İliçi - Norm fazlasından resen atananlar? Madde Eklendi

Kodla Büyü
pirireis' Alıntı:
Arkadaslar bize en uygunu son madde "norm kadro sebebiyle valik tarafından görev yerim değiştirildi"
bence de ama bana da dün sabah 2. maddeyi işaretleyeceksiniz demişlerdi. ne yapacağımı bilmiyorum şuan. 2. madde mi son madde mi?

evet insan kaynaklarını aramıştım, ters ters konuştu, tavrı da hoş değildi zaten. saçma bir konuşmaydı konuya vakıf olduğunu sanmıyorum.

Türk Eğitim sen dışındaki malum diğer iki sendika üyelerine tayin istemeyin resen atanmazsınız demiş uyarmış, tayin istettirmemiş. Türk Eğitim sen de böyle uyarılar olmamıştı sanırım, şimdi bu şekilde mi kendini affettiriyor acaba?(Ankara'da ki norm fazlası tayinlerinden bahsediyorum)

badem' Alıntı:
Türk Eğitim sen dışındaki malum diğer iki sendika üyelerine tayin istemeyin resen atanmazsınız demiş uyarmış, tayin istettirmemiş. Türk Eğitim sen de böyle uyarılar olmamıştı sanırım, şimdi bu şekilde mi kendini affettiriyor acaba?(Ankara'da ki norm fazlası tayinlerinden bahsediyorum)

orasını bilmiyorum, duyduğumu paylaştım ki başkaları da faydalansın diye...

_miracle_' Alıntı:
badem' Alıntı:

orasını bilmiyorum, duyduğumu paylaştım ki başkaları da faydalansın diye...
teşekkürler paylaşım için, yazımın sizle alakası yok. içimden geçeni yazdım sadece.

arkadaşlar tekrar aradım bakanlığı. son maddeyi seçeceğimiz söylendi. az önce yukarda belirttiğim yazıyı söylediğimde de önce 2. madde olarak hazırlamıştık, öğretmenlerimiz görevlendirme kelimesinden tereddüte düştükleri için son maddeyi ekledik. son madde de resen ifadesi vardı, sonra oda kaldırıldı ki tercihen de resen de isteyenlere uygun olsun diye cevap aldım. yeter kurcalamayalım artık. yapalım tercihlerimizi. ben son maddeyi seçeceğim. ama ikinci maddeyi seçenler ile kadar onay aldılarsa sonrasında da sorun olmaz zaten.

okulumuzda norm fazlası değilsek yada özel bir durumumuz yoksa "beyana dayalı bilgiler kısmını" boş bırakıyoruz demi tayin isterken?

bey değilim ama, hayırlı olsun...
siz hangi ildeydiniz? ne söylemiş acaba sendika yetkilisi ve hangi sendika acaba?

badem' Alıntı:
siz hangi ildeydiniz? ne söylemiş acaba sendika yetkilisi ve hangi sendika acaba?
şimdi önümde tek engel il onayı kaldı, hala korkuyorum bir problem çıkacak il reddedecek diye hayırlısı artık.
ben adanadayım hocam, sendika yetkilisi ne söyledi bilmiyorum ama sendika eğitim bir sen
sen ne yaptın hocam tercih yaptınmı yapacanmı, 2. maddeyimi son maddeyimi seçmeyi düşünüyorsun.

hastasıyız dede' Alıntı:
badem' Alıntı:
şimdi önümde tek engel il onayı kaldı, hala korkuyorum bir problem çıkacak il reddedecek diye hayırlısı artık.
ben adanadayım hocam, sendika yetkilisi ne söyledi bilmiyorum ama sendika eğitim bir sen
sen ne yaptın hocam tercih yaptınmı yapacanmı, 2. maddeyimi son maddeyimi seçmeyi düşünüyorsun.
yarın yapacağım inşallah. hangi maddeyi kabul ettirebilirsem onu seçerim herhalde. iki madde de bizim içinmiş aslında söylediklerine göre. 2. madde açık olmadığı için sonra diğerini eklemişler. ama bana da başta söyledikleri 2. maddeydi.

Re'sen atanmıştım. kara kara düşünüyodum 1 sene daha nasıl gidip gelecem diye ama bu madde ilaç gibi geldi valla..Son madde tam benim durumuma uygun oldu.. Eski okulumda norm açıldığından tekrar dönecem artık oraya.. İnşallah mağdur olan diğer arkadaşlar da eski yerlerine döner..

Süreç nasıl işliyor arkadaşlar?
cuma gunu sabahtan okuluma gidip onaylatmayı düşünüyorum. Onaydan sonra ilçeye mi götüreceğim? İlçeden sonra benim işim bitiyor mu? Cuma günü son gün değil mi?

_miracle_' Alıntı:
Süreç nasıl işliyor arkadaşlar?
cuma gunu sabahtan okuluma gidip onaylatmayı düşünüyorum. Onaydan sonra ilçeye mi götüreceğim? İlçeden sonra benim işim bitiyor mu? Cuma günü son gün değil mi?

İl içinde yer değiştirme başvurusunda bulunan öğretmenlerden görev yaptığı il/ilçe
dışında bulunanlar, her türlü iletişim aracıyla kadrosunun bulunduğu okul
müdürlüğünü bilgilendirmek suretiyle başvurularının onaylanmasını isteyecek; okul
yöneticileri de süresi içinde başvuruları onaylayacaklardır. Başvurusu onaylanan
öğretmenlere ait Başvuru Formu’nun çıktısı okul müdürlüklerince öğretmenlere
göreve başladıklarında imzalattırılacaktır.

onay işlemleri mebbis üzerinden oluyo, okula ya da ilçeye gitmene gerek yok yani. sadece ataman olduktan sonra ilişik kesmek için gidersin oralara..

Geri