için
4.Şifre eğitimlerde aniden gerekebilecek ek yazılımları yükleyebilmek için kullanılacak.

Tabi bu şifrelerin son iki tanesinin 1 sene kadar kullanılamayacağı açık çünkü henüz altyapı ihalesi Lot 1 ve Lot 2 için Muallakta.Muhattap firma ortada yok.Dolayısıyla fatih ağı ve fiber erişimde 1 sene zarfında hayal olarak görünüyor.

Cihazda standart kulanıcı ile usb bellekten yazılım çalıştırma yazaklanmış durumda.Antropi Yazılımı,Java 7.55 sürümü, Virtualbox içinde Pardus sürümü,Lİbre ofis V4.2.4.2 iki eklenti ile geliyor. Cihaz sürücüleri yine D diskinde mevcut. Cihaz basit kullanım klavuzu masa üstünde pdf olarak mevcut. Pardus sanal makinası D:\FatihPardus\FatihPardus.vdi altında hidden olarak kayıtlı. En azaından eğitmen arkadaşlar Pardus üzerindeki gösterim ve eğitim falietlerini bu dosyayı başka makinaya aktararak da kullanabilir.
Şifrlerin bu ortamlarda yayılmaması çok önemli.Daha önce başımıza gelenleri unutmayın.İl İlçe MEM sitelerinde muayene kabul talimatları ile birlikte yayımlama gafletine girilmesin.Öğrenci anında google veya başka arama motorları indexlemesi sonucu bulup tahtaları cacığa çevirmesin. Standart kullanıcı şifreleri bir toplantı ile kabulden birkaç gün önce ilgili öğretmene elden toplantı yapılarak verilmesi yerinde olacaktır.Zaten sonrasını hep birlikte seyeredeceğiz. Umarız şifreler YAYILMAZ.
KAbullere tahmnimce 1 ay içinde başlanır.Daha önemli sorunlarımız var o da tahtaların hepsinin aynı özellikte olup olmadığı,duyumlar kötü yönde kimisinde disk tipi ve kapasitesi kiminde işlemci farklı geliyor.Muayene kabule gidecek arkadaşlar farklı özellikteki ve şartnameye uymayan tahtalar okullarında varsa geçici kabulü almayıp firmadan ilgili ürünün (OPS'inin) değişimini talep etsin. Değiştirilene kadar kabul veya imza vermeyin.Sonuçta bu sorunlu tahtayı kullanacak olan yine bizleriz. İşi baştan sıkı tutalım.

Ayrıca özelden sormayın şifre filan vermem.Huyum değil.

Arkadaşlar tahtalarda windows 8.1 yüklü. Ancak etkileşimli tahtalarda ürün etkinleştirme uyarısı veriyor. Benim bilmediğim, yapmadığım bir şey mi var?

256 gb SSD olması çok iyi olmuş 8 sn de açılır artık tahtalar

wolfgank' Alıntı:
Daha önemli sorunlarımız var o da tahtaların hepsinin aynı özellikte olup olmadığı,duyumlar kötü yönde kimisinde disk tipi ve kapasitesi kiminde işlemci farklı geliyor.Muayene kabule gidecek arkadaşlar farklı özellikteki ve şartnameye uymayan tahtalar okullarında varsa geçici kabulü almayıp firmadan ilgili ürünün (OPS'inin) değişimini talep etsin. Değiştirilene kadar kabul veya imza vermeyin.Sonuçta bu sorunlu tahtayı kullanacak olan yine bizleriz. İşi baştan sıkı tutalım.

Bugün rastgele 4 tane etkileşimli tahta seçip sistem özelliklerine baktım. 3 tanesinde i3 işlemci var. Diğerine ise amd işlemci koymuşlar!!! İşin ilginç yanı etkileşimli tahta içerisinde bulunan kullanım kılavuzunda sistem özellikleri bölümünde işlemci modeline "intel" yazmaları. Dediğiniz gibi işimiz çok.

Tahtaların a.ılması için kulllanılacak kullanıcı adı ve şifre bende var, tüm öğretmenlerimize de bildirdik ama ders sırasında bilgileri girerken tüm öğrencilerimiz kullanıcı adını ve şifreleri gördüler çünkü tahtanın kocaman bir klavyesi var, girerken saklama gibi bir durumumuz yok. Yani bizim okulda tüm öğrenciler isterlerse akıllı tahtaları açabilirler.
Diğer bir durumda yönetici şifrelerimiz olmadığı için kurulum yapamıyoruz. O konuda sıkıntımız var.

Bizede 50 tane kuruldu. Ancak başka birşey yapılmadı. Kapak kilitleri yok. Sadece tebesirli tahta olarak kullanılıyor. Labdakilerden birkaç tanesini şifresini kirdik. Projeksiyon olan labda kullanma ihtiyacimiz olmuyor.

hocam bizim okulada monte edip gittiler ama tahtanın iki tarafıda beyaz faz 2 etkileşimli tahtalar tebeşirli yeri göremedik tam olarak nerede acaba

murcoban' Alıntı:
hocam bizim okulada monte edip gittiler ama tahtanın iki tarafıda beyaz faz 2 etkileşimli tahtalar tebeşirli yeri göremedik tam olarak nerede acaba
2. faz Etkileşimli Tahtalarda tahtalar çift yüz olarak kullanılabiliyor. Tahtaların bir yüzü beyaz ve tahta kalemi ile yazılabiliyor iken arka tarafı yeşil tahta olup tebeşir ile yazmaya uygun. Montaj sırasında istediğiniz yüzü taktırabilirsiniz.
Fakat aklıma şöyle bir şeyde geliyor. Vestel 1. Fazdan elinde kalan yeşil tebeşirli tahtaları acaba bu şekilde montaj edip tüketmeye mi çalışıyor?

hemenyardim' Alıntı:
Kurulumuna Başlanan 2. Faz Etkileşimli Tahtaların Özellikleri

İşletim Sistemi Win 8.1
Hdd : 256 GB SSD
Ram : 8 GB DDR3
İşlemci : i5
Optik Kamera Sayısı : 4
Ekran : Full HD Led TV
Renk : Gri
Bir tahtaya baktım i3 işlemci vardı. Projede farklılıklar mı var acaba?

defall' Alıntı:
hemenyardim' Alıntı:
Kurulumuna Başlanan 2. Faz Etkileşimli Tahtaların Özellikleri

İşletim Sistemi Win 8.1
Hdd : 256 GB SSD
Ram : 8 GB DDR3
İşlemci : i5
Optik Kamera Sayısı : 4
Ekran : Full HD Led TV
Renk : Gri
Bir tahtaya baktım i3 işlemci vardı. Projede farklılıklar mı var acaba?

bizdede i3 var bazıları ballımı yoksa bu vestel kafasına göremi takılmış? teslim tutanaklarında standart hepsinde aynı olmayacakmı? devletimi guguklamış bunlar biri bişey desin..
bizim sistemde 3 ayrı giriş var
1. admin girişi
2.normal kullanıcı girişi
3.servis elemanlarının kullandığı giriş
ayrıca her seferinde şifre yazmak zorunda neden kalalım yaa? win 8 lere atak kuran varmı? ve bu kullanıcı şifresini kaldıran varmı şimdiye kadar? ben atak kurayım hoca gitsin açsın işte.atak kurmak içinde admin girişi istiyo illa bu tahtalara atak nasıl kurucaz? yapan yardım edebilirmi?

2 sene sonra yalan olur.
öğretmenlerin çoğu enter tuşunun yerini bilmiyorken.

kullanıcı adı şifresi bilinmiyorken. basacam krekli windowsu vuracam kırbacı vuracam kırbacı ehehehe :puhaha:

2. faz tahtalarımız takıldı.

Bu forumda paylaşılan ve 1. faz tahtalar için alınması gereken tedbirleri okuyarak kendimize bir yol çizmeye çalışıyoruz.
Yeni bir binaya sahip oludumuz için çoğu tahtanın altındaki pirizlerde henüz elektrik yok.

Kimse EBAAdmin şifresini bırakmadı. Forumdan okuduğuma göre de vestel hiç kimseye söylememiş.

Şu ana kadar bir tahta üzerinde yapabildiğimiz değişiklik sadece ;

1- BIOS'a şifre koyuldu.
2- USB kalıt desteğini devre dışı bırakıldı.

Yeni çalışmaları, herşeyiyle hazır edilmiş halde burada hayırsever bir arkadaşımızın paylaşacağı imaj dosyalarını hasretle bekliyoruz.

win 8 olan akıllı tahtaları win 7 ye dönüştürmek için imaj yukleme çalışmalarında hdd lerın uyumsuz oldğundan dolayı hata alıyorum bu tahtalrın işl sistemini win 7 yapmak için ne yapabiliriz

2. fazda gelen tahtaların hdd si 256 GB
1. fazda gelen tahtaların hdd si 500 GB

matematik öğretmeni arkadaş starboard kurmamı istedi tahtaya kullanamıyormuş program olmadan fakat şifre istiyor tahta. vestelin verdiği şifreler dışında bana özelden şifreyi atabilirseniz çok çok sevinirim,herkese iyi çalışmalar...

Geri