(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Kodla Büyü
mehmet hocam elinize sağlık gerçekten hoşuma gitti. kurdum da , şuan için bir problem yaşamadım. sadece bir iki katkının olması iyi olur. belki vardır ben çözememiş olabilirim.
1.si ben yeni duyuru oluşturduğumda okulda bulunan tüm tahtalara aynı anda bu duyuruyu aktarabilir miyim?
2.si okul ağı içinde mobilde ağ yardımı ile tahtayı açabilmek.

Teşekkürler hocam.
Duyuru oluşturduğunuzda, akıllı tahtalar bağlanır bağlanmaz otomatik olarak yeni duyurular tahtalara aktarılır. Programda sağ tuş menüsünden otomatik olarak güncellemesini istediğiniz özellikleri seçebilirsiniz. Duyurular varsayılan olarak seçilmiştir.
2.önerinizi ekleyeceğim inşallah hocam.

ELMALI DA OKULUMUZDA BU SENE KULLANIYORUZ ATAK PROGRAMINA ON ÇEKER.BÖYLE ARKADAŞLARIMIZIN DEĞERİNİ BİLELİM.HOCAM ELİNE SAĞLIK
PROGRAMDA EKSİK OLARAK
İOS İÇİNDE UYGULAMA OLMAMASI
TELEFONLA TAHTAYI AÇTIKTAN SONRA TEKRAR TAHTANIN KİLİTLENMEMESİ
KARE KODUN DAHA BÜYÜK OLMASI LAZIM
KARE KODU OKUTUP TAHTA AÇILSA GÜZEL OLUR
SINIF LİSTESİ,NÖBETCİ ÖĞRENCİ TAKİP GİBİ DURUMLAR EKLENE BİLİR
ELEŞTİRİ AMAÇLI DEĞİL FİKİR VERMEK ADINA YAZILMIŞTIR.
PROGRAM İÇİN TEŞEKKÜRLER.

Son düzenleme:
ELMALI DA OKULUMUZDA BU SENE KULLANIYORUZ ATAK PROGRAMINA ON ÇEKER.BÖYLE ARKADAŞLARIMIZIN DEĞERİNİ BİLELİM.HOCAM ELİNE SAĞLIK
PROGRAMDA EKSİK OLARAK
İOS İÇİNDE UYGULAMA OLMAMASI
TELEFONLA TAHTAYI AÇTIKTAN SONRA TEKRAR TAHTANIN KİLİTLENMEMESİ
KARE KODUN DAHA BÜYÜK OLMASI LAZIM
KARE KODU OKUTUP TAHTA AÇILSA GÜZEL OLUR
SINIF LİSTESİ,NÖBETCİ ÖĞRENCİ TAKİP GİBİ DURUMLAR EKLENE BİLİR
ELEŞTİRİ AMAÇLI DEĞİL FİKİR VERMEK ADINA YAZILMIŞTIR.
PROGRAM İÇİN TEŞEKKÜRLER.

iOS için bir kaç düzeltme haricinde hazır aslında hocam. Ancak maddi külfetten dolayı yayınlamayı düşünmüyorum.

Tahtayı telefon ile açtıktan 40 dakika sonra tahta otomatik olarak kilitlenir. Bu süreyi beklemeden kilitlemek istenirse ekranın sağ alt tarafında çıkan pencereyi kullanarak istediğiniz zaman kilitleyebilirsiniz.

Şimdilik, karekodu okutup telefonda çıkan kodu tahtaya girerek kilidi açabilirsiniz.

Önerileriniz için teşekkür ederim..

sayın hocam bu e kilit programınızı bizlere sunduğunuz için teşekkür ederim.hocam bu kilit programına
şöyle yenilikler getirebilirmiyiz.
------------------------------------------------------------
BİR TANE YÖNETİCİ BİLGİSAYAR BU BİLGİSAYAR'DAN TAHTAYI AÇ KOMUTU,DUYURU,YAYINLAMA, NÖBET LİSTESİ, VE RESİM EKLİYEBİLCEĞİMİZ BİR MANŞET YERİ YAPABİLİRMİSİNİZ...
EĞER YAPABİLİRSENİZ ANDROİD'TEN DE BU KOMUTLARI EKLEYEBİLRİMİSİNİZ...

sayın hocam bu e kilit programınızı bizlere sunduğunuz için teşekkür ederim.hocam bu kilit programına
şöyle yenilikler getirebilirmiyiz.
------------------------------------------------------------
BİR TANE YÖNETİCİ BİLGİSAYAR BU BİLGİSAYAR'DAN TAHTAYI AÇ KOMUTU,DUYURU,YAYINLAMA, NÖBET LİSTESİ, VE RESİM EKLİYEBİLCEĞİMİZ BİR MANŞET YERİ YAPABİLİRMİSİNİZ...
EĞER YAPABİLİRSENİZ ANDROİD'TEN DE BU KOMUTLARI EKLEYEBİLRİMİSİNİZ...

Hocam yönetici bilgisayarı kullanarak;
- akıllı tahtaları kapatabilir ya da yeniden başlatabilirsiniz. Tahtaları ağ üzerinden açma yoktur maalesef.
- duyuru oluşturup (resim veya metin) tüm akıllı tahtalara ağ üzerinden gönderebilirsiniz.
- nöbet listesi ve manşet eklenebilir elbette

Mobil uygulamaya eklenebilir hocam. Üzerinde çalıştığım bir kaç özellikten sonra buraya yoğunlaşayım inşallah.

Önerileriniz için teşekkür ederim.

Emeğine sağlık, teşekkürler hocam. Gayet güzel çalışıyor. Tek bir yerden kilit açma da olsa tadından yenmez

Emeğine sağlık, teşekkürler hocam. Gayet güzel çalışıyor. Tek bir yerden kilit açma da olsa tadından yenmez

Hocama katılıyorum, tek bir yerden yani sizin bu oluşturduğunuz sisteminizde yönetici bilgisayardan kilit açılabilsin.

Ek olarak nacizane tavsiyem, o kilit sadece karekod ya da usb anahtarı şeklinde değil de harf ve rakamlardan oluşan karışık bir kod olabilsin. Ve tahtalara o kod yazıldığında açılsın.(tüm tahtalar için tek şifre) Şifrenin zamanla öğrenilmesini engellemek için ise önerim şu. Yönetici bilgisayardaki programda günlük şifre oluşturulabilsin. Örneğin günlük şifre 49AdCm760. Bu şifre o gün tüm akıllı tahtaları açabilsin. Ertesi gün yönetici yeni şifre oluştursun. Bu sefer o günlük o şifre geçerli olsun. Her okulun whatsapp grubu var malumunuz, sabahtan o grupta günlük şifreler paylaşılsın. Her gün 1 yeni bilgi, her gün 1 yeni şifre :)

Tekrar elinize emeğinize sağlık. Henüz denemedim ancak bizlerle ücretsiz olarak paylaştığınız için ayrıca teşekkür ederim.

Hocama katılıyorum, tek bir yerden yani sizin bu oluşturduğunuz sisteminizde yönetici bilgisayardan kilit açılabilsin.

Ek olarak nacizane tavsiyem, o kilit sadece karekod ya da usb anahtarı şeklinde değil de harf ve rakamlardan oluşan karışık bir kod olabilsin. Ve tahtalara o kod yazıldığında açılsın.(tüm tahtalar için tek şifre) Şifrenin zamanla öğrenilmesini engellemek için ise önerim şu. Yönetici bilgisayardaki programda günlük şifre oluşturulabilsin. Örneğin günlük şifre 49AdCm760. Bu şifre o gün tüm akıllı tahtaları açabilsin. Ertesi gün yönetici yeni şifre oluştursun. Bu sefer o günlük o şifre geçerli olsun. Her okulun whatsapp grubu var malumunuz, sabahtan o grupta günlük şifreler paylaşılsın. Her gün 1 yeni bilgi, her gün 1 yeni şifre :)

Tekrar elinize emeğinize sağlık. Henüz denemedim ancak bizlerle ücretsiz olarak paylaştığınız için ayrıca teşekkür ederim.
Teşekkürler hocam.
Hocam şu an mobil uygulamaya ağ desteğini eklemeye çalışıyorum. Bir sonraki güncellemede hem mobil uygulamadan hem de yönetici bilgisayardan, ağ üzerinden kilit açma özelliğini ekleyeceğim inşallah.

Öneriniz için ayrıca teşekkür ederim.

hocam e kilit programını okulumuzda kullanıyoruz öncelikle böyle bir uygulamayı bizlere ücretsiz sunduğunuz için teşekkürler emeğinize sağlık Allah razı olsun çok güzel bir program olmuş.
Programla ilgili söyleyeceklerim ise şunlar
usb bellekleri ntfs e dönüştürürken bazen sıkıntı çıkabiliyor. İçinde çok içerik olan usb bellekleri güvenli disk yaptığımızda çok uzun sürebiliyor.
Ben özel olarak istemeyenler dışında diğerlerini omei nin bir programıyla ntfs e çevirip güvenli disk yapmadan anahtar oluşturuyorum.
usb bellek ntfs e çevirirken bazen hata veriyor o zaman usb diskte hata denetimi yaparsak sıkıntı halloluyor.
android uygulama harika çalışıyor.
Uzaktan açma olursa süper olur ya da yöneticinin belirleyeceği tek şifre olursa (sık sık değişecek tabi )daha kullanışlı olur diye düşünüyorum.
bir de programın ayarlar penceresinde süre ayarlama penceresi etkileşimli tahtada çok küçük görünüyor ya da öğretmen mobil anahtar oluştururken öğretmen kodu penceresi bunlar büyütülebilirse çok iyi olur.
Kullanımı çok kolay ataktan bence artıları çok fazla herkese tavsiye ediyorum.Ekranların duyuru ekranı olması çok güzel düşünülmüş

hocam e kilit programını okulumuzda kullanıyoruz öncelikle böyle bir uygulamayı bizlere ücretsiz sunduğunuz için teşekkürler emeğinize sağlık Allah razı olsun çok güzel bir program olmuş.
Programla ilgili söyleyeceklerim ise şunlar
usb bellekleri ntfs e dönüştürürken bazen sıkıntı çıkabiliyor. İçinde çok içerik olan usb bellekleri güvenli disk yaptığımızda çok uzun sürebiliyor.
Ben özel olarak istemeyenler dışında diğerlerini omei nin bir programıyla ntfs e çevirip güvenli disk yapmadan anahtar oluşturuyorum.
usb bellek ntfs e çevirirken bazen hata veriyor o zaman usb diskte hata denetimi yaparsak sıkıntı halloluyor.
android uygulama harika çalışıyor.
Uzaktan açma olursa süper olur ya da yöneticinin belirleyeceği tek şifre olursa (sık sık değişecek tabi )daha kullanışlı olur diye düşünüyorum.
bir de programın ayarlar penceresinde süre ayarlama penceresi etkileşimli tahtada çok küçük görünüyor ya da öğretmen mobil anahtar oluştururken öğretmen kodu penceresi bunlar büyütülebilirse çok iyi olur.
Kullanımı çok kolay ataktan bence artıları çok fazla herkese tavsiye ediyorum.Ekranların duyuru ekranı olması çok güzel düşünülmüş
Teşekkür ederim hocam.
NTFS dönüştürmek için program windows cmd komutlarını kullanıyor hocam. Önce hata denetimi ve sonra dönüştürme işlemine başlıyor. Eğer disk kullanımda ise bağlantıyı kesmeye çalışıyor. Bağlantıyı kesemediği durumlarda hata verebilir. Elbette dönüştürme işlemi için farklı yazılımlar kullanılabilir. Güvenli disk için önemli olan diskin NTFS olması. En kötü durumda usb diske NTFS biçiminde format atılabilir.
Güvenli disk oluşturulduktan sonra tüm dosyalar ana dizinde oluşturulan klasöre taşınır. Taşıma işlemi dosya sayısına göre uzun sürebilir.
Önerileriniz için de teşekkür ederim.

Herhangi bir pencere açılmıyor. Flash içinde bulunan kurulum dosyası veya atman adlı dosya ile mi oluyor acaba?

Hocam yönetici diski taktığınızda, Program flash içindeki atman ı çalıştırır. Manuel olarak çalışmaz atman. Yönetici diski yeniden oluşturup dener misiniz hocam. Güvenli disk seçeneğini işaretlemeden oluşturun bu sefer.

Hocam öncelikle elinize sağlık ağ bağlantısı olmadan usb anahtar çalışır mı (bizde fatih aityapısı yok)

Hocam öncelikle elinize sağlık ağ bağlantısı olmadan usb anahtar çalışır mı (bizde fatih aityapısı yok)
Teşekkürler hocam,
Çalışır hocam. Ancak duyuru veya yazılım güncellemeleri olduğunda akıllı tahtalara yönetici diski ile aktarmanız gerekir

Geri