İliçi - Norm fazlasından resen atananlar? Madde Eklendi

Kodla Büyü
Re: İliçi - Norm fazlasından resen atananlar?

ckayatr' Alıntı:
arkadaşlar bursa'da norm fazlası atamalar olduğunda resenler için iptal dilekçesi verdiler ve dilekçe verenlerin atamaları iptal oldu. biz de tamam atamamız gerçekleşsin dedik ve norm fazlası durumdan dolayı okulumuz değişti ama resen değil. Şimdi yazdıklarınızı okuyorum da açık açık yazayım dedim. Benim durumumda olup da il içi isteyecekler var mı isteyebiliyor muyuz?

Bu sene içerisinde mi oldu?

arkadaşlar dalmışım okul araştırmaya. ancak baktım kusura bakmayın. bakanlığa gidip sordum. söylediğim gibi yapabilirmişiz tercih. benim 2012-2013 eğitim öğretim yılında dönem arası resen atanmaktan korkup tercih yaptığımdan yer değişikliğim oldu.

ama önemli olan onaylanması tabi. bunu bide okulumuza ve de ilçeye anlatmak ve ikna etmek durumunda kalmayız umarım. ama söylenilen kılavuzda 3. madde ye girdiğimiz ve de 2. seçeneği seçeceğimiz.

bilgisayarbilisim33' Alıntı:
ckayatr' Alıntı:
arkadaşlar bursa'da norm fazlası atamalar olduğunda resenler için iptal dilekçesi verdiler ve dilekçe verenlerin atamaları iptal oldu. biz de tamam atamamız gerçekleşsin dedik ve norm fazlası durumdan dolayı okulumuz değişti ama resen değil. Şimdi yazdıklarınızı okuyorum da açık açık yazayım dedim. Benim durumumda olup da il içi isteyecekler var mı isteyebiliyor muyuz?

Bu sene içerisinde mi oldu?
evet hocam iki üç ay oldu okul değişeli

badem' Alıntı:
arkadaşlar dalmışım okul araştırmaya. ancak baktım kusura bakmayın. bakanlığa gidip sordum. söylediğim gibi yapabilirmişiz tercih. benim 2012-2013 eğitim öğretim yılında dönem arası resen atanmaktan korkup tercih yaptığımdan yer değişikliğim oldu.
ama önemli olan onaylanması tabi. bunu bide okulumuza ve de ilçeye anlatmak ve ikna etmek durumunda kalmayız umarım. ama söylenilen kılavuzda 3. madde ye girdiğimiz ve de 2. seçeneği seçeceğimiz.

Hocam kimle görüştün. Ayrıntı verebilir misin? Nasıl anlatalım, ne yapalım şimdi bi yardımcı ol. Acaba durumu bimer'e yazsak mı bir şey çıkar mı?

2. madde duruyor. resen atananlar için madde eklemişler.

badem' Alıntı:

Hocam kimle görüştün. Ayrıntı verebilir misin? Nasıl anlatalım, ne yapalım şimdi bi yardımcı ol. Acaba durumu bimer'e yazsak mı bir şey çıkar mı?

insan kaynakları bölümüne gidip görüştüm. bana söylenen de bu. ama şimdi resen atananlara madde eklemişler. bize de şu ikinci maddenin sonunu atandım yapsalar daha garanti olur tabi. ama o maddeyi seçebilirsiniz dendi bana.

yadigartbaykal' Alıntı:
badem' Alıntı:
2. madde duruyor. resen atananlar için madde eklemişler.
resen atananlar için demiştim zaten sayın hocam. norm fazlasından resen atananlar için en sona bir madde eklenmiş. onu seçeceğiz. sizde de değişiklik olabilir çünkü 2. maddede görevlendirme felan diyor.
umarım değişir, daha anlaşılır olur.

Ben şunu anlıyorum : Norm kadro fazlası olmak bir tercih meselesidir. İsteğe bağlıdır. Zorunlu olan şey ise resen atamadır. Resen atanırsan isteğe bağlı olmuyor.

Ben şunu anlıyorum : Norm kadro fazlası olmak bir tercih meselesidir. İsteğe bağlıdır. Zorunlu olan şey ise resen atamadır. Resen atanırsan isteğe bağlı olmuyor.

aynen 41/3 e göre atayacaz seni okul seç diyorlar sonra kendi isteğinle gitmiş oluyorsun.. burdan anlaşılıyor ki norm fazlası olsakta gitmeme hakkımız var..

yazık..

branta' Alıntı:

aynen 41/3 e göre atayacaz seni okul seç diyorlar sonra kendi isteğinle gitmiş oluyorsun.. burdan anlaşılıyor ki norm fazlası olsakta gitmeme hakkımız var..

yazık..
yazık ki ne yazık. ama umutsuzluğa kapılmak yok arkadaşlar. norm fazlası olup tayin istettirilip de gönderilenlere aynı hakkı tanımalılar. kararnamelerimizde yazan şey aynı çünkü: "ihtiyaç fazlası öğretmenler"

ne oldu badem hocam foruma son baktığımda atama hakkımız var diye sevinmiştim her şey güzel gidiyordu, şimdi görüşler olumsuz sanki bir aksilik mi oldu, yoksa bakanlığın sana söylediği 2. maddeyi seçebilirsiniz görüşü hala geçerlimi?

hastasıyız dede' Alıntı:
ne oldu badem hocam foruma son baktığımda atama hakkımız var diye sevinmiştim her şey güzel gidiyordu, şimdi görüşler olumsuz sanki bir aksilik mi oldu, yoksa bakanlığın sana söylediği 2. maddeyi seçebilirsiniz görüşü hala geçerlimi?
2. maddeyi seçip yapacağım. ama o maddeyi biraz daha netleştirseler iyi olur. tekrar telefon açıp belirttim bunu bakalım değişecek mi? çünkü resen atananlar için ayrı madde eklenildi. bizim de daha net olsa rahat oluruz. ama pes etmeyelim çünkü resen atananlarla kararnamemizde yazan atama nedeni aynı.

alis' Alıntı:
Arkadaşlar benimde görev yaptığım okulun adı değiştirildi acaba il içi tayin isteyebilir miyim? (2.yılım bitti)
herhalde aşağıdaki durumla aynı sayın hcm...
il içi atamayla ilgili olarak yardımcı olabilir misiniz?
kurumda geçmesi gereken 3 yıl dolmadan kurum değişikliğine bağlı olarak il içi basvuru yapmak mümkün mü?
Öyleki kurum önce ilköğretimdi, sonra ilkokul oldu.Buna bağlı olarak; mebbis personel görev kaydında yer değiştirme çeşidi alanında 6287 Sayılı Kanun Gereği Yer Değiştirme ibaresi var.(ilgili eklenti:görev.jpg)
norm fazlalığı durumu söz konusu değil...
Aşağıdaki bağlantı ve ilgili madde(madde 3) uyarınca görev kaydı bilgilerini de dikkate alarak başvuru yapmak mümkün müdür?

ALINTI:(http://konya.meb.gov.tr/meb_iys_dosyala ... emleri.pdf)
2013 YILI ÖĞRETMENLERİN İLÇİ İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME DUYURUSU
3-Norm kadro fazlası öğretmenler ile 2012-2013 eğitim ve öğretim yılından itibaren görevli olduğu okulun dönüştürülmesi, kapatılması ya da norm kadro uygulaması nedeniyle görev yerleri istekleri dışında değiştirilen öğretmenlerde, bulundukları eğitim kurumunda en az 3 (üç) yıl süre ile çalışma şartı aranmaz.

Ekli dosyalar

• görev.jpg
    görev.jpg
    39.7 KB · Görüntüleme: 461
Madde'deki resen ifadesini kaldırmışlar..
Tercih yapanlar da il içi isteyebilecek artık diye düşünüyorum...

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    14.2 KB · Görüntüleme: 446
pirireis' Alıntı:
evet artık ikisini de kapsıyor. başardık diyebilir miyiz artık.

pirireis' Alıntı:
badem' Alıntı:
pirireis' Alıntı:
evet artık ikisini de kapsıyor. başardık diyebilir miyiz artık.

İnşallah ama tercihler bakanlık tarafından onaylanıncaya kadar beklemek lazım...
evet bende bu kadar şeyden sonra gözümle görmedikçe kesin diyemiyorum zaten.

her il ayrı ayrı yaptığı için valilikçe oluyor değil mi arkadaşlar. norm fazlasında mebbisden başvurulmuyor sonuçta. il milli eğitimler almıştı başvuruları.

badem' Alıntı:
her il ayrı ayrı yaptığı için valilikçe oluyor değil mi arkadaşlar. norm fazlasında mebbisden başvurulmuyor sonuçta. il milli eğitimler almıştı başvuruları.

aynen hocam, hatta il içi yer değiştirmede bakanlık kararnamesi gelmedi bildiğim kadarı ile valilik yazısı ile görev değiştirdik..

ben öyle hatırlıyorum, tam hatırlayan var mı?

il içi tayinlerde bakanlık onayı yoktur
dolayısıla da kararnameler bakanlıktan değil valilikten olur

norm fazlası durumunda iken , valilik tarafından atandı. yazısı daha yeni girildi ama bize ilçede 2. maddeyi seçebilirsiniz demişti . şimdi nasıl düzeltebiliriz . kaydetme işleminide yapmıştık.

evet. o maddeyi seçiliyor. bizim ilçe 2 . maddeyi saat 2 de seçebilirsiniz dedi. bende tabi 2 . maddeyi seçtim kaydettim. şimdi bunu nasıl düzelteceğiz

Geri