Zorunlu hizmet şu anı da kapsarsa sendikadan istifa edeceğim

Kodla Büyü
lafa gelince Vatan Millet Sakarya ama iş göreve gelince kaç, ohhh ne ala memleket

bilogt55' Alıntı:
Güya akıllılık ettiniz zorunlu hizmetinizi yaptınız, memleketinize gitseydiniz arkadaş. Zorunlu hizmet çıkarsa nasılsa sürünülecek, bari birkaç sene rahat ederdiniz, öğretmenlikte ücra bi yere gidince hizmet puanının vs.nin yalan olduğunu herkes biliyor araştırsaydınız. Ayrıca çalıştığınız yerden torpil bulsaydınız lafınızda tam olarak dediğimi doğruluyor, çok yazık gerçekten bu anlayışta olmanız. Torpilsiz kendi skorlarıyla bir yere gelen bir insanım, onun için de işim hep ras gidiyor. Görün bakın bu af da çıkacak zorunlu hizmetten de kurtulucam :)

+1 :)

Arkadaşlar bütün yazılanları okudum. Herkes kendine göre haklılığını belirtmiş. O zaman bende affın çıkmasını istiyorum nedenmi?
Sene 2000 haziran ünivden mezun oldum rotasyon affı çıktı ve ben 3 ay sonra göreve başladım yani 2000 affından sonra göreve başlayan ilk öğretmenlerden biriyim ve bu 2000 yılı öğretmenleri ilk sınava tabi olan önceki yıllardaki gibi tercihlerine gidenler değildik ve sınavdan aldığımız puanlarla tercihlerimizi yaptık bu esnada kimse kimseye batıya git doğuya git gibi zorlamalar yapmadı herkes puanı ile nereye atanırım açıkta kalırmıyım tedirginliği ile tercihlerini yaparak görev alanlar görev başı yaptı tabi atanmadan önce bayrağın dalgalandığı yerde görev yaparım derdiya her arkadaşımız şimdi ne oldu arkadaşlar doğuya gidince niye kaçmak için fırsat kolluyorsunuz evet bu hesapları doğuya gitmeden yapacaktınız ve gittikten sonra batıya gelmenin yollarını doğru uygulasanız sizlerde şimdi benim gibi rotasyonu tecilli olarak 10 yıldır batıda görev başında olurdunuz. ilk atamamda konya iline tercihimi yaptım çünkü o zamanda puanım sınav kazanan sayılı kişilerden birisinin puanı idi nasıl olsa 10 yılda bir rotasyon geliyor dedi öğretmen emeklisi babam boşver oğlum gidince gelinmez iste batıyı af gelir nasıl olsa dedi gelmedim oralara sonra askerlik derken rotasyon zamanı yaklaştı evlilik zamanıda geldi bende eşimi kendi memleketimde aradım ve buldum bu işler nasip işidirde benimde nasibim beni bekliyormuş evlendim eşimde farklı kurumda olunca heryıl evrak veriyorum erteleniyor. Sizlerde sözüm bekar arkadaşlara evlilik zamanınız gelince tercihlerinizi doğru işaretlersiniz doğuya kapağı atarsınız
Ayrıca herkes haksızlık demiş yahu ilk sınava tabi olanlar bizleriz tabi bir arkadaşımızın dediği gibi " Torpilsiz kendi skorlarıyla bir yere gelen bir insanım, onun için de işim hep ras gidiyor" ben ve benim gibiler 3 ay ile rotasyon muaflığını kaçırdık bu haksızlık değilmi.
Sendikasından istifa edecek arkadaşlarımız var bende af gelsin oyumu hiç ak partiye vermedim 1 defada olsa vereyim diyede düşünmeye başladım. Sendikam TÜRK EĞİTİM SEN'e de dört elle sarılmaya karar verdim diyorum hadi bakalım
Doğuya yüksek puanla atanan arkadaşlar yok ben şu kadar puan aldım diyenler sizlerdende atanalımda boşta kalmayalım diye gidenleriniz çok fazla bunu sizlerde biliyorsunuz şimdi af olayına gelince yok ben bu kadar puanla atandım demeyin yazsaydın batıda bir okul niye yazmadın kafana tabancamı dayadılar
Sınıf arkadaşım şırnak merkezde rotasyonunu tamamladı her gece alem yapıyorlarken arardı muhabbet kırıla diye arkadaşımda mı rotasyon yaptı en güzel günlerim geçti diyor oralarda buna ne dersiniz. Batıda boş yer açmıyorlar demeyin o her dönem farklı oluyor oda şansınıza kalmış. Benim atandığım eylül atamasında Antalya Burdur Denizli Afyon Isparta hiçbirisi açık gösterilmedi. Ama Şubat atamalarında Antalya 15 tane açık gösterdi bu haksızlık değilmi. Ben yüksek puanımda başka illere gidiyorum benden düşük puanlı arkadaşım Antalya il sınırları içinde bir yerde görev alıyor bana Antalya sınırları içinde bir yer olsun nere olsun arkadaşım
Doğudaki vatandaşlarımız doğuya gitmek istemiyorlarken benmi gideçeğim sizlerinde elinizde olsa sizlerde gitmezsiniz kimseyi timsah göz yaşları ile kandırmayın

buka_' Alıntı:
bilogt55' Alıntı:
Güya akıllılık ettiniz zorunlu hizmetinizi yaptınız, memleketinize gitseydiniz arkadaş. Zorunlu hizmet çıkarsa nasılsa sürünülecek, bari birkaç sene rahat ederdiniz, öğretmenlikte ücra bi yere gidince hizmet puanının vs.nin yalan olduğunu herkes biliyor araştırsaydınız. Ayrıca çalıştığınız yerden torpil bulsaydınız lafınızda tam olarak dediğimi doğruluyor, çok yazık gerçekten bu anlayışta olmanız. Torpilsiz kendi skorlarıyla bir yere gelen bir insanım, onun için de işim hep ras gidiyor. Görün bakın bu af da çıkacak zorunlu hizmetten de kurtulucam :)

hocama bende katılıyorum. 2 yıldan beri köy okulunda canım çıktı. hergün ayrı bir sorun hergün ayrı bir dert. imkansızlıklar yedi bitirdi beni burda. ve sevdiklerimden uzak. en acı koyanda bu. 3-4 ayda bir görüşmek. benle birlikte atanan kendi sınıf arkadaşlarım paşalar gibi bir 2 yıl geçirdiler. kimisi deniz kenarında, kimisi ailesinin yanında. ve şimdi bir farkımız kalmayacak. tamam arkadaşlarım adına çok mutluyum ama benim giden en güzel 2 yılıma noolacak?

zorunlu bölgede görev yapanların maaşlarını arttırsın devlet. işte o zaman hiç kimse madur olmaz.
bizim görevimiz doktorunkinden ya da subayınkinden daha mı kolay? milletin birbirini yememesi ve eğitimin kalitesi için bu şart.
tamam doktorlara verdikleri gibi 5000 vermesin ama bari %40 versinler :D
bence bunun için uğraşsın sendikalar. o zaman kimse af konusunu tartışmaz.

Yapılan haksızlık yada değil ama herkesin kendine göre sebepleri var.

Ee haliyle bizimde yaşanmışlıklarımız var.

Ama burada anlatmak bazılarına göre yaa işte bunlarıda çeken var bazılarına görede sizi müstehak diyeceklerdir.

EE haklılar tabii Bize Dokunana kadar yılanlarla DANS edebiliyorken bize dokunduğunda feryadı koparabiliyoruz.

O yüzden yapılan yada yapılacak olan değişikliklere her zaman kabul etmek ZORUNDA kalacağız.

Herkese hayırrlı olsun şimdiden..

bilogt55' Alıntı:
Rüzgara Karşı' Alıntı:
bilogt55' Alıntı:
AhmetERDEN' Alıntı:
Zorunlu hizmet affına karşı çıkara arkadaşları anlamak mümkün değil. Tamam hepiniz güzel güzel acıklı hikayelerinizi yazmışsınız anadan yardan memleketten ayrı, mahrumiyet içinde yaşamanın zorluklarından bahsetmişsiniz. Bırakın da başka insanlarda yaşamasın bunu. Siizn çektiğiniz sıkıntıları çekmesinler, insanların kötülüğünü istemekten haset etmekten vazgeçin. Ben sıkıntı çekiyorum diye niye bütün milletin sıkıntı çekmesini isteyeyim bu nasıl bir mantık anlamış değilim. Kaldı ki bu durumun en iyi bilen ve yaşayan insanlar sizlersiniz ama bunu bilebile insanların rezil olmasını istiyorsunuz. Devam edin istemeye.... :!: :!: :!:

Kesinlikle katılıyorum. Zaten öğretmen camiası kadar birbirini kıskanan başka bir meslek grubu yok kusura bakmayın ama arkadaşlar. Tek mağduriyet yaşayan siz değilsiniz. Ben de MEB zorunlu hizmetini yapmayanlara eğitim durumundan tayin olayını kaldırdığı için her hafta yüksek lisans için birsürü yol tepiyorum. Ama artık bu mecburi hizmetin de kalkması gerekiyor yavaş yavaş, bir şekilde af gelmeli. Devlet uzaktan eğitim mi yapar, doğulular memleketine mi gider bilemem, ama bu uygulamaya hak verip aman siz de gidin de ne haliniz varsa görün yaklaşımınız gerçekten komik.
bizim mağduriyetimizi kim giderecek peki? maddi ve manevi bir sürü kaybımız var. ilk 20ye girmeme rağmen memleketimi yazamadım zorunlu hizmetten dolayı. ailemden uzak kaldım. memleketine atanan arkadaşlarım ilk 2 senesinde araba-ev aldı. ben hala öğrenim kredisini ödüyorum. bu mu kıskançlık oluyor?
yüksek lisans konusuna hiç gelmeyelim. kazandığın yerden değil de atandığın yerden torpil bulsaydın derler adama...

bu kadar emin olma. af çıkmazsa görürüm senin gibileri :D

bilogt55' Alıntı:
Rüzgara Karşı' Alıntı:
bilogt55' Alıntı:
AhmetERDEN' Alıntı:
Zorunlu hizmet affına karşı çıkara arkadaşları anlamak mümkün değil. Tamam hepiniz güzel güzel acıklı hikayelerinizi yazmışsınız anadan yardan memleketten ayrı, mahrumiyet içinde yaşamanın zorluklarından bahsetmişsiniz. Bırakın da başka insanlarda yaşamasın bunu. Siizn çektiğiniz sıkıntıları çekmesinler, insanların kötülüğünü istemekten haset etmekten vazgeçin. Ben sıkıntı çekiyorum diye niye bütün milletin sıkıntı çekmesini isteyeyim bu nasıl bir mantık anlamış değilim. Kaldı ki bu durumun en iyi bilen ve yaşayan insanlar sizlersiniz ama bunu bilebile insanların rezil olmasını istiyorsunuz. Devam edin istemeye.... :!: :!: :!:

Kesinlikle katılıyorum. Zaten öğretmen camiası kadar birbirini kıskanan başka bir meslek grubu yok kusura bakmayın ama arkadaşlar. Tek mağduriyet yaşayan siz değilsiniz. Ben de MEB zorunlu hizmetini yapmayanlara eğitim durumundan tayin olayını kaldırdığı için her hafta yüksek lisans için birsürü yol tepiyorum. Ama artık bu mecburi hizmetin de kalkması gerekiyor yavaş yavaş, bir şekilde af gelmeli. Devlet uzaktan eğitim mi yapar, doğulular memleketine mi gider bilemem, ama bu uygulamaya hak verip aman siz de gidin de ne haliniz varsa görün yaklaşımınız gerçekten komik.
bizim mağduriyetimizi kim giderecek peki? maddi ve manevi bir sürü kaybımız var. ilk 20ye girmeme rağmen memleketimi yazamadım zorunlu hizmetten dolayı. ailemden uzak kaldım. memleketine atanan arkadaşlarım ilk 2 senesinde araba-ev aldı. ben hala öğrenim kredisini ödüyorum. bu mu kıskançlık oluyor?
yüksek lisans konusuna hiç gelmeyelim. kazandığın yerden değil de atandığın yerden torpil bulsaydın derler adama...

Hocam ben torpille gelmedim ancak senin gibi işimiz rast gitmedi :+1:

af çıkmaz umarım herkez doğuya gider tıpış tıpış. hem biraz oraları zorlukları çaresilikleri ve ordaki insan profillerini gorurler. aslında çoğu il batıdan daha güzel. ben adıymandayım insanlar çok iyi. ben görevimi yapıyorum. fakat af çıkması adeletsizlikten baska bişi olmaz. arkadasın biri doğuya gitmeseydiniz memleketi yazsaydınız demiş. sende batıyı yazmasaydın doğuya gelseydin de ole konussaydın:) bence zorunlu hizmet olmalı ama doğuda çalışanlara polis ve askerde oldugu gibi biraz daha fazla maaş verilmeli. ozaman belki biraz daha çekici olur. il merkezine 4 sat uzaklıkta köyde bir arkadasım var ve batıda boşluk olmadıgı için puanlar yükesek oluyor ve adam yer değiştiremiyor. anlatmakla bitmez. bence her okul da bile 5-10 yılda bir rotasyon olmalı. il içi rotasyonda olmalı...

buka_' Alıntı:
bilogt55' Alıntı:

gözlerim yaşardı okurken. demek dürüstlükten kazanıyorsun hep. :puhaha: buna şansta denmez, ballısın denir. hepsi o kadar. ben gecen yıl rotasyondan geldim. gecen sene af gelseydi bende senin gibi memnun olurdum ama sessizce bi kenarda beklerdim. çünkü zorunlu hizmetin kahrını çeken o kadar insan varken bu şekilde tesadüfen kurtulanların yorum yapmaya hiç hakkı yok.

ismailt' Alıntı:
Haksızlık diye bişey yok.Diyorsunuz ki 2006 öncesi zorunluya tabi tutuldu ama 2006 sonrasına kıyak geçiliyor düşüncesini kabul etmiyorum.Bu şekilde düşünenlere de şunu söylemek zorunda bırakıyorsunuz ki;Ozaman 2000 yılında atananla 2006 -2007-2008-2009-2010 yılında atananların arasındaki atanmışlık puan farklarına bakalım.2000 yılında atanan 40-50 puanla atanmış ama şimdi o bölüme atama bile yok atananlar da milyarlar döküp dershaneye gidiyor veyahut (afedersiniz ama) köpek gibi kpssye hazırlanıyor.Bu bence haksızlık değil bilakis adalettir.2000 yılında deyim yerindeyse elini kolunu sallaya sallaya öğretmen olabilenler doğuda zorunlu görev yaparak bir cefa çektiler.2006 yılı ve sonrası da öğretmen olabilmek için para döktüler emek harcadılar 10.000lerce soru çözdüler öğretmen oldular yani cefayı baştan çektiler şimdi de af getirilerek adalet sağlanmış oluyor.Bilmem düşüncelerimi anlatabildim mi?

Haksızlık değil bu, adalet.

af olurmu ya arkadşlar yazık değil mi doguda görev yapanlara zorunlu hizmet bölgelerinden çalışanlara maaş farkı hiç olmaz oralı olupta orda çalışanlara torpil olur bu defada örnegin tokatta dogu görevi yapmak gibi kıldan ince kılnçtan keskin bi ayar gerekir onun içinde bu iş çok konuşulur daha

ismailt' Alıntı:
ismailt' Alıntı:
Haksızlık diye bişey yok.Diyorsunuz ki 2006 öncesi zorunluya tabi tutuldu ama 2006 sonrasına kıyak geçiliyor düşüncesini kabul etmiyorum.Bu şekilde düşünenlere de şunu söylemek zorunda bırakıyorsunuz ki;Ozaman 2000 yılında atananla 2006 -2007-2008-2009-2010 yılında atananların arasındaki atanmışlık puan farklarına bakalım.2000 yılında atanan 40-50 puanla atanmış ama şimdi o bölüme atama bile yok atananlar da milyarlar döküp dershaneye gidiyor veyahut (afedersiniz ama) köpek gibi kpssye hazırlanıyor.Bu bence haksızlık değil bilakis adalettir.2000 yılında deyim yerindeyse elini kolunu sallaya sallaya öğretmen olabilenler doğuda zorunlu görev yaparak bir cefa çektiler.2006 yılı ve sonrası da öğretmen olabilmek için para döktüler emek harcadılar 10.000lerce soru çözdüler öğretmen oldular yani cefayı baştan çektiler şimdi de af getirilerek adalet sağlanmış oluyor.Bilmem düşüncelerimi anlatabildim mi?

ben böyle adaletin ve bunun adalet olduğunu savunanların var ya......
e ozama söyleselerdi baştan.ilerde rahat etmek için 91 puan alıp zorunlu hizmet e gelip nasıl bunu doğal karşılamamı bekliyosunuz.allah hepinizi bildiği gibi yapsın.kendi çıkarlarınız uğruna böyle adaletsiz ve bencilce bir konuyu bir de utanmadan savunuyorsunuz.Bir de lafa gelince kpssnin ne kadar gereksiz ve salak bir sıav olduğunu savunursunuz...eeee şimdi ne olu yok düşük alanalar gitmiş de gitsinlerde.yok kareşim ben burda geçirdiğim yılların hesabını sorarım.bu dünyada olmaz belki ama bi gün mutlaka sorarım.hoş onu da salllyan pek olmıcaktır ama bu adalaetsizliğe göz yuman ve hala prim uğruna küçülen sendikaların da allah belasını versin ne haliniz varsa görün.....

duygusuz' Alıntı:
ismailt' Alıntı:
ismailt' Alıntı:

e ozama söyleselerdi baştan.ilerde rahat etmek için 91 puan alıp zorunlu hizmet e gelip nasıl bunu doğal karşılamamı bekliyosunuz.allah hepinizi bildiği gibi yapsın.kendi çıkarlarınız uğruna böyle adaletsiz ve bencilce bir konuyu bir de utanmadan savunuyorsunuz.Bir de lafa gelince kpssnin ne kadar gereksiz ve salak bir sıav olduğunu savunursunuz...eeee şimdi ne olu yok düşük alanalar gitmiş de gitsinlerde.yok kareşim ben burda geçirdiğim yılların hesabını sorarım.bu dünyada olmaz belki ama bi gün mutlaka sorarım.hoş onu da salllyan pek olmıcaktır ama bu adalaetsizliğe göz yuman ve hala prim uğruna küçülen sendikaların da allah belasını versin ne haliniz varsa görün.....
hocam al benden de o kadar... alanımda ilk 20 içerisindeydim tercih yaparken. memleketimi yazamadım zorunlu hizmetten dolayı. bir an önce zorunlu hizmeti yapmak düşüncesindeydim. insanlar çok bencil. başkalarının mağduriyeti onlar için önemli değil.

duygusuz' Alıntı:
ismailt' Alıntı:
ismailt' Alıntı:

Terbiyeni takın seni oraya ben göndermedim.Ayrıca bu yönetmelikle kimse sana sen orada kalacaksın demiyor muafiyet sana da geliyor.Terbiyeni takın haddini bil.Manisada görev yapıyorum buyur gel ne yapabiliyosan bakalım.Madem adalet olduğunu savunanların diye başlamışın.Gel de görelim bunu diyen yiğiti.

ismailt' Alıntı:
duygusuz' Alıntı:
ismailt' Alıntı:
ismailt' Alıntı:

Terbiyeni takın seni oraya ben göndermedim.Ayrıca bu yönetmelikle kimse sana sen orada kalacaksın demiyor muafiyet sana da geliyor.Terbiyeni takın haddini bil.Manisada görev yapıyorum buyur gel ne yapabiliyosan bakalım.Madem adalet olduğunu savunanların diye başlamışın.Gel de görelim bunu diyen yiğiti.

asıl sen terbiyeni takın .Evet öyle kızgınım istediğim gibi konuşurum.madem istiyosun afmı ne zıkımsa otur bekle bi de yok adalet bu yok bilmeme ne diye atıp tututp bi de damarıma basma benim .evet öyle hakkım yeniyor.Mal gibi ben buralarda çalışırken , gün sayarken biri çıkıp gitmeselerdi derse istediğimi söylerim KARIŞAMAZSIN.senin yiğitlik anlayışın da böyle heralde.Gel napıcak san yap diyo bi de .Napiim ben sana be .ya da napıcağımı sanıyosun:p

arkadaşlar bu kadar da yaygara yapmayın,zaten şuan da doğu da olan adam (batıda ki de ) mecbur özür grunu hariç tayin isteyebilmesi için 3 yıl beklemeli.zaten zorunlu hizmet 3 yıl aynı hesaba geliyor yani.ama benim de zoruma gider benle bir atanmış adamın,doğu görevini yapmadan muaf olması tabi hoş olmaz ben gelmişim oda gelsin.
diyelim ki adam 2008 ağustosta atanmış olsun(zaten 2007 ve öncesi zorunlusunu yapmış oluyor) bu yasa yürürlüğe girene kadar rotasyona uğrar zaten.yani hak kaybı olmayacak gibi sanki :?:

Rüzgara Karşı' Alıntı:
bilogt55' Alıntı:
AhmetERDEN' Alıntı:

Ben zorunlu hizmetini yapmış veya yapmakta olan arkadaşların mağduriyetleri giderilmesin demiyorum ama sizlerin mağduriyetlerine teselli olsun diye başkalarınında mağdur edilmesinin istenmesi yanlış. Yaptığım yorumdan dolayı arkadaşlar batıda yaptığımı düşünmesinler. 2008 ağustosta 86 puanla Kahramanmaraş-Afşin-Arıtaş Kasabasına atandım, puanımla batıdaki en kral yerlere giderdim zorunlu hizmeti bitirmek adına buraya geldim. Ben şimdi sıkıntı çekiyorum diye diğer arkadaşlarında sıkıntı çekmesini mi istemeliyim :?:

eyolcu' Alıntı:
buka_' Alıntı:
bilogt55' Alıntı:

hocam ben bu yıl atandım ama bi bayan olarak doğuda tercih edebileceğim iyi bi yer yoktu ben de rotasyonu göze alıp ailem yakın bi köy okulu yazdım 2009 eylül atamasıyım yani.şimdi böyle bi durum gerçek olursa doğu hizmetinden muaf olcam öyle mi? ister haksızlık olsun ister olmasın harika bişey bence:)

landowner' Alıntı:
ben hiç birşey anlamadım ben 2009 eylül de atandım şimdi mauf mı olacağım yoksa muaf olmayacak mıyım

valla hocam ben de 2009 eylül atamasıyım sanırım muaf olacağız gibi görünüyor

arkadaşlar ben de 2006 eylülde doğuda işe başladım 1,5 sene çalıştıktan sonra eş durumundan batıya atandım ama keşke eşim özel sektörde olmasa da doğu görevimi gidip yapabilsem. her sene o evrakları doldurmak bana işkence gibi geliyor sırf evrakları doldurmamak için istiyorum affı.
ayrıca arkadaşlar doğuda çalışanlara maaş farkı verilsin diyorlar evet keşke verseler ama böyle bir şey çıksa eminim yine bir çoğunuz karşı çıkacaksınız biz fark almadan doğu hizmetimizi yaptık onlar da almadan yapsınlar diye o yüzden biraz hoş görülü olun siz orada zor çalışıtınız diye diğer insanların da aynı zorlukları çekmesini istemeniz çok saçma.

missilver' Alıntı:
arkadaşlar ben de 2006 eylülde doğuda işe başladım 1,5 sene çalıştıktan sonra eş durumundan batıya atandım ama keşke eşim özel sektörde olmasa da doğu görevimi gidip yapabilsem. her sene o evrakları doldurmak bana işkence gibi geliyor sırf evrakları doldurmamak için istiyorum affı.
ayrıca arkadaşlar doğuda çalışanlara maaş farkı verilsin diyorlar evet keşke verseler ama böyle bir şey çıksa eminim yine bir çoğunuz karşı çıkacaksınız biz fark almadan doğu hizmetimizi yaptık onlar da almadan yapsınlar diye o yüzden biraz hoş görülü olun siz orada zor çalışıtınız diye diğer insanların da aynı zorlukları çekmesini istemeniz çok saçma.

polis asker dr gider dünya kadar fark alır öğretmen gider rezil olur gelir...

Destekliyorum affı. Bende 2007 Atamasıyım batıdayım. Bizler batıya atanabilmek için çok yüksek puanlar aldık ve doğudakilerden daha çok çalıştık. Bu riskti doğu ya da batıda olmak. Kimse sizi doğuya zorla göndermedi. Kendi hür iradenizle aldığınız bir karar için kimseyi sorumlu tutamazsınız. İlk atamada herkesin amacı bir yerlere yerleşmekti zaten. Bunun hesabını bir çoğunuzun yaptığını bile zannetmiyorum. Şartlarınızın kolay olduğunu kimse iddaa etmiyor. Gönderirlerse bizde gideceğiz o da ayrı konu. Zaten yönetmelik şartlarına göre karışıklık yaşanmaması için af şart görünüyor. Bencillik yapmamak lazım her iki taraf adınada. Af geldiği takdirde batıda açık gösterilmeyen bütün kadrolar açılacak. Bu maddeyi atlıyorsunuz. Batıya gelmeniz kolaylaşacak. Bizim günahımız ne diyorsunuz diyelim ki bizlerde doğuya gittik sorun değil 7 yıl zorunlu yapma talihsizliğini yakalarsak buradaki durumdada bizler mi sizin üstünüzde hak sahibi olacağız. Helal etmeyeceğiz. Bazı şeyleri mantık çerçevesinde değerlendirin herkes kendi açısından bakıyor. Yönetmeliğe göre şartlar neyi gerektiriyorsa o olsun. Seve seve zorunlu hizmette yaparız doğuya da gideriz. Bu işe başlarken kimse şartları dikkate almadan iş olsun yeterki atanayım diye girmedi mi. Yaşadığınız sıkıntıları hatırlatırım. İşsiz gezen ücretli çalışan bir çok öğretmenimiz var.. Bizler görevden kaçmıyoruz..

kurnazf' Alıntı:
Destekliyorum affı. Bende 2007 Atamasıyım batıdayım. Bizler batıya atanabilmek için çok yüksek puanlar aldık ve doğudakilerden daha çok çalıştık. Bu riskti doğu ya da batıda olmak. Kimse sizi doğuya zorla göndermedi. Kendi hür iradenizle aldığınız bir karar için kimseyi sorumlu tutamazsınız. İlk atamada herkesin amacı bir yerlere yerleşmekti zaten. Bunun hesabını bir çoğunuzun yaptığını bile zannetmiyorum. Şartlarınızın kolay olduğunu kimse iddaa etmiyor. Gönderirlerse bizde gideceğiz o da ayrı konu. Zaten yönetmelik şartlarına göre karışıklık yaşanmaması için af şart görünüyor. Bencillik yapmamak lazım her iki taraf adınada. Af geldiği takdirde batıda açık gösterilmeyen bütün kadrolar açılacak. Bu maddeyi atlıyorsunuz. Batıya gelmeniz kolaylaşacak. Bizim günahımız ne diyorsunuz diyelim ki bizlerde doğuya gittik sorun değil 7 yıl zorunlu yapma talihsizliğini yakalarsak buradaki durumdada bizler mi sizin üstünüzde hak sahibi olacağız. Helal etmeyeceğiz. Bazı şeyleri mantık çerçevesinde değerlendirin herkes kendi açısından bakıyor. Yönetmeliğe göre şartlar neyi gerektiriyorsa o olsun. Seve seve zorunlu hizmette yaparız doğuya da gideriz. Bu işe başlarken kimse şartları dikkate almadan iş olsun yeterki atanayım diye girmedi mi. Yaşadığınız sıkıntıları hatırlatırım. İşsiz gezen ücretli çalışan bir çok öğretmenimiz var.. Bizler görevden kaçmıyoruz..
:puhaha: :puhaha: :puhaha:
bu ne ya saçma sapan. batıya atanmak için yüksek puan mı aldın. hadi be..kaç puan aldınız hocam merak ettim.... yüksek puan alanalar batıya atanmıyor hocam sadece şansı olanlar atanıyor.

TÜM SENDİKALAR DESTEKLİYOR. ben duyunca 3 ay önce istifa ettim bile..

bende 2004 mart ayında atandım hala doğudan kurtulamadım
6-7 yıldır ölümün köşesine kadar geldim..
Acıtasyon yapma diyen birkaç acınası arkadaş var burada..
Doğuda yaşadıklarımı bir ömür unutmam..
Anlatsam asla anlamassınız beni..
Ruhsal bozukluk yaşamaya başladım..

ben okulumda eğitim birsen temsilcisiydim..
sendikamın mecburi hizmeti kaldırmayı düşündüğü gün istifa ettim..
yaklaşık 3-4 ay önce ocak 2010 da..

sizde istifa edin rahat edin.. istifa ederken üyelik çekilme bildiriminize sebebini yazmayı unutmayın..

theghost83' Alıntı:
kurnazf' Alıntı:
:puhaha: :puhaha: :puhaha:
bu ne ya saçma sapan. batıya atanmak için yüksek puan mı aldın. hadi be..kaç puan aldınız hocam merak ettim.... yüksek puan alanalar batıya atanmıyor hocam sadece şansı olanlar atanıyor.

ben 2004 den beri doğudayım hala kurtulamadım.. pisikolojik tedavi görmeye başladım.. aldığın puandan başlatma.. yürü git.. sen benlemi yarıştın?? HA... söyle bakayım benlemi girdin sınava..

Yapacağınız iş ancak budur zaten: birbirinizi yiyin tabi. Ya arkadaş zorunlu hizmet olayının saçma sapan olduğuyla ilgili mutabakata varılacağına hala sen batıdasın yok ben doğuda çok sıkıntıdayım bu muhabbet devam ediyor. İşte öğretmen camiasının gerçek yüzü budur. Birbiriyle uğraşmaktan dolayı asıl problemi göremez, böyle devekuşu gibi başını toprağa gömer. Aynen böyle devam edin.

Geri