Öğretmenlik Meslek Kanunu

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
öncelikle hiç bir sendikaya üye olmadım olmayı da düşünmüyorum . Sadece şu açıdan bakıyorum. EBS'nin yetkili birisi olan Talat Yavuz ÖMK'da rotasyonun olmadığını ifade ediyor öğretmen sosyal medya hesaplarında. Bununla birlikte EBS bir infografik tarzında bir bildiri yayınlıyor ve ilk maddesinde rotasyonla ilgili bir maddenin olmadığını ifade ediyor. Şimdi düşünüyorum yetkili sendika (kim olduğu fark etmeksizin) hem böyle açıklama yapıp hem de ortaya böyle maddeler çıkarsa bunu nasıl açıklayabilir? üyeleri bile kendilerinden soğumaz mı? bu çıkan taslağın sendikalarla görüşülmeden önceki ilk hali olduğunu düşünüyorum.

1717581905218.png

Peki, Bakanlık Yöneticilerinin ve Eğitim Müfettişlerinin yeterli olup olmadığını kim denetleyecek...?

Bu maddenin yürürlük süresi yok. Bir gün için kanun çıkarılmaz. Hak kaybı yaratır ki zaten bunu önlemek adına bu maddeyi koymuşlar. Dolayısıyla yürürlüğe girdiği tarihi ve sonrasını kapsar. Her koşulda yirmi yılını dolduran başöğretmenlik için başvuruda bulunabilir.
Hocam hak kaybı deme bana. 2006 da 12 ay adaylık+askerlik sayılmadığı için az bir farkla uzman olamadık 17 yıl sonra uzman olma hakkı verildi. Hak kaybının kralını yaşadık zaten.

Ek ders saat ücreti an itibariyle 85 oldu. Bıraksınlar kanunu manunu bunu duzeltsinler
En az 150 TL olmalı ki hakkı 200 TL.

Bence öncelikle idareci arkadaşlar istifa ederek,sistemi işlemez hale getirebilir.

belki o zaman, bu ek ders ile idareci ve sorumluluk alacak öğretmen bulamayız mesajını alır bakanlık?

Yoksa zaten herkes halinden memnun, aynen devam ,mesajı alınıyor su anda.

GEÇİCİ MADDE 3- (1) Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihte görevde bulunan öğretmen ve uzman öğretmenler, öğretmenlikte ve/veya uzman öğretmenlikte yirmi yıllık çalışma süresini tamamlamaları ve 20 nci maddenin üçüncü fıkrasında belirtilen şartlardan uzman öğretmenlikte en az on yıl hizmeti olma şartı hariç diğer şartları sağlamaları kaydıyla başöğretmen ünvanı için başvuruda bulunabilir.
Kanun yürürlüğe girdiğinde 1 günlük bile olsa öğretmen olsan bu maddeden yararlanacaksın. Bu madde 2005teki uzmanlık sınavına giremeyip daha sonra uzman olmak için 20 küsür yıl bekleyip mağdur olanlar için eklenmiş.

Basogretmen olmak birsey kalmıyor bu ne istek böyle ek ders ücreti 85 oldu tayinlerde öncelik yok sınav görevlerinde öncelik yok ders yükü azalmıyor velhasıl hiçbir avantajı yok askerliği ve üniversiteyi örnek veriyorlar şimdi albay ile teğmen aynımı doçent ile doktor aynımı
Varın siz düşünün.
Yine abuk subuk bir film çevirmeyi başardık.

Öğretmenlik meslek kanunu

Ekli dosyalar

• Öğretmenlik Meslek Kanunu .pdf
    316.3 KB · Görüntüleme: 138
Sagolun Ayhan Bey güzel haber.Yani akademi kurulur, bu iş yasalaşırsa, bir takvim açıklanır biz de basvururuz.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri