17/25 Aralık

Kodla Büyü
Re: 17/25 Aralık Yolsuzlukları

23 kişi bakmış 3 ü benim bakmam 2 kişde benim gibi düşünüyor. ee geri kalan arkadaşlar oy mu kullanmak tan çekiniyor?
18 kişi

çok avare kaldınız herhalde hocalarım.

Hocam başlığı yanlış açmışsınız. Direk yolsuzluk yazmışsınız öyle değilde 17-25 aralık olayları için düşenceniz falan deseydiniz daha hoş olurdu. yolsuzluk diyerek zaten karşı düşünceyi direk elemiş olmuşsunuz.bence başlık düzeltilmeli

uyusuk' Alıntı:
çok avare kaldınız herhalde hocalarım.

Böyle bir konu Ülkemiz adına yapılmış.
1 sene geçtiği halde konuşulmaktan bile korkar olmuşuz Farkında değiliz.

atandım2014' Alıntı:
yolsuzlukların üzerine gidildiğinde iktidarın oy oranı daha da artacaktır. geçmişte unakaıtan,dengir fırat,suat kılıç gibi aleni yolsuzlukları ortaya çıkmış kişiler ak partiden bir şekilde uzaklaştırıldı. son olayda gecikilmesinin nedeni, 17 aralığın asıl amacının hükümeti yıkma girişimidir.
Yada bunun ucunuz o kadar uzayıp herkesi kapsıyor olması
Özellikle 25 aralık soruşturması çıksa idi Asıl işin başını tutanın Dönemin Başbakanı olduğu görülecekti.

Ben şunu demiyorum "yakalım yıkalım"
arkadaşlar Yolsuzluk yaplmıştır ama yargılanması gerekenler neden yargılanmadı???

Yolsuzluklara adı karışan Muamer Güler bir sürü değişiklik yapana kadar neden beklendi???

Sonra istifa eden Erdoğan Bayraktar benim yaptığım bütün işleri Başbakandan izinlidir ben istifa ediyorsam oda istifa etmeli dediyse bu bir itiraf değil mi???

Adli Tıp kurumu tapeler için en son verdiği karar
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27599014.asp
Adli Tıp Kurumu Fizik İhtisas Dairesi Ses ve Görüntü İnceleme Şubesi, 17 Aralık soruşturmasıyla ilgili Emniyet’in tapeye (ses kayıtlarının çözüm metni) dönüştürdüğü 2593 ayrı ses kaydında ‘uygunluk’ incelemesi yaptı. Türkçe 2483 kaydın çözümünde, “Cümle eklemesi veya cümle çıkartması sonucu anlam bütünlüğünü bozacak değişiklik” tespit edilmedi.

Bu konudaki düşüncem.Böyle konuların konuşulmaması.Böyle bir ülke ortamında,herkesin kolay fişlendiği bir ortamda bu şekilde paylaşımları tasvip etmiyorum.Şahsi fikrim budur.Belirtmeden edemedim.Nasıl oluyor derseniz.Yolsuzluk olmadığını düşünenlere hayır oldu dediğinizde nasıl fişleme gibi bir durumla karşı karşıya kalacağınız ortada.Bu ülkede örnekleri var!!!Bu sadece bir arkadaş ve meslektaş tavsiyesi olarak yazıyorum.Bence bu başlık kalksın.

Kim suç işlemişse araştırılmalı cezası verilmeli-Dinleyen de çalan da yargılanmalı, aklanmalı yada cezasını çekmelidir. Ama malesef bizim toplumumuzun her türlüğü pisliği sineye çekebilecek kıvama geldiğini düşünüyorum.

a-anil06' Alıntı:
Bu konudaki düşüncem.Böyle konuların konuşulmaması.Böyle bir ülke ortamında,herkesin kolay fişlendiği bir ortamda bu şekilde paylaşımları tasvip etmiyorum.Şahsi fikrim budur.Belirtmeden edemedim.Nasıl oluyor derseniz.Yolsuzluk olmadığını düşünenlere hayır oldu dediğinizde nasıl fişleme gibi bir durumla karşı karşıya kalacağınız ortada.Bu ülkede örnekleri var!!!Bu sadece bir arkadaş ve meslektaş tavsiyesi olarak yazıyorum.Bence bu başlık kalksın.

Hocam Fişleme demiş ama 2004 MGK sında alınan kararla zaten fişlenmiş bulunuyorsunuz zaten.

Eğer ki Cemaatten arkadaşın varsa ve Onunla Çay içmeye gittiysen
Yada daha kötüsü Ünlü Maklube yemeye gittiysen zaten fişlisindir.

Bu durumdan kurtulmak için Gazete Abonesini İptal mi ettireyim diye düşünsende Önceden fişlendiğin için bunu yapsanda kurtuluş yok.

Bir örnek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Tanacak diye beklediğimiz bir arkadaş (Eğitim Bir Sen Yetkiilisi idi)
Cemaate Saydırdığı halde(Küfür edermiş)
Yapmadılar
Neden Daha önce Çay içmeye gittiği için.

Eğer sizinde Cemaatten arkadaşlarınız oldu ise siz büyük ihtimalle Eğitim Bir Sende olabilirsiniz ama sizide kullanıp Köşeye atacaklardır.

unsal61' Alıntı:
Kim suç işlemişse araştırılmalı cezası verilmeli-Dinleyen de çalan da yargılanmalı, aklanmalı yada cezasını çekmelidir. Ama malesef bizim toplumumuzun her türlüğü pisliği sineye çekebilecek kıvama geldiğini düşünüyorum.

Çok güzel diyorsunuz.
Dinleme deyince Cemaat dediler Parelel dediler ama

Almanya- Amerika biz dinledik dedi(Başka ülkelerde var mı? Bilmiyorum)
EeE onlara neden bizi dinlediniz dediler mi???

"Büyük Ülkeler birbirlerini dinlerler "
EEE dinleyen kim miş????

KPSS dediler
KPSS ihtiyaç yok ki

610.000 kişi Memur olmuş
390.000 açıktan atama yapılmış (Kim Bunlar)

Hocam fişlemeye 28 Şubat'ta da şimdi de karşı çıkan birisi olarak mevcut duruma sadece üzülüyorum. Çalıştığım okulda 2 sene öncesine kadar öğretmenler odasında dörder, beşer adet bırakılan zaman gazetesini bugün okulda görünce idarecilerin eli ayağı titriyor. "Aman hocam hemen sakla şunu" diye ağlamaklı sesle yalvarıyorlar. Böyle bir manzaranın hiç de hoş olmadığını görmek lazım. (Not olarak söyleyeyim, hayatımda bir gün dahi zaman gazetesine abone olmamış birisiyim).

Korku ile hiç bir yere varamayız. Burada cemaate yakın olan bir kolejden millet çocuğunu nasıl kaçıracağını şaşırıyor. Dedikleri de şu; "hocam ileride askeriyeye falan girmeye niyetlenirse çocuk, şimdiden engel olmayalım". Ben bu cümlelerin aynısını 98'de de duydum. Demek ki hiç bir yere ilerlememişiz.

keplir' Alıntı:
Hocam fişlemeye 28 Şubat'ta da şimdi de karşı çıkan birisi olarak mevcut duruma sadece üzülüyorum. Çalıştığım okulda 2 sene öncesine kadar öğretmenler odasında dörder, beşer adet bırakılan zaman gazetesini bugün okulda görünce idarecilerin eli ayağı titriyor. "Aman hocam hemen sakla şunu" diye ağlamaklı sesle yalvarıyorlar. Böyle bir manzaranın hiç de hoş olmadığını görmek lazım. (Not olarak söyleyeyim, hayatımda bir gün dahi zaman gazetesine abone olmamış birisiyim).

Korku ile hiç bir yere varamayız. Burada cemaate yakın olan bir kolejden millet çocuğunu nasıl kaçıracağını şaşırıyor. Dedikleri de şu; "hocam ileride askeriyeye falan girmeye niyetlenirse çocuk, şimdiden engel olmayalım". Ben bu cümlelerin aynısını 98'de de duydum. Demek ki hiç bir yere ilerlememişiz.

Evet Haklısın hocam

Ama bende Okullardan öyle almak için bir yarış duymadım aksine Millet vekilllerinin çocukları bile hala bu kolejlerde okumaya devam ediyor.

atandım2014' Alıntı:
craxx, konuyu neden açtığın ve amacının ne olduğu az çok belli. tanıdığım çok iyi cemaat sempatizanları bile irtibatını kesmişken sen hala herkes okullara çocuklarını veriyor diyorsun. hiç alakası yok dediklerinin. lütfen bir konuyu objektif gibi açıp yanlı olma, yanlıysan başından belirt. cemaati savunmaya çalıştığın çok bariz belli.

Ben sizin düüncelerinizi öğrenmek istedim bu konuda benim Cemaat mensubu olmam neyi değiştiri ki

Sorduğum soru Sempatizanlık mı taşıyor?

Ve cevabını veremiyorsa bir insan o zmaan susmalı değil mi???

Sen neden savunuyorsun Yolsuzluk yapanları bir çıkarın mı var yoksa Bizde bunu öğrenelim.

Sen neden savunuyorsun Yolsuzluk yapanları bir çıkarın mı var yoksa Bizde bunu öğrenelim.

:alkis: :alkis: :alkis:

Toplumların ahlakları değerlendirilmez derler ama toplumca ilginç bir ahlaka ve kültüre sahibiz.
ADam yolsuzluk yapıyor çalıyor ama köprü de yapıyor deyip savunma pozisyonuna geçebiliyor.
Atasözlerine de bir bak sen
Yok bal tutan parmağını yalar, çeşmeye yakın olan çok su götürür falan hırsızlığı yolsuzluğu normal karşılayan bir millet demokrasiyi haketmiyor bence...

craxx' Alıntı:
a-anil06' Alıntı:

Hocam Fişleme demiş ama 2004 MGK sında alınan kararla zaten fişlenmiş bulunuyorsunuz zaten.

Eğer ki Cemaatten arkadaşın varsa ve Onunla Çay içmeye gittiysen
Yada daha kötüsü Ünlü Maklube yemeye gittiysen zaten fişlisindir.

Bu durumdan kurtulmak için Gazete Abonesini İptal mi ettireyim diye düşünsende Önceden fişlendiğin için bunu yapsanda kurtuluş yok.

Bir örnek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Tanacak diye beklediğimiz bir arkadaş (Eğitim Bir Sen Yetkiilisi idi)
Cemaate Saydırdığı halde(Küfür edermiş)
Yapmadılar
Neden Daha önce Çay içmeye gittiği için.

Eğer sizinde Cemaatten arkadaşlarınız oldu ise siz büyük ihtimalle Eğitim Bir Sende olabilirsiniz ama sizide kullanıp Köşeye atacaklardır.

Hemen cemaatçi yaptınız-hemen ebs li yaptınız helal olsun.Devam edin sizler ;) kolay gelsin.

Mr.Spermata' Alıntı:
Toplumların ahlakları değerlendirilmez derler ama toplumca ilginç bir ahlaka ve kültüre sahibiz.
ADam yolsuzluk yapıyor çalıyor ama köprü de yapıyor deyip savunma pozisyonuna geçebiliyor.
Yok bal tutan parmağını yalar, çeşmeye yakın olan çok su götürür falan hırsızlığı yolsuzluğu normal karşılayan bir millet demokrasiyi haketmiyor bence...
+1000.000

atandım2014' Alıntı:
craxx, konuyu neden açtığın ve amacının ne olduğu az çok belli. tanıdığım çok iyi cemaat sempatizanları bile irtibatını kesmişken sen hala herkes okullara çocuklarını veriyor diyorsun. hiç alakası yok dediklerinin. lütfen bir konuyu objektif gibi açıp yanlı olma, yanlıysan başından belirt. cemaati savunmaya çalıştığın çok bariz belli.

:+1:

forumdaki öğretmen arkadaşların siyasi konularda yazdıklarının çoğunun demokrasiyle alakası yok. daha önce de yazmıştım. Demokrasiyi sindirmiş bir toplum değiliz.

Adam cemaatle ilgili olumlu bi şey yazarken, hem cevap yapıştırıyorlar, sempatizan, cemaatci. diye...... Sanki terör örgütünü savunuyor...
İnsanları neden etiketliyorsunuz, adamın söylediği cümlelerinde yanlış varsa yanlışı-doğruyu izah et... Şimdi bana da solcu, alevi ,cemaatci ..-ci ...-cu, sempatizan falan diyeceksiniz, umurumda değil. Hiç bir şey, kendisine biat etmeyen solcu, alevi, sağcı, liberal, cemaatçi, süleymancı v.s... herkese savaş açan hükümete verdiğim oylar kadar beni utandıramaz....

Savunanların da, eleştirenlerin de çoğu ideolojik yaklaşıyor bütün meselelere... Doğruları ve yanlışları ahlaki ve hukuki değerlere göre değil, yapan ve yapmayan kişilere göre değerlendiriyoruz.
Bugün kendi amaçlarına yönelik, dini değerleri; baskı, dayatma ve aldatma aracı olarak kullananların; geçmişte laiklik, atatürk, devlet, bayrak.... gibi değerleri kendi ideolojilerini başkalarına dayatma ve baskı aracı olarak kullananlardan hiç bir farkı yok. Geçmişe küfredip bugünü savunanların da ahlaki, insani, dini ve evrensel değerlerle problemi olduğunu düşünüyorum.

En güzelini Allah (c.c.) diyor; ' - Ey iman edenler! Haktan yana olup vargücünüzle ve bütün işlerinizde adaleti gerçekleştirin ve adalet numunesi şahitler olun. Bir topluluğa karşı, içinizde beslediğiniz kin ve öfke, sizi adaletsizliğe sürüklemesin.Âdil davranın, takvâya en uygun hareket budur. Allah’a karşı gelmekten sakının. Çünkü Allah yaptığınız her şeyden haberdardır.' (Maide,8)

Lale Kemal'in bugünkü köşe yazısından ibretlik bir olay.
“Naziler komünistler için geldiğinde sesimi çıkarmadım; çünkü komünist değildim. Sosyal demokratları içeri tıktıklarında sesimi çıkarmadım; çünkü sosyal demokrat değildim. Sonra sendikacılar için geldiler, bir şey söylemedim; çünkü sendikacı değildim. Benim için geldiklerinde, sesini çıkaracak kimse kalmamıştı. Rahip Martin Niemöller

Rahip Niemöller, mensubu olduğu Protestan Kilisesi liderlerinin, Almanya’da Nazilerin milyonlarca insanı katletmelerine sessiz kalarak Nazilerle işbirliği yapmış olmalarına atıfla bu dizeleri kaleme almış."
Sen konuşma,ben konuşmıyayım en sonunda konuşacak kimse kalmayacak.Olmaz beyler.

craxx' Alıntı:
Mr.Spermata' Alıntı:
+1000.000
+1

Mr.Spermata' Alıntı:
Bir yerde çalıyor ama çalışıyor durumunu özetleyen harika bir metafor yapılmıştı.

"Annem fahişe ama eve para getiriyor"
Bir ingiliz edebiyatçı şöyle der:Birçok din vardır ama ahlak bir tanedir.Sabit ve sarsılmaz bir duruşumuz yani ahlakımız olmalı yolsuzluk ve rüşvete karşıtı.

Arkadaşlar yolsuzluğun küçüğü büyüğü olmaz,çalışman çalmanı gerektirmez, seni meşru kılmaz.Beytülmale(hazineye) elini uzatana hesabı sorulmalıdır.Vergi bizim vergimiz,oy bizim oyumuz hesabını sormalıyız.

chch' Alıntı:
iyide arkadaş, adamlar bu kadar çalıp çırpıyorsa bu kadar hizmeti nasıl yapıyorlar, dürüst değilsiniz, bundan önceki hırsızlar paraları ne yapıyordu, adamsanız yazın. Yazamazsınız, çünkü yok ki yazacaksınız.

hükümet için fahişe örneğini verenler, öncekilere o.ç diyor :)
fikrini değiştirebileceğine dair en ufak bir ışık görsem sayfalar yazarım buraya...

craxx' Alıntı:
unsal61' Alıntı:

Çok güzel diyorsunuz.
Dinleme deyince Cemaat dediler Parelel dediler ama

Almanya- Amerika biz dinledik dedi(Başka ülkelerde var mı? Bilmiyorum)
EeE onlara neden bizi dinlediniz dediler mi???

"Büyük Ülkeler birbirlerini dinlerler "
EEE dinleyen kim miş????

KPSS dediler
KPSS ihtiyaç yok ki

610.000 kişi Memur olmuş
390.000 açıktan atama yapılmış (Kim Bunlar)
Ben yargılanmalı suçluysa cezasını çekmeli dedim

Hükümete karşı paralel devletin operasyonu bu çok açık.Cemaat derken paralel devlet ve bu arkadaşlara destek verenlerden bahsediyorum.Bu kadar iftira gizli videolar çalınan soruların dini veballeri ne olur bilmiyorum.

@chch "Adamsanız" gibi ifadelerle tartışması şahsileştirmeye ve seviyeyi aşağılara çekmeye gerek yok.Öğretmeniz değil mi?

Diğer çalanlara ise dönemin şartlarına (gerek medya gerekse STKlar aracılığıyla cevaplar verildi,cılızdı,zayıftı bu tartışılır).Özal'ın ANAP'nın 86 seçimlerini kaybetmesinin sebebi seçimden 3 ay önce başlayan yolsuzluk iddialarıydı.Hiçbir hükümet yolsuklarla ayakta kalmamıştır.
Azıcık yakın tarih okuyalım lütfen.
Çok yakını okumak isterseniz şurdavar.

Savunulacak bir durum yok ortada- Ne diyoruz geçmişte-şimdiki zaman- gelecekte ne zaman olursa olsun herkeste ama Özellikle yönetenlerde Yolsuzluk-hırsızlık-arsızlık iddaaları varsa- bunlar yargılanmalı-aklanmalı yada cezalarını çekmelidirler. Herkesinde böyle düşüneceğini umut ediyorum.

Geri