2. Faz Vestel Etkileşimli Tahtalar

Kodla Büyü
orlin' Alıntı:
ortaokullardaki et lerde tam ekran flash uygulamasından nasıl çıkılıyor.bir türlü çıkamadım.

1-Ekrana çift tıklayın, tam ekran küçülür.
2-tam ekranda iken ekranın en üstüne imleci götürürseniz ya da o bölgeye tıklarsanız bir işlem çubuğu açılır. Ordan çarpıdan kapatır ya da ekranı küçültürsünüz..
kolay gelsin;)

arkadaşlar okulumuza vestel akıllı tahtalar kuruldu. bu eba admin şifresini bilen varmıdır bilen varsa yollarsanız sevinnirm

hocam ikinci fazla gelen tahtaların üzerinde VGA girişi göremedim bu konu başlığındada tahta üzerindeki girişlerden bahsedilince sormak istedim acaba varda ben mi göremedim kasadan görüntüyü aktarmak için ekstra vga to hdmı kablosumu almalıyım?

bu 2. faz tahtalara elimizdeki win7 yi usb ile kurabiliyor muyuz deneyen var mı. win8 de cogu ogretmen sorun yasıyor

cevaplar verecek kimse yok mu hocam, bt sınıflarında kasayı nasıl yansıttınız akıllı tahtaya?

"hocam ikinci fazla gelen tahtaların üzerinde VGA girişi göremedim bu konu başlığındada tahta üzerindeki girişlerden bahsedilince sormak istedim acaba varda ben mi göremedim kasadan görüntüyü aktarmak için ekstra vga to hdmı kablosumu almalıyım?"

Hcm hem HDMI hem VGA girişleri mevcut ETlerin... yalnız önden pek görünmüyor saklamışlar hangi akla hizmetse?

fatih45' Alıntı:
"hocam ikinci fazla gelen tahtaların üzerinde VGA girişi göremedim bu konu başlığındada tahta üzerindeki girişlerden bahsedilince sormak istedim acaba varda ben mi göremedim kasadan görüntüyü aktarmak için ekstra vga to hdmı kablosumu almalıyım?"

Hcm hem HDMI hem VGA girişleri mevcut ETlerin... yalnız önden pek görünmüyor saklamışlar hangi akla hizmetse?

Aynen hocam, hangi akla hizmet saklamışlarsa, tahtanın arkasına doğru yer alıyor, ben de kolay bulamamıştım.

Bugün ilk defa akıllı tahtayı kullanmaya başladım. açılışta yönetici adı ve şifresi istiyordu bende bir idareci arkadaştan şifreyi aldım girdim, masa üstüne girebildim. Yönetici şifresini her girişte istiyordu oda bayağı bir uzundu bende şifreyi değiştireyim dedim. Kısa bir şifreyle değiştirdim. Sonra bu şifre ile giriş yapmaya başladım. Başka sınıfların tahtalarında şifresiz giriyorlarmış bende öyle giriş yapayım ona göre ayarlayım dedim. Bilgisayarım dan yönet kısmından kullanıcı hesaplarındaki EBAadmin kullanıcısına sag tıklayınca ordaki seçili herşeyi kaldırdım sonra tahtayı açıp kapatınca hesabı devredışı bırakmışım. Girişte ne kendi değiştirdiğim şifreyi kabul ediyor nede ilk idareci arkadaştan aldıgım şifreyi kabul ediyor. Hesabınız devredışı kalmıştır yöneticinizle görüşün yazıyor . Okulda ne idareciler şifre biliyor nede adam akıllı pc dende anlamıyor. Okulda formatör öğretmende, bilişim öğretmenide yok

Şimdi ben bunu nasıl düzelteceğim. Masaüstüne girebilsem o kaldırdığım kutucukları tekrar işaretleyeceğim ama bir türlü masa üstüne giremiyorum. Yarın
okula mausla kılavye götüreyim. Güvenli kipten felan girme oluyorsa öyle gireyim diyorum.

İldeki fatih koordinatörünü aradım kendisi yeniden imaj yükle 32 gb flash disk getir imajı verelim yükle dedi. Bana mantıksız geldi daha sıfır yeni kurulmuş tahtaya niye format atacagız.
Ben hala pc de xp kullanıyorum. Bu tahtada 8.1 yüklü nasıl yapacamıda bilmiyorum.

Nasıl düzelttebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Sayin hocam
Koordinatorunuzun dediği gibi imaj yukleme islemini yapmaniz 15 dk alacaktir.
Kisa hizli ve pratik cevap
Iyi çalışmalar

muharremyildiz' Alıntı:
Linux işletim sistemi ne oldu? Çünkü sadece pardus olacağı söylenirken ters köşe yapmışlar. İşlemcinin modeli ne? U serisi değildir umarim... Programları hakkında da bilgi veriri misiniz? Antropi mi yüklü starboard mı yüklemişler? Sinifim gibi uygulamalar da yüklü mü?

Linux u windows üzerinden ayrı bir pencerede sanal bilgisayar oalrak açabiliyorsunuz.

ağ altyapısı ile kurulan dışardaki usb bağlantısını kullanmak için bir yazılım varmış....bilen var mı?

theArcher' Alıntı:
Arkadaşlar yeni göreve başladığım okulda faz2 etkileşimli tahtalar mevcut. Bugüne kadar dokunulmamış. Güncel imaj yüklemek istiyorum.
Ebada yayınlanan 8.1 yüklü imajımı yüklesem yoksa ademola hocamızın paylaştığı windows 10 imajınımı yüklemeliyim.Tavsiyelerinizi bekliyorum.
8.1 yüklü imaj http://www.eba.gov.tr/haber/1441374414
win 10 yüklü imaj fatih-etkilesimli-tahta-f279/e-t-win10-yapi1511-faz1-ve-faz2-icin-yeni-t147477.html
HOcam 2.faz tahtalarda zaten windows8 yüklü boşuna imaj neden yüklüyorsun ki?Bence hiç uğraşma gerek yok.

kurumnetten faz2 muayene kabul komisyonuyla ilgili bir yazı gelmiş. yazının ekinde keşif yönergesi var. zaten akıllı tahta kurulumu geçen ekimde yapıldı, bu keşfi ki?!
ayrıca faz 2 - et kabul komisyonundayım. nelere dikkat etmeliyim? var mı bir liste...

bugün baktım bir tanesine, i3 2,4 ghz işlemci gözüküyor. i5 olması gerekmiyor mu?

Okula gelen servis 1. faz için devlete maliyeti 1500- 2000 TL den bahsetti, arkadaş etüt merkezi için sormuş 10 bin TL gibi fiyat vermişler. Ne kadarı doğru hangisi doğru bilemedim. Bel ki ikisi de yanlıştır..:)

faz 2 tahtalar için vestelden kabule gelen eleman 20 bin küsür gibi bir rakamdan bahsetti attı mı bilmiyorum o kadar var mıdır varsa çok dev bir bütçe...bir tahta parasına bir bt sınıfı kurabilirler hemen hemen o zaman

Geri