Öğretmenlik Meslek Kanunu

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Şu ebs ve tes e sallayanları anlamıyorum. Diğerleri ve muadilleri 80 sene ne kazanım sağladılar da bunlara sallıyorsunuz? Daha nöbet için bile kazanım elde edememişsiniz ki bunuda ebs yaptı.

Uzman ve baş öğretmenlik sınav döneminde Ankara da eylem yapan bilmem ne sendikası genel başkan yardımcısı ve avanesi sınava girip baş öğretmen-uzman öğretmen oldular, yani karşıyız deyip bizzat dahil oldular, kısaca alayı kolpacı bunların, hâla yok ebs yok tes... herkes kendi sendikasına baksın ve bence istifa etsin, Türkiye de iş kendi çıkarına dokununca cıyaklamalar başlıyor, samimiyetsizlik almış yürümüş...
+1. Büyük ve büyüyen sendikaların eski başkanlarının mecliste olduğu ve bu güne kadar öğretmenler adına doğru düzgün sesleri çıkmadığı düşünüldüğünde al birini vur ötekine...

Şu ebs ve tes e sallayanları anlamıyorum. Diğerleri ve muadilleri 80 sene ne kazanım sağladılar da bunlara sallıyorsunuz? Daha nöbet için bile kazanım elde edememişsiniz ki bunuda ebs yaptı.

Uzman ve baş öğretmenlik sınav döneminde Ankara da eylem yapan bilmem ne sendikası genel başkan yardımcısı ve avanesi sınava girip baş öğretmen-uzman öğretmen oldular, yani karşıyız deyip bizzat dahil oldular, kısaca alayı kolpacı bunların, hâla yok ebs yok tes... herkes kendi sendikasına baksın ve bence istifa etsin, Türkiye de iş kendi çıkarına dokununca cıyaklamalar başlıyor, samimiyetsizlik almış yürümüş...
Seçim zamanı parti bayrağı asan sendikadan sendika mi olur. Olsa olsa o partinin ilçe şubesi olur.

Yıldız gemisi yenilendi filme geri döndü diye şu milletteki teknoloji aşkına bir bakar mısınız?
Meslek kanunu hiç de şu fragman kadar beni heyecanlandırmıyor.

Ben hükümet olsam memura zam yapmam. Hatta maaş düşüşü yaparım. Ebs den memnun olan bunca üye
Ben hükümet olsam memura zam yapmam. Hatta maaş düşüşü yaparım. Ebs den memnun olan bunca üyesi varken.

Bu yasa böyle geçsin üyesi artar bana birşey olmasin diyenlerle. Burada bile ömk gecsinde 3-4 bin maasimiz artsıncilarla dolu. Aslında bakan bey ne yaparsa haklı walla.

Bu paylaşılan taslak gelecek. Baskı olursa birkaç düzenleme olur. Büyük ihtimalle anayasa mahkemesi de birkaç maddeyi yine iptal edebilir.

Bu akademinin bir de kuruluş asamasi var.Kanunlari, akademisyenleri, bilisim sistemi...Eylülde videolu eğitimlerin başlaması mucize olur.3 haftadir geliyor sonraki haftaya kaliyor.

Meclise gelecek kanun teklifinde, Geçici Madde 3 daha açıklayıcı ve Madde 20’deki Akademi eğitim şartının (Eylül 2025’e kadar) nasıl olacağı ile ilgili bir ifade eklenmiş olarak gelir diye düşünüyorum. Yoksa komisyonda veya genel kurulda değişiklik yapılmalıdır.

Ebs istifa edeli çok oldu. Burada şunu demek için yazdım ebs li olunca sanki bütün kapılar aciliyor diyenler var sözümüz ona

“Edinilen bilgilere göre, AK Parti, bayram sonrasında Öğretmenlik Meslek Kanunu, yeni vergi paketi ve 9’uncu Yargı Paketi’ni Meclis gündemine getirecek. Daha önce komisyonlarda kabul edilen kripto varlıklarla ilgili teklif ile ulaştırma alanında düzenlemeler içeren teklif de Meclis tatile girmeden yasalaştırılacak. Bu hafta TSK Personel Kanunu’nda yapılan değişiklikleri içeren teklifi n görüşmelerinin tamamlanması bekleniyor. Ardından Kurban Bayramı sebebiyle TBMM Genel Kurulu 25 Haziran’a kadar çalışmalarına ara verecek. AK Parti’nin hazırladığı taslak takvime göre, vergi paketi, yargı paketi, öğretmenlik meslek kanunu, kripto varlıklarla ilgili teklif ile ulaştırma alanındaki düzenlemeler için Meclis’te, temmuz sonuna kadar mesai yapılacak.”

Taslak bu şekilde olacaksa 18 sayfa için el kaldırılır evet diyenler kabul edilmiştir.Yani bayağı uzadı iş.

Bakan bey son öğretmene yumruk konusu ile ilgili paylaşım yapmış.
"Millî Eğitim Bakanlığı olarak üzerinde çalıştığımız ÖMK ile eğitimcilere şiddetin önlenmesinde güçlü adımlar atmaya devam ederek adaletin tecelli etmesi ve şiddetin son bulması için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz."

Buna göre ömk üzerinde halen çalışılıyor muş yanlış mı anladım.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri