zoom tekrarlayan toplantı

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar zoomda tekrarlayan toplantı oluşturuyorum recurring meeting ile ancak ID ve şifre de sabit kalsın istiyorum fakat tekrarlayan toplantıda sabit ID yapamadım olmuyor mu?

Ayarladığınız recurring meeting (tekrarlayan toplantı) için atanan ID, zaten sabit kalıyor, Hocam.

İstenen anda Meetings bölümünden ayarladığınız tekrarlayan toplantı ismini tıklayıp Start ile dersi başlatabiliyorsunuz.

Son düzenleme:
Hocam üst üste 5b ye dersim var mesela 1. derse ayrı bir ID ile 2. derse ayrı bir ID ile girmek zorunda kalacaklar aynı sınıf 2 derse de aynı ID ile girsin istiyorum

Hayır Hocam, ID değişmiyor... Recurring Meeting işaretlendiğinde öğrenciler, hep aynı link ve bilgilerle derse girebiliyorlar. Recurring Meeting özelliği, toplantıyı, aynı giriş bilgileriyle, istenen anda başlatmayı sağlıyor.

Son düzenleme:
Hocam şurdaki 2 meeting ID nin de aynı olmasını istiyorum ancak bunu yapamadım her hafta aynı ID oluyor doğru ama saati farklı olan üst üste 2 dersteki ID yi sabitleyemedim

Ekli dosyalar

• deneme.jpg
    deneme.jpg
    24.9 KB · Görüntüleme: 307
Fakat siz recurring meeting olarak ayarlamamışsınız. Telefondan mı uyguluyorsunuz? Telefonda Repeat seçip Every Day seçeneğinin onaylanması gerekiyor. Süre, saat, tarih ayarına da gerek kalmıyor.

Yok hocam bilgisayardan ayarlıyorum recurring meeting seçtim ard arda toplantıları oluşturdu zaten ama 2 ayrı toplantıya aynı ID olmuyor

Ekli dosyalar

• deneme2.jpg
    deneme2.jpg
    17.6 KB · Görüntüleme: 93
Hocam, sadece bir tane hazırlayıp Recurrence olarak Daily seçilecek. Ders başlatılacağında da Meetings sayfasındaki Recurring Meeting bölümünden toplantı ismi seçilip Start tıklanacak.

1 günde 2 kere tekrarlayacak o zaman tamam, peki her hafta nasıl tekrar edecek o zaman, her salı 1. ve 2. ders aynı ID olacak şekilde dersleri tekrar eder mi o zaman?

Evet... Öğretmen de herhangi bir saatte dersi başlatabilir.

Anlık olarak ders başlatılabiliyor. Yani Daily seçildiğinde "anlık" kastediliyor.

Recurring meeting olarak ayarlanan tek toplantı ID'si ile tüm sınıflara her gün istenen sayıda ders başlatılabilir.

Ben bu şekilde ayarladığımız tek bir Recurring Meeting'i tüm sınıfların canlı dersi için kullanıyorum.

Son düzenleme:
Hocam şurdaki 2 meeting ID nin de aynı olmasını istiyorum ancak bunu yapamadım her hafta aynı ID oluyor doğru ama saati farklı olan üst üste 2 dersteki ID yi sabitleyemedim

Hocam size farklı ID vermesi normal çünkü birinci dersiniz bitmeden ikinci dersi baslatmissiniz. Dolayısıyla ders bitmeden aynı ID ile yeni bir ders baslatamazsiniz. Saatleri düzenleyip personel meeting ID seçerseniz tek bir ID kullanabilirsiniz.

Recurring meeting seçmeden de aynı toplantıyı istediğim kadar başlatabiliyorum ya ben. Yani yarım saat ders anlatıyorum. Ders bittikten sonra aynı toplantıyı tekrar başlatıyorum ve öğrencilerim aynı toplantıya girebiliyor. ID ise benim kendi personel ID olduğu için zaten sabit o.

Şöyle bir şey Mümkün mü arkadaşlar önceden tanımladığım dersleri tekrarlı hale dönüştürmek istiyorum ne yapmalıyım (yeniden tanımlamak değil düzenleyip tekrarlı hale getirmek)

Bazı öğretmenler zoom'da harici dersler için sürekli meeting tanımlamıyormuş. Onun yerine personal ID'yi aktif edip onun sabit linkini ve şifresini eba'da sürekli kullanıyormuş. Esas olan öğrenciyi eba'dan kişisel zoom meeting'imize aktarmak. Zoom tarafındaki ayarları istediğimiz gibi yapabiliriz diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Şöyle bir şey Mümkün mü arkadaşlar önceden tanımladığım dersleri tekrarlı hale dönüştürmek istiyorum ne yapmalıyım (yeniden tanımlamak değil düzenleyip tekrarlı hale getirmek)
Evet Hocam, mümkün...

Bilgisayardaki Zoom'dan şu şekilde:
"Meetings" bölümünden önceden ayarladığınız meeting ID'yi tıklayın.
Sağ taraftaki "Edit" düğmesine tıklayın ve "Recurring Meeting" özelliğini onaylayıp kaydedin.

Telefondaki Zoom'dan şu şekilde:
"Meetings" bölümünden yine önceden ayarladığınız meeting ID'ye dokunup sayfayı açın. Üstte "Edit" düğmesine dokunun
"Repeat" bölümünden "Every Day" seçeneğini onaylayın ve üstteki "Done" düğmesine dokunun.
Not: Her ihtimale karşı güncellediğiniz ders linkini yeniden kopyalayıp öğrencilere gönderin.

Son düzenleme:
Evet Hocam, mümkün...

Bilgisayardaki Zoom'dan şu şekilde:
"Meetings" bölümünden önceden ayarladığınız meeting ID'yi tıklayın.
Sağ taraftaki "Edit" düğmesine tıklayın ve "Recurring Meeting" özelliğini onaylayıp kaydedin.

Telefondaki Zoom'dan şu şekilde:
"Meetings" bölümünden yine önceden ayarladığınız meeting ID'ye dokunup sayfayı açın. Üstte "Edit" düğmesine dokunun
"Repeat" bölümünden "Every Day" seçeneğini onaylayın ve üstteki "Done" düğmesine dokunun.
Not: Her ihtimale karşı güncellediğiniz ders linkini yeniden kopyalayıp öğrencilere gönderin.
teşekkür ederim hocam

hocam bazı youtube anlatımlarında zoomun Web sitesinde işlem yapmak gerekli diyor.böyle bir şart yok değil mi ?

birde xoom bu ayarları yaptığımızda Ebada tek tek her hafta giriş yapılması mı gerekiyor ?

Hocam haftalık veya günlük seçmeyin. Never seçeneği ile süresiz toplantı planlayıp tek id ve şifre ile her ders saatini tanımlayabilirsiniz.
Siz Ebaya her hafta tanımlasanızda çocuklar tek linkten girebilirler

Aynen gerek yok, ebadan her hafta giriş yapılacak. Keşke Eba'ya da tekrarlama butonu eklense.

birde xoom bu ayarları yaptığımızda Ebada tek tek her hafta giriş yapılması mı gerekiyor ?
Evet. Eba'da her halükarda ders girişi yapmalısınız ki öğrenciler o günkü derslerini görsün. Ama eğer idare sıkıntı çıkarmıyorsa eba'ya herhangi bir şey girmeden doğrudan öğrencilere whatsapp üzerinden linki yollarsanız linke tıkladıklarında da zoom'a katılabilirler (şifre sormaz). Ama herkes böyle yaparsa öğretmenlerin birbirinden haberi olması lazım ki bir günde aynı sınıfa 10-15 tane ders atanmış olmasın.

Hocam haftalık veya günlük seçmeyin. Never seçeneği ile süresiz toplantı planlayıp tek id ve şifre ile her ders saatini tanımlayabilirsiniz.
Siz Ebaya her hafta tanımlasanızda çocuklar tek linkten girebilirler
Hocam, telefondan ayarlama yapılırken Everyday seçilmeli, Never değil... Aslında "Everyday" ifadesi, burada "ANLIK" anlamına geliyor. Bu şekilde her an toplantı (ders) başlatılabiliyor.

Son düzenleme:
Arkadaşlar siz dersleri eba dan oluşturduktan sonra zoomdan toplantı planlamanıza gerek yok. Personal meeting id'niz ile aldığınız toplantı linki zaten new meeting dediğinizde başlattığınız toplantının ID'si. Yani siz ders saati geldiğinde normal zooma girip new meeting derseniz öğrenciler ona da sorunsuz bağlanacaktır.

Arkadaşlar siz dersleri eba dan oluşturduktan sonra zoomdan toplantı planlamanıza gerek yok. Personal meeting id'niz ile aldığınız toplantı linki zaten new meeting dediğinizde başlattığınız toplantının ID'si. Yani siz ders saati geldiğinde normal zooma girip new meeting derseniz öğrenciler ona da sorunsuz bağlanacaktır.
Doğrudur Hocam. Bu da bir seçenek tabii. Fakat bazı öğretmenler tarafından Personal ID tercih edilmeyebiliyor. Zoom tarafından verilen Personal ID sabit olduğu için... Güvenlik açısından sorun olur diye...
Aslında Personal ID ders giriş şifresini sonradan değiştirince problem kalmaz.

Geri