1 Derece

Kodla Büyü

antiak

Aktif Üye
Toplu sözleşmede kabul edilen 2005 sonrası göreve başlayanlara verilecek olan 1 derece ile ilgili bilgisi olan var mı?

Öğretmenler 1 derece verilmesi hususunda dilekçelerini okul idaresine teslim ediyor. Şubatta ise 1 derece yansıtılacağı söylendi.

hasemrah' Alıntı:
Öğretmenler 1 derece verilmesi hususunda dilekçelerini okul idaresine teslim ediyor. Şubatta ise 1 derece yansıtılacağı söylendi.

Hocam dilekçe nereden çıktı. Okullar direkt yapacaktı bunları. Sizden dilekçemi istedi idare niz.

benim bildiğim il milli eğitimler otomatik yapacak dilekçe falan istenmedi bizden de

Dilekçe filan yok. Bizim okula toplu liste geldi, bunlar alacak 1 dereceyi diye. Biz de bilgilendirildiğimize dair imza attık. İşlem yapıldı ve evraklar gönderildi. Bekliyoruz...

Bizden okul idaresi olarak alabilecek durumdaki öğretmenlerin listesi istendi biz de gönderdik 15 şubattaki maaşlara yansıtılacağı söylendi.

aynen ben de almışım 4-1 oldum
önümüzdeki ay 95-100 TL lik bir zam gelecek sanırım :)

kırşehir bugün yazı geldi 2005 sonrası başlayanlara 1 derece verilmiş şubat maaşında yansıyacak ücret farkı

Hocam bizim ilçe derece almayanların listesini istedi ve okulumuz listeyi gönderdi. 15 ocakta verecekler.

izmirdeyim bizde de bir değişiklik yok henüz. maaş farkı verilir mi emin değilim ama verilir diye tahmin ediyorum çünkü derece 15 i itibariyle işlenmiş olur ve biz bugün peşin olarak aldık maaşımızı. yani farkı da hesaplayıp eklemeleri gerekiyor

Verilmeye başlandı. Görev yaptığım ilçede alanlar var. Sanırım okul sırasına göre gidiyor. Şubat maaşına yansıyacak tasa etmeye gerek yok.

atakom' Alıntı:
liseyi meslek lisesinde okuyanlara 1 kademe veriliyor mu?

hocam o madde "hazırlık okuyanlara" diye bilinir ama aslı şudur, "ortaöğretim ve dengi okullarda okuyup başarı ile bitirilen FAZLADAN her sene başına bir kademe ilerlemesi verilir". aslı budur. meslek lisesinde de okusan anadolu lisesinde de okusan 3 sene üzerindeki başarı ile bitirilmş her sene başına bir kademe ilerlemesi verilir. mesela ben anadolu teknik lisesi mezunuyum ve bizim okul 5 sene idi. ben bu maddeden dolayı 2 kademe ilerlemesi aldım. 4 sene okuyanlar bir kademe alırlar, meslek lisesi filan fark etmez.

lemmings' Alıntı:
atakom' Alıntı:
liseyi meslek lisesinde okuyanlara 1 kademe veriliyor mu?

hocam o madde "hazırlık okuyanlara" diye bilinir ama aslı şudur, "ortaöğretim ve dengi okullarda okuyup başarı ile bitirilen FAZLADAN her sene başına bir kademe ilerlemesi verilir". aslı budur. meslek lisesinde de okusan anadolu lisesinde de okusan 3 sene üzerindeki başarı ile bitirilmş her sene başına bir kademe ilerlemesi verilir. mesela ben anadolu teknik lisesi mezunuyum ve bizim okul 5 sene idi. ben bu maddeden dolayı 2 kademe ilerlemesi aldım. 4 sene okuyanlar bir kademe alırlar, meslek lisesi filan fark etmez.
Anladım hocam teşekkür ederim, ben de Anadolu teknik lisesinde okudum ama son seneyi okumayınca Anadolu meslek lisesi mezunu oldum, sadece hazırlıktan 1 kademe geldi

5/3üç iken aldığım maaş ile 4/3 u iken aldığım maaş arasında 100 lira fark var. Bu ay derece ilerletmedikleri için bu farkı alamadık. Yatiracaklar mi

ben kontrol ettim, 1 derece verilmemiş. herkesin 1 derecesi verildi mi yoksa o da mı saçma sapan bir sıraya göre veriliyor?

volkankey' Alıntı:
aynen ben de almışım 4-1 oldum
önümüzdeki ay 95-100 TL lik bir zam gelecek sanırım :)
Evli eş çalışan 1 çocuk sahibi sendikalı arkadaş 78 tl fark aldı 5-1 den 4-1 e inerken.
Bu farkın öğretmenin medeni durumuyla bir ilgisi var mı?

Derece terfiden dolayı gelecek fark 15 şubattan itibaren geçerlidir. Böyle bir madde söz konusu. Yani zamlı maaş şubattan itibaren geçerlidir. Ocak için derece farkı verilmeyecek. Memurlar nette bununla ilgili açıklayıcı bir yazı çıkmıştı.

lion26' Alıntı:
Derece terfiden dolayı gelecek fark 15 şubattan itibaren geçerlidir. Böyle bir madde söz konusu. Yani zamlı maaş şubattan itibaren geçerlidir. Ocak için derece farkı verilmeyecek. Memurlar nette bununla ilgili açıklayıcı bir yazı çıkmıştı.

derece mebbise yansımamış. ayrıca bir şey yapmak gerekli mi acaba? bilgisi olan var mı bu konuda?

Geri