09 Nisan'da Eylem İçin ANKARA

Kodla Büyü

biltek2007

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Sendikamız 09.04.2011 tarihinde saat 12:30 Milli Eğitim Bakanlığı Önünde Mağdur Olan Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri ve Sözleşmeli Öğretmenler için basın açıklaması yapacaktır.

AŞAĞIDAKİ İSTEKLERİMİZİ DETAYLI OLARAK DİLER GETİRECEĞİZ.
1. Bilişim Teknolojileri Dersinin 4,5,6,7,8 sınıflarda zorunlu olarak okutulması ders saat sayının 2 saat olarak belirlenmesi not ile değerlendirilmesini , liselerde ders saatlerinin düzeltilmesini istiyoruz.
2. Büyük emekler ve paralar harcanarak tüm okullarımızda bulunan ve yaklaşık 5 senedir yenilenmeyen Bilişim Teknolojileri Sınıflarının yenilenmesini istiyoruz.
3. Öğretmenlik mesleğinde birlikteliğin sağlanması ve çalışma barışının bozulmaması için Sözleşmeli Öğretmenlerimizin kadroya geçirilmesini verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz.
4. Okullarda Formatörlük Uygulaması yapılacaksa bunun bir esas ve usule bağlanmasını isteğe bağlı olmasını çalışma esaslarının bakanlık tarafından yapılmasını istiyoruz.
5. Okullarda uygulanana Bilişim Teknolojileri ders müfredatının yeniden belirlenmesi bu konuda uzman kişilere danışılarak yapılmasını yeni bir plan ve programlara gidilmesini istiyoruz
Tüm Öğretmen arkadaşlarımızı yapacağımız eyleme davet ediyoruz.
İL: ANKARA
YER: Milli Eğitim Bakanlığı Önü
SAAT: 12:30
DETAYLI BİLGİ İÇİN :
M. Sefa TETİKOĞLU
Basın Yayın. Sorum.
Başkan. Yrd.
TEL:0505 883 50 29

Re: 16 Nisan'da Eylem İçin ANKARA

sefatetik' Alıntı:
12761-67=12694 kişi nirde acaba ınalar norm fazlası değil ?

Demek ki personel genel müdürünün dediği doğru

o zaman bu 67 kişiyide istediği okulla gönderir :)
Ama eğer norm fazlası olacaklarsa hiç beklemesinler

bizim için hayırlı olan sonucu belki erken alır eylemde gerek kalmaz
adamlar norm fazlası olacak olan öğretmenleri 100 veya 200 kişi zanediyor
onlarıda herhangi bir okula yollarız diyor nede olsa şuan mebbis göre 5000 açık var görünüyor
değil mi ?
adamlar mebbise göre bizi atayacaklar kısacası dananın kuuyruğu haziranda kopacak
o zamana kadar geç kalırsak artık hangi ilde veya hangi okulda oluruz bilemem
bilgilerini göndermeyenlere duyrulur
2000 kişiyi geçtiğimizde iller bazında türkye haritasu üzerinde norm fazlası olmuş veya olabilecekleri
göstereceğim .... grafiksel olarak

Kesinlikle yürümek ve sesimizi yükseltmek zamanı.

Hadi hayırlı olsun eylem tarihi. İnşallah güzel katılım olacak.

Bu kadar can yandıktan sonra az katılım olursa şaşarım zaten :)

Mesai bitince bu başlık altında arkadaşlar toplanacaktır diye ümit ediyorum. Anketi doldurmaya devam :)

h.sonu herkesin devlet memuru olduğu Ankara'da eylem yapmak tartışılmalı bence.

sefatetik' Alıntı:
https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dFNGdG1TcURhS3RtMUJtRV90cl8zR0E6MQ

hocam sizde burdan bastırın bakalım
Anketi dolduralım arkadaşlar.

Hafta sonu olması katılımı arttıracaktır. Önemli olan haberlerde çıkmış olmamız. Ki Hafta sonu kanallar tatil olmuyor. Ayrıca Hafta içi olsa Bakan'ımız bizim yanımıza gelmek istemeyecektir.

ben varım her türlü. gece binerim trene. akşam da dönerim.

Sefa Hocam anketinizi doldurdum ve size gönderdim.Umarım işinize yarar.Ben kadroluyum üstelik seneye 4 v4 5.sınıflarda da ders kaldırılırsa norm fazlası olmuyorum, çünkü okulumuz büyük bir okul şube sayısı fazla.Her şekilde 19-20 saat dersim olacak.Ama tüm bunlar olmasına rağmen eyleme katılıcam çünkü söz konusu olan benim şanslı olmam değil, tüm branş arkadaşlarım adına, dersimizin geleceği adına çok endişeliyim.Bu nedenle her şekilde eylemde olacağım ve ulaşabildiğim herkese de haber verip destek olmalarını isteyeceğim.
İnşallah bu kez yeterli katılım olur en az 200-250 arası kişi olmalı aksi takdirde ses getirmez diye de düşünüyorum.Ama facebookda da etkinlik oluşturulmasının gerekli olduğunu düşünüyorum.O zaman telefonu olmayan kişilere hatta üniversitelerde okuyan böte öğrencilerine de haber verilebilir.
Çalışmalarınız için de çok teşekkürler...

zaten şimdide yeterli katılım olup sesimizi duyuramazsak herşeyi hakediyoruz demektir. bende bir buçuk yaşında kızımla gelmeyi düşünüyorum umarım emeklerimize değer..

İnşallah hakkımızda hayırlısı olur tepkimizi göstermek lazım yoksa bu işin sonu çok kötü olacak :verymad:

Tarihin geç olduğunu düşünüyorum. PGM'nin açıklamasının hemen ardından olmalı bence.

bu sefer ben de geleceğim arkadaşlar.Ama benim en büyük sebebim neden bütün öğretmenler gittikten sonra biz 5'e kadar kalıyoruz.Rehberciler hiçbir iş yapmadan oturuyorlar.Onlar bile 3 demeden çıkıolar.biz akşama kadar eşşek gibi çalışıyoruz ama 5'e kadar okulda amele gibi çalışmaya devam ediyoruz.bu sefer ben de geleceğim.

bende varım eylemde arkadaşlar. 10.000 bilgisayar öğretmeni varsa eyleme katılacak kişi sayısı 3000 in altına düşmemeli. zaten Ankara'da yapılıyor. haydi hayırlısı

geç arkadaşlar..mart ayını geçmeden duyuralım sesimizi.. nerede olursa olsun ben orda olacağım.

Anketi doldurdum arkadaşlar umarım etkili bir eylem olur.Emeği geçen arkadaşlara teşekkürler. :alkis:

Anketi doldurdum. Eylem tarihi de hayırlı olsun, inşallah katılacağım eşim ve çocuklarımla.

eşimle birlikte katılacağım. eylem saat kaçta başlar:) uçak biletini alacamda ona göre. tarihte bir değişiklik olurmu?

atakan_-_cesur' Alıntı:
eşimle birlikte katılacağım. eylem saat kaçta başlar:) uçak biletini alacamda ona göre. tarihte bir değişiklik olurmu?
Sefatetik hocam kesin bilgiyi verecektir. Nisan Olması daha etkili olur. İllerdeki diğer zümre arkadaşlarımıza da bildirelim bu çalışmayı.

Eyleme katılım sadece bizim branştan değil diğer branşlardan da olmalı.. (bizlere destek için..) hatta meslek liselerindeki meslektaşlarımız da bizlere sahip çıkmalı bu haksızlıklar karşısında.. Ayrıca eylemde haklılığımızı ortaya çıkaracak teferruatlı nedenler şimdiden detaylı olarak hazırlanmalı.. bu konuda da ayrı bir konu bölümü açılsın... mesela Bt öğretmenlerinin yaşadıkları sorunlar başlığı... arkadaşlar muhataplarımızı ne kadar büyük seçersek sorunlarımız o kadar kısa sürede neticeye ulaşır.. BT öğretmenlerinin yaşadıkları bu sürüncemeler dünyanın hiç bir ülkesinde yaşanmıyordur emin olun.. hani derlerya dışı seni yakar içi beni... bizim yaşadıklarımızı bilmeyenler, 'ohhhh çok rahat mesleğinz var' diyorlar ama gelsinler görsünler benim bir gün içinde yaşadklarımı.. eve geldgmde her gün beynim allak bullak oluyor.. gerçekten iki ucu boklu değnek haline geldi bizim meslek.. yazık bizi bu hale düşürenlere..

Yazılanları görünce umutlanıyorum işallah sesimizi duyuracağız

sefatetik' Alıntı:
Yazılanları görünce umutlanıyorum işallah sesimizi duyuracağız
:) Azıcık kuyruklarına basıldı arkadaşların da o sebeple hocam. Ki bu diğer illerdeki arkadaşların da endişelenmesine sebep oldu. CAnın yanması, onu korumaya yöneltiyor insanı tabii...

anketi doldurdum sendika sitesinin anasayfasında da belirtirseniz ve detaylarıyla yazarsanız daha iyi olur bence

bende ordayım hayırlısıyla şuan asker öğretmenim ders sıkıntım yok ama bu olmuyacağı anlamına gelmez bende derslerimi haklarımı istiyorum ve tüm arkadaşlar duyarlı olsun yoksa yalnız kalırlar...

Geri