Zemzemdeki Müthiş Sırrın Fotoğrafı!

Kodla Büyü

Kara Kule 61

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ortaya çıkan bir görüntü var ki inanılmaz. Zemzem suyu sese tepki veriyor.
Yazı Boyutu: 12 14 16

Japon ve Alman bilim adamları da Zemzem suyunun sırlarını, ilk kez bir belgesele açıkladılar. Çekilen bir fotoğraf sizleri de hayrete düşürecek.

Zemzem suyu çan sesiyle kararıyor, ezan ya da Kur'an okunduğunda ise berraklaşıyor.

Türkiye Gazetesi'nden Hayrettin Turan'ın manşete çıkan haberi İslam aleminin kutsal kabul ettiği Zemzem suyuna dair TRT'nin hazırladığı belgeselden.

Çölün ortasında 4 bin yıldır bozulmadan, kirlenmeden, yosun tutmadan akan mukaddes su, her sene hac ve umre için gelen milyonlarca Müslümanı besliyor.

TRT de cennetten geldiğine inanılan zemzem suyunu belgesel yaptı. Çekimler sırasında uzun yıllardır zemzem suyu ve kristalleri üzerinde araştırma yürüten Müslüman olmayan bilim adamları kaynağın sırlarına mazhar oldu. Alman bilim adamı Dr. Knut Pfeiffer, onlardan biri.

Ren Nehrinin suyundan içen kişinin enerjisinin azaldığını belirleyen Dr. Pfeiffer, zemzem üzerine yaptığı deney sonucunda kişinin zemzem suyundan içtikten 35 dakika sonra rahatladığını belgeledi.

BİR BARDAĞI BİR KOVA SUYU TEMİZLİYOR

Araştırmasını derinleştirin Alman doktor çok şaşırdığı bir nokta daha tespit etti. Bu durum için Pfeiffer, “Su her şart atlında değişmiyor ama değiştiriyor” diyor.

Alman bilim adamı şunları anlatıyor: “Çok acayip bir deney yaptım. Bir damla zemzem suyuna yüz damla normal su karıştırdım. Sonuçta gördüm ki suyun hepsi zemzeme dönüşmüş. Sonra bir damla zemzeme bin damla normal su karıştırdım. Ve yine gördüm ki hepsi zemzeme dönüşmüş. Bunun sebebi nedir, neden? Zemzemde öyle bir enerji var ki başkasını değiştirir ama kendi değişmez.”

SESLER ZEMZEM SUYUNU DEĞİŞTİRİYOR

Araştırmalara göre, zemzem ilk çıktığı yerdeki sıcaklığı 37 derece. Ne niyetle içilirse o derde deva olan ve 66 adı bulunan Zemzem suyu, sesler karşısında farklı şekillere dönüşüyor. Bunu ispatlayan ise Japon bilim adamı Dr. Masura Emoto. Zemzem kristallerini ilk defa mikroskop ortamında inceleyen Dr. Emoto, suyu değişik ses frekanslarına maruz bıraktı.

ÇAN SESİNDE KARARIYOR KURAN'DA PARLAKLAŞIYOR

Suyun moleküler (kristal) düzeninin değişen frekanslara göre farklılaştığını gören Japon bilim adamı, zemzemin çan sesinde kristallerinin karardığını, Kur'an-ı kerim ve ezan sesinde ise parlaklaştığını ve netleştiğini belirledi. İncelemede her bir kristalin, Kabe-i muazzamaya benzeyen bir doku oluşturduğu tespit edildi.

Zemzem üzerine kaleme aldığı kitabı Japonya'da en çok satanlar arasına giren Dr. Emoto'ya göre zemzem, fiziksel ve kimyasal özellikleri bakımından yeryüzündeki bütün sulardan farklı. Dr. Emoto, “Zemzem, çevresinde cereyan eden bütün değişimleri hafızasına alıyor. Yapısı çok farklı. Bu, onu dünyadaki diğer elementlerin efendisi yapıyor. Müslümanların niçin hastaları tedavi etmek ümediyle Kur'an-ı kerimden sûreler okunup, suya üflediğini daha iyi anlıyorum” diyor.

DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜNÜN RAPORU

Dünya Sağlık Örgütünün raporlarına göre, zemzem en içilebilir ve sağlıklı sulardan biri. Amerika'da yapılan test sonuçlarında, dünyada içinde mikroorganizma ve bakteri bulundurmayan tek suyun zemzem olduğu ortaya çıkmıştı. Avrupa'da yapılan laboratuar çalışmalarında ise mikrobik hastalıklara karşı etkili olan zemzemin diğer sulara nazaran çok daha az kükürt taşıdığı, bunun yanı sıra daha fazla mineral barındırdığı ve fazlasıyla besleyici olduğu belirlendi.
kaynak http://www.habervaktim.com/haber/zemzemdeki-muthis-sirrin-fotografi-280433.html

2009 yılında suyun ses e tepki verdiği ispatlanmıştı - bu haberi okumuştum daha önceden. Burada zemzem suyu diye özelleştirilmiş

Yawf inanıyorsanız Sırra, Mucizeye gerek yok...

Ki ben bu tarz haberlerden sonra daha bir şüpheye düşüyorum, kafamda çelişkiler artıyor...

vay arkadaş olsada içsek...zemzem suyu satsak köşeyi döneriz.. :mrgreen:

Çan çalındığında ortaya çıktığı iddia edilen -su değil- buz kristali sanki daha parlak gibi geldi bana.

Zemzem güzel sudur. İçmesi zevklidir. Zemzem'in böyle palavralara ihtiyacı yoktur.

Allah'ın böyle palavralarla yüceltilmeye hiç ama hiç ihtiyacı yoktur.

Sizce hangisi parlak.

Bence soldaki buz kristali daha parlak.

Ama resmi veren haber sitesinde

http://www.habervaktim.com/haber/zemzem ... 80433.html

sağdakinin(yani Kur'an okunduğunda çekilen resimdeki buz kristalinin) daha parlak olduğu yazıyor.

İnsanın kendini kandırması böyle birşey işte...

Allah'ın azametini ispat için kimsenin palavra uydurmasına gerek yok.

Ekli dosyalar

• 49139087315.jpg
    49139087315.jpg
    54.8 KB · Görüntüleme: 1,410
obsearchverim' Alıntı:
Sizce hangisi parlak.

Bence soldaki buz kristali daha parlak.

Ama resmi veren haber sitesinde

http://www.habervaktim.com/haber/zemzem ... 80433.html

sağdakinin(yani Kur'an okunduğunda çekilen resimdeki buz kristalinin) daha parlak olduğu yazıyor.

İnsanın kendini kandırması böyle birşey işte...

Allah'ın azametini ispat için kimsenin palavra uydurmasına gerek yok.
Resme baktığın an İsrail bayrağını anımsatıyor. Bu işte bir hintlik olduğunu düşünüyorum.

suya heavy metalle arabesk dinletmek gibi birşey olmuş bu :))) normal suda aynı tepkiyi veriyor belgeselini izlemiştim. hangisi aktı hangisi karaydı hatırlamıyorum ama çan tiz bir sestir. birde ayin dinletsinler suya :)

zemzem suyuna birileri hemen saldırıya geçmiş ya. pes doğrusu.araştırmayı yapan alman ve japon bilim adamları.had desek müslüman bilim adamı olsa taraflı değiliz. biz içimizde böyle düşmani duygular beslediğimiz sürece bir şey olmaz bu ülkeden arkadaş.bir şeyi kabul etmek için illa yaşamak lazım değil.ama gerçekleri kabul etmek lazım.

1 damla zemzem bütün suyu değiştiriyorsa damacana her alışımızda 1 damla damlatsak veya damacanadan kalan suyu yeni damacanaya karıştırsak o da zemzem suyu oluyor diyor doğru mu anladım.

Suyun kristalize şekli sese verdiği tepkiden daha oloağanüstü bence...

Ne insanlar var Allah Allah... Zemzeme bile laf söleyebilen o su zerresi kadar bile Allaha imanı olmayan insanlar yazıklar olsun ... Zemzem suyunun özellikleri zaten biliniyordu bu da başka bi özelliği keşfedilmiş oldu. Zemzem suyu ne niyetle içilirse o niyete mukabil olur doymak için içilirse doyulur şifa için içilirse şifa olur. Ayrıca kesinlikle idrarla atılmaz sadece terle atılabilir. Arabistana gittiğinizde sürekli zemzem içilmemesini normal suda içilmesi tavsiye edilir.

gezegen10' Alıntı:
Ne insanlar var Allah Allah... Zemzeme bile laf söyleyebilen o su zerresi kadar bile Allaha imanı olmayan insanlar yazıklar olsun ... Zemzem suyunun özellikleri zaten biliniyordu bu da başka bi özelliği keşfedilmiş oldu. Zemzem suyu ne niyetle içilirse o niyete mukabil olur doymak için içilirse doyulur şifa için içilirse şifa olur. Ayrıca kesinlikle idrarla atılmaz sadece terle atılabilir. Arabistana gittiğinizde sürekli zemzem içilmemesini normal suda içilmesi tavsiye edilir.

kardeş niye insanları inananlar ve inanmayanlar olarak ikiye bölüyorsun.senin yaptığın tahrik ve suçtur.bir insan inanmayabilir ama çoğu inanandan daha iyi bir insan olabilir ya da topluma daha fazla katkıda bulunabilir.yazıklar olsun falan...bu laflar bir müslümana yakışmıyor...hoşgörü nerde...?

lion26' Alıntı:
zemzem suyuna birileri hemen saldırıya geçmiş ya. pes doğrusu.araştırmayı yapan alman ve japon bilim adamları.had desek müslüman bilim adamı olsa taraflı değiliz. biz içimizde böyle düşmani duygular beslediğimiz sürece bir şey olmaz bu ülkeden arkadaş.bir şeyi kabul etmek için illa yaşamak lazım değil.ama gerçekleri kabul etmek lazım.

Zemzem suyuna saldıran HİÇBİR KİMSE YOK.

Kışkırtıcılık, jurnalcilik yapma.

İşte fotoyu koydum hocam, sence hangi resim daha parlak???

Zemzem'in kutsiyeti, Allah'ın azametini ispat için böyle saçmalıklara gerek yok diyorum sadece.

Kimsenin Zemzem'e veya Allah'ın azametine -haşa- söz söylediği yok.

Sizi ahlak ve terbiyeye davet ediyorum.

only61' Alıntı:
gezegen10' Alıntı:
Ne insanlar var Allah Allah... Zemzeme bile laf söyleyebilen o su zerresi kadar bile Allaha imanı olmayan insanlar yazıklar olsun ... Zemzem suyunun özellikleri zaten biliniyordu bu da başka bi özelliği keşfedilmiş oldu. Zemzem suyu ne niyetle içilirse o niyete mukabil olur doymak için içilirse doyulur şifa için içilirse şifa olur. Ayrıca kesinlikle idrarla atılmaz sadece terle atılabilir. Arabistana gittiğinizde sürekli zemzem içilmemesini normal suda içilmesi tavsiye edilir.

kardeş niye insanları inananlar ve inanmayanlar olarak ikiye bölüyorsun.senin yaptığın tahrik ve suçtur.bir insan inanmayabilir ama çoğu inanandan daha iyi bir insan olabilir ya da topluma daha fazla katkıda bulunabilir.yazıklar olsun falan...bu laflar bir müslümana yakışmıyor...hoşgörü nerde...?

Zemzem'e laf söylenmiş olan TEK BİR MESAJ GÖSTER HOCAM ŞU KONUDA.

İnsanın kendini kandırması işte böyle birşey.

Kışkırtıcılık yapıyorsunuz, tahrik ediyorsunuz, ondan sonra FAZİLETLİ AYAKLARINA YATIYORSUNUZ.

Zemzem'e DEĞİL,

Allah'ın azametinden şüpheye düşüp, Allah'ın azametini ispat için Zemzem'le ilgili olmadık yalanlar uyduranlara eleştiride bulunuyorum.

Zemzem'e DEĞİL.

Allah'ın azametinin sizin yalanlarınıza, uydurmalarınıza İHTİYACI YOKTUR, Allah azimdir, kerimdir diyorum.

Sayın hocam dinimizin değerlerine saygı göstermeye gelince ses yok ama inanmayanlar konusu olunca hemen saygı bekleniyor.biz kimseye saygısızlık yapmıyoruz.Ama bazı kişiler dini bir konu açılınca hemen kendilerine istedikleri saygıyı unutup başlıyorlar saygısızlığa.Unutmayalım bu millet bazılarının hoşuna gitmesede bin senedir müslüman.Dine inan inanma saygı göstermek zorundadır herkes,bu bizim kutsalımızdır,,, :tr:

gezegen10' Alıntı:
Ne insanlar var Allah Allah... Zemzeme bile laf söleyebilen o su zerresi kadar bile Allaha imanı olmayan insanlar yazıklar olsun ... Zemzem suyunun özellikleri zaten biliniyordu bu da başka bi özelliği keşfedilmiş oldu. Zemzem suyu ne niyetle içilirse o niyete mukabil olur doymak için içilirse doyulur şifa için içilirse şifa olur. Ayrıca kesinlikle idrarla atılmaz sadece terle atılabilir. Arabistana gittiğinizde sürekli zemzem içilmemesini normal suda içilmesi tavsiye edilir.

Yani 1 sene boyunca sürekli zemzem içsek, idrar çıkaramayacağımız için bu 1 sene tamamlanmadan ölebiliriz manasına mı geliyor bu?

Sürekli zemzem içerek denemek lazım.

Zemzem idrarla atılsa ne olur, atılmasa ne olur? Bu Zemzem'den ne birşey eksiltir, ne birşey katar. Bu Allah'ın azametine ne birşey katar, ne de birşey eksiltebilir.

Kara Kule 61' Alıntı:
Sayın hocam dinimizin değerlerine saygı göstermeye gelince ses yok ama inanmayanlar konusu olunca hemen saygı bekleniyor.biz kimseye saygısızlık yapmıyoruz.Ama bazı kişiler dini bir konu açılınca hemen kendilerine istedikleri saygıyı unutup başlıyorlar saygısızlığa.Unutmayalım bu millet bazılarının hoşuna gitmesede bin senedir müslüman.Dine inan inanma saygı göstermek zorundadır herkes,bu bizim kutsalımızdır,,, :tr:

ŞU KONUDA KİM, NEYE SAYGISIZLIK YAPMIŞ?

Hangi mesajda, nasıl bir saygısızlık var?

Mekke'de yaşayan ve içme suyu olarak genelde zemzem içen ve az önce 10 şişe (10 ar litre) zemzem alıp gelen biri olarak yazılanları okuyorum, gülüyorum ve üzülüyorum. :(
Öncelikle bu bir inanç ve iman konusu değildir. Zemzemin bu güzelliklerine inanmayan dinden çıkmaz, küfre girmez ama şunu da belirtmek lazım ki inanana neden böyle inanıyorsun inanmayana da neden böyle inanmıyorsun demeye kimsenin hakkı yok. Bu girişten sonra bazı şeyleri düzeltmek lazım. Öncelikle haberi yapan kişi bir belgeselden yola çıkarak bu haberi yapmış, adı geçen belgeseli kim izledi ? Neden sordum acaba o kristal resimleri belgeselde var mı?
Bu sene Hacta yaşadığım bir olay artık haberlere bir başka gözle bakmamı sağladı.
Haccı izlemeye gelen basın mensupları (Sabah,Hürriyet,Zaman,Bugün ve Cihan) burada 30 senedir yaşayan Dr Necati ÖZTÜRK Hocamızla bir mülakat yaptılar. O sırada ben de oaradaydım. Konuşma kameraya çekildi ama asıl metni Hürriyet Gazetesinden Fatma hanım yazdı. Tabi hoca dedi yusuf o yazmış kusuf mesela hani dini alt yapısı çok olmayınca hocanın dediklerini yanlış yazmış ve kronolojiyi de karıştırmış, hoca ingilterede doktora yapıp Arabistana gelmiş ama haberde tam tersi çıkmış vs vs. Hani derler ya benim sana ne söylediğim değil senin ne anladığın önemli diye işte bu haberi yapan arkadaş ta anladığını yazmış bazı şeyleri karıştırmış olabilir :)
Ayrıca zemzemim mayalama özelliği var bu deneylerle ispatlanmış bir şey ama kristal çan ezan hikayesini duymadım.
Buraya umreye gelenler çok sordu bana zemzem idrarla atılmıyormuş diye onlara hep şunu dedin denemesi bedava 2 gün zemzemden başka bir şey içme bak bakalım tuvalete gidiyor musun gitmiyor musun. :) İnşallah size de nasip olur buralara gelmek ve aynel yakin zemzem tuvalate gidiyor mu görürsünüz :)

burda çoğu kimse müslüman kim kime saygızılık yapmış...?
olay basit ...bir şeye inanırsın ve onu savunucu şeyler söylersin diğeri inanmıyorsa saygı duyarsın...

Allahu Ekber(Allah Yücedir).
Ve lâ tehinû ve lâ tahzenû ve entumul a’levne in kuntum mu’minîn(mu’minîne).
ALİ İMRAN 3/139. Gevşemeyin, üzülmeyin, inanmışsanız, mutlaka siz üstünsünuz.

:+1:
kelebeketkisi' Alıntı:
Allahu Ekber(Allah Yücedir).
Ve lâ tehinû ve lâ tahzenû ve entumul a’levne in kuntum mu’minîn(mu’minîne).
ALİ İMRAN 3/139. Gevşemeyin, üzülmeyin, inanmışsanız, mutlaka siz üstünsünuz.

obsearchverim' Alıntı:
gezegen10' Alıntı:

Yani 1 sene boyunca sürekli zemzem içsek, idrar çıkaramayacağımız için bu 1 sene tamamlanmadan ölebiliriz manasına mı geliyor bu?

Sürekli zemzem içerek denemek lazım.

Zemzem idrarla atılsa ne olur, atılmasa ne olur? Bu Zemzem'den ne birşey eksiltir, ne birşey katar. Bu Allah'ın azametine ne birşey katar, ne de birşey eksiltebilir.

İdrar necistir pisitir Hatta kabir azabına duçar olanların çoğu idrardan dolayı kabir azabı görecektir. Zemzem Allah'ın lutfuyla çıkan bir sudur ve bu suyun necis bişeyin dahi içine karışması Allah c.c. tarafından uygun görülmemiş ki bu şekilde idrarla atılamamaktadır.

Geri