(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Kodla Büyü
Geçen sene bölümdeki 8 tahtaya e-kilit yükledim ve sorunsuz bir şekilde kullandım. Bu sene sınıfımdaki bir tahtaya yeniden windows kurulumu ve aynı usb den e-kilit kurdum. Sorun şu ki diğer daha önceden yüklediğim tahtalar tenefüs saatinde melodi çalarken bu yeni kurulum yaptığım tahta teneffüste melodi çalmıyor.

Hocam şu karekod sistemini ücretsiz sürümde kullanıma açık tuttuğun için kendi adıma teşekkür ederim
Ben okula ücretli sürümü aldırıp destek olamadım ama umarım ki bu işin karşılığını fazlasıyla alırsın
Kullandığım günden beri gördüm ki ne kadar az usb bağlantısı o kadar az dert
Allah razı olsun

Aynı sorunu bende yaşadım. Bazı öğretmenlerin telefonları tahtaları hala açıyor ama kendi telefonum açmıyor. Çok garip. Qr okutuyorum ama hiç bir kod vermiyor. Telefondaki uygulamayı tamamen kaldırmayı düşünüyorum. Telefona Tekrar kurup deneyeceğim. Android sistem güncellemesinde etkilendi herhalde diye düşünüyorum. Yoksa tahtalara tatilde müdahele olma imkanı yok. Benden başkası ilgilenmiyor. Olmaz ise konuya yine ekleme yapacağım.

Kameranın kendi qr okuyucusu karekodu okuyup bilgiyi veriyor ama e kilit uygulamasının tarama ekranında herhangi bir yakalama eylemi yok. 2 ayrı sınıfta da telefonum okumadı. Bu da mobil uygulama ile ilgili bir sorun mu diye beni yönlendirmekte.
Benzer durumu yaşayan arkadaşlar olursa diye yazmak istedim.

Hocamın telefonu Huawei. Google servislerinden kaynaklanan bir durum muhtemelen.
Çünkü telefonda eski sürüm mobil uygulamada da tarama yapmadı. Android sistem güncellemesi yapmış kendisi. Bu yüzden taramıyor olabilir.
Bu durumla karşılaşanlar için Web Tabanlı uygulama çözüm olacaktır.

Geçen sene bölümdeki 8 tahtaya e-kilit yükledim ve sorunsuz bir şekilde kullandım. Bu sene sınıfımdaki bir tahtaya yeniden windows kurulumu ve aynı usb den e-kilit kurdum. Sorun şu ki diğer daha önceden yüklediğim tahtalar tenefüs saatinde melodi çalarken bu yeni kurulum yaptığım tahta teneffüste melodi çalmıyor.
Bir önceki sürümde eklenen bazı özellikler bu kısmı etkilemiş hocam. Düzelttim. Sonraki güncellemeyi yaparsanız düzelecektir.

Hocam ana bilgisayarda eski sürüm yüklü. Telefona yeni apk yı yükleyince ayar yapmıyor. Eski apk yı da yüklemeye izin vermiyor. Ne yapılabilir acaba

Son düzenleme:
bugün ben de ücretsiz sürümde hem vestel faz 2 hem de arçelik faz 3 ( Etap19 ) tahtalarda denemeye başladık. Şu anda bir sıkıntı yok öğretmenler kendi adıma oluşturduğum karekod linkini okul gurubuna attım tek bağlantıdan giriyorlar. Sıkıntı olmaz herhalde değil mi ?

@mehcan hocam. "Tahta açıldığında kilit ekran devreye GİRMESİN" özelliğini kendi belirleyeceğimiz tahtalar için kullanabiliyor muyuz. Mesela öğretmenler odasındaki tahta açıldığında kilit devreye girmesin gibi?

Hocam emeğinize sağlık program çok güzel.
Bugün bir sınıfta böyle bir hata aldım. Tahta faz3 Pardus. açıkta uygulama yok ama nasıl yapabilirim. İsmi geçen uygulamaları nasıl kapatabilirim?
IMG_20220920_113654.jpg

Ders süresinde ve tenefüslerde otomatik açma kapama yapmak istiyorum, anahtar kullanmadan. Denedim fakat çalışmadı böyle bir durumla karşılaşan var mı

Hocam emeğinize sağlık program çok güzel.
Bugün bir sınıfta böyle bir hata aldım. Tahta faz3 Pardus. açıkta uygulama yok ama nasıl yapabilirim. İsmi geçen uygulamaları nasıl kapatabilirim?Ekli dosyayı görüntüle 71541
Teşekkürler hocam. Pardus güncellemesi sonrası bu durum oluşuyor sanırım.
Pardus forumlarında bu konuyla ilgili sorular sorulmuş daha önce: https://forum.pardus.org.tr/t/ayni-anda-tek-bir-paket-yonetici-calisabilir/20862
Kendim bu durumla karşılaşmadım ama yabancı forumlarda ekteki resimdeki komutların çözüm olduğu söylenmiş.(komutlara dikkat edin hocam. yanlış yazarsanız farklı yerleri silebilirsiniz)
1663774551389.png

Ders süresinde ve tenefüslerde otomatik açma kapama yapmak istiyorum, anahtar kullanmadan. Denedim fakat çalışmadı böyle bir durumla karşılaşan var mı
Resimde işaretlediğim yeri seçip ayarları kaydedin hocam. Tahtalarda ayarların geçerli olması için ayarları güncellemeniz gerekir.
Çalışmadı derken kastettiğiniz farklı bir durum ise biraz daha açıklayabilirseniz yardımcı olmaya çalışırım.
1663775138453.png

Resimde işaretlediğim yeri seçip ayarları kaydedin hocam. Tahtalarda ayarların geçerli olması için ayarları güncellemeniz gerekir.
Çalışmadı derken kastettiğiniz farklı bir durum ise biraz daha açıklayabilirseniz yardımcı olmaya çalışırım.
Ekli dosyayı görüntüle 71565
@mehcan hocam, bu ayarı aktif ettiğim halde ders saati bitince otomatik kilitlenmiyor. Başka bir ayar yapmaya gerek var mı?

Bir de ana programın kurulu olduğu bilgisayara format atacağım, ayarları ve anahtarları diğer bilgisayara nasıl aktarabilirim?

@mehcan hocam, bu ayarı aktif ettiğim halde ders saati bitince otomatik kilitlenmiyor. Başka bir ayar yapmaya gerek var mı?

Bir de ana programın kurulu olduğu bilgisayara format atacağım, ayarları ve anahtarları diğer bilgisayara nasıl aktarabilirim?
Hocam son sürümde otomatik kilitlenme açılma ile ilgili düzeltme yapmıştım (mesaj). Eğer tahtada önceki sürüm kuruluysa güncelleyiniz.
Son sürüm olduğu halde otomatik kilitlenmiyorsa Ayarları tahtalarda güncellememiş olabilirsiniz.

Ana programın kurulum dizinini kopyalayıp başka bir bilgisayar(lar)a, aynı konuma yapıştırarak kullanmaya devam edebilirsiniz.
Bu yöntemle yeniden okul bilgileri, ayarlar, ders saatleri gibi bilgileri girmeniz gerekmez.
Kurulum yaparken değiştirmediyseniz kurulum dizini C:\Program Dosyaları(x86)\e-Kilit - Ana Program klasörüdür.

Hocam son sürümde otomatik kilitlenme açılma ile ilgili düzeltme yapmıştım (mesaj). Eğer tahtada önceki sürüm kuruluysa güncelleyiniz.
Son sürüm olduğu halde otomatik kilitlenmiyorsa Ayarları tahtalarda güncellememiş olabilirsiniz.

Ana programın kurulum dizinini kopyalayıp başka bir bilgisayar(lar)a, aynı konuma yapıştırarak kullanmaya devam edebilirsiniz.
Bu yöntemle yeniden okul bilgileri, ayarlar, ders saatleri gibi bilgileri girmeniz gerekmez.
Kurulum yaparken değiştirmediyseniz kurulum dizini C:\Program Dosyaları(x86)\e-Kilit - Ana Program klasörüdür.
Teşekkürler..

Hocam hata mı alıyorsunuz?
Normalde hesap oluştur tuşuna bastığınızda eposta adresinize onaylamanız için bir bağlantı gönderilir. Onayladıktan sonra hesaba giriş yapabilirsiniz.
kurum kodu,şifre veya mail adresi kısmına müdahale edemiyorum hocam, şifre kısmını değiştirmek istiyoum olmuyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    30.4 KB · Görüntüleme: 40
Mehmet hocam bende de ders saatine göre tahta kilitleme tiki aktif olmasına, ders ve teneffüs saatleri de girili olmasına rağmen tahta teneffüs saatine göre açılıp kilitlenmiyor. Kurulumu ana programdan son güncel hali ile oluşturup sıfırdan denedim. Bu arada zil sesi tekrar aktif olarak çalıyor. elinize sağlık

Son düzenleme:
@mehcan hocam önceklikle harika bir hizmet sunduğun için tekrar teşekkür ederim. Herkese de yardımcı olduğunu görüyorum. Tebrikler.
Son 1 yıldır programı kullanıyorum. Bu yıl programı güncelledim. Sorunum şu ki ana programda Duyuru girip usb kurulum diski oluşturdum ve ana bilgisayarda sunucu yazılımı kaldırıp yükledim. Daha sonra akıllı tahtalarda e-kilit yazılımını güncelledim. Fakat eklediğim duyurular, tahtaların kilit ekranlarında görünmüyor! Nerede eksiklik yapıyorum? Yardımcı olabilir misiniz?

@mehcan hocam önceklikle harika bir hizmet sunduğun için tekrar teşekkür ederim. Herkese de yardımcı olduğunu görüyorum. Tebrikler.
Son 1 yıldır programı kullanıyorum. Bu yıl programı güncelledim. Sorunum şu ki ana programda Duyuru girip usb kurulum diski oluşturdum ve ana bilgisayarda sunucu yazılımı kaldırıp yükledim. Daha sonra akıllı tahtalarda e-kilit yazılımını güncelledim. Fakat eklediğim duyurular, tahtaların kilit ekranlarında görünmüyor! Nerede eksiklik yapıyorum? Yardımcı olabilir misiniz?
Teşekkürler hocam. Sadece duyuru güncellemesi yapacaksanız Sunucuyu kaldırmanıza ve ekilit yazılımını kaldırıp kurmanıza gerek yoktur hocam. Buraya yazmadan önce resimdeki gibi Duyuru güncellemesi yaptım. Siz de aynı şekilde mi güncellediniz?
Bazen aşağıda yazdıklarım unutulabiliyor.
1. Duyuru oluştururken duyuru bilgilerini yazıp Duyuru Listesine Ekle tuşuna basmadan tamam tuşuna basmak. (Mevcut duyurular kısmından eklediğiniz duyuruyu kontrol ediniz.)
2. Kurulum diskini tekrar oluşturmak.(Siz bunu yapmışsınız).
Ekran Alıntısı2.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Hocam, emeğinize sağlık çok güzel program yapmışsınız. Karekod uygulaması ile tahtayı açmak için tahta ile telefon aynı ağda mı olmalı? Bizim tahtalar kablo ile internete bağlı. Alt yapı kurulu olmadığı için okulumuzun her sınıfında wifi yok. Öğretmen kendi hattının interneti ile tahtayı açabilir mi?

Teşekkür ederim

Mehmet hocam bende de ders saatine göre tahta kilitleme tiki aktif olmasına, ders ve teneffüs saatleri de girili olmasına rağmen tahta teneffüs saatine göre açılıp kilitlenmiyor. Kurulumu ana programdan son güncel hali ile oluşturup sıfırdan denedim. Bu arada zil sesi tekrar aktif olarak çalıyor. elinize sağlık
Saat otomatik güncellemeyi aktif et hocam, muhtemelen saatin yanlış

Hocam, emeğinize sağlık çok güzel program yapmışsınız. Karekod uygulaması ile tahtayı açmak için tahta ile telefon aynı ağda mı olmalı? Bizim tahtalar kablo ile internete bağlı. Alt yapı kurulu olmadığı için okulumuzun her sınıfında wifi yok. Öğretmen kendi hattının interneti ile tahtayı açabilir mi?

Teşekkür ederim
Evet açabilir.

Geri