İstanbul Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı başladı

Kodla Büyü
apusaoglu' Alıntı:
apusaoglu' Alıntı:
Arkadaşlar benim onaylandı. Fakat bir gariplik var. 1. ve 2. tercihlerim iptal edilmiş. Tercihlerim şöyleydi.

1) Silivri Hasan-Sabriye Gümüş Anadolu Lisesi
2) Silivri Toki Cumhuriyet Anadolu Lisesi
3) Silivri Gümüşyaka Anadolu Lisesi
4) Silivri Necip Sarıbekir Ticaret Meslek Lisesi
5) Silivri Selimpaşa Atatürk Anadolu Lisesi
Hepsi aynı tür okul, o zaman diğerleri neden iptal edilmedi. Aslında cevabı şu sanırım. O okullarda bizim ders seçilmemiş. Eeee öğretmen olsaydı seçilecekti. Böyle saçma şey mi olur.

Bazı arkadaşları anlamıyorum, yönetmelik öyle yorumlanmış böyle yorumlanmış, bu arkadaşlar bilgisayar öğretmeni (özellikle bilişim öğretmeni yazmıyorum, çünkü ne geldiyse başımıza bu kelimeden geldi) olamaz. Eğer yönetmelik öyle yorumlanırsa seneye biz idareciliği bırakın öğretmen bile olarak çalışamayız. Çünkü hemen hemen hiçbir okulda normumuz kalmayacak.

Kesinlikle doğru bir öngörüde bulundunuz. Önümüzdeki yıllarda hiçbir ilköğretim okulunda Bilişim Teknolojileri normu olmayacaktır. Bu konu meclise bile taşınmasına rağmen çözüme ulaşmamıştır. Aslında olan mezun durumda olup atanamamış veya hala okuyanlara olmuştur. Norm yok diye devlet bizi atamaz da satamaz da. Elbet uygun bir konum bulup yerleştirecektir.
Muavin olup olmama durumu değişir, çünkü yönetmelikler değişir, kanunlar değişir. Seneye norm şartı kalkar girilebilir ders derler. Rotasyon bugün olur yarın olmaz. Burası Türkiye...

gbahceci' Alıntı:
kesifci' Alıntı:
gbahceci' Alıntı:
kesifci' Alıntı:
apusaoglu' Alıntı:
Arkadaşlar benim onaylandı. Fakat bir gariplik var. 1. ve 2. tercihlerim iptal edilmiş. Tercihlerim şöyleydi.

1) Silivri Hasan-Sabriye Gümüş Anadolu Lisesi
2) Silivri Toki Cumhuriyet Anadolu Lisesi
3) Silivri Gümüşyaka Anadolu Lisesi
4) Silivri Necip Sarıbekir Ticaret Meslek Lisesi
5) Silivri Selimpaşa Atatürk Anadolu Lisesi
Hepsi aynı tür okul, o zaman diğerleri neden iptal edilmedi. Aslında cevabı şu sanırım. O okullarda bizim ders seçilmemiş. Eeee öğretmen olsaydı seçilecekti. Böyle saçma şey mi olur.

bende de aynı şekilde iptaller var,, ama saçmalık,, eğer iptal edilen yerlere benden düşük puanlı biri atanırsa dava açmayı düşünüyorum.

Arkadaşlar yönetmelik hükümlerini ve İstanbul ilinin bu yönetmeliği yorumsuz uygulayacağını belirtmiştim. Bence başvurunuzun tamamen reddedilmediğine şükredin. Ama haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız mutlaka mahkemeye verin. Yönetmelik gereği 5 iş günü içinde açıklanması gerekmekte. Cuma kesin açıklanır.

tamamen reddetme gibi bişey yapamazlardı,, yönetmelikte uygun olmayan tercihler iptal edilir diyo zaten, ama böyle saçma bişey olabilirmi? bi ilköğretimde çalışabiliyorum diğerinde yok,, ben idareci olduktan sonraki dönem bilişim seçmezsek nolcak? norm fazlasımı?

Kesinlikle saçma, buna canı gönülden katılıyorum.
Ancak her mevzuatı herkes okuyup bu saçma deyip kendi istediği şekilde uygularsa olur mu? İstanbul MEM mevzuatı uyguluyor ve kanımca da doğru uyguluyor.(Mevzuata yorum katmıyor) Tek çözüm yolu, geçerli yönetici atama yönetmeliğinin ilgili maddesini yargıya taşımak. Böylelikle problem çözülmüş olacaktır.

Değerli hocam İstanbul MEM "mevzuata yorum katmıyor" diyorsun ancak MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM KURUMLARI YÖNETİCİLERİNİN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRMELERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİĞE göre yapılan iptaller yönetmeliğin 7/ç maddesi uyarınca yapılıyor. Bu madde ;
ç) (Değişik : 09.08.2011/28020 RG) Atanmak istenilen eğitim kurumuna Talim ve Terbiye Kurulu Kararlarına göre alanı itibariyle öğretmen olarak atanabilecek bir alan öğretmeni olmak,

Şimdi soruyorum: Türkçe'yi anlayabilen ve doğru kullanan birisi bu cümleden nasıl böyle bir sonuç çıkarabilir ? Bence cümle gayet açık ve net. Ben bir Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak alanım itibariyle bir ilköğretim okuluna atnabilir miyim ? EVET . Bundan ötesi olamaz. Yok Normdu yok ders vardı ama normu yoktu, yok ders hiç yoktu gibi ifadeler yönetmelikle bağdaşan ifadeler değil ki. Bunlar bizi bağlamaz. Zira maddede açıkça diyor ki TTKB kararlarına göre kuruma atanabilecek bir alan öğretmeni diyor. Hepimiz bu şartı taşıyoruz zaten. Meslek Lisesi-Anadolu türü liseler için zaten farklı prosedürler var. Onda herkes hemfikir.

Bence bir Bilişim Teknolojileri Öğretmeninin bir İlköğretim okuluna atanamaması diye birşey olamaz. Tam mahkemelik ve sonuç alınabilecek bir durum

Sayın hocam evet atanamamak saçma o ders seçilseydi atanabilirdik fakat ders yoksa atanma gibi bir durumda yok. Yani bu yönetmeliğe göre yorum doğru varmı ders yok bitmiştir o zaman o okula şuan itibari ile atanamazsınız. Yarın ders seçilir atanılır. Bu saçma önceki yönetmeliğe göre o okulda açılabilme olasılığı olması yetiyordu ama bu yönetmelikte böyle yapmışlar. Yönetmelik saçma mantıksız ama bu yönetmeliğe göre yapılan atama bence usule uygun. Bir şekilde bundan sonrada böyle mağduriyetler yaşanmaması için bu yönetmeliğin değişşmesi lazımç

Mevzuatla haşır neşir birisi olarak net söylüyorum. Bu yönetmeliğe göre norm olmayan bir okula müdür muavini ataması yapılamaz. Bu doğrudur demiyorum, sadece İstanbul MEM'in yönetmeliği doğru uyguladığını söylüyorum. Yönetmeliğin ilgili maddesi yargıya götürülebilir, bundan geriye yazılacaklar laf salatasından öte gitmez.
Ancak durumdan rahatsız olanlar kesinlikle mahkeme yolunu düşünsün. Ben de bu durumdan nasibimi alarak İSOV-Dinçkök EML yi, Şişli METEM'i, Zincirlikuyu Yapı Meslek Lisesini tercihlerim içerisinde bulundur-a-madım. Şahsi olarak da kesinlikle mahkemeye vermeyeceğim. Bazı yükler ağırdır altına birden çok kişinin girmesi daha uygun.(Sendika gibi.) Bu Pazar sendika başkanımız İstanbul'a ziyarete gelecek. (Topkapı 1453 Panaroma'ya) Fırsat bulursam bu durumu ileteceğimden şüpheniz olmasın.

gbahceci' Alıntı:
Mevzuatla haşır neşir birisi olarak net söylüyorum. Bu yönetmeliğe göre norm olmayan bir okula müdür muavini ataması yapılamaz. Bu doğrudur demiyorum, sadece İstanbul MEM'in yönetmeliği doğru uyguladığını söylüyorum. Yönetmeliğin ilgili maddesi yargıya götürülebilir, bundan geriye yazılacaklar laf salatasından öte gitmez.
Ancak durumdan rahatsız olanlar kesinlikle mahkeme yolunu düşünsün. Ben de bu durumdan nasibimi alarak İSOV-Dinçkök EML yi, Şişli METEM'i, Zincirlikuyu Yapı Meslek Lisesini tercihlerim içerisinde bulundur-a-madım. Şahsi olarak da kesinlikle mahkemeye vermeyeceğim. Bazı yükler ağırdır altına birden çok kişinin girmesi daha uygun.(Sendika gibi.) Bu Pazar sendika başkanımız İstanbul'a ziyarete gelecek. (Topkapı 1453 Panaroma'ya) Fırsat bulursam bu durumu ileteceğimden şüpheniz olmasın.
onaylanmış norm olmayan anadolu liseleri ve ilköğretimler vardı iptal yokç.

onaylanmış norm olmayan anadolu liseleri ve ilköğretimler vardı iptal yokç.[/quote]

normu olmıyan okulları yazarmısın sana zahmet

şimdi tek tek bakmıyım gaziosmanpaşa behcet canbaz anadolu aklımda kalmıştı o var mesala

eltanin' Alıntı:
şimdi tek tek bakmıyım gaziosmanpaşa behcet canbaz anadolu aklımda kalmıştı o var mesala
ancak ben bir önceki anadolu lisesi sınav puanım çalışmadım ama var onun belki bir artısı olmuştur

eltanin' Alıntı:
Eğer bu şekilde bir başvuruyu İl MEM onayladıysa sizde buna binaen atanırsanız, ve birisi de itiraz ederse... İşin sonu pek aydınlık değil hocam, imzaladığınız o başvuru kağıdında yazan cümle bayağı sertti. Hayırlısı...

eltanin' Alıntı:
eltanin' Alıntı:
ancak ben bir önceki anadolu lisesi sınav puanım çalışmadım ama var onun belki bir artısı olmuştur

Aynen şöyle yazıyor kopyası elimde yukarıdaki bilgiler eksikse yada yanlışsa başvurunuz iptal olur eksik yada yanlış değil puanım düşük atanacağımı zannnetmiyorum zatende ancak ben buradaki arkadaşlarıma şunu sormak isterim rotasyonla yer değiştirme oldu ve bir çok lise müdürü anadolu lisesine atandı daha önce çalışmadı ben bir kaç tane örnek biliyorum buna ne diyeceksiniz onları nasıl atadılar o zaman yada norm olmayan yerlere gittiler bu nasıl olacak ben milli eğitimin yaptığı herşeyin davalık olduğunu düşünüyorum yarım yamalak işler

gaziosmanpaşa behcet canbaz anadolu ders seçilmemiş iptal olması lazım bizim kine göre bu nasıl iş

arkadaşlar onaylama bittikten sonra kaç gün içinde sonuçları açıklarlar acaba bilgisi olan var mı?

Pazartesiye kalır açıklama işleri. Bu arada yönetmeliğe göre doğru yapılan işlem. Biz şu an öğretmen olarak norm olmayan bir okula atamıyoruz. O zaman idareci olarakta atanamıyoruz. Yönetmelik değişmelidir.

il mem onaylamış bir çok arkadaşa sordum onların başvurularıda onaylanmış

umarım yarın sonuçlar açıklanır herkese şimdiden hayırlısı neyse o olsun

akşam 21 de bir arkadaşımın onayı gelmiş demekki yarına yetiştirmeye çalışıyorlar. Yarından umutluyum artık...

beklemede olmak iyi olmuyor hocam, sonradan haberiimiz olsun en iyisi :) zaten benim bir beklentim yok ama :)

bütün ilçelerin onayı bittiğine göre iş tek tuşa basmakta kaldı. tabi listelere şöyle göz ucuyla bakiyim demezlerse :)

redoknot' Alıntı:
bütün ilçelerin onayı bittiğine göre iş tek tuşa basmakta kaldı. tabi listelere şöyle göz ucuyla bakiyim demezlerse :)

arkadaşlar istanbul mem den duyum alan var mı bugün açıklarlar mı acaba

Geri