Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
  Egitek Gen. Müd. Yrd. Konuşması 37 Dakika
Mesaj 10 Eki 2010, 10:46 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

http://www.4shared.com/file/8PxUN4me/konusma.html

İlk kısımdan bir parça eksik arkadaşlar. Gelmeyen arkadaşlar da dinlesinler, belki bizim anlayamadığımız bazı şeyleri anlayabilirler.

Bu konuşmaların dışında ayaküstü sorduğumuz sorulardan aldığımız cevapları da aşağıya ekliyorum.
1- "Biz diğer Formatör öğretmenlerden bahsetmiyoruz BT öğretmenlerinin durumu ne olacak?" diye sorduğumuzda net bir cevap alamadık, zaten genelde de BT öğretmenlerinden pek bahsedilmedi, sürekli Formatör öğretmenlerin durumundan bahsedildi.
2- Bir Ebitefo kadrolu olalım dedi, kadro mümkün değildir cevabını aldı.
3- Öğretmenlere bu konularda(bahsedilen proje kapsamında) eğitim verileceğini söyledi ama bu konuda bizim(BT öğretmenleri) görevimizin ne olacağı açıklanmadı, üstelik formatör öğretmenin birden fazla okula gitmesi durumundan bahsetti.
4- Çalışma saatleri meselesini duyunca şaşırdı, not aldı, kimse sizi 5'a kadar okulda tutamaz dedi.
5- Sözleşmeli öğretmenler konusunu duyunca da duraksadı, sonra da sanıyorum sorunu çözeceğini söyledi.
6- Okullarda teknik eleman gibi görülüyoruz, bu nasıl değişecek dedik. Teknik eleman değilsiniz diye cevapladı.

Ayrıca panel kısmında konuşan branş dışı Ebitefo arkadaşlar sadece can sıktı, bir katkıları olduğunu düşünmüyorum. BT derslerinin üzerinde de neredeyse hiç durulmadı, özellikle "formatör olmak istemeyen" BT öğretmenlerinin durumu hiç sorulmadı, bu konuşulmadı da... Bu konu mutlaka bildiride yer almalıdır. Ayrıca genelge çıkmadan evvel "BT öğretmenleri"nin durumu ile ilgili bir adım atılmalı, en azından bu konuda bir metin düzenleyip Tunay Bey'e e-posta gönderebiliriz.

Eve az önce geldim, dinlenmek istiyorum... Umarım her şey gönlümüzce olur, hakkımızda hayırlısı olur... Ayrıca emeği geçen herkese çok teşekkürler...

Başa Dön

Re: Egitek Gen. Müd. Yrd. Konuşması 37 Dakika
Mesaj 10 Eki 2010, 10:53 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

evet sözleşmeli öğretmenlerin durumu hakkında genelgeden bişey çıkmazsa yüzlerce meslektaşım özlük hakları eğitmen kadrosu gibi kavramları düşünmeyi bi kenara bırak, iş kaybetme stresini birebir yaşayacak. Genelgenin içeriğine göre harekete geçilmeli.

En son mfk tarafından 10 Eki 2010, 11:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Mesaj 10 Eki 2010, 10:55 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Ayrıca yıllardır gitmeyi çok istediğim CeBIT fuarına gittim fakat toplantı sebeiyle gezemeden geri döndüm, buna da üzülmedim değil... Hayırlısı...

Başa Dön

Mesaj 10 Eki 2010, 10:57 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Biz bu işi başarcaz arkadaşlar. Tunay Bey'e isteklerimizi ve kısıtlı bir zamanda anlatamadığımız olayları bir rapor halinde gönderelim. İnanın kendini bilgisayar profu zanneden öğrencilerim bir kaç döküman dağıttığımda bakıp kaldılar. Biz bunları bilmiyoruz dediler. Geçen yılki ücretli öğretmene ders bile anlattırmamışlar ukalalıklarından. Şimdi çıtları bile çıkmıyor. Metin2 ve internette gezinmekten başka bişey bildikleri yokki. Bilgisayarındaki virüsleri temizlemeyi bilen birkaç kişi ancak çıkıyor. Vahim halde geleceğimiz. Yazık hepsine.
Olmadı anırkabire gidp orada oturma eylemi yapalım. Her zaman oraya gidenleri haber manşetlerinde görüyoruz :)

Başa Dön

Mesaj 10 Eki 2010, 10:59 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

onlarda ne yaptıklarının farkında değil galiba........

Ve o bir gün bitince tek söylediği şey"BUNA DA ŞÜKÜR" olurmuş

Başa Dön

Mesaj 10 Eki 2010, 11:01 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

@lperen yazdı:
Ayrıca yıllardır gitmeyi çok istediğim CeBIT fuarına gittim fakat toplantı sebeiyle gezemeden geri döndüm, buna da üzülmedim değil... Hayırlısı...

Hocam üzülmeyin bu gidişle seneye de CEBİT'te oluruz. Hatta her yıl sistemli şekilde bu toplantıyı düzenlemek, sadece iş sektöründe değil eğitim alanında da bazı çalışmaların yapılmasını sağlayacaktır. Bu bir başlangıçtı. Ve iyi de başlamış okuduğum yorumlardan. Bundan iyisi can sağlığı. Şimdi sıra BT eğitiminin önemini üst kademedekilere benimsetmekte.

Başa Dön

Mesaj 10 Eki 2010, 11:12 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Konuşma....

1) Bt lablartuvarları dağıtılmayacak
2) Bilişim tüm derslerde kullanalıcak
3) Bt öğretmeninin önemi artacak
4) Bt öğretmenleri yardım amaçlı olacak
5) Öğretmenliği unutun Bt formatör öğretmen olarak geçiyor tüm konuşmalarda
6) Sınıf öğretmenleri formatör olamayacak büyük ihtimalle
7) Bt öğretmeni diğer öğretmenlerin dersinde onlara yardım edecek
8) Bt dersleri gene olacak
9) herkes bilişimi kendi öğretmenliğine monte edecek
10) ismini verilmeyen bir proje var :)
11) 3 yıl içinde ana okuldan lise sona kadar bt yi monte etmek istiyorlar mışşşşşş

Başa Dön

Mesaj 10 Eki 2010, 11:23 
Aktif Üye
Aktif Üye

Arkadaşlara yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etmek gerekiyor. Gerçekten kısa sürede ii bir hazırlık oldu. Ancak tabi muhattabımız olaylalara hakim değil mi, yoksa bilmemezlikten mi geliyor bilemiyorum... Her iki durumda çok üzücü. Madem bir projeniz var bunu bize değil de kime açıklayacaksın. Tam bir saçmalık. diyorki " o olmaz, bu olmaz". o durumda ben anlıyorum ki ilerdeki durumumuz şu günden farklı olmayacak. Yine görevlendirmeler hatta 2-3 okul görevlendirmeleri vs. Ben bu saçmalığa katılmam.
Bir sonraki görevlendirmelerde gerekirse tüm ülkedeki BT ci arkadaşlar kesinlikle formatörlüğe başvurmasa. Bunu tabi arkadaşlardan beklemek ya da istemek haddim değil. Çünkü durumumuz ortada. zorunluluktan yapıyoruz. ama ben kendi adıma ilimde buna başvurmayacağım. Terbiyesiz adamlar için biz tamirciyiz öyle mi. Gelsinlerde yaptırsınlar o zaman...

Başa Dön

Mesaj 10 Eki 2010, 11:32 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

birden fazla okula gitmekten bahsediyor birde yok artık :verymad:

Başa Dön

Mesaj 10 Eki 2010, 13:54 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

@@lperen, teşekkürler.

Başa Dön

Mesaj 10 Eki 2010, 14:31 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

teşekkürler arkadaşım..

Başa Dön

Mesaj 10 Eki 2010, 14:56 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Sağolun hocam.

Memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler

Başa Dön

Mesaj 10 Eki 2010, 15:33 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

@lperen yazdı:

Ayrıca panel kısmında konuşan branş dışı Ebitefo arkadaşlar sadece can sıktı, bir katkıları olduğunu düşünmüyorum. BT derslerinin üzerinde de neredeyse hiç durulmadı, özellikle "formatör olmak istemeyen" BT öğretmenlerinin durumu hiç sorulmadı, bu konuşulmadı da... Bu konu mutlaka bildiride yer almalıdır. Ayrıca genelge çıkmadan evvel "BT öğretmenleri"nin durumu ile ilgili bir adım atılmalı, en azından bu konuda bir metin düzenleyip Tunay Bey'e e-posta gönderebiliriz.

Bir kısım ebitefo sürekli bizleri suçluyor. Hele bir tanesi vardı aslen elektrikçiymiş. İçinden elektrik geçen herşeyden anlarım deyip ne kadar bilgisayar bilgisi olduğundan bahsetti. Bu cümleyi aslen bilgisayarcı olmadığı ve bilgisayarcıların olduğu bir ortamda eziklik duyduğu için söyledi muhtemelen. Zaten sonrada sorunların asıl kaynağının biz BT öğretmenleri olduğunu bizi kendimizi geliştirmemek ve reddedicilikle suçlayarak gösterdi. Bazı ebitefolar kendilerini üstün görme ve bu görüşlerinide BT öğretmenlerinin bilgilerini gösterme çabası içindeler. Ama o ebitefolar şunu unutmasın kraldan çok kralcı şımarık insanlar sempatik değil antipatik olur. Sadece içinden elektrik geçen herşeyden anlamak yetmez, birazda insanı anlamak lazım. Bu akılda herkesde yok anlaşılan.

Başa Dön

Mesaj 10 Eki 2010, 16:14 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

dosyayı yükleyen arkadaş teşkler ayrıca

içinden elektrik geçen herşeyden anlarım diyen arkadaşın videosu da varsa onu da alsak :P :P :P

Başa Dön

Mesaj 10 Eki 2010, 16:17 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Şu genelgeyi merak etmeye başladım. Bakalım yılbaşına kadar çıkarabilecekler mi. İçerisinde ne gibi sürprizler olacak. Eğer yakın zamanda çıkarmazlarsa bahar aylarındaki tayin dönemlerinde bilgisayar öğretmenlerinin çoğu norm fazlası olarak görünecek. Bir hayal kırıklığı da hala genelge diyorlar. Yönetmelik yok. Afaki uygulamalara devam edilecek sanırsam.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri