Zorunlu Formatörlük - Tek başlık

Kodla Büyü
öske hocam daha tesirli bir dava açtığını yazmışsın. Konuyu biraz daha açarmısın, nasıl bir dava bu...

Bana sendikaca söylenen şey, idari mahkemeye dava açarsak yalnızca bu dönemki görevlendirmemi etkileyceği idi. Emsneal de teşkil edemezmiş. Bir sonraki dönem yine dava açmam gerekecekti. Bense herkesi etkileyebilecek bir sonuç çıkmasını istiyordum. Bu yüzden yerel mahkemece değil de merkezden toptan bir dava açılması gerekirmiş. Bu yüzden benim dilekçemi genel merkeze gönderdiler. Orada durum incelenip genel bir dava açılabilmesi için. Tabi bu durumda işin takibi biraz zorlaştı benim için. Ama en azından bu şekilde şansımı denemek istedim. Şu an bekleme aşamasındayım. Bu sene böyle geçer. Ama eğer ki bir sonuç alamazsam, el mahkûm seneye kapsamsız bir dava idari mahkemeye tekrar açarım. Bilemiyorum belki onun da milli eğitim müdürlüğümüzün tutumunda bir etkisi olabilir.

Bizde hiç belge imzalamadık. bize gelen istek yazısına imza atmadığımız gibi bir dilekçe vererek görevi istemediğimizi bu yüzden imza atmadığımızı belirttik ama maraş mem tüm isimleri yazıp valiye imzalatmışlar ve görevi verdiler. Hocam eğer bizim lehimize karar çıkarsa sonuçta mahkeme kararıdır bunu uygulamak zorundalar. biz sadece bu 6 aylık görevlendirme için değil, bizim formatörlük görevlendirilmesinin iptali ve görev verilmemesi için dava açtık. İnşallah karar lehimize sonuçlanırsa, bir dahaki görevlendirmeyede yine verecek olurlarsa mahkeme kararına uymadıkları için direk şahsa yönelik dava açma hakkımız doğarki bizim memdekilerin böyle bir uygulama yapabileceklerini sanmıyorum. Formatör Öğretmenliğin İsteğe bağlı verilmesi hususnda genele hitap eden bir davaya her zaman katkımı vermeye hazırım.

Şu anda bir gelişme yok hocam. zaten avukatlarımız yürütmeyi durdurma kararının 2-3 ayı alabileceğini söylemişlerdi.İnşallah Mayıs sonu yada en geç haziran başı diye bekliyoruz.

Merhaba arkadaşlar, şubat-haziran zorunlu formatör yapıldık ve görev nihayet bitiyor, az kaldı. Ancak beni seneye olan zorunluluk tasası sardı. Yazın bize yine böyle diretilecek mi bu görev? Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

sayın hocalarım yeni bir görevimiz daha oldu gözümüz aydın

biliyorsunuz sene sonu geldi sınıflarda öğrenci sayıları azaldı .
3-5 öğrenciyi alan bt sınıfına bırakıyor.
hayırlı olsun

Okuluma 2. dönem geldim ve benden önce başka branştan arkadaş BT formatörlüğü yapıyormuş. Lisedeyim formatörlük hakkı 2010-2011 için bende mi olmuş olacak ve zorunlu olursa eylül döneminde mi görevlendirme işlemleri olacak.Yani yaz döneminde benim çalışmam gerekecek mi ki, yoksa diğer arkadaş mı devam edecek, Geçen sene başvurular haziranda oldu diyorlar bu sene nasıl olacak? Bilgisi olan var mı?

landowner hocam zonguldakta hangi okuldasınız?ben de zonguldaktayım malesef yazı geldi yine zorunlu görevlendiriliyoruz. birşeyler yapmak lazım arkadaşlar zorla nereye kadar gidecek bu.. ben kesinlikle istemiyorum .. yazın da çalışma olayı geldi şimdi çekilmiyor ya meslekten soğutmak için çaba gösteriyorlar sanki :verymad:

yxsxr hocam dava açmıştı ama herhalde henüz sonuçlanmadı olumlu sonuçlanırsa ben de en kısa zamanda dava açacağım

"yxsxr" hocam, sonuç yok mu davadan? Duyduğum kadarıyla bizim ilden bir kişinin davası ne yazık ki olumsuzlukla sonuçlanış :( O siz olabilir misiniz acaba diye düşündüm deben???

eşimin okulunuda 2 bilg öğretmeni var. eşim formatör evrağına imza atmayacam demiş yönetime. yçnetimde imza atmak zorundasın falan f,ilan tabi eşim atmamış imzayı. okul müdürü de hakkınızda imza atmadınız diye dilekçe yazacağım demiş. şu işe bakın arkadaşlar imzayı bile zorla attırmaya çalışıyorlar. unutmayın evrağa imza atmazssanız hiçbir yaptırımda bulunamazlar. bu yüzden de evrağa imza atmayın.

En büyük hak sahibi "Hakkımı alırım" diyendir.
En büyük hak sahibi "Hakkımı vermem" diyendir.

hocam haziranın sonu geliyo. hala hiçbir gelişme yok mu zorunlu formatörlükte. artk iyice sinir olmaya başladım bu duruma. amirini memurunu takmadan saat 3te izin almadan çıkacam seneye zorunlu yaparlarsa.

ARKADAŞLAR AÇLAN DAVADA GELİŞME YOK MU BEN İDAREYE GÖREVLENDİRİLMEK İSTEMİYORUM DİYE DİLEKÇÖE VERDİM ONLAR DA MİLLİ EĞİTİME GÖNDERDİ.OLUMSUZ CEVAP GELDİĞİNDE DE MAHKEMEYE VERECEĞİM. ZORUNLU GÖREVLENDİRME ADİL DİİL.ARKADAŞLAR TEPKİSİZ KALMAYIN. ZORLA GÖREV VERİP TÜM HAKLARIMIIZI GASP EDİYORLAR

Ben bu konuya açıklık getireyim.Bende Kahramanmaraş ta zorunlu görev yapanlardanım.Eşim müfettiş.Bizzat kendi milli eğitimde ilgilendi arkadaşlar mahkemeyle hiç kendinizi yormayın.Mahkemeye boşuna para harcarsınız.Elimde mahkeme kararı var.Görevlendirilme iptali red yani kısaca mahkemede görevlendirmeyi iptal etmiyo.Bende mecburi formatörüm çocuğumu alıp okula gidiyorum çok zor durumdayız ailemizde yok bakıcıya bırakmakta istemiyorum sadece Allah belalarını versin.Akşama kadar çalış onu da al bakıcıya ver başka bir şeyi yok dahası insanlarda oh sizden rahatı varmı diyo

arkadaşlar ordudaym. geçen gün ebitefo ile ilgili yazı gelmiş milli eğitime. okul idaresi de bana sadece formatörlükle ilgili bi yazı gelmş. yazının son günüymş git de yazıya bak formu dolduracaksan doldr dedi. gidene kadar binlerce şey geçti içimden ne yapacağıma dair. formatör olmak istemiyoum kesinlikle. ama okulumda ben olmasam başka biri formatör olacak. gelip benm derslerimi alacak we bu sefer ben 15 saat dersi bile dolduramicam.
biz okulların üniversite mezunu bekçisi olduk. şu seminer döneminde herkes 10 da geldi 12de gitti ben sabah 8 akşam 5. bizm neden bekleme zorunluluğumz war. biz de öyle ya da böyle formatör ÖĞRETMEN değil miyiz??? açıkçası ben idareden yana şanslıyım seminerlerde her gün okulda beklemedim ama yarın bi gün ne olacağımz belli değil. en kısa zamanda görev tanımımızın, çalışma saatlerimizin ve tatillerimizin bizlerin de ÖĞRETMEN olduğu düşünülerek düzene sokulmasını istiyorum.

yxsxr' Alıntı:
Şu anda bir gelişme yok hocam. zaten avukatlarımız yürütmeyi durdurma kararının 2-3 ayı alabileceğini söylemişlerdi.İnşallah Mayıs sonu yada en geç haziran başı diye bekliyoruz.

Hocam zorunlu formatörlük için açtığınız dava sonuçlandı mı?

rusensahin' Alıntı:
Biz okulda 2 öğretmeniz. 2 adet bt sınıfı var. Bu yıl ben formatör oldum. Ama gelecek yıl için ikimizde istemiyoruz. Evli çocuklu insanlarız akşam 5'e kadar okulda olmak işlerimizi aksatıyor. Adıyaman ili için bir zorunluluk var mı? Yani illaki ikinizden biri formatör olmak zorunda demeye hakları var mı bize? Yoksa eğer bunu belirtebileciğimiz bir resmi yazı var mı?

zorunlu diyemezler hocam

zorunlu diye bir şey olurmu ya. dilekçe yazıp görevlendirme istiyorsun sonuç olarak. yazmasın olur biter bizlerede aynısı dendi zamanında ben dilekçeyi doldurmam dedim geliyorsa görevlendirme kendileri yazsınlar. hiç bişey de olmadı. zorunlu demelerine kanmayın arkadaşlar. istemiyorsanız evrakları doldurmazsınız.

birinizden birini yaparlar akışına bırakırsanız kıdemi düşük olanınız olur. ancak ilde okulunda formatör olduğu halde formatörlük isteyen varsa ve sizin okulu yazarsa onu formatör yaptırırsınız okula siz de olmazsınız.

Bugün Diyarbakır-Bağlar'da formatör görevlendirmeleri açıklandı. Hiçbir dilekçe doldurmadım hiçbir şey imzalamadım ancak formatör olarak görevlendirilmişim. İlçeye gittim memur, bakanlıktan gelen yazıyı gösterdi. Bakanlıktan gelen yazıya göre okulda tek bilgisayar öğretmeni olanların zorunlu olarak görevlendirilmesi ibaresi geçiyor. Dolayısı ile ilçe mem beni resen formatör olarak görevlendirmiş. Okula itiraz dilekçesi yazacam ama pek bir sonuç çıkacağını da düşünmüyorum. Lanet olsun böyle sisteme. devlet memurları kanununa göre zorunlu görevlendirme yapılamaz ibaresine rağmen bakanlık kendisi böyle bir uygulama yapıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum :(

Bu işi anlamadım gitti.. Geçen yıl hiç istememe rağmen zorla formatör yapıldım.. Bu yıl ise çok istememe ve ihtiyacım olmasına rağmen formatör olamadım.. Üstelik okulumdaki tek bilgisayar öğretmeni olmama rağmen.. İyice suyunu çıkardılar bu işin, bi adını koysunlar artık..

mütef' Alıntı:
Bu işi anlamadım gitti.. Geçen yıl hiç istememe rağmen zorla formatör yapıldım.. Bu yıl ise çok istememe ve ihtiyacım olmasına rağmen formatör olamadım.. Üstelik okulumdaki tek bilgisayar öğretmeni olmama rağmen.. İyice suyunu çıkardılar bu işin, bi adını koysunlar artık..
Hocam nerde görev yapıyorsunuz?

Geri