Zemzemdeki Müthiş Sırrın Fotoğrafı!

Kodla Büyü
only61' Alıntı:
gezegen10' Alıntı:
Ne insanlar var Allah Allah... Zemzeme bile laf söyleyebilen o su zerresi kadar bile Allaha imanı olmayan insanlar yazıklar olsun ... Zemzem suyunun özellikleri zaten biliniyordu bu da başka bi özelliği keşfedilmiş oldu. Zemzem suyu ne niyetle içilirse o niyete mukabil olur doymak için içilirse doyulur şifa için içilirse şifa olur. Ayrıca kesinlikle idrarla atılmaz sadece terle atılabilir. Arabistana gittiğinizde sürekli zemzem içilmemesini normal suda içilmesi tavsiye edilir.

kardeş niye insanları inananlar ve inanmayanlar olarak ikiye bölüyorsun.senin yaptığın tahrik ve suçtur.bir insan inanmayabilir ama çoğu inanandan daha iyi bir insan olabilir ya da topluma daha fazla katkıda bulunabilir.yazıklar olsun falan...bu laflar bir müslümana yakışmıyor...hoşgörü nerde...?

hocam inanmayan adamı bağrımıza basacak değiliz. o zaman ebu cehiller ebu leheblerde adam olurlardı. bizim kimseye hakaret ettiğimiz yok. Şu lafta sadece inanmayanların olduğunu söyledim kime sen inanıyuorsun sen inanmıyorsun demişim . müslümanlıkta lafla olmaz lafla peynir ekmek gemisi yürümez. Nasıl ki Peygamber efendimiz ve ashabı İnaNmaYANLARLA savaşmış şu an değişen bişey yok bizde elimizden geldiği kadar o arkadaşlarımızın gönüllerini Allah yoluna meylettirmek için savaşırız. Bunu açıklaması budur. Dine laf söleyene bizde laf söyleriz...

only61' Alıntı:
burda çoğu kimse müslüman kim kime saygızılık yapmış...?
olay basit ...bir şeye inanırsın ve onu savunucu şeyler söylersin diğeri inanmıyorsa saygı duyarsın...

bak ne güzel söylemişsin Bizde inandığımız şeyi savunur onun için konuşuruz....

Biliyorum bu konuyu da kapatacaklar. diyorum islam konulu bir başlık açsınlar moderator arkadaşlar bizde orda yazalım orayı ana sayfaya yönlendirmesinler ...

gezegen10' Alıntı:
obsearchverim' Alıntı:
gezegen10' Alıntı:
Ne insanlar var Allah Allah... Zemzeme bile laf söleyebilen o su zerresi kadar bile Allaha imanı olmayan insanlar yazıklar olsun ... Zemzem suyunun özellikleri zaten biliniyordu bu da başka bi özelliği keşfedilmiş oldu. Zemzem suyu ne niyetle içilirse o niyete mukabil olur doymak için içilirse doyulur şifa için içilirse şifa olur. Ayrıca kesinlikle idrarla atılmaz sadece terle atılabilir. Arabistana gittiğinizde sürekli zemzem içilmemesini normal suda içilmesi tavsiye edilir.

Yani 1 sene boyunca sürekli zemzem içsek, idrar çıkaramayacağımız için bu 1 sene tamamlanmadan ölebiliriz manasına mı geliyor bu?

Sürekli zemzem içerek denemek lazım.

Zemzem idrarla atılsa ne olur, atılmasa ne olur? Bu Zemzem'den ne birşey eksiltir, ne birşey katar. Bu Allah'ın azametine ne birşey katar, ne de birşey eksiltebilir.

İdrar necistir pisitir Hatta kabir azabına duçar olanların çoğu idrardan dolayı kabir azabı görecektir. Zemzem Allah'ın lutfuyla çıkan bir sudur ve bu suyun necis bişeyin dahi içine karışması Allah c.c. tarafından uygun görülmemiş ki bu şekilde idrarla atılamamaktadır.

ebfo45 hocam, açık açık yazın lütfen; idrar ile atılıyor mu, atılmıyor mu?

gezegen10' Alıntı:
:+1:
kelebeketkisi' Alıntı:
Allahu Ekber(Allah Yücedir).
Ve lâ tehinû ve lâ tahzenû ve entumul a’levne in kuntum mu’minîn(mu’minîne).
ALİ İMRAN 3/139. Gevşemeyin, üzülmeyin, inanmışsanız, mutlaka siz üstünsünuz.

Allah'a inanan mı üstün, yoksa Allah adına, Allah'ı kendi palavraları ile yüceltebileceğini zanneden gafillerin uydurduklarına inanan mı?

obsearchverim' Alıntı:
gezegen10' Alıntı:
kelebeketkisi' Alıntı:

Allah'a inanan mı üstün, yoksa Allah adına, Allah'ı kendi palavraları ile yüceltebileceğini zanneden gafillerin uydurduklarına inanan mı?
Sayın hocam hem hakaret etmiyorum diyorsunuz hemde zemzem ile ilgili söylenenlere palavra diyorsunuz.Bu konuya açıklık getirir misiniz?

obsearchverim' Alıntı:
gezegen10' Alıntı:
obsearchverim' Alıntı:
gezegen10' Alıntı:
Ne insanlar var Allah Allah... Zemzeme bile laf söleyebilen o su zerresi kadar bile Allaha imanı olmayan insanlar yazıklar olsun ... Zemzem suyunun özellikleri zaten biliniyordu bu da başka bi özelliği keşfedilmiş oldu. Zemzem suyu ne niyetle içilirse o niyete mukabil olur doymak için içilirse doyulur şifa için içilirse şifa olur. Ayrıca kesinlikle idrarla atılmaz sadece terle atılabilir. Arabistana gittiğinizde sürekli zemzem içilmemesini normal suda içilmesi tavsiye edilir.

Yani 1 sene boyunca sürekli zemzem içsek, idrar çıkaramayacağımız için bu 1 sene tamamlanmadan ölebiliriz manasına mı geliyor bu?

Zemzem idrarla atılsa ne olur, atılmasa ne olur? Bu Zemzem'den ne birşey eksiltir, ne birşey katar. Bu Allah'ın azametine ne birşey katar, ne de birşey eksiltebilir.

İdrar necistir pisitir Hatta kabir azabına duçar olanların çoğu idrardan dolayı kabir azabı görecektir. Zemzem Allah'ın lutfuyla çıkan bir sudur ve bu suyun necis bişeyin dahi içine karışması Allah c.c. tarafından uygun görülmemiş ki bu şekilde idrarla atılamamaktadır.
Zemzem güzel bir sudur mübarektir fakat sonuçta sudur ve idrarla atılıyor ,
dedim ya denemesi bedava buraya gelince denersiniz.

Alıntılar birbirine girdi bir daha yazayım

Aileden bir cok cok yakınım Umreye gitti. Normal hayatta cok sık ihtiyacı İcin lavaboya gittiğini ama Kabe ziyareti süresince kesinlikle boyle bir ihtiyac hissetmedigini, içtiği zemzemin ter yoluyla vücudundan çıktığını söyledi. Bir de konu ile alakası yok ama dedi ki oradaki kuşlar özellikle de güvercinler Kabenin üzerinden asla uçmuyor etrafında dolaşıyor ve kesinlikle pisletmiyorlarmis.

Yarın gidip Kabenin üstünde uçan kuşların resmini çekeyim :) Buraya Umreye gelen biri Mekkede en fazla bir hafta kalıyor ve genelde yazları geliyor o sıcakta çok terlemeleri normal ama ben duyduğumu değil yaşadıklarımı söylüyorum , neyse son yorumum olsun daha önceki sayfadaki şu gazeteciler hikayesini bir daha okusun herkes.

ebfo45 hocam yaşayan birisi olarak bizzat yazmış; fazlasına ihtiyaç var mı bilmiyorum ama Zaman, Sabah ve haber7 internet sitelerinden ulaştığım birkaç açıklamayı paylaşayım ben de...

Zemzem idrarla atılır mı?

Zemzem Araştırmaları Enstitüsü'nün eski Başkanı ve Su Vakfı Başkanı Prof. Dr. Zekai Şen, "Zemzemin vücuttan idrarla değil de terle atıldığı, bu sebeple böbreklerin susuz kalmaması için normal su da içilmesi gerektiği savı doğru değil. Zemzemin vücuttan idrar yoluyla atılmadığı söylendiğinde, bilimsel bir gerçek inkar edilmiş olur. Böyle bir bilgi, ne hadislerde ne de pozitif bilimde var. Vücuda giren her şey böbreğe gider, idrar ve ter yoluyla atılır. Bunlar bırakın bilimi, dinî esası bile olmayan iddialar." diye konuştu. Şen, zemzemle ilgili olarak özellikle internet sitelerinde yer alan insan fizyolojisine ve bilime aykırı olduğu iddialarına itibar edilmemesini de istedi.

30 senedir Mekke'de yaşayan Doç. Dr. Necati Öztürk, "Zemzem idrar yoluyla atılmıyor. Bu nedenle böbreklere zarar veriyor" iddialarına yanıt verdi. Zemzem yeryüzünün en hayırlı suyudur" diyen Öztürk, bu tür iddiaların karşılığının olmadığını söyledi. Doç. Öztürk, zemzemde insan vücudunun ihtiyacı olan bütün minerallerin olduğunu belirtti. Sıcak bir ortamda aşırı sıvı kaybının olduğu bir yerde insanın, gerekli minerallerin çoğunu vücudun terleme yoluyla kaybettiğini, zemzemin ise kaybedilen tüm mineralleri yeniden vücuda kazandırdığını söyledi. "Dolayısıyla zemzem bir hastalık kaynağı değil, aksine hastalıklara şifadır" diye konuştu. Zemzemin sadece terle değil, idrar yoluyla da vücuttan atıldığını kaydetti.

"Zemzem Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) tarafından da, dünyanın en içilebilir ve sağlıklı sularından biri olarak açıklanmıştır. Zemzem içerisinde mikroorganizma barındırmamaktadır. Ayrıca içerdiği dengeli mineralleri ile hacı adaylarının aşırı sıcak nedeniyle kaybedilen sıvı ve elektrolit ihtiyacını karşılamaktadır. Ancak hacılar arasında zemzemle ilgili olarak zemzem içenin idrara gitmediği, zemzemin ancak terle atılabileceği gibi iyi niyetli ancak yanlış bir inanışın da düzeltilmesi gereklidir. Bir hacı adayı zemzem içiyor ve idrara çıkmıyorsa bu o kişinin yeterince sıvı almadığını gösteren önemli bir kriterdir. Yoksa bir zemzem mucizesi değildir. Zemzem içme miktarınızı artırdığınızda, idrar çıkışının normale döndüğünü ve zemzemin de diğer sıvılar gibi idrarla atıldığını göreceksiniz."
İdris ŞAHİN
Doç.Dr., Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi
Mikrobiyoloji Öğretim Üyesi

Kabenin üzerinden kuşlar uçar mı?

Prof.Hayri Kırbaşoğlu (A.Ü. İlahiyat Fakültesi Hadis Bölümü): Bu tür iddiaları ortaya atanlar bilimsel ispattan ziyade kendi kutsallarına karşı bazı çabalar içine girerler. 'Hac'da şeytan taşlamasında atılan taşların göğe kaldırıldığı' şeklinde de bir şey var. Bunların aslı astarı yok.

Prof. İsmail Hakkı Ünal (A.Ü İlahiyat Fakültesi. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi): Dinde böyle bir şeyin yeri yok. Halk arasında var. Kuş uçar, uçak uçar. Kuşların ne suçu var. Kuşa gelene kadar kutsallığını zedelemişler, onlara itibar etmemek lazım.

Mehmet Çiçek (AK Parti Yozgat Milletvekili- Diyanet İşleri eski Başkan Yardımcısı): Kâbe'ye yıllardır giderim bu söylenir. Ama kuşlar her yerden uçarlar.

Kara Kule 61' Alıntı:
obsearchverim' Alıntı:
gezegen10' Alıntı:
kelebeketkisi' Alıntı:

Sayın hocam hem hakaret etmiyorum diyorsunuz hemde zemzem ile ilgili söylenenlere palavra diyorsunuz.Bu konuya açıklık getirir misiniz?

Pardon da, Zemzem ile ilgili uydurulan "idrarla atılmaz" yalanına palavra değil de ne diyeceğim. Bunu söylemek hakaret mi? Kızmanız gereken kutsallarımızla ilgili palavra uyduranlardır. Ben değil.

Ayrıca Zemzem'e ezan okunduğunda kristali parlaklaşıyor diye YAZAN SİTENİN BİZZAT YİNE KENDİSİNİN VERDİĞİ RESİMDE çan çalınan kristal olduğu iddia edilen kristal DAHA PARLAK. Ne yapacağız şimdi?

Zekanıza hakaret edenlere kızmıyorsunuz da, uyaran bana mı kızıyorsunuz?

ebfo45' Alıntı:
obsearchverim' Alıntı:
gezegen10' Alıntı:
obsearchverim' Alıntı:
gezegen10' Alıntı:

Hocam cevabınız için teşekkür ederim.

Ben de sizinle aynı fikirdeyim. İnşallah oraya gelmek nasip olur, biz de deneriz.

kelebeketkisi' Alıntı:
Aileden bir cok cok yakınım Umreye gitti. Normal hayatta cok sık ihtiyacı İcin lavaboya gittiğini ama Kabe ziyareti süresince kesinlikle boyle bir ihtiyac hissetmedigini, içtiği zemzemin ter yoluyla vücudundan çıktığını söyledi. Bir de konu ile alakası yok ama dedi ki oradaki kuşlar özellikle de güvercinler Kabenin üzerinden asla uçmuyor etrafında dolaşıyor ve kesinlikle pisletmiyorlarmis.

Bizzat şahit olduğum olayların -kasıtlı değil, kötü niyetle değil- ama gafletten, cehaletten, heyecandan, algılama farkından dolayı vs. nedenlerle o kadar farklı aktarıldığına o kadar çok şahit oldum ki, birisinden duyduğum birçok vakıayı kendim görmeden inanmam, aktarmam, aktarsam da şerh düşerim.

Geri