17/25 Aralık

Kodla Büyü
bu şkşk
çı arkadaş ilerde kesin Milli Eğitim Müdürü olur
Bak demedi demeyin

:D

chch' Alıntı:
Kusura bakmayın, 1. seçeneği işaretledim demiştim. Ama sizde 2002 ye kadar bu ülkede neler yapıldı bir yazın yahu, 1923-2002 2002-2014 karşılaştırın bakalım, millet hizmet gördü hizmet, ama gerçek hizmet.
Hırsızlık-yolsuzluk varsa ki vardır, yoktur diyen eşektir.

Mübarek insan,hala bir şeyin ayırtedememişsiniz.
Yolu,köprüyü,okulu 75 milyon bir araya gelse zaten yapamaz.Bu yüzden seçim tertip edip,oy verir başımıza bir ekibi seçer bunları onlardan yapmalarını bekleriz.Hatta vergi verir "al bu paraları,yolumuzu,köprümüzü yapın deriz". Onlarda hazineden kullanarak bunları memleketin gerekli yerlerine yaparlar.Şimdi bana kalkıp AKP şunu yaptı bunu yaptı demesin.Oyumu ve vergimi alıyorsa zaten yapmak zorundadır.Bu onun görevidir,mecburdur.Yolu köprüyü cebinden verip yaptıysan o başka.O yüzden yapılanları lütuf olarak kimsenin başına kakamazsın. Bu açıklamadan sonra otomtik olarak şu klişe soru gelir(artık alıştık bu sorulara) "Önceki hükümetler yapmadı ama bunları?" Evet yapmadılar,bu ayıp onlara yeter zaten.Sana verilen bu kadar şeyle yapamadın.O zamanın şartlarına göre gerek medyası ile gerekse STK ile bunlar eleştirilmiştir.

Hülasa-i kelam,yapılanları ulufe dağıtır gibi algılamayın.İktidarın görevidir.Buna karşın yolsuzluğun hesabı sorulmalıdır.Çünkü hazinedir,vergidir,çocuğunun boğazındaki lokmadır.

Yolsuzlukların var olduğuna inanıyorum. Bir öğretmen bir öğrenciyi taciz etti diye tüm öğretmenlerin sapık olduğuna inanmak nasıl ki yanlışsa aynı şekilde birileri yolsuzluk yaptı diye tüm hükümetin hırsız olduğunu söylemek de yanlıştır. Bu noktada beklentilerimiz hırsızların ortaya çıkartılması, hakim karşısında hesap vermesidir.

Temizlik her zaman için iyidir.

Bazıların beyninde yer edemeyen düşünce şu

ESKİSİNİ YENİSİNİ BIRAK

Osmanoğullarından tut , taa 2014 yılına kadar bu topraklarda yolsuzluk hep vardı , şimdi de var , yarın da olacak.

Sırf kıçı kırık hastalıklı siyaset anlayışı yüzünden, gerçekleri göremeyen, görmek istemeyen tüm tarafların ve taraftalarların......

Hayır geceler

Yıl sonu KBS modülü ve Taşınır mal işlemlerinde tutmayan 0,35 kuruş için 2 saat mesai harcadığım bu çilekeş ülkeMde bunların olmasını,..bırak konuşulması bile abesle iştigaldir.Ama bir yandan akşam üstü komşum gelip der ki: garajım'dan çıkarmadığı eski püskü scooter motoruma HGS ceZası neden geliyor?156 TL yaZıyor.Ben bugün dumurlardan dumur beğen oldum da simdin siZ tartışa durun.

Hükümetin 2001 ekonomik krizi ve 28 şubatın dolaylı olarak kaymağını yediğini düşünüyorum. 2001 krizi ülkeyi çok etkiledi... Sonrasında gelen bu hükümet tek başına iktidar olması sebebiyle ister istemez ekonomiyi krizden çıkardı ama şu da var Kİ; beğenmediğim chp bile olsa 13 yıl tek iktidar olsa bundan daha kötü ekonomi yönetemezdi. Bizler koalisyonlarla tek başına iktidarı karşılaştırıyoruz ancak kategorileri farklı.

İkincisi ise 28 şubat sürecinde mağdur olan muhafazakar kesim değişen ve gelişen ayrıca özgürleşen hayatları )başörtüsü, imamhatip, asker - sivil ilişkileri) nedeniyle "eski türkiye" yi istemiyor.

İkisini birleştirirsek insanlar Ak parti giderse kötü oluruz diye düşünüyorlar ve yolsuzluklara rağmen desteklerini devam ettiriyorlar. Zaten aklı başında ve çok fanatik olmayan çoğu akparti seçmeni yolsuzluk olduğunu biliyor ama eksilerine rağmen yinede chp mhp bdp akparti arasından doğal olarak ak partiyi seçiyor. Olayın özü bu.

Yolsuzluklara yok diyenler ya çok fanatik oldukları için gözleri görmüyordur yada zır cahildir. Erdoğan bu olayda damardan girdi ve insanlar hemen yedi; DARBE...

Yolsuzluk vardır demek darbecilik demek değildir, yargılansınlar çürükler ayıklansın yine siz yönetin, kimse elinizden birşey almıyor...

Bence 17 aralıkta o hengamenin içerisinde ne fezlekeler nede mahkeme kurmak mantıklı olmayabilirdi. Hatta darbe girişimi olduğunu kabul edelim (?) ama şu an inlerine kadar girdin, hadi getir fezlekeleri ayrıca kur mahkemeleri ak kara çıksın meydana.

Bakanlar, saatler, rızalar, kutular incelensin ve soruşturulsun varsa yanlış yapan partiden uzaklaştırılsın alem ibret alsın bizde alkışlayalım. Neden bunu yapmıyorsunuz? Abdestinizden şüpheniz mi var?

Milletimiz istikrarı kaybetmemek için yolsuzluklara,rüşvetlere,adam kayırmalara göz yummuştur.Kiminle konuşsam bu şekilde bahsetmektedirler ve bunu kendini muhafazakar ve dindar olarak niteleyen bir iktidar yapmıştır.Bu hiç ama hiç sağlıklı bir bakış açısı değil.
Yarın evlatlarına ne anlatacaklar merak ediyorum."Yavrum biz istikrarı bozmamak için olanlara göz yumduk" mu diyecekler.Artık bundan sonra tabandan başlayarak toplumun her kesiminde yolsuzluk ve rüşvet meşru hale gelmiş olacak.Bu ise bir toplumun yıkılışı,çöküşü anlamına gelmesi demektir.Tarihte örnekleri çokça olan bu milletleri ancak sonu çok kötü olan akıbetler beklemektedir.Ad,Semud,Lut kavimleri gibi.Yani memleket olarak arz-i veya semavi bir belaya ya da ekonomik bir felakate maruz kalabiliriz.Bir arınma,kendine gelme nasıl olacak bilemiyorum.Allah böyle bir sondan milletimizi böyle bir akıbetten muhafaza buyursun.Dahası başımıza adil ve hakkı eğip bükmeyen,ölçüde tartıda yanlış yapmayan idareciler geçirsin.

suvari58' Alıntı:
Milletimiz istikrarı kaybetmemek için yolsuzluklara,rüşvetlere,adam kayırmalara göz yummuştur.Kiminle konuşsam bu şekilde bahsetmektedirler ve bunu kendini muhafazakar ve dindar olarak niteleyen bir iktidar yapmıştır.Bu hiç ama hiç sağlıklı bir bakış açısı değil.
Yarın evlatlarına ne anlatacaklar merak ediyorum."Yavrum biz istikrarı bozmamak için olanlara göz yumduk" mu diyecekler.Artık bundan sonra tabandan başlayarak toplumun her kesiminde yolsuzluk ve rüşvet meşru hale gelmiş olacak.Bu ise bir toplumun yıkılışı,çöküşü anlamına gelmesi demektir.Tarihte örnekleri çokça olan bu milletleri ancak sonu çok kötü olan akıbetler beklemektedir.Ad,Semud,Lut kavimleri gibi.Yani memleket olarak arz-i veya semavi bir belaya ya da ekonomik bir felakate maruz kalabiliriz.Bir arınma,kendine gelme nasıl olacak bilemiyorum.Allah böyle bir sondan milletimizi böyle bir akıbetten muhafaza buyursun.Dahası başımıza adil ve hakkı eğip bükmeyen,ölçüde tartıda yanlış yapmayan idareciler geçirsin.
:+1:

çarşı gurubuna hakim sormuş neden hükümeti devirmek için ayaklandınız diye. onlarda demiş ki bizim öyle bir gücümüz olsa beşiktaşı şampiyon yapardık demiş
milleti aptal yerine koymayın seçimlerden önce MHP ye kaset operasyonu düzenlendiğinde bu tayfa ne demişti. ve devlet bahçeli olaya bulaşan bütün yöneticilerin MHP de ilişkisini kesmiştir.
en azından rıza zarrabın ve bakan çocuklarının arasında olduğu 60 kişiyi usulen yargılayın ve değin ki biz bunları akladık deyin ama onu bile yapmadınız.
yapılan suçlamaların bir tanesini bile resmi olarak çürütemediniz
onlarca ses kaseti var ama montaj olduğu ispatlanamadı
ayakkabı kutular ve 7 tane para kasasının neden ordaolduğunu açıklayamadınız
700 milyarlık kol saatini, bakara süresideki hakareti açıklayamadınız. özür dilediniz ama yargılamayadınız.
hala utanmadan neyi savunuyorsunuz. yolsuzluğun olmadığına dair bir resmi yazı yayınlayın görelim. bu sitede kaynak moda kayakçılar nerde

akp şimdilerde balyoz sanıklarını savunuyor. yani chp ile aynı safa geçti. o davanın savcıları nasıl oluyorda yanlış yaptık diyor. bir savcı ben yanlış suçlama yaptım benim suçum yok diyebilir mi?
cemaat 11 yıldır değnekçilik yaptı. değnekçinin suçu varda peki azmettirenin suçu hiç mi yok. şimdi değnek bir birilerinin eline geçmiş kirli çamaşırlar dökülmüştür. bu millet suçlu arıyorsa bu ikiliyide aynı anda suçlamalıdır. ne yaptılarsa beraber yaptılar

Zafer çağlayan'a ekim sonunda saatler geri alınacak demişler, saatimi asla geri vermem demiş :lol: :lol: :lol: :lol:

eli kalem tutan, mürekkep yalamış insanlarız. bence entelektüel düzeyimiz de kurtlar vadisi düzeyinden biraz olsun yüksek olmalı!

şahsen, hangi partiye vermem gerektiğini şimdilik bi tarafa bırakacak olursak,
hangisine vermemem gerektiğini öğrendim en azından, 17-25 Aralıktan sonra!

Seredar' Alıntı:
Şu yolsuzluğu destekleyenlerin günahı var diyenler.Milletin oy vermesi gerektiği partiyi söyleyin de herkes kurtulsun şu günahtan.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kime verirsen ver oyunu, göz göre göre hırsıza vermekten iyidir. İsraile terörist diyenler, sayın öcalanla pazarlık yapıyor bunu da unutma

adamlardaki pişkinliğe bak. biz herşeyi yaparız zaten vatandaşın bizden başka oy verecek partisi yok diyor.

Seredar' Alıntı:
:alkis: :+1:
astalavista23' Alıntı:
:alkis: :+1:
Seredar' Alıntı:
Şu yolsuzluğu destekleyenlerin günahı var diyenler.Milletin oy vermesi gerektiği partiyi söyleyin de herkes kurtulsun şu günahtan.

Oyunuzu verin ama adamlara bizim için problem yok çalmaya devam edin imajı vermeyin.

Günahkarlar sizi. Çok mu zor yolsuzluklar aydınlatılsın demek. Kursunlar mahkemeleri ak kara çıksın meydana.

Bakanlar, saatler, rızalar, kutular incelensin ve soruşturulsun varsa yanlış yapan partiden uzaklaştırılsın alem ibret alsın bizde alkışlayalım. Neden bunu yapmıyorlar? Lafa gelince abdestlerinden şüphesi yok.

Hepiniz susarak bakara - makara ların günahına ortaksınız.

astalavista23' Alıntı:
Gültekin vural mutlaka izle bu kısa videoyu

Ne var bu videoda, bu videodan izledikten sonra osloda pkk ile pazarlık edilmemiş anlamı mı çıkıyor? Asıl hainler oslo'da vatanı satanlardır. Güneydoğu ve doğuyu kck ye peşkeş çekenlerdir. Bu videoyu izledikte ne oldu, biz çok Bakaralı - makaralı videolar izledik?

oslo denilince aklıma geldi. bizim yetkililerden biri, "şehirlerimizi cephaneliğe çevirdiniz", "bir sürü mühimmat gizlediniz". gibi şeyler söylemişti. acaba, o bahsettikleri silahları ortaya çıkarmak ve imha etmek için neyi bekliyorlar büyüklerimiz! yerlerini bilmiyorlarsa kötü, yok biliyor ama çıkaracak iradeyi ortaya koyamıyorlarsa daha da kötü!

yolsuzluk diz boyu,yolsuzluk yok diyenler başka bir ülke'de mi yaşıyor?Her türlü görüşe saygım sonsuz ama oy verdiğiniz partinin kul hakkı yediğini yolsuzluk yaptığını bilin..

Bu konudaki fikrim: meb deki durumlar bile sendikacılıkla ilgili , hırsızlık yokmu dediniz. bugun dik durma zamanı , Adam kinci kuduruyor.

chch' Alıntı:
Mesele anlaşılmıştır, bahane cevaplar üretiliyor. Arkadaş kim yolsuzluğu savunur ki? Biz diyoruz ki, nasıl gezide ağaç bahane edilip darbe yapılmak istendi, burda da yolsuzluk bahane edilip darbe yapılmak istendi ve geri tepti. Ama siz bunu söyleyemiyorsunuz, fazla fikir belirtmeye gerek yok o zaman.

hırsızlık var mı yokmu tek cevap :
iktidara oyveren biri olarak artık nefes alamıyıorum boğuluyorum , tutarsızlık var ortada keşke barbe planı olsa ah keşke . müsluman kesim olarak bir dini partinin haramla anılması çok zoruma gidiyor dostlar.

Adamlar hala gezi diyor gezinin sonunda en çok akp memnun olmuştur çünkü düşen oylarını geri yükseltmiştir. akp için faydalı olmuştur. gezinin tansiyonunu yükseltende cumhurbşaknımız olmuştur. gezinin mit tarafından düzenlenmediğini nerden bileceğiz. bülent arınç ın sözünü size hatırlatayım siz bir olayı iyi anlamak istiyorsanız olayın sonuna bakın o olaydan kim menfaatlenmiş

Geri