2 dk. kadromuz

Kodla Büyü
Öğretmen arkadaşların çook eski fotoğrafları olabiliyor orada, hoş gözükmüyor, ya da resminin gözükmesini istemeyen bile olabiliyor. Pratik olabilir ama çok kullanışlı olduğunu düşünmüyorum bu yöntemin :(

yadigartbaykal' Alıntı:
sakıın arkadaşlar. @tulin arkadaşımız çok güzel bir çözüm bulmuş fakat; bilindiği üzere okullarımızda bazı öğretmenlerimiz fotoğraflarının web sitesinde yayınlanmasını istemiyorlar. Özellikle BAŞÖRTÜLÜ öğretmenlerimiz başı açık şekilde olan mebbis fotoğraflarının yayınlanmasına çok kızacaklardır. benden söylemesi :)
biz ne yapalım meb de koymuş kadromuz kısmını
dolacak içi mecburen
ben daha geçmedim yeni sisteme ama geçersem uygulayacağım bu yöntemi
teşekkürler hocam

**melike**' Alıntı:
yadigartbaykal' Alıntı:
sakıın arkadaşlar. @tulin arkadaşımız çok güzel bir çözüm bulmuş fakat; bilindiği üzere okullarımızda bazı öğretmenlerimiz fotoğraflarının web sitesinde yayınlanmasını istemiyorlar. Özellikle BAŞÖRTÜLÜ öğretmenlerimiz başı açık şekilde olan mebbis fotoğraflarının yayınlanmasına çok kızacaklardır. benden söylemesi :)
biz ne yapalım meb de koymuş kadromuz kısmını
dolacak içi mecburen
ben daha geçmedim yeni sisteme ama geçersem uygulayacağım bu yöntemi
teşekkürler hocam

Şunu unutmamak gerekir ki hiçbir öğretmenin yazılı izni olmadan fotoğrafını web sitesinde paylaşamazsınız. Mesele türban değil direk izin meselesi. Başınız ağrımasın imza çıkarın izin alın.

tulin' Alıntı:
Arkadaşlar kendim bulduğum çok kolay bir yol. Öğretmenlerden fotoğraf istemeden 2 dk oluşturdum. Sizin fikirleriniz nedir? Yöntem

e-okul - okul bilgilerini güncelle - raporlar- fgotoğraflı personel listesi (pdf) indir

web modülde dosyaya indirdiğimizi yükle - kadromuz menüsüne dosya bağlantısı ver.
müdür sizmisiniz hocam

kolay bir çözüm ama hiç etik değil.arkadaşların uyarılarına katılıyorum.ayrıca indirme yardımcısı yüklü olan bilgisayarlarda şak diye indiriyor pdfyi.

Ya arkadaşlar neden bu kadar problem oldu ki bu. Resminin yayınlanmasını istemeyen öğretmenlerin resmini keser yerine boş profil resmi koyarsınız. Vakit darlığında uygulama güzel ama ben görüntüye takıldım. Eğer şablonda yapacağımız kadromuz sayfasının bundan farkı olmayacaksa kullanılabilir.

zeitgest' Alıntı:
kolay bir çözüm ama hiç etik değil.arkadaşların uyarılarına katılıyorum.ayrıca indirme yardımcısı yüklü olan bilgisayarlarda şak diye indiriyor pdfyi.
Yöntemle etiğin ne alakası var hocam. Diğer yolla yapılan kadro tek tuşla kopyalanamıyor mu sanki? Etik konusu oraya resim koyulmalı mı koyulmamalı mı? Nasıl koyulduğunun ne ilgisi var etikle acaba?

mebweb de zaten zorun değildir yazıyor öğretmen kadrosunun fotografları için.sadece idare zorunlu

Geri