İstanbul Fatih Projesi Çalıştayı (ÖNEMLİ)

Kodla Büyü

Zizu_

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar bugün Okan Ünv. düzenlediği Çalıştaya Katıldım.
Çalıştayın içeriği Fatih Projesi ve önemli kişiler katıldı.
Bunlardan en önemlisi Eğitim Bilişim Sistemleri Grup Başkanı Oğuz Temizhan.

Bizim ile ilgili soru geldi: Ne olacak Bilişim Öğretmenleri
Cevap: Bilişim Öğretmenleri kanayan yaramız. Belki de bu söyleyeceğim hiçbiryerde söylenmemiştir dedi ve sonrasında Müjdem var diye devam etti.
Dersler artık zorunlu olarak geri geleceğini, labların kapatılamayacağını, bakanın ilkbaşlarda labların kapansın söylemini artık değiştirdiğini belirtti.

Bu sözü birebir duydum ve şahit oldum arkadaşlar.

Sonrasında Çalıştay Fatih Projesi ile ilgili devam etti yarın da devam edecek.

inşallah doğrudur hocam, ama inanın artık hiçbir şeye inanasım gelmiyor. iyice karamsar olduk :(

sürekli bizim ile ilgili söylentilerin dolaşıyor ve bunlar moralimizi bozuyor.
Kendim bizzat şahit olduğum için ve iyi bir haber olduğu için paylaştım.
Yoksa paylaşıp da canınızı sıkmak istemiyorum. :wink:

bir sürede bununla kendimizi rahatlatırız taki yeni bir müjdeye kadar. Bu insanlar anlamadı mı artık. Bizi müjde kesmiyor artık. Atılacaksa atılsın artık adımlar. Bakanın fikri 3 yılda değişti eee bir 3 yılda bakanın harekete geçmesini mi bekleyeceğiz. Çok ahhh aldılar çokkkk. Bu kadar insan hergün yeni bir sıkıntıyla uğraşıyor yaşam şartlarının zaten zor olduğu ülkemizde.

Böyle birşey olursa formatörü olan bir okula tayin isteyip vuracam kırbacı vuracam kırbacı formatöre :mrgreen:

Zizu_' Alıntı:
Cevap: Bilişim Öğretmenleri kanayan yaramız. Belki de bu söyleyeceğim hiçbiryerde söylenmemiştir dedi ve sonrasında Müjdem var diye devam etti.
Dersler artık zorunlu olarak geri geleceğini, labların kapatılamayacağını, bakanın ilkbaşlarda labların kapansın söylemini artık değiştirdiğini belirtti.

.

@lperen' Alıntı:
Okuyunca şu geldi aklıma, tarih 09.10.2010, BBNet Çalıştayı-Tunay Alkan: http://vimeo.com/15807122

Düzenleme: İlgili başlık: cebit-eurasia-bilisim-2010-f244/egitek-gen-mud-yrd-konusmasi-37-dakika-t51849.html

aynı şeyleri tekrar yaşamamak için sorunları dile getirmeye devam edilmeli. zamanında böte'liler bizim için çok önemli diye bir açıklama yapıldı 2 yıl oyunca o önemi görmedik. İnş. bu kez bu kanayan yaranın tedavisine de başlanır.

arkadaş bu bizim durum işinden çıkılmaz bir durum oldu ben umutsuzum bu güne kadar yapılan her iyileştirme daha ii olmadı yapılacaktan umutlu değilim o yüzden...

Güzel haber hocam, birkaç haftaya ders çizelgeleri belli olacak sanırım, o zamana kadar bu müjde götürür bizi, olmadı arabesk yaşantısı sürmeye devam

Zizu_' Alıntı:
Arkadaşlar bugün Okan Ünv. düzenlediği Çalıştaya Katıldım.
Çalıştayın içeriği Fatih Projesi ve önemli kişiler katıldı.
Bunlardan en önemlisi Eğitim Bilişim Sistemleri Grup Başkanı Oğuz Temizhan.

Bu sözü birebir duydum ve şahit oldum arkadaşlar.

Sonrasında Çalıştay Fatih Projesi ile ilgili devam etti yarın da devam edecek.
:+1: :+1:

Tek. Tasarım bölümleri bu yıl son mezunlarını veriyor.
Bilişim Teknolojileri ile Teknoloji Tasarım dersi birleşebilir.

bundan önce çalışmalar yapılyor deniyordu bizim için bir arkadaş eğitekde çalışıyor sizinle ilgili çalışma var çıktı çıkacak diyordu fakat yeni bakan geldi ve bütün kadroları değiştirdi bizim işte rafa kaldırıldı yeniden gündeme gelmesi iyi fakat iki yıl içinde çözülmez ise yeni gelen bakanla sıfırdan başlarız herhalde.Allah inşallah güzel bir şey çıkar bizim için.

bende çalıştaya katıldım acıkcası yarında gidecegim, her girdigim ortamda problemlerimizi dile getiriyorum ama sahsen dersin secmeli degilde zorunlu olacagina dair inancim yok ama yinede umut fakirin ekmegi. ben yarında dersimiz ve bizim problemlerimizi yetkilere cevirip cevirip anlatacagim taki birileri ciddi ciddi bisiler yapana kadar.

Evet arkadaşlar, bende çalıştaydaydım ve dersin zorunlu olacağı sözlerine şahit oldum,
Bununla birlikte fatih projesinin içinin ne kadar boş olduğunu gördüm...
Kimsenin tam olarak proje hakkında bilgisi yok, sahiplenen de yok, projenin bir planı dahi yok,
pilot okullardan gelenlerde hep aksaklıklardan bahsetti...
tablet, akıllı tahta ama gerisi ne olacak belli değil... aynı 4+4+4 ile nelerin olacağının meçhul olması gibi, umarım sonumuz hayırlı olur.

her ne kadar derslerin zorunlu olacağına inancım olmasa da bu haber bugün rahat uyumama sebep olacak.Haberi paylaşan arkadaşa teşekkür ederim.

Geri