16.05.2012 PGM ile Görüşme

Kodla Büyü
Çabalarınız için çok teşekkür ediyoruz. Allah yardımcınız olsun.

Emeğiniz için teşekkürler fakat yine somut bir cevap yok anlaşılan. Zaten açıkçası ben hiç umutlu değildim. Yazınız çok güzel Burcu Hanım bizler için bizden çok emek veriyorsunuz. Umarım çalışmalarınız sonuçsuz kalmaz.

burcu arkadaş kesinlikle ileride MEB'in yüksek mevkilerinde bir yerde olacak..Çunku onları aratmayacak derece anlasılmaz, politik, anlamsız bir acıklama yapmıs...herkes emege tesekkur etmıs ama ben ortada bır emek goremedım!!!

4 tane insan 4 tane insancıkla görüştürülmüş, herkesın bıldıgı seyler sonuc olarak ortaya atılmıs...

pufffff..

eleştirmek için değil ama

gittik bunları bunları görüştük, bunlar söylendi bunlar söylenmedi demesi bu kadar mı zor.

neyse gene de teşekkürler emekleri için.

Sayın Burcu Hanım, emeğiniz teşekkürler ama yayınladığınız açıklama tamamen genel bir açıklama ve ben yeterli görmedim.üstelik toplantının sonucundan bahsetmemişsiniz bile....

sonuç itibariyle oraya gitmek için zaman ayırmışlar. sadece kendileri için değil, tüm bt öğretmenleri için gittiler. bu yüzden bir teşekkürü hak ediyorlar. burcu hanımın yazdıklarını okuyunca şunu anladım, bakanlıktaki görüştükleri kişiler, kesin cevaplar vermemişler, muallak cevaplar vererek zaman öldürmüşler. sizler için çalışıyoruz çalışmalarımız devam ediyor, gibi cümleler sarf etmişler. anladığım kadarıyla yeni eğitim öğretim yılında, bt öğretmenlerinin çalışma koşullarında çok fazla bir değişikli olmayacak.
Ankara'ya kadar gidip de bakanlık yetkililerine, dertlerimizi sıkıntılarımızı dile getirdiğiniz için teşekkür ederim. :+1:

Arkadaşlar bizlerden bir açıklama beklemenize gerek yok arayıp bu birimlerle görüşmeye çalışabilir sorularınızı sorabilir hatta cevaplarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Ben branş değişikliği istiyordum tek istediğim şeyede olmaz demişler, kafalarına talih kuşu tükürsün bunların :sleep:

Branş değişikliği yapınacada formatör olmak isteyen olabiliyordu zaten daha iyi olurdu keyfime kalırdı formatörlük :(

bilgisayarbilisim60' Alıntı:
burcu arkadaş kesinlikle ileride MEB'in yüksek mevkilerinde bir yerde olacak..Çunku onları aratmayacak derece anlasılmaz, politik, anlamsız bir acıklama yapmıs...herkes emege tesekkur etmıs ama ben ortada bır emek goremedım!!!

4 tane insan 4 tane insancıkla görüştürülmüş, herkesın bıldıgı seyler sonuc olarak ortaya atılmıs...

pufffff..

Hocam sizi bir görüşmemize davet ediyorum. YOL ve KONAKLAMANIZI BEN KENDİ CEBİMDEN KARŞILAYACAĞIMI BİLDİRİYORUM. İzin alın sadece, randevu ayarlamak için onlarca görüşme yapmanıza da gerek yok, tahminimce telefonda dahi konuşamayacağınız kişilerle aynı ortama girmenizi bizler ayarlamaya çalışacağız, ekibi kurmaya, raporlar hazırlamaya çalışmanıza da gerek yok biz size hazır vereceğiz. Ekibi bir araya getirmek için de çabaya gerek yok ben organizasyonu yapacağım. Sizi otogardan alıp otogara bırakacağım. SİZ SADECE GELİN ve bahsettiğiniz emeğin nasıl harcanacağı konusunda bizlere bir rehberlik edin. Yeter ki elinizi taşın altına atmak ve emek harcamak konusunda istekli olun

SELAMLAR

Mesleğimizi ve branşımızı en iyi şekilde ifade eden, çok yoğun çaba sarf eden Burcu öğretmenimize sonsuz teşekkürler. Hariçten gazel okumak kolaydır. Mücadele süreçtir. Adım adım sonuca gitmek için "adım" lar atılır, uçulamaz. Dernek çatısı altında, en doğru ve yasal şekilde birlikte haklarımızı arayalım. Hakkımızı ararken de başka branşlara çatmadan, küpümüze zarar vermeden ve eğitimin kalitesini artıracak işler yapalım.
http://www.bte.org.tr/uyelik.html

esenordelarthe' Alıntı:

pufffff..

Hocam sizi bir görüşmemize davet ediyorum. YOL ve KONAKLAMANIZI BEN KENDİ CEBİMDEN KARŞILAYACAĞIMI BİLDİRİYORUM. İzin alın sadece, randevu ayarlamak için onlarca görüşme yapmanıza da gerek yok, tahminimce telefonda dahi konuşamayacağınız kişilerle aynı ortama girmenizi bizler ayarlamaya çalışacağız, ekibi kurmaya, raporlar hazırlamaya çalışmanıza da gerek yok biz size hazır vereceğiz. Ekibi bir araya getirmek için de çabaya gerek yok ben organizasyonu yapacağım. Sizi otogardan alıp otogara bırakacağım. SİZ SADECE GELİN ve bahsettiğiniz emeğin nasıl harcanacağı konusunda bizlere bir rehberlik edin. Yeter ki elinizi taşın altına atmak ve emek harcamak konusunda istekli olun

SELAMLAR
Al işte yine bir bomba! Emeğe saygı lütfen ama lütfen!

barthez' Alıntı:
esenordelarthe' Alıntı:

pufffff..

SELAMLAR
Al işte yine bir bomba! Emeğe saygı lütfen ama lütfen!

Hocam görüşme yapıldı mı yapılmadı mı? Allah aşkına milleti umutlandırmayalım eğer görüşme yoksa yaaaa.

Görüşme sürecine katılmak isteyen arkadaşlarımıza Burcu Hocam yolu açıyor. Görüşmelerden ve cevaplardan tatmin olmayan arkadaşlar bu görüşmelere katılmanızı tavsiye ediyorum, olumlu desteklerinize her zaman ihtiyac var. Randevu almak gerçekten zor ama bunun yolunu sendika(hangi sendika oldugunun önemi yok, güvendiğiniz bir sendika) ve Burcu Hocam sayesinde açtık. Önümüzdeki günlerde bazı görüşmeler devam ederken Burcu Hocamla irtibata geçip Ankara'ya gitmenizi tavsiye ederim. Bizzat o kişilerle aynı masaya oturup görüş alışverişinde bulunacaksınız. Sadece birgün ayırmanız yeterli.

emeği geçen arkadaşlara teşekkürler. ama branş değişikliğinde olduğu gibi diğer konularda da net cevaplar bekliyoruz artık yetkililerden

Daha önceden bir hocamız böyle bir görüşme ayarlamış günler öncesinden görüşme ile ilgili beklenti oluşturmuş ama görüşme sonrasında bir türlü görüştüğü kişilerin neler söylediğini paylaşmamıştı enteresan olarak. Şimdi bu görüşme ve gelişimini takip ettiğimde aynı durumun oluştuğunu görüyorum. Yani en azından "bize konuşulanların gizli kalması gerektiğini söyledikleri için görüşmede konuşulanları kendimize saklıyoruz" denebilir bizde anlamaya çalışırız. Eğer görüşme sonucu açıklanmayacaksada günler öncesinden "şöyle randevu aldık şöyle görüşme yapacağız" deyip boşuna beklenti yaratmayın. Hem beklenti oluşturup hemde "dağılın açıklama yok" deyince insanlar içinde bulundukları durumunda etkisiyle sinirlenirler. Görüşme sonucu anlayamadığımız şekilde gizli kalıyorsa, İnsanlar sinirlenince en azından bu şekilde anlamaya çalışın.

marbled' Alıntı:
Görüşme sürecine katılmak isteyen arkadaşlarımıza Burcu Hocam yolu açıyor. Görüşmelerden ve cevaplardan tatmin olmayan arkadaşlar bu görüşmelere katılmanızı tavsiye ediyorum, olumlu desteklerinize her zaman ihtiyac var. Randevu almak gerçekten zor ama bunun yolunu sendika(hangi sendika oldugunun önemi yok, güvendiğiniz bir sendika) ve Burcu Hocam sayesinde açtık. Önümüzdeki günlerde bazı görüşmeler devam ederken Burcu Hocamla irtibata geçip Ankara'ya gitmenizi tavsiye ederim. Bizzat o kişilerle aynı masaya oturup görüş alışverişinde bulunacaksınız. Sadece birgün ayırmanız yeterli.

burcu hocan önce neyi görüştüğünü açıklasın ondan sonra yolu açsın

emeği geçen tüm arkadaş ve hocalarımıza teşşekkür ederiz.

branş değişikliği olmayacak lafına ise inanmıyorum.Nedeni ise gayet açık; bakanın 1 gün önce söylediğiyle 1 gün sonra söylediği tutmuyor,tutmayacakta. ya eli kolu bağlı bekleyip göreceğiz hep birlikte ya da sizin gibi bir şeyleri deneyip göreceğiz.

Sorumluluk alıp sorunlarımız için çalışan herkese teşekkürler. (İyilik yap denize at balık bilmezse halik bilir. Bizim için çabalamanızı yüzümüze vurmadan, bizleri küçük görmeden açıklama yapsaydınız mutlu olurduk)

Durumumuzla ilgili bir bilgi almak isteyen hocalarımızda doğal bir şekilde yüksek beklenti oluştu, bahsi geçen kurumlar bir çalışma içerisindeyse süreçle ilgili bilgi vermediklerini yeteri kadar tecrübe ettik, dernek aracılığıyla sürece dahil olunduysa bunun da hemen sonuçlanması beklenemez. Artık karşılarına alıp insan gibi dinliyorlarsa bu gerçekten büyük bir adım, emek veren arkadaşların eline ayağına aklına sağlık.

Burcu hanım ve toplantıya katılan diğer arkadaşlara teşekkür ediyorum. Eleştiren arkadaşlar eğer eleştirecekseniz Bakanlığı eleştirin. Bu konuda çaba içerisinde olan insanların şevkini kıracak eleştirilerinizi kendinize saklayın. Zira toplantıya giden arkadaşlar nihayetinde bizim camizamızdan insanlar ve sonucu değiştirmek konusunda bizle aynı yerdeler. Eleştiren arkadaşlar sanki Burcu hanım ve arkadaşları hakkımızı yiyor kadromuzuda dersimizide bunlar vemiyor gibi bir duruma düşüyorlar. Kimse hemen sonuca gidilmesini beklemesin, kimsenin elinde sihirli değnek yok. Burcu Hanım ve arkadaşlar gibi samimi gayreti olan her arkadaşı canı gönülden destekliyor ve tekrar kendilerine teşekkür ediyorum.

marbled hocama bu kadar çaba gösterip randevu ayarlaması, istanbuldan ankara ya gidip bilişim öğretmenlerininde var olduğunu, problemlerinin olduğunu dile getirmesi, farkındalık oluşturması ve burcu hanımında bu konu da yardımcı olmasından dolayı iki zümremede teşekkür ederim.
Açıklamalardan anladığım kadarıyla problemler dile getirilmiş ancak somut ve tatmin edici cevaplar alınmamış. Zaten ne "sizin böyle problemleriniz var hemen düzeltelim" gibi bir cevap ne de "sizin için şöyle düşünüyoruz, seneye şurda olacaksınız" diye de kesin bir cevapta beklemek biraz saçma olurdu. Sanırım bekleyip göreceğiz. Tekrar marbled hocama ve yardımlarını esirgemeyin diğer arkadaşlara emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Ya bu agresif yorumları yapanlar neyin peşindeler. Dernek bize kadro açsın derslerimizi geriş versin diye mi bekliyorlardı. Yapılan her çalışmanın uzun vadede geri dönüşü mutlaka olacaktır.

Emeğiniz için teşekkürler. Keşke BİMERden vs gelen "ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR" efsane cevabında geçen ÇALIŞMA'dan kastın ne olduğunu sorsaydınız.

Burcu hanım ve dernek ekibi zamanınızı harcadınız bir emek verdiniz teşekkür ederiz. Fakat sizin açıklamanız genel ifadeler içeriyor sorunların farkındayız iletildi şeklinde. Fakat bizler 1. ağızdan sorunlara karşı ne söylediler ne tepkide bulundular bunları merak ediyoruz. Bunları açıklarsanız bizlerin beklentilerini karşılamış olursunuz.

Emeği geçen arkadaşlara teşekkürler. Burcu hocam sürekli branşımız adına bir çalışma içerisinde. Geçen hafta Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Bote kurultayında FATİH Projesi tartışmasında bizleri savundu. Orda teşekkürlerimi ilettim yeniden çok teşekkürler. Keske hepimiz onun kadar çaba içerisinde olabilsek

Geri