09 Nisan'da Eylem İçin ANKARA

Kodla Büyü
Re: 16 Nisan'da Eylem İçin ANKARA

zaten sendikalardan biri devrede diye biliyorum bu izin işlemleri için arkadaşlar yanlışmı biliyorum. ben siirtten gelmeyi düşünüyorum. eğer tarih belli değil izin sorunu varsa bizlere okadar yolu teptirmeyin boşyere ben bu tür sorunlar olduğunu düşünmüyordum açıkcası

evrim0626' Alıntı:
zaten sendikalardan biri devrede diye biliyorum bu izin işlemleri için arkadaşlar yanlışmı biliyorum. ben siirtten gelmeyi düşünüyorum. eğer tarih belli değil izin sorunu varsa bizlere okadar yolu teptirmeyin boşyere ben bu tür sorunlar olduğunu düşünmüyordum açıkcası

senin o dediğin sendika 200 kişi bile sayısı olmayan küçük bir topluluk onların hepsi gelse ne olur. bende diyorum ki bu işte milleti yolara düşürüp sonra da hüsrana uğratmanyın

sefatetik' Alıntı:
Herkese Merhaba ;

Sitede yazan ve çizenlerin sayısını tahmin edebiliyorum nick 'lerinden benim isteğim bu SİTE vasıtasıyla herkes kendi
çevresindeki öğretmen arkadaşlara ulaşsa böylece daha çok etkili olacağız ANKET' e katılım oranı 2000 kişi olsa 15 marta kadar ve eylemde 200 veya 250 kişi gelse ben yinede umutlu olrum amaa bu olmazsade ben vicdanen kendimi sorumlu olmaktan da rahat hissederim çünkü yaklaşık 7 Aydır uğraşıyorum bu durumun düzelmesi için ilk başladığımda tek başımaydım son günde tek başıma olsam gam yemem ama olan BT öğretmenlerine olur ..

Herkesi bu konuda duyarlı ve hassas olamaya davet ediyorum ... Sayın meslektaşlarım 12761 BT öğretmenine duyrulur..

sefatetik' Alıntı:
ANKET 'TEKİ SON DURUM

12761-280 =12481 KİŞİ HALA FORMU DOLDURMAMIŞ ARKADAŞLAR ...

kaan58' Alıntı:
evrim0626' Alıntı:

senin o dediğin sendika 200 kişi bile sayısı olmayan küçük bir topluluk onların hepsi gelse ne olur. bende diyorum ki bu işte milleti yolara düşürüp sonra da hüsrana uğratmanyın
uğratmayın demek yerine uğratmayalım deseydin keşke hocam. eğer bir düşüncen bağlı olduğun bir sendika varsa yardımcı olabilirsin. yani fikir ver gördüğün eksiklikler,i gidermek için çalış sadece eleştiri yapma. zaten ben sendika topluluğunun bize katılım olarak destek vermesini beklemiyorum ben bizim meslektaşların yani senin gibi benim gibi bt öğretmenlerinin oraya gelip destek vermesini bekliyorum.

Bugün bakanla yapılan konuşmada Mayıs ayına kadar çözüm bulunacak denildi ilde. Fakat biz eylem yapmadan kesin çözüm yine olmayacaktır.

Çözüm bulacaksa bu yine bizim elimizle olacaktır. Adıyaman dan gelmeye hazır 2 kişi var şu anda :++:

biltek2007' Alıntı:
Bugün bakanla yapılan konuşmada Mayıs ayına kadar çözüm bulunacak denildi ilde. Fakat biz eylem yapmadan kesin çözüm yine olmayacaktır.

Bu gidişle ders geri verilmeyecek, BT öğretmenleri için her okulda norm açılacak bir şekilde... Çoğunluk da razı olduğu için susacak. Ama şartlarının pek de lehimize olacağını sanmıyorum. Zira devlet, MEB yine kendini düşünecektir. Biz ise eylemler, sendikalar v.s. ile şartları iyileştirebilirsek ne ala... Hep birlikte göreceğiz...

Ben artık dersin geri verileceğini sanmıyorum. Uzunca bir süredir takip ediyorum bakanlıktaki zihniyetler şöyle:
1) Çocuklar evde, internet cafede vs. BT araçları ile iç içe, bir şekilde öğreniyorlar, öğrenecekler...
2) Sınıf mevcutları, öğretmen yetersizlikleri, ders saati, donanım yetersizlikleri, öğrencinin BT lab ortamında dikkatini çok zor toplaması, sınıf kontrolünün BT lab ortamında çok zor olması vs. sebeplerle BT dersleri verimli geçmemektedir.
3) BT sınıflarını sadece BT öğretmenleri BT dersinde, ingilizce öğretmenleri de nadiren Dyned için kullanıyor. Bunun dışında diğer ders öğretmenleri ve sınıflar faydalanamıyor, bu da fırsat eşitsizliğine sebep oluyor. (Neticesinde FATİH projesinin en önemli vurgusu eğitimde fırsat eşitliği) (Bu görüş TRT'de Gelecek Eğitimle Gelecek programında FATİH Projesi Genel Koordinatörü Oğuz Temizhan tarafından dile getirildi.)
4) 3 senede modeli geçen donanım, 2 senede modeli geçen yazılımlara devlet para yatırmaktansa aynı miktarda para ile her sınıfa donanım ve yazılım getirip tüm Türkiye genelinde rahatlıkla yaygın bir şekilde kaynaklar daha verimli ve etkin kullanabilir. Zira yıllardır tüm il, ilçe ve okullara halen BT labı kurulabilmiş değil. Sebebi de maddi... Batıdan FAZ 1 ile başlandı doğuya gidene kadar Win 7'li LCD'li sistemler oldu. Şimdi FAZ1'leri yenileyemediler bile... Hala yenilenecek. Bence en büyük sebep kaynağın daha verimli kullanılması. Zira FATİH projesinde bir taşla iki kuş vurulmaya çalışılıyor. Ulaştırma bakanlığı bu proje ile birlikte ulusal internet omurgasını geliştirecek. Böylece okulların internet hız problemleri yanında genel bir iyileşme de olacak.
5) Çocukların ve BT öğretmenlerinin BT labında çok fazla radyasyon, statik elektrik v.s. etkilere maruz kalması. Etkili olduğu ama zararlarının tam olarak kestirilemediği ama sonuçta risk taşıdığını bizzat TRT'de Gelecek eğitimle gelecek programında Tunay Alkan söyledi.
6) BT öğretmenleri derse girdiklerinde Formatörlük görevlerini tam verimli olarak yapamamaktadır. Bu da derslerin azaltılmasında bir sebep diye düşünüyorum.
7) TTKB'nin verdiği tüm cevaplarda da ders saatlerinin azaltılması gerektiği ve kaldırılacak en uygun dersin BT dersi olması kararının verildiği...

Bu kadar şeyi düşününce ve yıllardır takip eden gelişmeler sonucunda ve FATİH projesi de başlamışken artık BT labından, BT dersinden bahsedileceğini sanmıyorum. Bizleri her okulda birer norm olacak şekilde düzenleme ile sorunu halledecekler. Bakanlıktan alınan duyumlar da forumda fazlaca dolanmaya başladı zaten. Norm kadro yönetmeliğinde alt yapısının hazırlandığı da belli.

Zaman herşeyin ilacı... Bakanlık 1400'ü sözleşmeli 12500 BT öğretmenini görmezden gelemez, gelmeyecek, bir şekilde bu sorunu çözecek, çözmek zorunda. Bu olay en geç Mayıs'ta çözülür yoksa yazın hatta 2011-2012'ye böyle girilirse kaos olur; şimdi sesi çıkmayan, ne yapılırsa yapılsın yerinden kıpırdamayan bekleyen 12500 öğretmenin %70-80'i norm fazlası olunca yer yerinden oynar, o zaman insanları isteseniz de durduramazsınız...

Keşke dersler geri verilse, notlu ve zorunlu olsa, isteyen de formatörlüğünü yapsa, sözleşmeliler de bu görevi yapabilse... Ama nerdeee.... Bu arada eyleme gelmek için elimden geleni yapacağım...

@eya hocam süper anlamış ve anlatmışsın. Nokta.

herkes 9-3 çalışma saati bekliyor ...Mebde bizleri çok düşünüyor ya :D sabah 7 akşam 5 çalışma saatine devam der başkada bir şey demez

Arkadaşlar alarmlar çalıyor. Egitek kendi işine geleni yapacak. TTKB'nin umrunda değil ama, okula nedense veliler benim yanıma gelmeye başladılar. Neden bilişim dersi yok öğrencilerin diye. Güya ben vermiyorum zannediyorlar. Ben de güzelce anlatıyorum.

Seneye kıyamet kopacak. Ceremesini biz çekeceğiz. Sonra diğer umursamayan zümredaşlarımı ezilirlerken görücem. Ohhh canıma deysin dicem. Gam bile duymuycam.

inancımızı yitirmeyelim öğretmenlerim, sayemizde bilişim öğretmenlerinin sorunlarının farkına varılacak. Bilmiyorlar ki çözsünler..

arkadaşlar şimdi 16 nisan kesin tarih mi?
bakın ebn eskişehirdeyim buradaki arkadaşların tamamına ve öğrencilere ulaşmaya calışacağım o yüzden soruyorum.
bir de bu eylem için gerekli işlemler yapıldı mı? izin vs. sendikalar arkamızda mı? onu da bir öğrensem iyi olacak?
bilgisayarbilişim net yöneticileri de geliyorlar mı cebitteki gibi?

sefatetik' Alıntı:
sendikaların hespi değil sadece
EĞİTİM-SÖZ-SEN sendikasının yapacağı bir eylemdir. Yasal izinler önümüzdeki hafta alınacaktır.
16 NİSAN KESİN TARİHİMİZDİR. SAAT VE YER KONUSU İSE ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA SENDİKAMIZIN
SİTESİNDE YAYINLANACAKTIR.
http://www.egitimsozsen.org
girince göreceksiniz....

Olabildiğince insanlara ulaşalım eylemimiz kalabalık ve ses getiren bir eylem olmalı ...
Alıntıdır...

biltek2007' Alıntı:
Sendikamız 09.04.2011 tarihinde saat 12:30 Milli Eğitim Bakanlığı Önünde Mağdur Olan Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri ve Sözleşmeli Öğretmenler için basın açıklaması yapacaktır.

AŞAĞIDAKİ İSTEKLERİMİZİ DETAYLI OLARAK DİLER GETİRECEĞİZ.
1. Bilişim Teknolojileri Dersinin 4,5,6,7,8 sınıflarda zorunlu olarak okutulması ders saat sayının 2 saat olarak belirlenmesi not ile değerlendirilmesini , liselerde ders saatlerinin düzeltilmesini istiyoruz.
2. Büyük emekler ve paralar harcanarak tüm okullarımızda bulunan ve yaklaşık 5 senedir yenilenmeyen Bilişim Teknolojileri Sınıflarının yenilenmesini istiyoruz.
3. Öğretmenlik mesleğinde birlikteliğin sağlanması ve çalışma barışının bozulmaması için Sözleşmeli Öğretmenlerimizin kadroya geçirilmesini verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz.
4. Okullarda Formatörlük Uygulaması yapılacaksa bunun bir esas ve usule bağlanmasını isteğe bağlı olmasını çalışma esaslarının bakanlık tarafından yapılmasını istiyoruz.
5. Okullarda uygulanana Bilişim Teknolojileri ders müfredatının yeniden belirlenmesi bu konuda uzman kişilere danışılarak yapılmasını yeni bir plan ve programlara gidilmesini istiyoruz
Tüm Öğretmen arkadaşlarımızı yapacağımız eyleme davet ediyoruz.
İL: ANKARA
YER: Milli Eğitim Bakanlığı Önü
SAAT: 12:30
DETAYLI BİLGİ İÇİN :
M. Sefa TETİKOĞLU
Basın Yayın. Sorum.
Başkan. Yrd.
TEL:0505 883 50 29

Her türlü bende varım.
Yalnız arkadaşlar 16 nisan diye duyrulmuştu. Çoğu arkadaşımızın aklında bu kalmış olabilir.

arkadaşlar daha 19 günümüz var herkes tekrar bilgi versin ulaştıklarına 9 nisan alındı diye
yer ve zamanı belirtsin lütfen

arkadaşlar bi kaç gündür işlerimden dolayı bbnete giremedim bugün bi baktım 9 nisan eylem diye. şimdi 16 nisandaki eylem 9 nisana mı alındı yoksa bu sadece sendika eylemimi? hepimiz 16 nisan diye biliyorduk işlerimizi öyle ayarlamıştık neden değişti?

Arkadaşlar umarım ki katılım fazla olur ama 500 kişi olsak bile basının dikkatini çekemeyebiliriz. Bence herkes gelirken klavyelerinide getirsin havaya kaldırsın ki en azından eylemin farklılığından haber konusu olabiliriz. Belkide bozuk klavyeleri meb'in önünede bırakabiliriz.

Düşünün kapının önünde en az 500 bozuk klavye

Klavyelerimizi kıralım.

Akşam Haberlerinde:
Bilgisayar Öğretmenleri Klavyelerini Kırdı!!

1- öncelikle eylem 9 nisanda mı ?
2- eylem sendikalardan bağımsız mı düzenleniyor ?
a) bağımsız sa katılımı nasıl arttıra biliriz.
b) bağımlıysa üyesi olduğumuz sendikalı arkadaşlarımızı da davet edlim mi?
3- Böte bölümü öğrencilernin haberleri var mı bu eylemden.

Öncülük eden kişi yada kişiler görüşlerini paylaşırsa sevinirim.

Bana kalırsa sendikalarda işin içinde olmalı. katılım için önemli. İstanbul gibi olmasın.

andacc' Alıntı:
1- öncelikle eylem 9 nisanda mı ?
2- eylem sendikalardan bağımsız mı düzenleniyor ?
a) bağımsız sa katılımı nasıl arttıra biliriz.
b) bağımlıysa üyesi olduğumuz sendikalı arkadaşlarımızı da davet edlim mi?
3- Böte bölümü öğrencilernin haberleri var mı bu eylemden.

Öncülük eden kişi yada kişiler görüşlerini paylaşırsa sevinirim.

Bana kalırsa sendikalarda işin içinde olmalı. katılım için önemli. İstanbul gibi olmasın.

http://www.egitimsozsen.org/basin-acikl ... aktir.html
Eylem 9 Nisan'da Ankara'da.

en fazlası yok hocam getirebildiğini getir bence ne kadar kalabalık okadar fazla ses demek!

andacc NİCK li arkadaşım o kada soru sormuşsun ki sana tek bir adres gösteriyorum
www.egitimsozsen.org

EYLEM EĞİTİM -SÖZ-SEN SENDİKASI TARAFINDAN DÜZENLENECEK BİREYSEL BİR EYLEM DEĞİLDİR SENDİKA ADINA YAPILACAKTIR
YASAL İZİNLER VE SENDİKA KARARI ALNMIŞTIR . TÜM ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIMIZ DAVETLİDİR.
BÖTE MEZUNLARI VE SON SINIFTAKİLERDE DESTEK İÇİN GELİRSE İYİ OLUR
YENİ MEZUN OLAN ARKADAŞLAR HABERDAR EDEBİLİRLER ...
SORUN SADECE BT ÖĞRETMENLERİNİN SORUNU DEĞİLDİR. ASLINDA TÜM VELİ VE ÖĞRENCİLERİMİZİN BİLGİSAYAR ÖĞRENME HAKKININ GASP EDİLMESİDİR.

ARKADAŞLAR EYLEME DAVUL GETİREBİLECEK VEYA ÇALABİLECEK BİR ARKADAŞ BULABİLİRMİYİZ.....

ESKİDEN HABER NASIL YAYILIRDI
FERMAN VE DAVULLAR LA

DUYDUK DUYMADIK DEMEYİN
MEB 20.07.2010 TARİHLİ KARARLA İLKÖĞRETİMDEKİ BİLGİSAYAR DERSLERİNİ KALDIRMIŞTIR DİYE
HAYKIRACAK BİRİ LAZIM
TEKİRDAĞ DAN BİR ARKADAŞ BEN GETİRİRİM DEMİŞTİ BU ARKADAŞ BANA ULAŞABİLİR Mİ?

1 aydır 16 nisan olan tarih 9 nisan olmuş. ben 8 nisanda uçak bileti aldım bir ziyaret için, promosyonlu olduğundan tarihtede değişiklik yapamıyorum. keşke önceden söylenseydi bu iş. 1 kişi eksildi....

Geri