Zamanlaması Manidar Bir FİLM

Kodla Büyü

craxx

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Malum şu günlerde en çok duyduğumuz sözlerden.
ZAMANLAMASI MANİDAR

Düzenbaz Filmi
http://www.zaman.com.tr/sinema_zamanlam ... 93835.html

Şimdi, 36 yıl öncesine gidelim. 1978 yılının Amerika Birleşik Devletleri’nde New Jersey kentindeyiz. 10 yıldır büyük bir özveri ve başarıyla yöneticilik yapan Belediye Başkanı Carmine Polito, şehri kalkındırmak için bir kentsel dönüşüm hamlesi başlatır. Beş çocuk babası belediye başkanı, gücünü halkın sevgisinden ve sağlam iradesinden almaktadır. Başkan, 1929’daki Büyük Buhran öncesi gözde eğlence mekânı olan Atlantic City’yi yeniden şaşalı günlerine kavuşturmak gibi bir çılgın proje ortaya atar. Söz konusu semti (Atlantic City) oteller, kumarhaneler ve eğlence mekânlarıyla yeniden inşa edip halkına istihdam alanı açmak ve şehri kalkındırmak için kolları sıvar. Bunun için gerekli sermayeyi ise yakın dostu Irving Rosenfeld aracılığıyla kısa süre önce tanıştığı Abdullah adlı bir Arap şeyhinden sağlayacaktır. Şeyh Abdullah, yatırım yapacak yer arayan hayırsever bir işadamıdır. Başkan Polito, şeyhe yatırım imkânı sağladığı için ondan ‘hakkı olan’ komisyonunu alır. Kumarhane işinden dolayı mafya yapılanması da bu kentsel dönüşümün ‘doğal’ yatırımcısı konumundadır. Ve onların şartı Şeyh Abdullah’ın ABD vatandaşı olmasıdır. Bu noktada Başkan Polito, Amerikan Senatosu’ndaki kongre üyesi dostlarıyla görüşerek Şeyh Abdullah’ın vatandaşlık işlemlerini halletmelerini ister. Tabii ki onlar da şehrin yararına olacak bu ‘hayırlı’ işten paylarına düşen komisyonu alacaktır.

http://www.zaman.com.tr/egitim_milli-eg ... 93804.html

"Mahkemeye gönderdik. 718 öğrencinin aslında Almanca ve Fransızcadan sınava girdikleri halde İngilizce cevap anahtarıyla değerlendirmelerinden kaynaklanan bir yanlışlık vardı."

Aynı hata 4-5 Ocak 2014 tarihinde yapılan Açık Lise sınavında da vardı ama ondan bahseden yok, sanırım daha gündeme gelmedi ama 1-2 güne sanırım bunu da gündeme getirirler, henüz farkında değillerdir.

Açık Lise sınavında gözetmendim ve çocukların hiçbirisinin yabancı dili Fransız olmadığı halde (tamamına yakını İngilizce, 1-2 tanesinin Almanca) cevap kağıtlarında (optik formlarda) yabancı dil Fransızca görülüyordu. Tam bir saçmalık. Aradık Açık Liseye bakan Genel Müdürü, önce kem küm etti, biz ciddi ciddi hata olduğunu söyleyince "İnceleyelim" dedi, geçişi çözüm olarak da "Çocuklar yabancı dil sınavlarını Fransızca bölümüne işaretlesinler siz de tutanakla bunu belirtin, biz ona göre değerlendirelim" dediler, biz önce 1-2 öğrencide sorun var zannettik, bir baktık ki tüm çocuklar aynı durumda.

Yazık oluyor memleketime yazık. Kim bilir ne üçkağıtlar dönüyor merkezde :verymad:

Şimdi Açık Lise Sınavındaki hatayı dile getrsek onun da zamanlamasını manidar bulacaklar. :verymad:

sadece amerika ve israil işin içinde var zannediyorduk! Meğer Hollywood da işin içindeymiş!
Ya bu hollywood'un ne alıp veremediği var hükümtle kardeşim!
Ayakkabı kutuları, rüşvetler, yolsuzluklar, bakanların görevden alınması, savcı ve polislerin sürülmesi, halkbankın zarara girmesi,el kaide operasyonları....
Hepsinin arkasında Bu holywood çıkarsa şaşırmam! Bu mazeret diğerlerinden daha mantıklıdır en azından...Bu hollywod yönetmen ve yapımcılarının derhal görevden alınması lazım. Savcı ve polisleri göreve çağırıyorum burdan! PArdon yanlış söyledim bakanları göreve çağırıyorum! Zaten elde ne savcı ne de polis kaldı....

Ayrıca, forumda eleştirel yazıların başlaması ile operasyonların zamanlaması da manidar!....

3'üncü taraf? (16.01.2014)
Kavgada yumruk sayılmıyor ama...

Cemaat ve AKP hükümeti arasındaki çekişme, "çekişme" tarifini çoktan aşmış durumda. Kavgada yumruk sayılmıyor! Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta var; o da 3'üncü elin yumruğu!..

İki kesim arasında gelinen son nokta, daha doğrusu savrulan yumruk ve ithamların içinde kamuoyu tarafından en konuşulan başlık; Fethullah Gülen'e ait olduğu iddia edilen ses kayıtları. Şimdi bunların içeriği tartışılıyor.

Öte yandan Türkiye, hayli uzun zamandır şu soruları terk etmiş durumda: Bunları kim yayınlıyor, kimin işine yarıyor?

Bu kritik ve sakin bakış son olayla da ilgili değil elbette. Her taraftan faş edilen bu ses kayıtları, görüntüler ve belgeler "nihayetinde" herkesi vuruyor. Belgeler, resimler, kayıtlar o veya bu tarafa yaradığından yukarıdaki sorular atlanıyor.

Sadece şu soruya verilebilecek bir yanıt, işin rengini ne kadar değiştirebilir; Kavgadan göz gözü görmezken, taraflardan biri değil de, bu servisler "3'üncü bir kesim" tarafından yapılıyorsa?..

http://www.kritik-analitik.com/NewsPopUp.aspx?Id=933

craxx' Alıntı:
AKADEMİA' Alıntı:
Şimdi Açık Lise Sınavındaki hatayı dile getrsek onun da zamanlamasını manidar bulacaklar. :verymad:

Milli Eğitim Bakanı Manidar buldu Zaten.
http://gundem.bugun.com.tr/flas-sbs-aci ... eri/934532

Hocam o manidar bulunan sınav benim söylediğim sınav değil. Yahu bir sınavı da doğru düzgün yapın be kardeşim.

"SBS'nin 8 Haziran 2013'de son defa yapıldığını anımsatan Avcı..." şu an medyada bahsedilen sınav bu. Benim söylediğim hatalı sınav ise 4-5 Ocak 2013'te yapılan Açık Lise 1. Dönem sınavı, yukarıdaki mesajda belirtmiştim zaten. Dikkat etmemiş ya da tarihleri karıştırmış olabilirsiniz.

4-5 Ocak'ta yapılan sınavda da yabancı dil sınavı bulunan öğrencilerin optik formlarının hepsinde yabancı dil olarak Fransızca yazıyor, yani o optik formların okunması Fransızca cevap anahtarına göre yapılacak. Ama çocuklardan hiçbirisinin yabancı dili Fransızca değil, tamamına yakını İngilizce birkaç tane de yabancı dili Almanca olan var. Yani bu kadar kasıt olur. Çocuklar okudukları yabancı dil sorularının cevaplarını optik formdaki yabancı dil gördükleri yere işaretleseler (ki zaten o yabancı dil dersi için başka işaretleyecek yer yok) hepsi yanlış değerlendirilecek, hepsi Fransızca'nın cevap anahtarına göre değerlendirilecek. İşte güzel memleketimin hali.

Yeri gelmişken size bir olayı anlatayım. Ben liseyi bitirince veya üni. 1'i bitirince yazın ÖSYM'de çalıştım, bu tip ücretli çalışanlar uzun süre devam etti, şu an bilmiyorum.

Dikkat buyurunuz; :!: benim çalıştığım 1-2 aylık dönemde ÖSS sonuçlarının değerlendirilmesi vardı ve evet ÖSS sınavının öğrencilerin işaretlediği optik formları bize dağıtıyorlardı, biz böyle hangar gibi biryerde tahminen 50-60 masa dizilmiş her masada iki genç, masamıza koyulan optik formları inceliyoruz.

Dikkat edin öğrencilerin sınavda kan-ter içinde 1 soru daha fazla yapabilmek için çırpındığı ve işaretlediği optik formlar bizim elimizde. Biz de ÖSYM'ye dilekçe vererek ücretli çalışmak isteyen sıradan gençler..

Elimizde bir kara kalem ve silgi, bize diyorlar ki bu optik formlar zaten okundu, ama bazı sorularda çift işaretleme olabilir veya öğrenci silmiştir ama tam silememiştir o yüzden makine yanlış okumuş olabilir, bunlara bakın ve hatalı gördüklerinizi düzeltin makineler formları tekrar okuyacak. :eek:

Olaya bak, diyelim ki ben o yıl açıklanan sınav sonuçlarını küçük bir kağıt parçasına yazdım, genelde A kitapçığının cevapları yayınlanıyordu. İncelediğim optik formda bakıyorum A kitapçığı, zaten öyle bizi denetleyen felan da yok, kocaman hangar, millet gırgır şamata ellerinde üniversite hayaliyle geceleri uyuyamayan gençlerin optik formları. Al eline silgiyi A kitapçığı olan optik formun üstündeki tüm soruları doğru cevap ile değiştir, çok kolay. Hatta isimler felan da yazıyor, belki tanıdık birisinin optik formu bile olabilir. Hepsini düzelt, sonra makine yeniden okusun. (Bilmiyorum belki de daha önceden makine zaten hiç okumamıştır, direk bizim temizlediğimiz optik formlar okunuyordur) Al sana üniversite sınavı birincisi.

Bu işler bu kadar basit olmamalı. Tarih olarak 2000 yazı ya da 2001 yazı. Şu an ki hükümet değil ama ben sahtecilik işinin ne kadar kolay olduğunu anlatmak için yazdım, ve bu olay biliyorum 4-5 yıl daha böyle devam etti ,benim gibi çalışanları biliyorum. Hala böyle mi onu bilmiyorum.

iki yüzlülük bu olsa gerek. dün başka bu gün başka. bu cemaat bitmiştir artık. bu hizmetin bir holding olduğu ve kendi çıkarlarına "hizmet" ettiği ortaya çıkmıştır.

Geri