☆☆☆BES☆☆☆

Kodla Büyü
Re: Ynt: ☆☆☆BES☆☆☆

COBOL' Alıntı:
SMS gelmez ise ne olacak???
Herkesin güncel telf u BES te kayıtlımı ki?

Hadi diyelim.
Yaşım 35 öğretmenim ve cep telefonu kullanmıyorum.Ama belki de Ev telefonum var.

BES kesiliyor
Ne olacak şimdi SMS bildirimi gelmeyince cayamıyacakmıyım, mıyım.
.
Misal yani;
Hiç cep telefonu olmayan tanıdıklarım da var. Bunların içerisinde bir tane side devlet memuru.
hocam zorlama ya :lol: çıkacaz telefonlu da telefonsuzda :puhaha:

COBOL' Alıntı:
SMS gelmez ise ne olacak???
Herkesin güncel telf u BES te kayıtlımı ki?

Hadi diyelim.
Yaşım 35 öğretmenim ve cep telefonu kullanmıyorum.Ama belki de Ev telefonum var.

BES kesiliyor
Ne olacak şimdi SMS bildirimi gelmeyince cayamıyacakmıyım, mıyım.
.
Misal yani;
Hiç cep telefonu olmayan tanıdıklarım da var. Bunların içerisinde bir tane side devlet memuru.

Sayın Hocam, BES te kayıtlı numara ile alakalı değil. Zaten geçen ay güncel tel ve mail adresleri okullardan istendi...O sebeple size bir şekilde ulaşıp tebliğ ederler merak etmeyin.Meselenin esası şu, eğer 2 ay süreci geçirirseniz sonrasında cayma hakkınız olmuyor sadece dondurabiliyorsunuz BES denilen kesintiyi.

Anlaşılan, BESten çıkmak, BES e katılmak kadar kolay olmayacak.

Arkadaşlar,

- Dilekçeye gerek yok, kesintiyi takiben 2 ay içerisinde bes anlaşması yapılan şirketi telefon ile arayarak ya da online hizmetlerini kullanarak cayabilirsiniz.

-2 aylık cayma süresinden sonra çıkamazsınız diye bir şey de yok, temiz temiz kesilen tutarı geri alma hakkımızı kaybediyoruz sadece. 2 ayı geçerse daha önce bireysel emeklilik sistemine katılıp 5 ay, 1 sene, 3 sene vb. sonra ayrılmak isteyen kişilere uygulanan prosedür işleyecek.

netame' Alıntı:
Arkadaşlar,

- Dilekçeye gerek yok, kesintiyi takiben 2 ay içerisinde bes anlaşması yapılan şirketi telefon ile arayarak ya da online hizmetlerini kullanarak cayabilirsiniz.

-2 aylık cayma süresinden sonra çıkamazsınız diye bir şey de yok, temiz temiz kesilen tutarı geri alma hakkımızı kaybediyoruz sadece. 2 ayı geçerse daha önce bireysel emeklilik sistemine katılıp 5 ay, 1 sene, 3 sene vb. sonra ayrılmak isteyen kişilere uygulanan prosedür işleyecek.
Hocam; Bu güzel bilgi için teşekkürler.
Esenlikle

Ben devlet katkısından faydalanmak istiyorum çünkü emekli olduğumda 1 yottabaytlık flash bellek alacağım :mrgreen:

netame' Alıntı:
Arkadaşlar,

1- Kişisel başvurularda ki bir bankadan kredi kartını dahi iptal ettirirken ya da bir hesabı kapatırken ne üçkağıtlar yaptıklarını göz önünde bulundurursak.Pek mantıklı değil Dilekçe hele de resmi kurum aracılığı ile yapılırsa daha sağlam olur.
2- 2 Ay sonunda sözleşmeniz gereği istediğiniz zaman çıkamazsınız en az 3 yıl kalmak zorundasınız ve bu sürede ancak dondurabilirsiniz.Çıkarken de o 1000 TL devlet yardımı ve onun bağlı olduğu kesintiler yapıldıktan sonra kalan para hesabınıza geçirilir.

Arkadaşlar bu konunun bu kadar dallanıp budaklanmasını anlamış değilim. 2 ay cayma süresi var. bu sürede dilekçe ya da telefon ile anlaşma yapılan sigorta şirketine ulaşılırsa kesilen bütün miktar tarafınıza geri aktarılıyor. 2 aydan sonra çıkarsanız 50-100 TL arası sigorta, aidat bedeli gibi bir kesinti oluyor. bu kadar. bunun dışındaki bütün bilgiler hurafeden ibarettir.
saygılar

16 Nisanı bekliyoruz :p
şaka bi yana ilk çıkma işlemini tamamlayan buraya yazsın bakalım ilk kim çıkabilecek umarım telefonla olur çok uğraştırmazlar

Suicide' Alıntı:
dndd' Alıntı:
https://www.google.com.tr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=deprem+fonu&safe=active&*
böyle bir şey de var
ne kadar güvenilir
ayrıca ekleyeyim bir kere iptal olunca iş bitmiyor her sene yenilenecekmiş ve her sene iptal ettirmek gerekecek ki bence bir sonrakinde iptal de olmayacak resmi gasp nasıl yapılır göreceğiz
ayrıca şu kendi gibi düşünmeyenleri dinsiz, vatan haini ilan eden yobazlar da çıkmış yine bunlar günlük hayatta yeterince can sıkıyor zaten buralarda barındırmamak lazım
ve iddia ediyorum ki eğer büyük çoğunluk besi iptal ettirirse bu bes işini de (referandumda olduğu gibi) yaptırmayanlar vatan haini diye ötmeye başlarlar burada bile çok taraftar toplar

cikilsa bile tekrar kapsama girilecegi laflarini daha oncede duydum fakat bir kaynak goremedim. acaba dusunce mi yoksa bir yerlerde bu niyetlerini ciddi ciddi belli ettiler mi?
hocam geçen gün eşimin iş yerine (okul değil) muhasebeyle görüşmek üzere gelen bir bes şirketi elemanı söylemiş seneye yenilenecekmiş

Yeni göreve başlayanlar içindir.

bugün maaşlar yapılmış ve BES kesintisi tam olarak 66,00 TL. (KBS'den baktım.)

Bu ay sendika aidatlarıda yatacağından (benim 72,00 TL) kesinti yokmuş gibi oluyor. Dikkatli olalım. :!:

Açıklamaları buraya tıklayarak resmi kaynaktan okuyabilirsiniz arkadaşlar

Bes in yenilenmesi ile ilgili madde

45. Çalışan caydıktan/ayrıldıktan sonra istediği zaman tekrar sisteme girebilir mi?
Cayma/ayrılma işlemi gerçekleştirilen bir çalışanın, kendi talebi doğrultusunda, tekrar sisteme dâhil edilmesi mümkün değildir.

Ancak, aynı işyerinde çalışmaya devam eden ve (1) nolu sorunun yanıtında belirtilen koşulları sağlayan çalışanlar Müsteşarlıkça belirlenen usuller kapsamında ortalama iki yılda bir tekrar sisteme dahil edilir.

dndd' Alıntı:
Suicide' Alıntı:
dndd' Alıntı:
https://www.google.com.tr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=deprem+fonu&safe=active&*
böyle bir şey de var
ne kadar güvenilir
ayrıca ekleyeyim bir kere iptal olunca iş bitmiyor her sene yenilenecekmiş ve her sene iptal ettirmek gerekecek ki bence bir sonrakinde iptal de olmayacak resmi gasp nasıl yapılır göreceğiz
ayrıca şu kendi gibi düşünmeyenleri dinsiz, vatan haini ilan eden yobazlar da çıkmış yine bunlar günlük hayatta yeterince can sıkıyor zaten buralarda barındırmamak lazım
ve iddia ediyorum ki eğer büyük çoğunluk besi iptal ettirirse bu bes işini de (referandumda olduğu gibi) yaptırmayanlar vatan haini diye ötmeye başlarlar burada bile çok taraftar toplar

cikilsa bile tekrar kapsama girilecegi laflarini daha oncede duydum fakat bir kaynak goremedim. acaba dusunce mi yoksa bir yerlerde bu niyetlerini ciddi ciddi belli ettiler mi?
hocam geçen gün eşimin iş yerine (okul değil) muhasebeyle görüşmek üzere gelen bir bes şirketi elemanı söylemiş seneye yenilenecekmiş

"aa kacis yokmus bari devlet tesvikini alalim" diye dusunup cikmasinlar diye oyle soylemis olabilirler. ben bu elemanlarin verdikleri bilgilere guvenmiyorum pek.

Bordro da kesintiler kısmına baktığımda bes kesinitisini göremedim. Fakat maaşta 70 tl civarı bir düşüş var önceki aya göre. Bu kesinti bordroya yansımayacak mı? İlla yansıması lazım.

compteach06' Alıntı:
Bordro da kesintiler kısmına baktığımda bes kesinitisini göremedim. Fakat maaşta 70 tl civarı bir düşüş var önceki aya göre. Bu kesinti bordroya yansımayacak mı? İlla yansıması lazım.

aynen hocam 70 tl eksik ama bes yok ayrıca bes brüt maaştan %3 kesilecekti 70 tl de ona denk gelmiyor zaten eğer yarın maaş yatınca kesilecekse ayrıyeten 70 tl nerede

ne zaman çıkıyoz sistemden örnek dilekçe filan var mı paylaşırsanız güzel olacak

tenefüstte bir arkadaşa kesintinin 68-88 tl arası olacağını söyledi sanırım eksiklik bes

Sisteme girdiğimize dair sms gelecekmiş. Sms geldiğinde biz de sms ile çıkış işlemini yapabiliyormuşuz. Halk Emekliliği aradığımda böyle söylediler. Bana sms gelmediği için henüz iptal ettiremedim.

afsinbey' Alıntı:
Sisteme girdiğimize dair sms gelecekmiş. Sms geldiğinde biz de sms ile çıkış işlemini yapabiliyormuşuz. Halk Emekliliği aradığımda böyle söylediler. Bana sms gelmediği için henüz iptal ettiremedim.
takipteyim hocam bilgilendir

Sms göndererek çıkmamıza izin vereceklerini pek sanmıyorum. Umarım dediğiniz gibi olur.

Bizde ziraatla anlaşılmış ilk kesintiden sonra İnternet bankacılığından online iptal edileceğini söylediler.

Sendikası olanlar aidattan dolayı BES'i farketmeyebilirler. 70 üzeri bir kesinti var.

tomreader2010' Alıntı:
compteach06' Alıntı:

aynen hocam 70 tl eksik ama bes yok ayrıca bes brüt maaştan %3 kesilecekti 70 tl de ona denk gelmiyor zaten eğer yarın maaş yatınca kesilecekse ayrıyeten 70 tl nerede

Bordroda kesinti görünüyor hocam. Dikkatli inceleyin görürsünüz.

Geri