İDEAL EĞİTİM-SEN KURULMUŞTUR...

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Re: YENİ SENDİKAMIZ KURULMUŞTUR...

Adamın sürücü kursuna gitmesine hiç gerek yok ver arabayı doldur mazotu gibi .
Artık kaza yapa yapa öğrenir. Misaliiii

veli toplantısı olur müdür başlar bilgisayarı interneti evden kaldırın, öğretmenler kendi velilerine bilgisayarı interneti kaldırın, artık bende arkalarından tüm sınıfları dolaşıp velilere anlatmaya çalışıyorum, çağımız bilgisayar çağı internetsiz bilgisayarsız olmaz, çocuklar eksik kalır, süre kısıtlaması koyun, oyunları yasaklayın, bilgisayarlar çocukların odasında değil evin salonunda olsun vs düzeltebildiğim kadarı ile işte.
biz ne yapsak yaranamıyoruz, hani filimlerde kötü karakterler olur ya erol taş mishali, işte bilgisayarlarda okulun en kötü materyali okulun günah keçisi, ama bakanlık yapınca fatih projesini öve öve bitiremiyorlar.
birşeylerin değişmesi gerekiyor artık, peki bizim bu değişime nasıl ne kadar katkımız olacak, bir birleşebilsek, bir sesimizi duyurabilsek! birşeyler olacak ama, bizim düşmana ihtiyacımız yokki, birbirimizi aşağı çekiyoruz zaten, bize bizi toplayacak bir araya gelmemizi sağlayacak bilişimcilerin desteğini alabilecek birisi lazım, nasıl olacak bilmiyorum artık allah sonumuzu hayretsin. :verymad:

İnan ki hocam şu yazdıklarınla karşılaşmayan veya yapmıyorum diyen var mı
Merak etme hocam bu sendika onun için kuruldu. Bir yerden başlamak lazım yanlışları düzeltmeye ....

Elimizden geldiğince en üst makamdan en alt makama kadar anlatacağız . Bu iş böyle olmaz böyle gitmez diye
ver tableti , koy bilgisayarı tamam iş bitti ... Ne yapacak çocuk bunu ekmek arası mı :)

Herkes bir şey yazıyor. Söylüyor ama resmi belge yok ortada lütfen arkadaşlar sizi engelleyen veya mobing uygulayan varsa söylemek
ile olmaz kanıt gerekir ki böyle bir durumda en yetkili makamla görüşür . Gerekli olan uyarıyı da göndeririz...

Sözleşmeliyken kadroya geçen öğretmenlere 8 yılla bir kademe ile ilgili meb yazı yazdık...

Ekli dosyalar

• 8 yıla bir kademe.jpg
    8 yıla bir kademe.jpg
    136.6 KB · Görüntüleme: 477

Hocam necdet sarı nın açıklamasında aynen şöyle yazıyor
"Şu bakanlıkta hiç mi akıllı adam yok" diyen arkadaşım. Sen nasıl bir resmi yazı istersen bir taslak hazırla gönder, bir sonrakinde onu baz alalım, bu konuda ciddiyim.Bize katkısı olur beklemekteyim. Şu ana kadar sizi kandıran onca kurum içinden bir tane taslak gitti mi diye niye onlara sormuyorsunuz. Ben söyleyeyim "her okula BTR normu istiyoruz" dan başka bir kelime gelmedi, ilginç değil mi.
öğrenmek istediğim şu. Gerçekten hiçbir sendika bizim taleplerimizi görüşlerimizi dersle veya fatihle alakalı olarak iletmedi mi...

sayın hocam sendikaların biz taktığı yok. Bu sendikayı da kurarken daha önceden yaşadığım tüm sıkıntıların başıma gelebileceğini düşünerek kurdum.
şimdi ismini vermek istemediğim bir sendikanın üyesi idim zamanında derslerimiz kaldırılınca birde sözleşmeli öğretmen olduğumuz için 15 saat zorunlu olarak dersleri doldurmamız gerekiyordu. 15 saat ders alamayan öğretmenlerin görevine son verilecekti ki bir kaç arkadaşımızın böyle görevi sonlandırıldı. Neyse o zaman ilçe başkanına gittim. Dedim ki hocam bizim dersleri kaldırdılar. Norm oluşmuyor. Ayrıca sözleşmeli olduğumuz için görevimize de son verilebilir. Adam dalga geçercesine devlet memuru üslubuyla git yarın gel muhabbeti yaptı. Baktım iş böyle gitmeyecek o dönemde sıkıntı yaşayan tüm öğretmenler Net üzerinde memurlar formunda konuşuyorduk. Herkes sendikadan söz ediyor ama kimse cesaret edip yanaşmıyordu. Mevcutlarında umurunda değildik. ne olacak istifa edersiniz gibi imalar filan. adamın üye kaygısı yok ki. o zaman hiç tanımadığımız insanlarla bir araya geldik bir sendika kurduk. mücadele ettik. sesimizi duyurduk. bakın o döneme yine BT öğretmenleri adına bir sürü çalışma yaptım. Bunları google yazsanız bulursunuz zaten. Şimdi yeni bir şeyler yapmak istiyoruz. 4 tane BT öğretmeni arkadaşımız ve diğer branş tan arkadaşlarımızla bir araya gelip bir sendika kurduk. İster üyemiz olsun ve olmasın Tüm BT öğretmenlerimize kapımız açık iyi şeyler yapacağımıza inanıyoruz. Yeter ki birlik olalım. bir birimize destek olalım. Varsa bir önergeniz veya öneriniz bunu resmi başvuru şekline getirip gerekli makamlara iletelim. Ama burada söylemekle olmuyor hiç bir şey muhakkak resmileştirmek gerekiyor. Bu sendika öncelikle ben BT öğretmeni olduğum için BT ciler için çalışacak çünkü kazanılan her kazanımdan ilk olarak benim menfaatime sonra çevreme olacaktır.

Mesela geçende form da biri yazmış okulla yazı geldi BT öğretmenleri kurs açsa da ödeme yapılmayacak diye bende dedim ki varsa öyle bir şey
resmi evrakını yolla ben gerekli yerleri arayayım bildirimleri yapayım ama daha bir şey yazmadı ve göndermedi yani kısacası devletin dili resmidir. söylemekle olmaz ....

Hocam ben seni eleştirmek için sormadım, necdet sarı bu dediğinde haklı mı onu öğrenmek istiyordum. Kaldı ki eski sendikanı biliyorum. Haberlere bile çıkmıştık Ankara'daki eylemde. Bakanlık taki eylemde bende vardım. O dönemin sıkıntılarını biliyorum

bende eleştirmediğini biliyorum hocam. Demek istediğim iş başa düşünce mecburen çıkış yollu bulmak gerekiyor. bu hafta ankaraya gidecektim ama çoğu tatile gidecekmiş ondan gitmedim. Malum bir bize tatil değil herkese tatil :)

Özellikle dersimizin kalıcı olması
Kodlama dersi konulacaksa 7 ve 8 sınıftan itibaren başlaması ( Kavram açısından )
BTR daha iyi nasıl uygulanabilir (Malum bir yılda iki okulda görev alanlar var daha okulu tanımadan başka bir yere görevlendirilmesi mesela )
BT sınıflarının durumu (içler acısı )
söylemekle bitmez geniş bir rapor hazırlamak lazım....

sefa eğitim söz sene ne oldu. ülkede sözleşmeli öğretmen bitince sizde mi bittiniz.

İmama bir soru sormuşlar camide imamın cevap vermesi uygun olmadığı için yaw kardeşim hangi çağda yaşıyorsun google sor demiş
Körşat sende google sor

siz sözleşmeli öğretmenler için sendika kurmadınız mı? iyide birinci ağızda duymak varken niye Google. ayrıca Google de yazan herşey doğru mu da.
şaka bir tarafa böyle sendika mücadelesi olmaz. diyelim ki 500 kişi oldun seni kim duyar. adamlar yüzbinlerce kişi ile birşeyler yapamıyor. ben yaparım falan deme yapamazsın. arkanda ne kadar üye o kadar güçlü olursun. eskiden olsa dava açardın şimdi onuda yapamazsın. ne hukuk tanıyan var ne de yasa. adamlar bildiğini okuyor.

Biz sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçmesi için kurduk. Bunların içinde binlerce BT öğretmenimizde vardı. Ama sözleşmeli öğretmen sendikası diye bir sendika olmaz ki BT öğretmenleri sendikası kuralım. Adam kurmuş osmanlı sendikası yok bilmem ne sendikası o kadar önemli mi ki haa sayıya gelince Hz. İbrahimin ateşe atılması hikayesi vardır. Orada karıncanın küçüklüğü ile dalga geçenlere karınca orada güzel bir cevap verir sayı ve adalet ile ilgili "hikayeyi de anlat deme bilişimci olarak " o bana ve benim gibilere yeter ki sendikayı kurduk. Gerisi vesselam

Bu kadar ortak amaca hizmet etmeye çalışıp bu kadar parçalanan bölünen ve güçsüzleşen, haliyle de istediğini elde edemeyen başka bir kurum yok.. Barolar yada tabipler birliği gibi tek çatı altında hakkımızı savunamadığımız müddetçe , yaşasın sendikasız hayat diyorum..

Biz sendikalı olmayı pardon kendi sendikamız demek istedim. En azından bizden kesilenin tekrar bize döndüğü ve bununda üyelerimizle paylaştığımız
bir sendika olması yeterli şimdilik . 5 sene bir şuan sayıca büyük dediğiniz sendikalardan birine üyeydim. 5 sene kimsenin üye olduğum sendikanın umurunda olmadığımı anlayınca en iyisi sendika kurmanın olduğunu çok iyi öğrendim.....

sefatetik' Alıntı:
5 sene kimsenin üye olduğum sendikanın umurunda olmadığımı anlayınca en iyisi sendika kurmanın olduğunu çok iyi öğrendim.....

Bu mantıkla aynı durumun farkına veren herkesin sendika kurması gerekir hocam.. bu da zaten sistemin işine gelen bir durum olduğu için ucu açık, sınırsız ve serbest.. bölünme değil birleşme taraftarıyım, ve içerisinde siyasi görüşler barındıran bir sendikalaşma mantığı buna aykırı..

sefatetik' Alıntı:
http://www.kamudan.com/fatih-projesi-ve-teknoloji-coplugune-donen-okullarimiz-19983.html

üstümüze düşeni yapmalı asıl olan BT eğitiminin olduğunu bu eğitim sağlanmadan yapılacak çoğu çalışmanın bir işe yaramayacağını
anlatmalıyız...
Yoksa en sonunda bu iş olmadı deyip BT cileri suçlayacaklar...
Btrcilere kurs açtırmıyor çoğu mem yada maaş karşılığına sayıcam diyor ya da ücrrt vermem diyor hatta ve hatta haftasonu bile açsan vermem diyenler var. Ne gibi işlem yapmayı düsünuyorsunuz?

Hocam bu konuda bana hangi mem ise bildirin özelden ben gerekli girişimde bulunayım. Hatta personel genel müdürlüğü ve orta öğretim genel müdürlüğünü arayayım cepten pazartesi günü kim açtırmıyor veya engel oluyorsa ...
Genel bir yazı yazayım destekleme ve yetiştirme genel müdürlüğüne diyeceğim ama geçen dönem ben bu konuda yazı yazıp gönderdim hatta ilçelerde tüm branşlarlardan kurs açılacak diye uyarı yazısı gitti .
ama en etkili yol size kim engel oluyorsa o ilin MEM 'ni bana özelden bildirin.
kimse den evvel Allah korkumuz yok.

Maaş karşılığı yazsın bakayım bana dava açar söke söke alırım. Hangi MEM se hocam bu işin yönetmeliği var kimsenin babasının mekanı değil orası kamu kurumu orada bulunan kişide kamu adına verilen kanun,yasa,yönetmelik kurallarına uymak zorunda vesselam....

Sıkıntı yaşayan arkadaşlar söylesin sorunlari cozulurse bizde ogretmenlerin yaninda oldugunuzu gorur sendikaniza gecerim. İnsallah sorun yasayan arkadaslar olayin takipcisi olur

İnanın o kadar korkak bir toplum olduk ki kimse bir şey paylaşmak istemiyor. Bakın neresi size engel oluyorsa orayla iletişime geçerim. Üst makamı neyse orayla gerekli uyarıyı gönderirim. Daha ne diyeyim sayın hocalarım. Ben özelden gönderin diyorum. Daha bir şey yok. Söylenilenler hakkında
ben kendim açtım kurs programını tam ücretini de aldım. Geçen dönem 45 öğrenci vardı bu dönem 160 kesin var. Bir öğretmen daha lazım pazar günü çalışmak istemiyorum....

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri