'Çığır açacak' denilen Fatih Projesi yarı yolda kaldı"

Kodla Büyü
:-1: en azından denendi oldu yada olmadı , bir emek verildi bizde bu işin elemanları olarak görev aldık

ben lafa değil icraata bakarım :p
fatih projesi bir seçim propagandasından ileri gidemedi zaten

başbakan paraları cebe indireceğine bi kaç kuruşu okuldaki internet bağlantılarına harcasaydı bunlar olmazdı, havuzundan bir şey eksilmezdi
yazık oldu...

Tuzlu bir deneme oldu hocam, eğitimi düşündüklerinden yapmadılar bu projeyi ne yazık ki çıkarlara hizmet ettiği için yapıldı.

linki görünce tıklamadım bilee,hala bunların kanalını izleyen gazetesini okuyan var mı yaaa,çok yazık çokkkk

aynenbadi' Alıntı:
linki görünce tıklamadım bilee,hala bunların kanalını izleyen gazetesini okuyan var mı yaaa,çok yazık çokkkk
Konuyu politize etmeye gerek yok. Haberin kim tarafından yapıldığını inceleyip yorup yapsak keşke.

aynenbadi' Alıntı:
izliyorum da okuyorum da hocam..izlemeye de okumaya da devam edeceğim..

haberi kim yaparsa yapsın FATİH projesi tam bir fiyasko, eğitime katkıdan çok zararı var. Ama bir yararı var öğrenciler teneffüslerde artık şımarmıyorlar, sınıflarında tabletten oyun oynuyorlar :D

Tablet taraftarı değildim ( Zaten henüz gelmedi ) ama tahtaların işe yaradığı bir gerçek , en azından bizim okulda :)

dideban' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
Konuyu politize etmeye gerek yok. Haberin kim tarafından yapıldığını inceleyip yorup yapsak keşke.
konuyu politize ettiğim falan yok,haberin kaynağı belli...peygamber efendimizi komyonun arkasına indiren şakirtlerle işim olmaz benim..
tablet olayı tutmamış olabilir ama tutmayacak diyede teknolojiye sırtımızı dönemeyiz en azından bi adım atttılar....
siz şakirtleri izlemeye devam edinnn

gelişimci' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
izliyorum da okuyorum da hocam..izlemeye de okumaya da devam edeceğim..
peygamber efendimizi indirdikleri sahnede izlerken sende salavat getirmişindir o zaman,,aferin devam et sen :+1:

en azından eylem yapanlar taş atmak yerşine ellerindeki tabletleri atabilecekler :mrgreen:

neliş' Alıntı:
:-1: en azından denendi oldu yada olmadı , bir emek verildi bizde bu işin elemanları olarak görev aldık

Ne demek en azından denendi oldu yada olmadı hocam sence milli eğitim bakanlığı deneme tahtasımıdır? Dönen rakamlar bu şekilde heba olacağına gerçekten eğitim için harcansaydı ya da eğitimin gerçekleştirilmesi adına eksiklikler giderilseydi keşke...Ama meb hiçbir zaman öğretmenlerini dinlemedi sormadı siz bu işin mutfağındaki kişiler olarak ne dersiniz diye...

habere gelince belki doğru belki yanlış ama bu projenin görünürdeki geleceği bu şekilde...

daha 3-5 ay öncesine kadar kol kola gezen kardeşler düşman olmuş. memfaat dünyası işte. :alkis:

Tahtaların eğitimde nasıl bir etki oluşturduğunu yakinen gördüm. Kullanırsa arkadaşlar gerçekten faydalı bir araç. Bence de tablete gerek yoktu, fazladan masraf oldu. Siyasetin bir parçası ya da değil tahtanın işe yaramadığını söylemek bence insafsızlık olur. Ayrıca haberi de okudum ve "tabletlere internet bağlantısı sağlayan şirket" gibi teknolojiden bihaber bir cümle kuran haberin doğruluğundan şüpheliyim. İnternet hizmeti ise bahsi geçen konu, internet hizmeti için henüz ihale yapılmadı. 1Mbit olan eski bağlantı ağ altyapısı kurulan okullarda ağa dahil ediliyor. Bunun dışında internet ile ilgili olabilecek başka ne gibi bir konu olabilir merak ediyorum doğrusu? :shock:

fatih projesinin artıları ve eksileri olabilir ama hükümet düşmanı yayın yapan bu medyaya da güvenimiz sıfır.

Fatih Projesinin eksileri olabilir ancak Bence faydalı bir proje. Hiç bir şey olmasa bile etkileşimli tahtalar ve projeye yönelik geliştirilen EBA sistemi bile yeter. Bence ideolojik bakmamak lazım bu işe.

cehcah' Alıntı:
papakaa' Alıntı:
daha 3-5 ay öncesine kadar kol kola gezen kardeşler düşman olmuş. memfaat dünyası işte. :alkis:

kol kola gezildiği falan yok. birileri kulaklarına başbakan kesin gidecek demiş, ama gitmedi, artık mesele başbakan meselesi değil devletin beka meselesidir, devletin tüm birimleri bunu görmüştür, gerisi laf.

@cehcah ne içiyon sen kardeş. ver de biz de içelim. bu kafaya başka türlü ulaşılmaz.

cehcah' Alıntı:
btogretmeni34' Alıntı:
cehcah' Alıntı:
papakaa' Alıntı:

kol kola gezildiği falan yok. birileri kulaklarına başbakan kesin gidecek demiş, ama gitmedi, artık mesele başbakan meselesi değil devletin beka meselesidir, devletin tüm birimleri bunu görmüştür, gerisi laf.

@cehcah ne içiyon sen kardeş. ver de biz de içelim. bu kafaya başka türlü ulaşılmaz.

İroni yapacak ve anlayacak bir şeyler içiyorum, sen önce ayıl öyle gel.
kol a KAPAĞI OLMUŞ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kadelli33' Alıntı:
Samanyolu. Tarafsız ilkeli dürüst habercilik :puhaha:
Kimin doğru olduğunu görmek için biraz araştırma yapmanız yeterli hocam işte gazete tekzip raporları Zaman gazetesinde 1 adet tekzip mevcut Bugün gazetesinde ise hiç tekzip yok diğerleri felaket :wink:

Burda da o 1 adet tekzip' e verilen cevap ve belgelerle haberin doğruluğunun ispatı

http://www.medyatekzip.com/denial_report.php?type=2

Ekli dosyalar

• tekzip.jpg
    tekzip.jpg
    95.2 KB · Görüntüleme: 648
  • cevap.jpg
    cevap.jpg
    90.2 KB · Görüntüleme: 648
oyungezer' Alıntı:
Fatih Projesinin eksileri olabilir ancak Bence faydalı bir proje. Hiç bir şey olmasa bile etkileşimli tahtalar ve projeye yönelik geliştirilen EBA sistemi bile yeter. Bence ideolojik bakmamak lazım bu işe.
sayın hocam meseleye ideolojik bakmayınca tabletlerin gereksiz hatta yerine göre zararlı olduğu ayan beyan görünüyor zaten.
akıllı tahta ise hepimizin hem fikir olduğu faydalı bir durum.

şu an en tarafsız haberler başlığını bilalin attığı içeriğini mitin hazırladığı sabah ve takvim gazeteleri olsa gerek :mrgreen:

Arkadaşlar hiçbiriniz tabletleri dağıtanlardan daha zeki değilsiniz.
Onlar bilmiyor muydu tabletin bir işe yaramayacağını veya çok külfet getireceğini? Hesaplarını yapmadan mı girdiler sizce bu işe?

Arkadaşlar, tabletin tahtadan farkı eve gidiyor oluşu. Velinin, anne-babanın bunu bizzat görüyor oluşu ve "ben bunu hiçbir hükümet zamanında görmedim, bravo" diyor oluşu. Yani doğrudan oy olarak geri dönme potansiyelinin yüksek oluşu. Bilinçli aileler tabletlerin fuzuli bir masraf olduğunu biliyor ama zaten bu hükümet bilinçli ailelerin oyunun peşinde değil.

Dün bir öğretmen arkadaş odama geldi, sohbet ettik. Kız kardeşi ABD'de Intel'de çalışıyormuş. Türk olduğunu bildiği için bir gün müdürü odasına çağırmış ve "Türkiye çok zengin bir ülke mi?" diye sormuş. Tablet ihalesine Intel de girmiş ama çok yüksek meblalar çıkarınca (kalite pahalıdır) alamamış ve bu durum adamcağızın kafasını karıştırmış...

Yorum sizin.

burda önemli olan kimin haber yaptığı olmamalı. eğer bu haber doğruysa paralar boşuna mı gidiyor sorusunu sormak lazım. harcanacak para az para değil. hele ki şu dönemde. bence yaniiii akıllı tahtaya her zaman olumlu baktım halada bakıyorum ama tabletler gerçekten boşuna. umarım ileride merkezi sınavları tabletle yapmazlar.

Geri