09 Nisan'da Eylem İçin ANKARA

Kodla Büyü
Re: 16 Nisan'da Eylem İçin ANKARA

ne olursa olsun bende mutlaka orada olacağım. üstelik o tarihte kuuzenimin düğünü var, yaşadığım ilden farklı bir ilde. ama ben kendi geleceğim için ankara da olacağım.

bu gidişata bir dur demeli. :verymad:

bende 16 nisanda ankaradayım artık ne kadar bilişimci getirebilirsek ankaraya o kadar iyi,. Sayı bini bulmassa ses getirmez.. hadi hayırlısı..

değerli arkadaşlar...

bu tarih kesin mi... Uçak bileti alıcam...

Biz de 2 arkadaş kırklareli den gelmeyi düşünüyoruz...

Tarih kesinse yazar mısınız lütfen...

eylemde bir laptop bulup yakmak yada parçalamak iyi olur. haberlere çıkma olasılığı artar. Tarih bencede çok geç....

öcelikle bazı değerlendirme yapanlım
1) eylem için yasal izin alındı mı?
2) eyleme katıalcak kişi sayısı yeterli mi? bu eylem fiyasko olursa bundan sonra adam toplamazssınız
3) eylemin sonuçları medyayay yansıyabilecek mi?
4) eylemin etkinliği ne kadar olacak
5) eylemde dikkat çekici neler yapcaksınız
bunlar önemli hadi eylem yapalım demekle olmaz eylem amacına ulaşmaz ise sonuçları dah kötü olur

ankcan' Alıntı:
eylemde bir laptop bulup yakmak yada parçalamak iyi olur. haberlere çıkma olasılığı artar. Tarih bencede çok geç....

Laptop olmasına gerek yokki eski bir kasa bulmak zor değil. 3-5 kişi ellerindeki eski kasaları da atabilirler...

Eyleme katılmaya çalışacağım, büyük ihtimalle de katılacağım. Laptop atma fikri yerinde. Daha önce de söylemiştim tekrar söyleyeyim, dar ağacına bir lcd ekranı ters asmak da çok etkili olur. Eğer ki hem laptop hem de daracağı lcd olayı olursa ve 100 kişiden fazla olursa ana haber bültenlerinde çıkma ihtimali bile var diye düşünüyorum...

Bu arada eyleme mutlaka BÖTE bölümü öğrencileri, özelliklikle Ankara'daki diğer branş öğretmenleri, ilköğretim öğrencileri, veliler katılmalı... O zaman çok daha etkili olur. Sorun sadece öğretmenlerin değil toplumun sorunu izlenimini vermiş, derdimizi daha güzel anlatmış oluruz.

hocam biraz gerçekçi olalım,gerçekçi olmak için de biraz yırtınalım. Zahmet vermeden, sıkıntı çekmeden hiç bir şey oymaz. Ben Kahramanmaraşta görev yapıyorum ve kısmet olursa yaklaşık 2 otobüs ayarlayacağız. Her il kendi arasında bu koordineyi yapsa sıkıntı kalmaz, sesimizde duyulur. Hesap ortada
81 il
2 otobüs te 50'şer kişiden 100
81x100=800 yapar ki en kötü haliyle
Biraz çalışalım arkadaşlar, sıhhıye ye inelim inletelim orayı... :x

Anketi doldurdum. Eylemin Ankara'da olması mantıklı çünkü bakanlık orada. Benim şahsi fikrim, hafta içi bir gün bakanlık önünde yapmak. Böyle bir eylem için hafta içi rapor alıp gelmeye razıyım ben. Bir de eylem için gerekli izinler alındı mı?

sand_storm' Alıntı:
hocam biraz gerçekçi olalım,gerçekçi olmak için de biraz yırtınalım. Zahmet vermeden, sıkıntı çekmeden hiç bir şey oymaz. Ben Kahramanmaraşta görev yapıyorum ve kısmet olursa yaklaşık 2 otobüs ayarlayacağız. Her il kendi arasında bu koordineyi yapsa sıkıntı kalmaz, sesimizde duyulur. Hesap ortada
81 il

81x100=800 bu nasıl bir işlem :roll: (en kötü haliyle)
81 ilden iki otobüsü nasıl kaldırıyorsun onu anlmadım hiç bir ilden bırak 2 otobüsü 1 otobüs bile kaldırmazssınız siz hiç eylem yapmadığınız için dışardan kolay geliyor

kaan58' Alıntı:
sand_storm' Alıntı:
81 il

81 ilden iki otobüsü nasıl kaldırıyorsun onu anlmadım hiç bir ilden bırak 2 otobüsü 1 otobüs bile kaldırmazssınız siz hiç eylem yapmadığınız için dışardan kolay geliyor

hocam niye zor gelsin. İletişimi var ise tabiki gelirler.

Arkadaşlar, şu şekilde yapsak nasıl olur; her il Bt öğretmenleri atıyorum 10'ar 20 şer lira artık ne kadar gerekirse toplayalım, bir otobüs yada minibüs tutulsun gidecek arkadaşlar seçilsin, onlar temsilen gitsin. bu şekilde organize çalışırsak hem gidecek arkadaşlar kesin belli olur hem de bu işin maddi sorumluluğunu hepimiz yüklenmiş oluruz. Artı herşey ayarlandığı için, her ilden 10 kişi bile gelse(minimum) 810 kişi oluruz.

hocam her ilden adam toplamak zor.burda asıl görev Ankara ve civar illere düşüyor.Ankara dan sırf en az 200-300 kişi olması lazım.Ondan sonra Kırıkkale,Çorum,Yozgat,Sivas,Eskişehir....bu illerden katılımın yüksek olması gerekiyor.

doğrudur, ben sayısal işlem hatası yaptım. sonuç 8100 olacaktı.
Ama bu nasıl işlem diyen arkadaşlar bu eylem işine bakış açılarıyla asıl işlem hatasını yapıyorlar. Kolay olan hiç bir şey yok hocam.
Biraz çalışmayla, gayretle herşey olur. Ama nasıl olsa birileri benim yerime eylemde yapar, bağırır, çağırır, bu iş olmaz zihniyetiyle hiç bir şey olmaz, düştüğümüz durumda bize müstehak olur.

Ben kolay demedim hocam çalışalım dedim. Yaptığım bir kaç uygulamayı anlatayım:
1- Şehrimdeki tüm bilgisayar öğretmenlerini il formatörlerinin yardımıyla topladım. Onlarla konuştuk, fikir alış verişinde bulunduk.
2- Sivil toplum örgütleri ve bir kaç sendika ile irtibata geçtim. Özellikle 3 büyük sendika dışındaki senkalar
3- Liseden arkadaşım hacettepe bilgisayar mezunu. Onun sayesinde hacettepe üniversitesindeki hocalara ve öğrencileri ulaştım. Durumu izah etmeye çalıştım.
Genel itibari ile de olumlu yanıtlar aldım.
4- Ben meslek lisesi bilgisayar bölümünden mezunum. Lisedeki ve üniversitedeki yaklaşık tül arkadaşlara ulaştım ve eylemi anlattım ve onların da tanıdığı, illerindeki bilgisayar öğretmenlerine ulaşmasını istedim.

ve bunların yanında farklı şeyler.
Peki size soruyorum sevgili hocalarım, SİZ NE YAPTINIZ ? :x
(Hesap sorma değil vicdanen)

DAHA BUNDAN SONRA BANA KONUŞMAK DÜŞMEZ...

ahureyre' Alıntı:
hocam her ilden adam toplamak zor.burda asıl görev Ankara ve civar illere düşüyor.Ankara dan sırf en az 200-300 kişi olması lazım.Ondan sonra Kırıkkale,Çorum,Yozgat,Sivas,Eskişehir....bu illerden katılımın yüksek olması gerekiyor.

hocam niçin her ilden adam toplamak zor olsun. Biz Elazığdayız. Ne olursa olsun en az 10 kişi katılacğaız. Bence 1000 kişiyi bulmak kolaydır

Allahın izniyle bende geliyorum bunun başka çaresi kalmadı artık

Bizde inş 4 kişi o gün orada olacağız.

bamteli86' Alıntı:
kaan58' Alıntı:
sand_storm' Alıntı:
81 il

hocam niye zor gelsin. İletişimi var ise tabiki gelirler.
inşallah sizin dediğiniz gibi olur ve her ilden iki otobüs kaldırırsınız ama umarım bu iş bitince sizde hayal kırıklığına uğramazsınız. bu iş gerçekten zor ve amacına ulaşmaz ise daha da kötü olur

arkadaşlar ben urfada görev yapıyordum öğrenim özrü ile eskişehire geldim. urfadayken cebite gelmiştim şimdi eskişehirdeyim ve ankaraya geleceğim. 16 nisan kesin tarihmi öncelikle bir sorayım?

birde elimden geldiği kadar anadolu böte deki osmangazi bötedeki öğrencilere,okullardaki öğretmenlere ulaşmaya çalışacağım.
iyi bir eylem yapıp hakkımız için uğraşalım
hak verilmez, alınır.

ben de denizliden gelmeye ve mümkün olduğunca arkadaşlarımı da ankara'ya yönlendirmeye çalışacağım.

hakkımızda hayırlısı inşallah.

sefatetik' Alıntı:
Arkadaşlar EYLEM TARİHİ 16 NİSAN ANKARA MEB ÖNÜNDE YAPILACAK
Gerekli olan resmi başvuru ve duyuru tarih yaklaştığında sendikamızın sitesinde yayınlanacaktır.
Eylemde öncede 15 MART kadar okulların norm durumları ve seneye norm fazlası durumuna gelebilecek
öğretmen sayılarını MEB 'in PGM necmettin YALCINA götüreceğim izin konusu ve medya ise
izin sendikamız tarafından alınacak medya konusu ise şöyle
MEDYA haber verilecek FAX ile resmi haber gönderilecek ama bu konuda benim tanıdığım var
veya medya ile ilişkileri iyi olan arkadaşlarımız varsa onlarıda devreye sokabiliriz. Bu işin medyasız olmayacağı kesindir
Ayrıca EYLEM Yapılacağı gün bir Ardaşımız KAMERA ile çekim yapacak bu çekimler istanbuldaki medya gruplarına dağıtılacak
Tabiki medya gelir şimdiye kadar yapılan tüm eylemlerimizede gelmiştir konu ve kişi sayısı her zaman önemlidir
Unutulmamalıdır ....
http://www.vidivodo.com/467474/sozlesme ... -showhaber
http://www.dailymotion.com/video/xfs387 ... ed&start=0

bu linkler daha önce sendikamızın çalışmaları sonucu ortaya çıkmış metin öğretmenimiz bizim sayemizde medya taşınmıştır....

Arkadaşlar burada olmayıp diğer zümre arkadaşlarımızı bu çalışmadan haberdar edelim.

Eylem için şimdiden güzel açıklamalar hazırlayalım.. 'Fatih projesi diyerek teknolojiye önem verdiğini göstermeye çalışan MEB milletin gözünü boyamış olacak ki bir yandan da BT öğretmenlerinin adına 'formatörlük' dedikleri ne idüğü belirsiz bir kılıfa sokarak öğretmenlik vasfından uzak, seçmeli, notu olmayan ve haftada sadece bir saat olan derste öğrencinin bile sallamadığı bir konuma sokmasıyla bizleri öğretmenlik gibi onurlu bir meslekten ne kadar uzaklaştırdıklarının ve bizleri bu rezil duruma soktuklarının farkındalar mı acaba.. ayrıca formatörlük zırvalığıyla bizleri saat 5 e kadar tutarak (üstelik 2 bucukta çıkan öğretmenle aynı maaşı almamıza rağmen) köle gibi çalıştırdıklarının farkındalar mı acaba..? bizleri bu konuma sokarak hem manevi hem de maddi hakkımıza girdiklerinin fakındalar mı acaba???? ' eğitim fakültelerinde en yüksek puanla girilen bir bölüm iken okullarda en itibarsız bir konuma getirdiklerinin farkındalar mı acaba?

o zaman haydi durma 16 nisanda ankarada arkamızda durmaya...

Bu eylem fiyaskoyla sonuçlanır benden söylemesi daha izini bile alınmamış bir eylemin tarihi olur mu? önce izin alınır sonra insalara duyrulur 50 kişinin katılacağı eylem olur mu? basın buna ne kadar yer verecek diyelimki o da oldu hükümet sadece bir avuç insanın yaptığı eylemi ne kadar ciddiye alacak

kaan58' Alıntı:
Bu eylem fiyaskoyla sonuçlanır benden söylemesi daha izini bile alınmamış bir eylemin tarihi olur mu? önce izin alınır sonra insalara duyrulur 50 kişinin katılacağı eylem olur mu? basın buna ne kadar yer verecek diyelimki o da oldu hükümet sadece bir avuç insanın yaptığı eylemi ne kadar ciddiye alacak
arkadaşım sen bu biçare, kabullenmişlik anlayışıyla milletin içindeki umutları kırmaya çalışacağına bişeyler yapmak için adım at o zaman. biz de biliyoruz izin alınması gerektiğini, sayının önemini.. hükümetin ciddiye almasına gelince, başımızdaki hükümet senin o bir avuç dediğin insanını ciddiye alma hassasiyetinde olan bir hükümet değil zaten.. o yüzden biz topluma sesimizi duyuralım.. bu içinde bulunduğumuz ehemmiyetsiz durumdan kurtulmamız gerektiğini bilelim..

traxx26' Alıntı:
kaan58' Alıntı:
arkadaşım sen bu biçare, kabullenmişlik anlayışıyla milletin içindeki umutları kırmaya çalışacağına bişeyler yapmak için adım at o zaman. biz de biliyoruz izin alınması gerektiğini, sayının önemini.. hükümetin ciddiye almasına gelince, başımızdaki hükümet senin o bir avuç dediğin insanını ciddiye alma hassasiyetinde olan bir hükümet değil zaten.. o yüzden biz topluma sesimizi duyuralım.. bu içinde bulunduğumuz ehemmiyetsiz durumdan kurtulmamız gerektiğini bilelim..
eylem yapılır da bu işi profosyonellerle yapılmalıdır. ben yorumları okudum çok saçma şeyler var insaların beklentilerini yükek tutup faic yaşatmayın diyorum inşallah ben yanılırım. eylemin belli kurlalrı vardır yok bu anlayışla gider gençlik parkında ancak piknik yaparsınız

kaan58' Alıntı:

Katıldığım bir husus var oda iznin alınması gerekir. Fiyaskoyla sonuçlanmaması için iyi bir organizasyon ve planlama gerekir. Yoksa polisle karşı karşıya kalırız. Benim bir diğer düşüncem de sendikaları devreye sokmak veya onlardan görüş almak. Bizim böyle bir düşüncemiz var. Acaba nasıl olur, nasıl yaparız diye.

aranızda eyleme katılan var mı? yada eylem organize den var mı? bakkaldan elma almıyorsunzu evdeki hesabın yarısının yarısı bile tutmaz. bence bu işi kim üstleniyorsa önce bunları bir düşünsün

Geri