'Çığır açacak' denilen Fatih Projesi yarı yolda kaldı"

Kodla Büyü
Eğer bir taşınabilir diskim olsaydı film ve dizi arşivimde çığır açabilirdi. :lol:

Şu cümlelerin doğruluğuna inanmak istiyenler istesinler ama yanlış

1 - Eğitimde çığır açacak proje olarak lanse edilen Fatih Projesi yarı yolda kaldı. YALAN çatır çatır devam ediyor
2 - proje kapsamında dağıtılan tablet lere internet bağlantısı sağlayan şirket maliyeti karşılayamayınca sistem durdu.
YALAN zaten henüz hiç bir okula internet verilmiyor ki. Ayrıca internet sağlayıcı firma ya ttnet yada superonline vb firma olacak . Altyapı yapan firma internet sağlayıcı değilki.

3- 325 milyon lira harcanan sistem çalışmıyor. YALAN çok fonksiyonlu makinelerde tahtalarda istenirse çatır çatır çalışıyor.

Haberin başından sonuna her satır aldatmaca. kıvırmaca. İhaleyi alan firma eline yüzüne bulaştırmıştır. Olay bu kadar basit.

Simdi bize hashasi diyenler var. Yahu dün hashasi dediginiz adamlarla yiyip iciyodunuz. Biz isteyerek hashasi dediginiz adamlarla isbirligi yapsak sizin binde biriniz kadar is yapamayiz. Dun beraber yurudugunuz adamlari sattiniz yarin kimbilir kimleri satarsiniz size guven mi olur. Birbirini cikarlari catisinca satan birbirine camur atan iki grup var. Sizin derdinizi biz iyi biliyoruz. Biz ne sizin ne onlarin safindayiz. Bilakis yiyin birbirinizi yokedin. Bundan biz karli cikariz. Surec cabuk islesin de bir an once kurtulalim.

Bazı arkadaşların kafası karışmış sanırım. Biraz açıklama yapalım.

Haşhaşi (güncel tanımı) : Anlatılan rüyalarla esir alınmış ve bu yüzden haşhaş masrafı olmayan, başındaki adamı sürekli peygamberle istişare halinde zanneden, verilen talimatları uyguladığında cennete gideceğini düşünen, aklını kiraya vermiş dik yürüyen.

Şimdi bu tanıma iyi bakınız. Eğer size uyuyorsa yazdıklarımı üstünüze alınabilirsiniz.

İşin güncel siyasi tartışma boyutu bir yana ben bu projeye ilk duyduğumdan beri birilerini zengin etme projesi olarak bakıyorum.

Tamamı ithal ya da çoğu ithal parçaların ülkemizde montajından oluşan tablet ve etkileşimli tahta ihalesini alan firma bundan milyonlarcasını sağlam müşteri devlete satıyor. perakende olarak satmaya kalksa yüzyıllarca sürede yapacağı satışı ve edeceği karı tek bir ihalede yapıyor. Böyle ticaretten hangi satıcı memnun olmaz ki ?

Hala 50-60 kişilik sınıfların olduğu, binlerce ücretli öğretmenin görev yaptığı okullara en temel ihtiyaçları için bile ödenek gitmezken etkişemli tahta ve tablete harcanan paralarla neler yapılabilirdi merak ediyorum.

evol' Alıntı:

Haşhaşi (güncel tanımı) : Anlatılan rüyalarla esir alınmış ve bu yüzden haşhaş masrafı olmayan, başındaki adamı sürekli peygamberle istişare halinde zanneden, verilen talimatları uyguladığında cennete gideceğini düşünen, aklını kiraya vermiş dik yürüyen.

Şimdi bu tanıma iyi bakınız. Eğer size uyuyorsa yazdıklarımı üstünüze alınabilirsiniz.
Hashasi kelimesini kimin kim icin kullandigini biliyoruz. Hashasi diyenle de hashasiye benzetilenle de isimiz yok. Bu tanimi bilmek de istemiyoruz. Hashasi diyenin o hashasi dedikleriyle düsüp kalkanin ve o hashasiye benzetilenlerin birbirlerini piyasadan silislerini keyifle seyrediyoruz. Bir an evvel bitsin de iki tarafta silinip gitsin huzura ersin ortalik.

alpaygunes' Alıntı:

1 - Eğitimde çığır açacak proje olarak lanse edilen Fatih Projesi yarı yolda kaldı. YALAN çatır çatır devam ediyor
2 - proje kapsamında dağıtılan tablet lere internet bağlantısı sağlayan şirket maliyeti karşılayamayınca sistem durdu.
YALAN zaten henüz hiç bir okula internet verilmiyor ki. Ayrıca internet sağlayıcı firma ya ttnet yada superonline vb firma olacak . Altyapı yapan firma internet sağlayıcı değilki.

3- 325 milyon lira harcanan sistem çalışmıyor. YALAN çok fonksiyonlu makinelerde tahtalarda istenirse çatır çatır çalışıyor.

Haberin başından sonuna her satır aldatmaca. kıvırmaca. İhaleyi alan firma eline yüzüne bulaştırmıştır. Olay bu kadar basit.

1 - Eğitimde çığır açacak proje olarak lanse edilen Fatih Projesi yarı yolda kaldı. YALAN çatır çatır devam ediyor (Şuan Hiç bi okulda internet yok diyerek Yarıyolda kaldığını siz kendiniz ispatlamışsınız)
YALAN zaten henüz hiç bir okula internet verilmiyor ki. Ayrıca internet sağlayıcı firma ya ttnet yada superonline vb firma olacak . Altyapı yapan firma internet sağlayıcı değilki. (Alt yapıyı yapan firma = interneti sağlayan firma şeklinde bir ifade de yok haberde.Hiç bi okulda İnternet olmamasıda şirketin sistemi durdurduğuna delil olabilir yanılmıyorsam)

3- 325 milyon lira harcanan sistem çalışmıyor. YALAN çok fonksiyonlu makinelerde tahtalarda istenirse çatır çatır çalışıyor.(Tahtaların çalışmadığınıda kimse belirtmemiş sadece 325 ilyon lira harcanan sistem çalışmıyor yani internet hattından bahsediliyor tahtalara veya tabletlere hatta çok fonksiyonlu makinelere laf atanda olmamış)
Hocam sizin gibi anlayabilmek için 4-5 defa okudum ama hiç bi okumamda sizin anladığınız gibi anlayamadım ne yazık ki. Ha internetin olmaması benim için sorun değil sonuçta tablet tahta çok fonksiyonlu makineler çalışıyor diyebilirsiniz. Tamam böyle diyelim ama 325 milyon lira neden veriliyor ve verilmesine rağmen neden hiç bi okulda internet yok. Alan firma eline yüzüne bulaştırmış. Afedersiniz muz cumhuriyetini mi yönetiyorsunuz da ihaleyi verdiğiniz firma rahatlıkla eline yüzüne bulaştırabiliyor..Nerde hesap soracak kimse yok mu bu ihaleyi eline yüzüne bulaştırana. Daha örnek çok tahtaların bi kısmı arızalı geldi. Tabletler içler acısı bi şekilde geliyor arkadaşlardan dinliyoruz bize hala gelmedi oda ayrı bi sorun..Nasıl bu kadar rahat olabiliyor bu ihaleyi alan firmalar ve biz hala bu hataları nasıl eleştirmeden olur canım o kadar da diyebiliyoruz

pisagorean' Alıntı:
evol' Alıntı:

Hashasi kelimesini kimin kim icin kullandigini biliyoruz. Hashasi diyenle de hashasiye benzetilenle de isimiz yok. Bu tanimi bilmek de istemiyoruz. Hashasi diyenin o hashasi dedikleriyle düsüp kalkanin ve o hashasiye benzetilenlerin birbirlerini piyasadan silislerini keyifle seyrediyoruz. Bir an evvel bitsin de iki tarafta silinip gitsin huzura ersin ortalik.
Arkadaşım senin kafan gerçekten karışık. Bir önceki mesajında "bize haşhaşi diyenler var" demişsin şimdi de "iki tarafla da işim yok" diyorsun. Anladık haşhaşi değilsin ama seni bu hale getiren nedir? Sandık stresi mi?

alpaygunes' Alıntı:

Hocam çok iyimsersiniz şuan projede bir pilot okul olarak cevap yazıyorum...

İnternet bağlantısı doğrudur haber çökmüş durumda okulda dağıtılan tabletten dolayı fiber bağlantı olamasına rağmen internet çok yavaşladı ve ip havuzu sıkıntısından dolayı okulda bilgisayarların yarısından çoğu ip alamıyor...
3 yıldır dağıtılan tabletlerden;
- ilk dağıttığım general mobila tabletlerden ikinci yılda firma ihaleyi vestele kaptırdığı için bütün desteğini kaldırmış ve yazılımsal olarak sadece içinde yüklü pdf dosyalarını açacak biçimde kalmıştır... 2 yıldır öğrencilerin elinde hiç görmedim, çöpe attıklarını söylüyorlar (nerede tabletli eğitim)
- Geçen yıl dağıtılan vestel tabletler 6 ay içinde çocukların elinde dağıldı ve firma öğrencilerden tamir için para talep ediyor. şuan diyebilirimki vestel tabletlerden %70 çalışmıyor çalışanlarda oyun konsolu olarak kullanıyor... okulda face veya youtuba giriyorki çocukların dersten soğumasını sağlıyor...
- Bu yıl dağıttığımız gm tabletleri öğrenciler 2 günde kırıp Googleplaydeki bütün oyunları indirmişler... Sen çocuğuna bir tablet alıp sürekli oyun oynamasını istermisin...
gelelim tahtalara tahtaların 3. yılı dökülmeye başladı 2 yıl içinde tahtaların yerinde yeller eseceğinden eminim...

ben ezbere konuşmuyor 3 yıldır işin içindeyim... Ben çocuğumu bu projeye dahil olmasını istemiyorum...
okulun bahçesine çıksın top oynasın ip seksin, okulun kütüphanesinde kitap okusun, arkadşlarıyla sohbet etsin...
şimdi tenefüs zilinin çaldığını fark etmeyen, öğretmenin sınıfa girdiğini fark etmeyen bir öğrenci grubu karşımda,
Sen böyle bir gençliğin yetişmesine mutlumusun...

Çok dikkat çekici bir örnek vereyim, bu hafta okulumuza comenius kapsamında yabancılar geldi, çocukların elinde tablet dersde oyun oynadıklarını görünce yabancılar inanın öğrencilerimeze acıdılar, niye roman kitap dağıtılmıyor diye sordular,

bote2002' Alıntı:
alpaygunes' Alıntı:

İnternet bağlantısı doğrudur haber çökmüş durumda okulda dağıtılan tabletten dolayı fiber bağlantı olamasına rağmen internet çok yavaşladı ve ip havuzu sıkıntısından dolayı okulda bilgisayarların yarısından çoğu ip alamıyor...
- ilk dağıttığım general mobila tabletlerden ikinci yılda firma ihaleyi vestele kaptırdığı için bütün desteğini kaldırmış ve yazılımsal olarak sadece içinde yüklü pdf dosyalarını açacak biçimde kalmıştır... 2 yıldır öğrencilerin elinde hiç görmedim, çöpe attıklarını söylüyorlar (nerede tabletli eğitim)
- Geçen yıl dağıtılan vestel tabletler 6 ay içinde çocukların elinde dağıldı ve firma öğrencilerden tamir için para talep ediyor. şuan diyebilirimki vestel tabletlerden %70 çalışmıyor çalışanlarda oyun konsolu olarak kullanıyor... okulda face veya youtuba giriyorki çocukların dersten soğumasını sağlıyor...
- Bu yıl dağıttığımız gm tabletleri öğrenciler 2 günde kırıp Googleplaydeki bütün oyunları indirmişler... Sen çocuğuna bir tablet alıp sürekli oyun oynamasını istermisin...
gelelim tahtalara tahtaların 3. yılı dökülmeye başladı 2 yıl içinde tahtaların yerinde yeller eseceğinden eminim...

ben ezbere konuşmuyor 3 yıldır işin içindeyim... Ben çocuğumu bu projeye dahil olmasını istemiyorum...
okulun bahçesine çıksın top oynasın ip seksin, okulun kütüphanesinde kitap okusun, arkadşlarıyla sohbet etsin...
şimdi tenefüs zilinin çaldığını fark etmeyen, öğretmenin sınıfa girdiğini fark etmeyen bir öğrenci grubu karşımda,

Çok dikkat çekici bir örnek vereyim, bu hafta okulumuza comenius kapsamında yabancılar geldi, çocukların elinde tablet dersde oyun oynadıklarını görünce yabancılar inanın öğrencilerimeze acıdılar, niye roman kitap dağıtılmıyor diye sordular,

Bizim eli tablet tutan gençlerimiz var deseydin hocam, ne anlar afedersiniz gavurlar tabletten, teknolojiden.

bote2002' Alıntı:
alpaygunes' Alıntı:

Hocam Allah aşkına yazdıklarınız benim söylediklerime cevap mı? Şöyle bir baştan sona okuyun. Ben neden bahsediyorum siz ne yazıyorsunuz. Ne konu başlığıyla ilgisi var nede benim yazdıklarımla.
Şuan için projenin getirdiklerinden götürdüklerinden bahsetmiyorum ki ben. Haberin kasıtlı olarak çarpıtılarak verildiğini söylüyorum. Sen ise sıkıntılarından bahsediyorsun.

evol' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
evol' Alıntı:

Arkadaşım senin kafan gerçekten karışık. Bir önceki mesajında "bize haşhaşi diyenler var" demişsin şimdi de "iki tarafla da işim yok" diyorsun. Anladık haşhaşi değilsin ama seni bu hale getiren nedir? Sandık stresi mi?
Iki taraftan biri olmayinca hashasi oluyosun. Yani acik konusayim da milleti yaftalamaya yer ariyosunuz zaten benim kizdigim bu. Bak guzel kardesim. Sen hukumet yanlisisin diyelim ki senin hukumetinin tarafinda olmayan herkes mhpli de chpli de hashasi. Yani su an herkes onlara gore potansiyel cemaatci. Ben diyorum ki. Cemaatci de hukumetci de kavgasina devam etsin. Yesin birbirini. Iki seferdir yaziyorum adam hala bi cumlemi cekip beni hashasi yapmaya calisiyo ya. Yahu valla bir an once bitsin bu kavganiz ve tuketin birbirinizi. Secim umrumda degil. Kirli camasirlar dokulsun tapeler, belgeler ciksin biz seyrediyoruz.

Evlatlarımızı gelişme çağında oyunkolik yapmayı sıkıntı var kelimesiyle geçiştirmek çok fazla iyimserliktir.. Ben haber kasıtlı olduğuna inanıyorum ama yalan değil.
Tablet tutan öğrencilermiz var ama kitabı unuttuk... oyunu unuttuk sporu unuttuk...

alpaygunes' Alıntı:

@alpaygunes, Web tabanları İçerik Geliştirme kapsamında tüm okullara gönderilen CS3 ve CS4'lerin kaçı kutusundan çıktı, o da mı yalan?

Pisagorean sen konuyu yanlış anlamışsın. Haşhaşi lafını başbakan cemaat icin kullanmıştı. İki taraftan da olmayanlar için değil. :)

Bazıları için kullanılan G.T KILI tanımlaması vardı. Hayır diyordum, saçmalamayın terbiyesiz bir laf felan.. Meğer cuk oturmuş bi tabir...

kazuo' Alıntı:
alpaygunes' Alıntı:

@alpaygunes, Web tabanları İçerik Geliştirme kapsamında tüm okullara gönderilen CS3 ve CS4'lerin kaçı kutusundan çıktı, o da mı yalan?

Haklısınız. Katılıyorum.
Ama ne alaka.
"CS4 ler kutusundan çıkmadıysa bu haberde doğrudur" gibi bir önermenizmi var.

alpaygunes' Alıntı:
kazuo' Alıntı:
Haklısınız. Katılıyorum.
Ama ne alaka.
"CS4 ler kutusundan çıkmadıysa bu haberde doğrudur" gibi bir önermenizmi var.
Hocam MEB'in birilerinin cebini doldurmak için yapıp, sonradan çöpe gönderdiği projelerden benim bildiklerimi bir sayayım da, bu projenin de çöp olmayacağını gösteren bir belirti söyleyin.

1. Hüseyin Çelik zamanında BT sınıflarını ilk açıldığında ihale VESTEL'e verildi. Vestel küçücük ilköğretim öğrencilerinin kullanacağı bu sınıflara CRT mönitörlü bilgisayarları kakaladı. Böylece dünyada biten CRT teknolojisine ait elindeki stokları bitirdi. Olan radyasyonu alan çocuklara oldu.
2. Zamanında Microsoft Öğretmen Akademisi mi ne vardı, her öğretmene cd verip, belli yerleri tıklamalarını istemiştik. Hatta bunun için bazı tıklama yazılımları bile ortaya çıkmıştı. O proje ne oldu?
3. Intel Gelecek için Eğitim projesi vardı bir ara, onun da ülkemizdeki eğitim öğretime ne katkı sağladığını çok merak ediyorum.
4. Her okula 3-4 bin dolarlık yazılımın gönderildiği Yazarlık Yazılımı ve devamındaki Web Tabanlı İçerik Geliştirme? Sonuç?

Bunlar sadece benim tanık olduklarım. Benim bilmediğim neler vardır kim bilir? Hiçbiri başarılı olmamış bu projeleri görünce, öğrencilere tablet vermek gibi müthiş bir fikrin başarılı olacağına nasıl inanalım?

alpaygunes' Alıntı:

Hocam sen hiç uğraşmadın herhalde tahtalarla... Akıllı tahtaları teslim alırken vestel yetkilisi tahtaya yumruk atıyordu, öğrencinin verdiği zararda dahil tahtanın başına gelebilecek herşey için 5 yıl tam garanti veriyordu fakat sadece 6 ay sonra herşey kullanıcı hatası olarak nitelendirilmeye ve sadece servise gelmek için 30 TL servis ücreti istemeye başladılar. (Yedek parça ücretlerini hiç söylemiyorum!)

Tahtalar eğitime faydalı olabilirdi tabi doğru düzgün teminat altına alınıp kullanılabilseydi ama tahtaların durumu böyleyken tabletler tamamen israf olacak... Bu proje meydanlarda tablet dağıtıldığını söylemekten daha ileri gidemeyecek maalesef...
Hele ki yöneticilerde kalifiye insanlar yerine iş bilmez yalakalardan seçilmeye başlanınca, işler daha da karışacak...
Hak edenin hakkını alamadığı hiçbir düzen ileriye gidemez sayın hocam...
Durum böyleyken sen anca kendi kendini kandırıyorsun...

mtunay' Alıntı:
Pisagorean sen konuyu yanlış anlamışsın. Haşhaşi lafını başbakan cemaat icin kullanmıştı. İki taraftan da olmayanlar için değil. :)
Onu biliyorum ustad. basbakana gore herkes cemaatle kolkola su an bu durumda herkes hashasi. Bu hukumet yanlilarina gore de oyle. Bizim cemaatle hicbir isimiz olmamis bu zamana kadar onunla yatip kalkanlar bizi en buyuk cemaatci yaptilar ya pes diyorum. Ben bunu anlatmaya calisiyorum kac sayfadir yaziyorum bunu. Ama ben zihniyeti biliyorum ne yaparsan yap hukumet yanlisi degilsen cemaatcisin adamlar kafayi bozmus cemaatle.

Bu proje %100 hayata geçer mi bilmiyorum ama geçen yıl tubitak proje kapsamında tablet dağıtılan 450 civarında tablet dağıtılmayan ama diğer ekipmanları kurulmuş okullarda 500 civarında öğrenci ve her branştan 130 civarında öğretmenle yaptığımız araştırma da şöyle bir sonuç çıkmıştı :

Öğretmen ve öğrencilerin verdikleri cevaba göre fatih projesi (Tabletler dışında) eğitime olumlu yansımış ve öğrenciler okullarına karşı olumlu tutum geliştirmişlerdir. Halen öğrencilerimizin önemli bir kısmı tabletlerin kullanımı konusunda sorunlar yaşamakta ve tabletler ile araştırma yapan öğrencilerimizin oranının düşük olduğu görülmektedir bu konuda öğrencileri özendirici ve öğretici çalışmalar yapılmalıdır. Tabletler öğrencilerin sosyal hayatında herhangi bir olumsuzluğa yol açmamıştır. Anket sonucuna göre öğrencilerimiz tabletleri eğitim için değil daha çok oyun, internet, film izleme ve müzik dinlemek için kullandığını ifade etmiştir bu da öğrencilerimizin okul dışı ders çalışma saatlerini önemli oranda olmasa da azaltmıştır. Öğrencilerimizin büyük çoğunluğunun tabletlerini okula getirmediği görülmüştür bu sonuçlara bakıldığı zaman öğrenciye verilen tabletler öğrencilerin eğitimini olumsuz yönde etkilemiş ve bu konuda öğretmenler endişelenmekte haklı çıkmışlardır.

Etkileşimli tahtalara drive vaccine pc resrote plus yükledim, korsan, satın alınmalıydı bu şekilde bir yazılım. Bu program yüklenince sistem gayet güzel çalışıyor. Usb'lerine kadar garanti kapsamında yapıyorlar, henüz yalnızca güreşirlerken frame'i yerinden oynatmışlar, ona para verdik. Öğretmenlerin büyük çoğunluğu kullanıyor etkileşimli tahtayı, çok ta memnunlar, soru bankalarını çok fonksiyonlu yazıcıdan taratıp, tahtada hazır açıp çözenmi dersin, en muhalif öğretmen olmasına rağmen biyoloji dersinde görselleri gösteremediği için, geçen sorun çıkaran etkileşimli tahtayla iki ders ilgilenemediğimden üzülen mi dersin. Memnuniyet oldukça yüksek.

Tablet, eba markette ki bazı başarılı uygulamalar başta sahip olmadığım umudumun oluşmasına neden oldu. Ama içerik en kısa sürede artırılmalı, tüm müfredatı kapsayacak hale getirmeli. Ders esnasında tablet eğer öğretmen oradan bir kaynak açmalarını isterse kullanılmalı, yoksa kaynak olarak bulunmalı öğrencide, değilse deste kapalı olmalıdır diye düşünüyorum, fazladan uyaran, dikkat dağıtıcı unsur haline gelir. access pointler ve fiber internet etkinleştirilmeden tabletlerin gönderilmesi sıkıntılı oldu. Okulun sınırlı imkanları ile tabletleri etkinleştirmeye çabaladık. Bu ciddi bir hata bence.

Çocukların kimisinde akıllı telefon varken, kimisinde bu teknolojilere ulaşamama durumu öğrencilerde bir sınıfsal ayrıma sebep oluyor. Çocukların bu anlamdaki ezikliğini ve tableti aldıklarında duydukları heyecanı görünce başlangıçta çok karşı çıktığım tablet ayağının sosyal faydasına inandım. Tableti alırken beğenmeyen birisine senin tabletin veya akıllı telefonun var mı diye sordum. Her türlü imkana sahipmiş. Ben bu gözlemi yaptım. Ama söylediğimi tekrarlıyayım. Derste sınıf yönetimi öğretmenler için yeni bir uzmanlık gerektiriyor. Şu aşamada derste kapalı olması bence daha hayırlı.

Arkadaşlar, şu ara kim one for vandetta resimlerini kullanıyorsa hiç bir şeye şu iyi şu kötü demiyor. Her şeye kötü diyor. Şimdi bir de cemaat mensupları öyle oldu. Söylemlerini artık değerlendirirken maalesef iyi niyetli olduklarını düşünemez oldum. Şurası iyi şurası kötü deyin arkadaş, ne bu at gözlüğü...

Vestel 2013 mayıs bültenine göre usb'leri garanti kapsamında yaptırıyorum ben, 1000 tl isteniyor yazanlar olmuş, bu bültene istanaden garanti kapsamında yaptırılabiliyor. Aynı bültene göre kilitlere kadar taktırıyorum, para isteniyorsa vermeyin.

Dost acı söyler, düşman alay eder. Her zaman devlet milletin, millet de devletin dostu olmasını bilmelidir. Acı söyleyelim ancak maşa olmayalım.

Fatih projesinin başlangıcındayken daha çok zor bir proje olduğu belli oluyordu. Bunu defalarca başbakanlığa yazdım. İl Eğitim-Bir-Sen başkanıyla görüştüm. Ve bunu maraz olsun diye değil iyilik olması için yaptım. Ve görüştüğüm bu insanlarla da halâ görüşmeye devam etmekteyim.

Allah rızası için "her zaman" eğri oturalım fakat yanlış konuşmayalım. Olacaksak "her zaman" objektif olalım. Bazen değil.

Samanyolu mu? Rengi belli olmadı mı halâ. Bunlara artık kesinlikle güven olmaz. Bugün bu kardeşini satan yarın diğerini de satar. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz anlamadım.

Arkadaşlar kimse particilik yaparak kimseyi kırmasın. Bizler hepimiz aynı partideniz: "Ekmek Partisi"
Birbirinizi üzmeyin. Kimsenin değil birbirinizin taraftarı olun. İyi geçinin.

Saygı ve sevgilerimle.

Bu proje ölü doğdu etkileşimli tahtalar belli süre idare eder sonrası onunda hüsran

alpaygunes yazdı:

yaprak dökümü dizisi seyretmekle yaprak dökümü kitabı okuduğunuz anlamına gelmez. yani siz tablet dağıttığınızda eğitim sorunu çözmeyi bırakın çok sorun ortaya çıkacak. eğitimde teknolojiyi iyi kullanmak gerekir teknolojinin faydası olduğu gibi zararları vardır.

Teknolojiyi eğitime dahil edenin kıymetini imkansızlıklar içinde eğitim verenler ve almaya çalışanlar anlar..
Yarıda kalması için yarıya gelmesi lazım. Proje henüz ilk adımlarını atıo.inş başarılı olur da bazı hainler kına yakmaz.
Tablet ve tahtayı oyun için kullanmayacak bilinci aşılayın da öğretmenlik projeniz yarıda kalmasın dahiler :))))))))))))

gece gündüz mola vermeden yalan haber üreten stv medyasına göre yarıda kalmış olabilir. artık dershanelerinizle bu milletin sırtındaki kene olamayacaksınız

crescent' Alıntı:
gece gündüz mola vermeden yalan haber üreten stv medyasına göre yarıda kalmış olabilir. artık dershanelerinizle bu milletin sırtındaki kene olamayacaksınız
Haberin sahibi habertürk.

Geri