'Çığır açacak' denilen Fatih Projesi yarı yolda kaldı"

Kodla Büyü
Seredar' Alıntı:
Kılıçdaroğlu Konuşması [MONTAJ] :!:
http://www.youtube.com/watch?v=S8W4AS-cHQo

Devlet Bahçeli Konuşması [MONTAJ]:!:
http://www.youtube.com/watch?v=Sy9o1MH-1LY

Paralel Yapının ses kayıtları[KESİN GERÇEK !] :idea: :wink:
Chp ve MHP yede kaset düzenledi o partiler bedel öderken uzun boylu fındık kırıyordu. AKP nin kaseterini montaj olduğuna dair bilimsel bir rapor yok. Abd ye gönderilen videoların montaj olduğuna dair bir bilgiye rastlanmadığı ortaya çıktı. Ben lafa değil icraata bakarım.

toker42' Alıntı:
Seredar' Alıntı:

Chp ve MHP yede kaset düzenledi o partiler bedel öderken uzun boylu fındık kırıyordu. AKP nin kaseterini montaj olduğuna dair bilimsel bir rapor yok. Abd ye gönderilen videoların montaj olduğuna dair bir bilgiye rastlanmadığı ortaya çıktı. Ben lafa değil icraata bakarım.

Ya ben BT oldum olalı daha önce bilimsel raporlu montaj belgesi diye bir şey duymamıştım. Hocam madem experlik var sende, bir tane paylaş da nasıl birşeymiş göreyim şu bilimsel montaj raporu. Cehaletim gitsin.

enestar' Alıntı:
toker42' Alıntı:
Seredar' Alıntı:

Ya ben BT oldum olalı daha önce bilimsel raporlu montaj belgesi diye bir şey duymamıştım. Hocam madem experlik var sende, bir tane paylaş da nasıl birşeymiş göreyim şu bilimsel montaj raporu. Cehaletim gitsin.
kasetler bilim adamları tarafından incelendi ve rapor yayınlandı raporda başbakan ve oğlunun arasında geçen kasedin 5 bölümden oluştuğunu ve bu 5 bölüm içerisinde montaj olduğuna dair bir olguya rastlanmadı diyor bilimsel bir rapordur. bilim adamları tarafından hazırlanmış hacı... lafla peynir gemisi yürümüyor. önce montaj olduğunu ispatlayacaksın sonra meydanlarda konuşacaksın. ben icraata bakarım.

Beyhude gamlanma divane gönül!
Cümle alemin rızkını veren vardır.
Yaptığın hatayı görmüyor sanma.
Kalpte gizli en derin sırları bilen vardır.

Mal-ı emlakım var deyu güvenme!
Arkam var deyu dayanma!
Sırt üstü insanı yere varan vardır.

Beyhude gamlanma divane gönül!
Cümle alemin rızkını veren vardır.

Derdime vakıf değil canan.
Beni handan bilir.
Hakkı vardır şad olanlar.
Herkesi şadan bilir.

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil.
Çektiğim alamı bir ben birde Allah’ım bilir.

Kısaca: FUZULİ

Er yada geç yutkuna yutguna kabulleneceksiniz.
Bu haberi yapan da inanmak için hazır olanda art niyetli.
FAZ1 %90 bitti neyin yarı yolu.
Ha FAZ2 diyorsa, daha başlamadı. Altyapı ihalesini alan firma teminatından vazgeçer gider. Yerine başkası gelir.
Olay bu kadar açık ve net. Ama anlayana.

Haberi yapanın da inanmak için can atanlarında sevinçleri kursaklarında kalacak.
Tahtalara herkes hayran. Yakında İnternette gelecek. Tabletlerin içide yavaş yavaş eğitim nesneleriyle doluyor. Koca projenin iki yılda tamamlanmasını beklemek mantıksızlıktan öte değil. Ülkenin imakanları dahilinde adım adım ilerliyor. sorunlar aşılıyor. Yerli üretim yazılımlarında tohumları atıldı. Hataları giderilip kullanılması yakın.

Re: Ynt: 'Çığır açacak' denilen Fatih Projesi yarı yolda kaldı"

alpaygunes' Alıntı:
Ha FAZ2 diyorsa, daha başlamadı. Altyapı ihalesini alan firma teminatından vazgeçer gider. Yerine başkası gelir.

Haberi yapanın da inanmak için can atanlarında sevinçleri kursaklarında kalacak.
Tahtalara herkes hayran. Yakında İnternette gelecek. Tabletlerin içide yavaş yavaş eğitim nesneleriyle doluyor. Koca projenin iki yılda tamamlanmasını beklemek mantıksızlıktan öte değil. Ülkenin imakanları dahilinde adım adım ilerliyor. sorunlar aşılıyor. Yerli üretim yazılımlarında tohumları atıldı. Hataları giderilip kullanılması yakın.
Ne ictiysen ben de aynindan istiyorum

Seredar' Alıntı:
Herkes sizin gibi ya da çocuklarınız gibi Bilgisayarlar ve akıllı telefonlarla yaşamıyor.
Projenin daha iyi olması için yapıcı eleştiri yapan öğretmen arkadaşlarımı anlarımda fakir bir çocuğun alacağı tablet bilgisayara gözünü dikmiş olanların ne gibi bir açıklaması var

Projenin daha iyi olması için yapıcı eleştiri yapan öğretmen arkadaşlarımı anlarımda fakir bir çocuğun alacağı tablet bilgisayara gözünü dikmiş olanların ne gibi bir açıklaması var

Hep fakir edebiyatı hep mağdur edebiyatı yetmedi mi artık.. Tablete harcanan para ile fakirlere bi iş kapısı açsaydı ya. Öyle bi de takip etseydi o tablet alamayacak fakir insanlar açılan o kapıdan girseydi daha anlamlı olmazmıydı. Tabletten önce ekmeğe muhtaç olanlar var sonuçta

alpaygunes' Alıntı:

Projenin eğitimle alakasının olmadığını... Daha kitaplarla doğru düzgün ders işlenemeyen, okulların yetersiz olduğu, sınıfların her geçen gün kalabalıklaştığı, öğretmene hiç bir değerin verilmediği, gömlek değiştirir gibi sistemin değiştirildiği, görevlerin hak edene değil daha iyi yalaka olana verildiği bir ortamda; Proje tamamlansa bile ömrünün en fazla 5 sene daha olacağını. 5 Sene sonra akıllı tahtalarında, tabletlerinde doğru düzgün çalışmadığı, okulların sadece servislere ödemek için kaynak aradığı bir ortama ulaşacağımızı...
Er yada geç yutkuna yutkuna görecek ve kabulleneceksiniz.

Seredar' Alıntı:
Al zihniyet aynı işte.Bir sorun var dile getir. mağdur edebiyatı der hemen.
Döner bakarsın kendinden başka kimseye hayrı yoktur.
Merak etme aç olanlar Sosyal yardımlaşmaya gittimi yiyecekte giyecekte veriliyor.

Şimdi bazısı diyecek milleti almaya alıştırıyorsunuz diye.Ne yapılsaydı aç bırakılıp teknoloji çağında tablet kullanmasalar mı?

mert02' Alıntı:
Seredar' Alıntı:
Herkes sizin gibi ya da çocuklarınız gibi Bilgisayarlar ve akıllı telefonlarla yaşamıyor.

Hep fakir edebiyatı hep mağdur edebiyatı yetmedi mi artık.. Tablete harcanan para ile fakirlere bi iş kapısı açsaydı ya. Öyle bi de takip etseydi o tablet alamayacak fakir insanlar açılan o kapıdan girseydi daha anlamlı olmazmıydı. Tabletten önce ekmeğe muhtaç olanlar var sonuçta

Ne iş sen demi bi ara kınadığın ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler derdindesin..
çaliştığım okulda sınıftakilerin 5 te 1 inin ailesi ayrı sen bu çocuğa tablet versen ne vermesen ne çocuğun okumaya niyeti yok.
Şu an ben o tabletleri 8 lere dağıtsam 30 kişilik sınıfta 12-13 tanesini satmazlarsa gel yanıma istediğin kadar suç de şöyle de böyle de..
Adam aç hocam aç aç

Senin hesabın 30 kişilik sınıfta hadi 15 tanesi satsın.14 ünün de Evde bilgisayarı Akıllı telefonu olsun.Sahip olmayan 1 tane çocuk olsa ve o çocukta mutlu olursa .Bu başarıdır benim için.

Çevrendeki aç insanlar için sen ne yaptın :?:
1 Kişi için onlarca insanın mutsuzluğu senin için önemli değil doğru söylüyorsun bi iş kapısı açılsa onlarcası mutlu olacak ama sen şimdi 1 kişi ile yetin bakalım Üreten hiç olmayalım hep tüketen insan olalım
Diğer soruna gelince şunları yapıyorum diye sana cevap vermem gerekmiyor o bana kalmış bi mesele ki bende üzerime düşeni çook azda olsa yapıyorum. Ayrıca ben devletmiyim ki sen beni sorgulama hakkına sahip olduğunu düşünüyorsun . Bana oy mu verdin ben seni temsil mi ediyorum Tabiki hayır.. Bu noktada da Peygamberimizin yaptığının 1000 de birini yapamasamda elimden geleni yaptığımı düşünüyorum..

Seredar arkadaşım sen gerçekten öğretmenmisin. ilkokul 1. sınıflarının 10 defa kapı yazdığı gibi yazmana gerek yok. sen zengin çocuğuna özel okul parası olarak 3000 tl vereceksin sonrada utanmadan üç kuruşluk tableti mi fakirin başına kalkacaksın. önemli olan o tabletin eğitime olan katkısıdır faydasının yanında getireceği sorunları bilmektir.

insan araştırmadan düşünmeden cahilce konuşur mu?

alpaygunes' Alıntı:

ALpay hocam herkesin siyasi görüşü vardır ama benim söylediklerimin siyasi olmayacağını beni az çok tanıdıysan bilirsin,
buradaki siyasi siyasi uşakların(her iki taraftanda geçerli) kör gözün parmağa sözlerini okusamda birşey demiyorum zaten de
adam " MEB çocuğa tablet veri onu mutlu etsin diyor, kardeşim MEB'in işi bu mu diyesim geliyor ama adam oturduğu eyrden siyasi bir görüşü var kendini haklı görmek için didiniyor" deyip okuyup geçiyorum
ama
Hocam tahtalara nasıl herkes hayran(cam kalitesi-dokunmatik kalitesi-usb kırıldı diye 1000 TL ise garanti) sorunları yazmadan nasıl herkes hayran diyebiliriz.
Altyapıda sen ben yaşamadık mı(FAZ 1) gariplikleri, iş yetişsin kaygısından, sürece dair bürokratlar üzerinde oluşan politik baskıdan değil mi garip garip işler.
Tabletlerin içi yavaş yavaş nasıl doluyor hocam vakit kaygısından(açıkça söyliyeyim siyasi baskıdan) ATANES'e güvenilip iki senelik jenerasyona içinde eğitsel içerik omadan tabletler verilmedi mi?
Bizim derdimiz öğrencilerin teknolojik araçların eğitim tarafını göstermek; öğrenciye verdiğin tabletin içerisinde eğitsel içerik yoksa öğretmene eğitimde teknoloji kullanımı eğitimi diye içerik hazırlamakta kullanılan programları anlatan bilgisayar dersleri veriyorsan FATİH bizim bu prıjeden evvel akıttığımız terlerin ziyan olması değil mi?
Sınıf Yönetim yazılımı(Tübitak yeni başlamış olabilir ama 2 senelik tecrübe var) elle tutulur birşey vermiyorsa hala bu durumlar YAVAŞ YAVAŞ oluyor diye açıklanabilir mi?

Alpay Hocam Dersen ki: hocam bunları senle özelde konuşalım gayet normal bulur ve anlayışla karşılarım zira "Kol kırılır yen içinde kalır" ama bu işin mutfağındaki biri FAZ1 %90 bitti dediğinde gerçekten üzülüyorum hocam.

Not: Siyasal bir gözlükten bakan taraflı arkadaşlarım(hükümet, muhalafet vb farketmez) siz kendi kafanıza göre devam edin bana cevap yazmazsanız sevinirim.

ist_koord' Alıntı:
alpaygunes' Alıntı:

ALpay hocam herkesin siyasi görüşü vardır ama benim söylediklerimin siyasi olmayacağını beni az çok tanıdıysan bilirsin,
buradaki siyasi siyasi uşakların(her iki taraftanda geçerli) kör gözün parmağa sözlerini okusamda birşey demiyorum zaten de
adam " MEB çocuğa tablet veri onu mutlu etsin diyor, kardeşim MEB'in işi bu mu diyesim geliyor ama adam oturduğu eyrden siyasi bir görüşü var kendini haklı görmek için didiniyor" deyip okuyup geçiyorum
ama
Hocam tahtalara nasıl herkes hayran(cam kalitesi-dokunmatik kalitesi-usb kırıldı diye 1000 TL ise garanti) sorunları yazmadan nasıl herkes hayran diyebiliriz.
Altyapıda sen ben yaşamadık mı(FAZ 1) gariplikleri, iş yetişsin kaygısından, sürece dair bürokratlar üzerinde oluşan politik baskıdan değil mi garip garip işler.
Tabletlerin içi yavaş yavaş nasıl doluyor hocam vakit kaygısından(açıkça söyliyeyim siyasi baskıdan) ATANES'e güvenilip iki senelik jenerasyona içinde eğitsel içerik omadan tabletler verilmedi mi?
Bizim derdimiz öğrencilerin teknolojik araçların eğitim tarafını göstermek; öğrenciye verdiğin tabletin içerisinde eğitsel içerik yoksa öğretmene eğitimde teknoloji kullanımı eğitimi diye içerik hazırlamakta kullanılan programları anlatan bilgisayar dersleri veriyorsan FATİH bizim bu prıjeden evvel akıttığımız terlerin ziyan olması değil mi?
Sınıf Yönetim yazılımı(Tübitak yeni başlamış olabilir ama 2 senelik tecrübe var) elle tutulur birşey vermiyorsa hala bu durumlar YAVAŞ YAVAŞ oluyor diye açıklanabilir mi?

Alpay Hocam Dersen ki: hocam bunları senle özelde konuşalım gayet normal bulur ve anlayışla karşılarım zira "Kol kırılır yen içinde kalır" ama bu işin mutfağındaki biri FAZ1 %90 bitti dediğinde gerçekten üzülüyorum hocam.

Not: Siyasal bir gözlükten bakan taraflı arkadaşlarım(hükümet, muhalafet vb farketmez) siz kendi kafanıza göre devam edin bana cevap yazmazsanız sevinirim.
Bende bu eksikliklerin bir çoğunu gördüğüm halde bu şekilde ifade edemediğim için sadece sizi :alkis: :alkis: :alkis: lıyorum hocam

Seredar Hocam kimsenin fakir çocuğun tabletinde gözü yok. İtiraz ettiğimiz nokta: o fakir çocuğun tabletten önce çok daha gerekli ihtiyaçları var. Sanırsınız ki ülkedeki bütün öğrencilerin fırsat eşitliği var, okullar dört dörtlük de tablete laf ediyoruz. Bugün elime belediye başkan adaylarından birinin tanıtım broşürü geçti. Öncelikli vaatlerinden biri "Beldemizdeki okulların ( toplam 2 okul var bu arada) her türlü masrafını belediyemiz karşılayacaktır. Velilerden para alınmayacaktır" şeklinde. Okulun eksiklerini gidermek için idarecilerimizle beraber türlü taklalar atıyor, öğretmenler olarak hali vakti yerinde olan velilerimizden yardım dileniyoruz resmen. Adamlar ihtiyacı olmayan özel okulları bile daha öncelikli tutarken tabletten önce okullarımızı gerçek birer eğitim yuvası haline getirin diye haykıran eğitimcileri böyle ajitasyonlarla suçlamayınız lütfen.

Gecin aslanim su benim basortulu bacim, fakir yavrum zirvalarini. Fakir yoktur semiren soyan o fakirin hakkini yiyen vardir. Calandan cirpandan parayi al vatandasa dagit bakalim fakir fukara kaliyo mu. Fakirin evinde ekmek yok tablet veriyo adam zihniyetini senin. Yiyelim icelum gegirelim fakirinde eline bi tablet verelim hadi iyisin koftehor ruyanda gorsen inanmazdin kaptin tableti az zengin gosterir seni diyelim.

nosTRa' Alıntı:
bilgekaan' Alıntı:
geceyolcusu2002' Alıntı:
caylakcekirge' Alıntı:
Akıllı Tahta ve Hızlı Internet için... :++:
Tablet (Şu an için erken safha) hayır...
:++: :++:
Aynen şu an için katılıyorum.
Ama bu haberi yapanlarında neden dersanelerinde tablet dağıttığını sormadan da edemiyorum

Reklam ve müşteri çekmek için olabilir mi acaba???
aynen öyle reklam ve müşteri çekmek için. ancak bunu kendi parası ile yapıyor.
şimdi ben sorayım tablet işide reklam ve müşteri çekmek için olmasın. birde devlet parası ile.
birde buna cevap ver bakalım

9 sayfa yazı olmuş, hepsini tam inceleyemedim.

İlk sayfadaki haberde geçen yazı 17 Aralık sonraki hesaplaşmada işin içine Fatih projesinin de katılması. Kötüleyen de savunan da dolaylı olarak bunu kullanmış.

İşin güncel siyasi yönü bir kenarda dursun . Bu projeye gömülen paralar "ekmek bulamazlarsa pasta yesinler" zihniyetini ortaya koyuyor. Farklı yerlerde ve seviyelerde 6 devlet okulumda görev yaptım. Tamamında temizlik ve güvenlik sorunu vardı ve hala da var. Okulların çoğunda Isı yalıtımı yok, yazın sıcaktan kışın soğuktan çok etkileniyor. Okulların fiziki ortamlarını ideal seviyelere yaklaştırmadan bu proje hiç bir işe yaramaz.

Etkileşimli tahtaları destekliyorum. Her sınıfa olmasa da her okulda belirli sayıda dersliğe kurulmalı. İlgili firmalara balyozla, tekmeyle kırma dışındaki her türlü arızada garanti desteği şart koşulmalı. Vestelin kurdukları o kadar adi ki öğrencilerin bir zarar vermesine gerek kalmadan dökülüyor. Wifi antenleri çok çabuk kırılıyor, USB portu hem az hem de çok kolay içine geçiyor. O kadar bilgisayarı hor kullanan insan gördüm ama USB girişli bir aygıtı anakart üzerindeki porta takarken portun kırıldığını sadece vestel etkileşimli tahtalarında gördüm.

Tahtaların fiziksel sorunları halledilirse gerekli yazılım ve materyal desteği de sağlanmalı. Öğretmenlerin derslerde kullanması teşvik edilmeli. Şu an dev ekranda sinema keyfi amaçlı da kullanılıyor.

Öğrenciye tablet dağıtımı ise başlı başına israf. Ya atıl kalacak ya da ders dışı amaçlarla kullanılacak.

evol' Alıntı:
Haşhaşiler her yeri sarmış
birilerinin bozuk ağzını buraya taşıma konu hakkında fikrin varsa söyle yoksa burda ne işin var . projeyi olumlu buluyorsan sebeblerini sırala , boş konuşmayı ne çok seviyorsunuz

ceremy' Alıntı:
evol' Alıntı:
Haşhaşiler her yeri sarmış
birilerinin bozuk ağzını buraya taşıma konu hakkında fikrin varsa söyle yoksa burda ne işin var . projeyi olumlu buluyorsan sebeblerini sırala , boş konuşmayı ne çok seviyorsunuz
Abilerinden emir mi geldi? Bildiğiniz bütün forumlara üye olun ve hükümet aleyhine olabilecek her türlü tartışmayı başlatın diye? Forumda kaç üyeliğin var? Kaç değişik isimle yazıyorsun? Her mesajı kaç rekat namaza karşılık geliyor? Milleti salak sanıyorsunuz değil mi?

Maalesef çoğu arkadaşımız FATİH PROJESİ'nin başarısız olması için elinden geleni yapıyor...
Bu ülkede iyi bir şey yapılması yanlış.
Projenin başarısızlıkla sonuçlanması için elinden gelen her şeyi yapan tüm arkadaşları tebrik ediyorum. :+1: :alkis: :++:

Ey haşhaşiler, oylar gizli veriliyor. Forumlarda bir sürü üyelik alabilir ve herkesi haşhaşilerden yanaymış gibi gösterebilirsiniz ama unutmayın ki herkesin sadece bir oy hakkı var.

Geri