İzmir'de Formatörlük

Kodla Büyü

fcig

Site Gezgini
İzmir'de formatörlük hakkında bir bilgisi olan var mı acaba? Her ilden ses var iyi yada kötü ancak İzmir'den hiçbir bilgi yok elimizde.

eğiticiler kanalı ile bilgilendirme yapıldı birkaç gün önce eğitici formatörünüze danışınız.

bizim eğitici formatörde bu yıl görevlendirmelerin ekime kadar sarkacağını söyledi.okullara gelen birşey yok hala

Eğitici formatörümüz beklemedeyiz diyor.. Ne kadar daha beklenecek acaba gerçekten merak ediyorum :verymad:

İl milli eğitimden yazı çıkmayınca yapacak bişey yok bir ay geç olsada razıyız olsunda

bugün il milli eğitimi aradım eğitici il formatörüyle konuştum yanlış hatırlamıyorsam Hülya hanımdı görevlendirme konusunda ılımlı konuştu milli eğitim müdürü okulların biraz daha oturmasını bekliyor dedi, ancak kesin formatörlük olur da demedi onlar milli eğitim müdürüne formatörlük konusunu götürdüklerinde biraz daha bekleyelim demiş şuan beklemedeyiz. formatörlük olursa labı olan ilkokul, ortaokul, öğretmenin fazla olması halinde liselere bile görevlendirme yapılacağını söyledi. İl milli eğitim müdürünün insafına kaldık yani ayrıca okullara yazı gönderdiklerini bu çarşambaya kadar Bilgisayar öğretmeni sayılarını ve bt sınıfı olup olmadığının bildirilmesi gerektiğini söyledi bu önemliymiş sistemdeki bu bilgilere bakılarak görevlendirme yapılacakmış sayı ne kadar çok olursa görevlendirme o kadar kolay olur dedi bulunduğumuz okullarda idarecilere tekrardan hatırlatalım arkadaşlar....

ders programını döşeyecekler şimdi sabahın köründe gelicez, sonra bi bakıcaksın formatörlük gelmiş 1 ay sonra, hem o aldığın derslerden 15 den fazlasını geri vereceksin, hem programı degiştirmek için uğraşacaksın. Bi kere de zamanında yapsalarda mağdur olmasak arkadaş. :verymad:

turkel2001' Alıntı:
ders programını döşeyecekler şimdi sabahın köründe gelicez, sonra bi bakıcaksın formatörlük gelmiş 1 ay sonra, hem o aldığın derslerden 15 den fazlasını geri vereceksin, hem programı degiştirmek için uğraşacaksın. Bi kere de zamanında yapsalarda mağdur olmasak arkadaş. :verymad:

Katılıyorum :+1:

bugün okulda çocuklara dağıtılan seçmeli ders formlarını düzenledik ve gördükki dersimiz matematik ve yabancı dilin ardından en çok seçilen 3. ders olmuş herşeya rağmen çocukların ve veya velilerin dersimizi sayıp seçmeleri beni memnun etti okulumda formatörlük belası olmasa 30 saat derse kadar dersim olabilecek ama müdür formatörlük olursa derslere giremezsem diye dersi çok seçmek istemiyor bende biş diyemiorum zorunlu olursa formatörlük diye. ders seçilse bile sıkıntı bitmio:(

turkel2001' Alıntı:

Bizler Bilişim Teknolojileri öğretmeniyiz özümüzde. Öğretmenlik asli görevimiz. Ne ediyorsak kendi kendimize ediyoruz. Sonra dersimiz seçmeli, dersimiz seçilmedi diye konuşuyoruz. Böyle düşündüğümüz için şuan bu noktadayız. Ne dersimize önem veriliyor nede branşımıza. Sabahın köründe de geleceğiz gerekirse akşamın köründe de çıkacağız.

Ortada mağduriyet diye bir şey olduğunu düşünmüyorum. Formatörlük bu şekilde düşünenlerin kaçış noktası. Böyle düşünenler ağlamasın dersimiz seçilmiyor diye.

9 saat dersim var fakat lab. sınıf yapılmış zorunluktan dolayı. İzmir MEM aradık formatörlük çok zor dediler ancak ders tamamlama belki olabilir dediler.

bana 12 saat görevlendirme çıkarmışlar üzüleyim mi sevineyim mi? bilemiyorum..

mmcmmc' Alıntı:
turkel2001' Alıntı:

Bizler Bilişim Teknolojileri öğretmeniyiz özümüzde. Öğretmenlik asli görevimiz. Ne ediyorsak kendi kendimize ediyoruz. Sonra dersimiz seçmeli, dersimiz seçilmedi diye konuşuyoruz. Böyle düşündüğümüz için şuan bu noktadayız. Ne dersimize önem veriliyor nede branşımıza. Sabahın köründe de geleceğiz gerekirse akşamın köründe de çıkacağız.

Ortada mağduriyet diye bir şey olduğunu düşünmüyorum. Formatörlük bu şekilde düşünenlerin kaçış noktası. Böyle düşünenler ağlamasın dersimiz seçilmiyor diye.

Arkadaş evet bizi atarken bilişim tek. öğretmeni olarak atıyor bakanlık, peki senden sadece öğretmenlik yapmanı mı bekliyor?

Bende isterdim; sadece dersime girip çıkayım dersimde önemli bir ders olsun, aynı zamanda da bir rehberlik öğretmeni kadar para alayım. Ama bunların olmadığını biliyoruz. Benim ödemem gereken yüklü bir kredi var, o yüzden mecburen formatörlük istemek zorundayım.

Şu an bulunduğum okulda 16 saat ders zorla çıkıyor, veliler bugün fikir değiştirse tamamlamak için kaç okul gezeriz onu bilemiyorum.

Benim sabahın köründe diye yazmamın sebebi sabah kalkmak zor geliyor diye değil, benim zoruma giden hem sabahın köründe gelip derslere girip, tam rehberlik öğretmeni gibi son derstenten sonra çıkıp evime gidecekken, md yardımcısı e-okula giremiyorum vs.. diyerek beni esir alacak olması. Belkide yapmazsan sana öyle bi ders programı hazırlayacak ki sabahtan iki saat, öğleci gruptan da son iki saat. Sen gene okulda zorla durmak zorunda kalacaksın ve durduğun saatin parasını da alamayacaksın. Ben formatör olursam en azından verdiğim emeğin karşılığını alabilirim diye düşünüyorum.

Formatörlüğü severek yaptığımdan değil, eşitlesinler rehberlik öğretmeni ile aldığımız parayı ve okulda durduğu saati bende öğretmenlik yapayım. Benim derdim hem derse girip okulun işleri ile uğraşıp üzerine bir de hakkımı alamamak.

Ayrıca yakın çevremdeki okulların durumunu da söyleyeyim, formatörlük gelecek diye düşünen müdürler 6 saat ders seçmişler şimdi bilg öğretmenlerine, ilçe de bunu görmüş 15 saati tamamlasın diye okul okul gezdiriyor. Formatörlük gelmezse hem gezici öğretmen olacaklar hemde 3 kuruş para alacaklar.

Mağdur değilmi şimdi bu insanlar?

arkadaşlar
gaziemir ilçesinde ders sayılarımızı doldurmak için okullara görevlendirme yapılıyor.
formatörlük hala beklemade..

zeckevs' Alıntı:
arkadaşlar
gaziemir ilçesinde ders sayılarımızı doldurmak için okullara görevlendirme yapılıyor.
formatörlük hala beklemade..
Bornova'da herhangi bir değişiklik yok, halen beklemedeyiz. Görevlendirme de gerçekleşemiyor çünkü her okul aynı durumda....

Bugün etkileşimli tahtalara ders yazılımları yüklensin diye mesaj geldi, müdür bana havale etmiş. Yapmadım. Web sitesi güncellemesi ve okulun bilgisayarla ilgili işleri beni bekliyor ama hiç birini yapmıyorum. Formatörlük bitsin diyenlerin B planı vardır mutlaka beni bağlamaz. Formatör olmadan bu görevleri yapan arkadaşların, "formatörsüz de işler yürüyormuş" diye bir sonuca ulaşılmasının bizim yararımıza mı yoksa zararımıza mı olacağını da hesaba katmaları gerekir. Saygılar tüm arkadaşlarıma.

Bu gün aldığım bir duyuma göre il milli eğitim müdürü formatör görevlendirilmesine sıcak bakmıyormuş ama sabah gittim okulda internet bağlatısında problem vardı halletmemi istediler anasınıfı bilgisyarında problem var halletmemi istediler interneti yaptım bilgisyarı yapmadım ve üstü kapalı şakayla karışık tehdit aldım müdür yardımcısından :x

Geri