İl dışı tayin puanları ekran görüntüsü paylaşır mısınız?

Kodla Büyü
Doğu görevine fazla puan verilmesi uygun ve doğrudur. Ancak dyk için ek puan vermek çok yanlış ve hak yemektir. Dyk zaten 2 kat ücret ödenerek gereğinden fazla abartılmışken bir de ek puan vermek hak yemenin en guzel örneğidir.
Adı Doğu görevi değil hocam, zorunlu hizmet. Yani bir çok ilde zorunlu hizmet kapsamında okul var.
Zaten Zorunlu hizmet bölgelerinin hizmet puanı yüksekken bir de arttırımlı olunca puan katlanıyor. Ama DYK'ya verilen en fazla yıllık 4-5 puanı yanlış buluyorsunuz :)

Dyk için ek hizmet puanı ve 2 kat ek ders ücretine rağmen öğretmen talebi az. Nasıl bir çözüm öneriniz var?

Screenshot_20210806-150235_Gallery.jpg

Adı Doğu görevi değil hocam, zorunlu hizmet. Yani bir çok ilde zorunlu hizmet kapsamında okul var.
Zaten Zorunlu hizmet bölgelerinin hizmet puanı yüksekken bir de arttırımlı olunca puan katlanıyor. Ama DYK'ya verilen en fazla yıllık 4-5 puanı yanlış buluyorsunuz :)

Dyk için ek hizmet puanı ve 2 kat ek ders ücretine rağmen öğretmen talebi az. Nasıl bir çözüm öneriniz var?
Çözüm önerim zorlu bölgelerdeki görevlere verilen puanlarin dışında zorunlu hizmet alanlari olmaması ve fazla puanların bu zorlu yerleşim bölgelerine verilmesi. Şu anki gibi her ilde zorunlu hizmet bölgesi olmaması. Artı bu ek puan verilecek olan "gerçek" zorlu bölgede görev yapanlara ek mali destek sağlanması. Bu sayede gerçekten zorlu şartlara çalışanlar avantaj elde etsin sadece.

Zorunlu hizmetten verilen puan helal hoş olsun . 15 yıldır batıda çalışan bir öğretmen olarak kimse ayağımızdan tutmadı gitseydik puanı biz de alsaydık . Lakin dyk etwinnng vs gibi uygulamalardan verilen puanların haksızlık olduğunu düşünüyorum. Misal çalıştığımız ilde dyk lar hep lgs dersinden açılıyor . Okulda desen aynı uygulama . Yani biz istesek de dyk yapamadık . Zaten dyk da bitti gitti . Ama artık böte için yer değiştirmek çok zor . Bir arkadaş yazmış yukarıda olduğumuz okulu korusak yeter diye çok haklı

Çözüm önerim zorlu bölgelerdeki görevlere verilen puanlarin dışında zorunlu hizmet alanlari olmaması ve fazla puanların bu zorlu yerleşim bölgelerine verilmesi. Şu anki gibi her ilde zorunlu hizmet bölgesi olmaması. Artı bu ek puan verilecek olan "gerçek" zorlu bölgede görev yapanlara ek mali destek sağlanması. Bu sayede gerçekten zorlu şartlara çalışanlar avantaj elde etsin sadece.
Hocam o okulların puanı zaten yüksek. Fazladan kalınca 2 katına kadar çıkabiliyor . Bakın görün önümüzdeki yıllarda çok yüksek puanlılar olacak bu sistemde.
Dyk Ek ders ücretlerini ve Ek hizmet puanını eleştiriyorsunuz ama çözüm öneriniz yok.

Adam batıya gitmiş atanmış okulunu garantiye almış. Oradan boş boş konuşuyor.
Ben 2008 den beri doğu da zorunlu bölgedeyim. 2010 da zorunlu hizmet muafiyetinden dolayı ek puanlardan yararlanamıyorum.
Batıda yaşayıp ' haklarıdır', diyen arkadaşlar. Keser döner sap döner, bir gün sizin de canınız yanar

Hocam o okulların puanı zaten yüksek. Fazladan kalınca 2 katına kadar çıkabiliyor . Bakın görün önümüzdeki yıllarda çok yüksek puanlılar olacak bu sistemde.
Dyk Ek ders ücretlerini ve Ek hizmet puanını eleştiriyorsunuz ama çözüm öneriniz yok.
Çözüm önerisi dyk kurs ücretinin normal gündüz ek ders ucreti olması ve ek puan verilmemesi hocam. Gayet basit ve net.

İstanbul'da zorunlu hizmeti yeni bitmiş öğretmen aynı okulda kalmaya devam edince puanı katlanarak artıyor. Ama mesela benim gibi çok daha öncelerden zorunlu hizmeti biten kişiler de o okulda çalışıyor olduğu halde normal puan alıyor. Bu fark çok mantıksız. Aynı okulda biri 18 puan alırken diğeri 36 puan alıyor.

Arkadaşlar puanlar çok yüksek bir de hizmet sürelerine göre çok dengesizlikler var. Adam 5 yıllık öğretmen 265 puanı var bu nedir ya? Böyle bir sürü var. Ben anlamıyorum gerçekten. 10 yıllık öğretmenim 4 yılım doğuda geçti(Zh bitti ama hala zh de çalışmaya devam ediyorum) 189 puanım anca var. Arkadaşlar Dyk dan verilen hizmet puanları hakkında iptal için sendikanıza dilekçe verin . Aynı hizmet bölgesi aynı okulda çalışan 2 kişi, biri dyk açıyor diye hem 2 kat ek ders hem fazladan puan alıyor. Bölge aynı okul aynı neden fazladan puan? Hizmet puanı çalıştığınız bölgeye ve yaşam şartlarına göre belirleniyor. Daha önce de yüksek lisans, doktora vs gibi hizmet puanı verilme kriterleri ile alakalı olmayan şeylere hizmet puanı veriliyordu gördüğümüz gibi iptal edildi. Bu uygulamanın da iptali için talep oluşturmanız gerekiyor.

Son düzenleme:

Ne yani yapılan her çalışmaya teşvik için hizmet puanı mı verilmeli?Hlzmet puanı verilme koşulları belli Bo koşulların dışına çıkmak doğru değil. Bakın mesela yüksek lisans, doktora vs gibi Hlzmet puanı şartları ile alakalı olmayan şeylere hp verildi ve gördüğünüzü gibi yargıdan geri döndü ve iptal edildi. Teşvik için başka şeylere bakarsınız. Ücreti daha da artırırsınız eğer yine talep görmezse açmazsınız bu kadar basit. Adama zorlamı kurs açtıracaksınız.İhtiyacı olan bir sürü ücretli öğretmen var onlara açtırın kurusu mesela.

Forumda herkesi de ikna etseniz istediğiniz değişikliği hayata geçirmesiniz arkadaşlar. Üst idare buradaki görüşleri dikkate almaz. Devletin dili ve iletişim şekli bellidir. Sendikalı iseniz ikna edebilirseniz sendika yönetimi yoluyla kurumsal ya da sendika avukatı aracılığı ile masrafları karşılayarak bireysel dava açabilirsiniz. Sendikaya üye olmayan arkadaşlar da memur kanunları ve özlük haklarında uzman bir avukat bularak ve tüm masrafları karşılayarak dava açabilirler. Dava öncesinde yine hukuki danışmanlık alarak dilekçe hakkı yoluyla bakanlığın mevcut durumundaki haksızlıkları ve çözüm önerinizi arz edebilirsiniz. 60 gün içindeydi sanırım cevap gelmezse o zaman dava yolu açılmış oluyor.
Haklısınız yada değilsiniz demiyorum ama forumdaki yazışmalar ne yazık ki dertleşmenin ötesine geçemiyor.

Yüksek lisansa hizmet puanı verilmesi aşırı saçmaydı , zaten iptal ettiler , dyk da tartışılır ama zor şartlarda görev yapanlar tabiki fazla puan alacaklar , zorunlu hizmet geçen bazı iller nispeten iyi yerler olmasına rağmen iyi puan getiriyor Belki buna bir düzenleme olabilir

Dört yıldır zorunlu hizmet bölgesinde çalışıyorum. Çalıştığım okul Anadolu Lisesi. Müdür bey pek gönüllü olmadığı için kurs açamadım dört yıl boyunca. Sadece okuldan aldığımız hizmet puanım var. X okulunda benim gibi dört yıldır aynı bölgede görev yapan öğretmen, dört yıl boyunca bir gün bile gitmediği başka bir okulda dyk açıp, puan aldı. Yani yolunu bulan buluyor bir şekilde. :)

Ne yani yapılan her çalışmaya teşvik için hizmet puanı mı verilmeli?Hlzmet puanı verilme koşulları belli Bo koşulların dışına çıkmak doğru değil. Bakın mesela yüksek lisans, doktora vs gibi Hlzmet puanı şartları ile alakalı olmayan şeylere hp verildi ve gördüğünüzü gibi yargıdan geri döndü ve iptal edildi. Teşvik için başka şeylere bakarsınız. Ücreti daha da artırırsınız eğer yine talep görmezse açmazsınız bu kadar basit. Adama zorlamı kurs açtıracaksınız.İhtiyacı olan bir sürü ücretli öğretmen var onlara açtırın kurusu mesela.
Bahsettiğiniz hizmet puanı verilme koşullarında DYK da var. Mesai sonrası hizmete ek puan verilmesi gayet normal. Ay başına yarım puan çok mu ?
Ücret arttıracaklarını düşünmüyorum.

Bahsettiğiniz hizmet puanı verilme koşullarında DYK da var. Mesai sonrası hizmete ek puan verilmesi gayet normal. Ay başına yarım puan çok mu ?
Ücret arttıracaklarını düşünmüyorum.
Normal değil hocam hizmet puanı bulunduğun bölge ve okula, ordaki yaşam şartlarına göre veriliyor. Madem öyle halk eğitim de kurs açınca da hizmet puanı versin, sınav görevine gidince de hizmet puanı versin hepsi ek mesaiye giriyor diye, o mantıkla bakarsak. Bu ek mesailerin zaten ücreti alınıyor.

Sayın hocalarım şimdi ve benim zorunlu hizmetim bulunduğum yerde bitmedi ve il dışı ile atandığım yerde devam edecek acaba atandığım yerde zorunlu hizmetim bittiğinde artirimli puandan faydalanabiliyor muyum

Sayın hocalarım şimdi ve benim zorunlu hizmetim bulunduğum yerde bitmedi ve il dışı ile atandığım yerde devam edecek acaba atandığım yerde zorunlu hizmetim bittiğinde artirimli puandan faydalanabiliyor muyum
Atandığınız yer zorunlu hizmet dahilinde ise zorunlu hizmeti bitirdiğiniz anda artırımlı puandan faydalanabilirsiniz.

Biri bu puanı açıklasın, bu nasıl mümkün oluyor anlamadım. 7 yılda nasıl bu kadar birikir. Suriyede mi çalıştın mubarek

Ekli dosyalar

• 20210824_184955.jpg
    20210824_184955.jpg
    84.9 KB · Görüntüleme: 92
Biri bu puanı açıklasın, bu nasıl mümkün oluyor anlamadım. 7 yılda nasıl bu kadar birikir. Suriyede mi çalıştın mubarek
Akıl alacak gibi değil bunlar nasıl puanlar.... Geçen yıldan bu yıla bilişimde böyle puanlar düştü , geçen yılda hiç görmedim bu puanları... Hesaplıyorum bir türlü tutturamıyorum ve aklıma başka şeyler geliyor

3 yıl önce 330 puan benim okulumun en kıdemli öğretmenin de vardı ve meslekte 30 yılındaydı emekli oldu. Ayrıca asker eşi olduğu için sürekli doğu görevi yapmıştı

Valla ben de anlamadım senede 40 puan alsa 7 yılda 280 yapar senede 40 puan alması da mümkün değil zaten. Hizmet birleştirme yaptı desen, bilişim öğretmeni atanmadan bu kadar nerde çalışacak ki?dershane de zaten öteki branşlar çalışıyor.

Ama benim gözlemlerim de bu sene böyle yüksek puanlar görmeye başladım , çok düşük yıllara çok uç puanlar hocam? Bilmediğimiz bir şey mi var acaba merak ediyorum sizin gibi

Geri