İl dışı tayin puanları ekran görüntüsü paylaşır mısınız?

Kodla Büyü
Dehşete kapıldım bu puanlar ne böyle. Geçen yıl boştu buralar. Bu yıl kıymete binmiş
sebebi nedir biliyormusunu doğuda zorunlu hizmeti bittikten sonra çalışmaya devam edenlere arttırımlı hizmet puanları verilmesi vede dyk kurslarında ek hizmet puanları verilmesi bunlar aslında haksızlıktır ama insanları teşvik etmek adına öğretmenler arasında özlük hakları arasından adaletsizlik oluşturuacak bu sisteme 2 sene önce geçildi (DYK dan Ballı Puanlara da 2016 dan beridir ) malesef o zaman çok yerde dile getirdim kimse sallamadı şimdi yavaş yavaş hormurdanmalar başladı diğer branşlarda daha beter durumlar yakında bu mesele yüzünden öğretmenler arasında barışta bozulursa şaşırmayın 6 yıllık öğretmen 30 yıllık öğretmenle aynı puana erişecek çünkü.

Moderatör tarafında düzenlendi:
yaşa ve tecrübeye hürmet saygı ve itibar 2 yıldır çöp oldu yani anlayacağınız.

madem doğuda çalışanlara ve saçma sapan işler yapana ek puanlar veriliyor o zaman meb de kadrolu öğretmenlikte her 10 yılı deviren öğretmene 10 yılda bir aldığı hizmet puanına ek olarak mesleki bilgi deneyim ve tecrübe hizmet puanı olarak 200 puan verilmesi lazım ki adalet sağlansın.
bunu her yerde dile getirin bu adaletsizliğin çözümü anca böyle olur.

Bu arada bu ek puan sadece diğer ek puanlardan yararlanmayanlara verilmesi lazım iki farklı yerden ballı kaymak puan verirsen bu sefer cinayet çıkarırsınız.

yada saçma sapan bütün ek hizmet puanları silinip kim hangi ilde ilin puanını toplamışsa o sayılsın geri bütün saçma sapan ek puanların silinmesi lazım.

madem doğuda çalışanlara ve saçma sapan işler yapana ek puanlar veriliyor o zaman meb de kadrolu öğretmenlikte her 10 yılı deviren öğretmene 10 yılda bir aldığı hizmet puanına ek olarak mesleki bilgi deneyim ve tecrübe hizmet puanı olarak 200 puan verilmesi lazım ki adalet sağlansın.
bunu her yerde dile getirin bu adaletsizliğin çözümü anca böyle olur.
dyk kursu saçma sapan iş mi? git sen de çalış doğuda tutan mı var?

WhatsApp Image 2021-08-04 at 22.23.29.jpeg
WhatsApp Image 2021-08-04 at 22.23.28.jpeg

Bi

Burdaki puanlar gecen yilinmi?
Çünkü ben trabzonu takip ediyorum bu seneki mehmet ofluoğlu ortaokulunun puanı 334 gece n yıl 250 idi

Geçen sene m.ofluoğlu ortaokuluna atama yapılmadı diye biliyorum. Okulun norm kadrosu 1 idi. 6 saat toplam ders yükü varmış. Bizzat arayıp sordum.!

Araklı/çankaya daki yatılı bölge okulunu kimse tercih etmedi galiba.?

Ben eminim hocam gecen yıl tek orası acilmisti 250 puanla gelmiş biri. Müdürle konuştum daha sonra es durumundan gitmiş. Bu sene ben tek orayi tercih ettim adam 334 puanla atanmis

Geçen sene m.ofluoğlu ortaokuluna atama yapılmadı diye biliyorum. Okulun norm kadrosu 1 idi. 6 saat toplam ders yükü varmış. Bizzat arayıp sordum.!

Araklı/çankaya daki yatılı bölge okulunu kimse tercih etmedi galiba.?

Konya Akören halk eğitimi 188 puanla kapattı.6 puanla kaçırdık.hayırlısı olsun atanan arkadaş içinde kendim içinde. Manisa kulada 260 ile kapattı

En ücra doğuda yiboda çalıştığını varsayıyorum dyk açtıysa filan şuanki koşullar böyle bir senorya kurdurdu bana. Ek puan olsa doktora yapmıştır diyecemde oda yok şimdi.

Hocam ben doğuda çalıştım. Gerçekten çok zor bir süreçti. Verdiğiniz puanda sizin olsun der insan bu doğru. Sonuna kadar hak ediyorlar hiç bir şey demem buna. Ama bize de birkaç puan alma hakkı versinler. Gene bedava vermesinler. TÜBİTAK’dan alalım. Projelerden alalım hem teşvik olsun hem bizimde atanma umudumuz olsun.

Hocam ben doğuda çalıştım. Gerçekten çok zor bir süreçti. Verdiğiniz puanda sizin olsun der insan bu doğru. Sonuna kadar hak ediyorlar hiç bir şey demem buna. Ama bize de birkaç puan alma hakkı versinler. Gene bedava vermesinler. TÜBİTAK’dan alalım. Projelerden alalım hem teşvik olsun hem bizimde atanma umudumuz olsun.
eskiden doğuda zorunlu hizmet bölgelerinde çalışana 2 ayda bir maaş ikramiye verilirdi bunu getireceklerine öğretmenler arasında özlük hakları açısından adaletsizlik sağlayacak sistemi getirdiler ki iş barışı bozulsun öğretmenler esas işleriyle değil böyle şeylerle ilgilensin.

Bu puan sistemine bakarsak bizim asla umudumuz olmaz. E bazen batıda çalışanlarda yeni bir başlangıç ister, yeni umutlar ister. Yılda 10 puanla bu sisteme asla yetişemeyiz.
işte bununda çözümü ya bu ek hizmet puanları silinip herkes ilinden ilçesinden aldığı puana göre tayin atama vs olacak yada dyk ve arttırımlı hizmet puanından hiç yararlanmayan öğretmenlere her 10 yılda bir ek 200 puan mesleki deneyim-tecrübe-itibar-saygınlık puanı eklenmesi gerekir.

dyk kursu saçma sapan iş mi? git sen de çalış doğuda tutan mı var?
g.doğuda 11 yıl çalıştım sen kaç yıl çalıştın. dyk lar başarılıysa bu sene ösym sınavına giren adayların yarısı 180 barajını geçemedi bile her sene katlanarak artıyor bu .

ben hiç çalışmadım g.doğuda..15 senedir egedeyim. dyk mtsk nedir bunları da bilmem ihtiyacımda yok zaten. ama oradaki öğretmeni de düşünmek lazım, cazip hale getirilmeli bir şekilde. kolluk kuvvetlerine olduğu gibi terör tazminatı verse 3-5 bin TL, batıda öğretmen kalmaz bu sefer.. 3 saat nöbet için takla atıyor 25likler

Geri