Zam teklifine yapılan en trajikomik yorum, bu kadarına pes..

Kodla Büyü

tanes

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yorum memeurlar.net ten alıntıdır. İnsanlar nasıl bu kadar polyannacılık oynayabiliyor şaşıyorum. Hükümet farklı olsaydı acaba yine aynı yorumu yaparmıydı arkadaş...

"birde olaya olumlu bakın ,kendimden örnek vereceğim bakın az zam iyi mi olmuş ,kötü mü?şayet 200 TL civarında bir zam almış olsaydım ;1 oturduğum sobalı evi hemen değiştirip kaloriferli eve geçecektim kira farkı 250 yakıt gideri 1500 kapıcı gideri aylık 50 TL artmış olacaktı aylık 200 tl yerine aylık ortalama 400 tl giderim olacaktı ki bu işin maddi boyutu. birde manevi boyutu var;sobalı evlerde kışın çoluk çocuk bir odada yatıp kalkıyoruz bu da aile içi muhabbeti arttırıyor .evin kaloriferli olması her çocuğun ayrı odayı kullanması demektir.birlik olmak varken ayrılık niye.sağlam ülke için sağlam aile yapısı gerek.

2.araba almak isterdim arabanın vergisi ,kaskosu,benzin gideri vb.200 alacak belkide 500 tl verecektim.tabi kazayı saymıyorum.birde sabah akşam benzin fiyatı indimi çıktımı düşüne düşüne hasta dahi olabilirdim.bakın şimdi daha iyiyim hergün evime yürüyerek gidip geliyorum.

3.belki tatile giderdim şu ekranlarda gördüğümüz ülkemizin cennet köşelerine.şimdi aylık 200 verilseydi yılda 2400 tl yapardı dediğim tatile gitseydim bu para bir hafta yetmezdi .halbuki ben doğduğum ilin yazın tozundan kışında çamurundan nasıl vazgeçerim.bu tatil yerlerine gidipte dönmek istemez isem kim bizim ellerin yazın tozunu kışın çamuruna katlansın.demekki verilmesi pek sağlıklı olmaya bilir.şimdi çok para alıpta alışkanlıkları mı değiştirelim.

"

:D.. adm haklı:DDD

bence dalga geçiyor hocam .. gerçi milletimizin saflık durumunu göz önüne alınca...gerçek düşünceside olaiblir..

Bu dingil bana 200 lira para versin kendiside bulunduğu evden çıksın gecekonduya geçsin bu sayede gideride azalmış olur oda mutlu olur bende :p

Arkadaş dalga geçmiş hocam son cümlesinden böyle anlıyorum ben. Değil ise bu arakdaşın öğretmenlik yapmasına izin verilmemeli bence.

eline 200 lira geçince bunları yapıyorsa nasıl bir insan olduğunu varın siz düşünün

dalga geçmiş ya daha bu hale gelmedi vatandaş,en azından az önceki değerli arkadaşım gibi düşünüyorum :++:

iyi niyetli mi desem, salak mı desem, kafada bir kırıklık mı var acaba, türünün son örneği midir nedir bu Allah aşkına.
Sistem böyle olunca bunu gibi insanlar fazla düşünmeyede ihtiyaç duymazlar. çünkü onların yerine düşünen var nasıl olsa. sonrada ülkemizde kaliteden bahsediyoruz. vah vahhhhh :cry: :cry: :cry:

Tandoğan’da pankartlardan birinde:
“Vekile altından kazan, memura çay kaşığı ile kuruş!” sloganını gören arkadaşımız Fahrettin Fidan bu pankartı taşıyan Eğitim Bir - Sen önlüklü memura: “AKP on yıldır iktidarda, sizlere pankartınızda dile getirdiğiniz bu haksızlığı kim yapıyor” diye sorunca cevabı yanındaki kişi veriyor:
- Biz Tayyip Erdoğan’ı seviyoruz. Mesela ben oyumu ona verdim. Türkiye’yi dünya lideri yaptı.
- Ben, pankartta dile getirdiğiniz haksızlığı sormuştum.
- Toplu sözleşme görüşmelerinde yüzde 14 - 16 zam istedik. Alınca biz de rahatlayacağız.
- İyi de bakanlar yüzde 3’ü telaffuz ediyorlar. Hükümet istediğiniz o zammı vermezse.
- O zaman konu Kamu Görevlileri Hakem Heyeti’ne gider, bizim için sonuç değişmez.
- Ama orada Hükümetin ezici çoğunluğu var.
- Hayır, doğru değil. Orada Hükümetin değil memurların, yani bizim ezici çoğunluğumuz var.
http://gundem.milliyet.com.tr/en-gorkem ... efault.htm
- Hükümetin atadığı üst düzey bürokratlar hükümetten değil sizin yanınızda oy kullanacaklar, öyle mi!
- Tabii ki. Çünkü sonuçta onlar da memur...
Tandoğan’da iyimserlik diz boyu... Fahrettin Fidan bu iyimserliği bozmak istemiyor, ilerliyor.

yazan arkadaş bariz "tariz" yapmış. (bir konuyla alay etme, iğneleme, tersini kastetme). anlamayıp olumsuz yorum yapmamalıyız.

yasinakkus' Alıntı:
yazan arkadaş bariz "tariz" yapmış. (bir konuyla alay etme, iğneleme, tersini kastetme). anlamayıp olumsuz yorum yapmamalıyız.
Aynı şeyi düşünüyorum elbette dikkat çekmek için böyle yazmış durumun vahimliğine

tanes' Alıntı:
Yorum memeurlar.net ten alıntıdır. İnsanlar nasıl bu kadar polyannacılık oynayabiliyor şaşıyorum. Hükümet farklı olsaydı acaba yine aynı yorumu yaparmıydı arkadaş...

"birde olaya olumlu bakın ,kendimden örnek vereceğim bakın az zam iyi mi olmuş ,kötü mü?şayet 200 TL civarında bir zam almış olsaydım ;1 oturduğum sobalı evi hemen değiştirip kaloriferli eve geçecektim kira farkı 250 yakıt gideri 1500 kapıcı gideri aylık 50 TL artmış olacaktı aylık 200 tl yerine aylık ortalama 400 tl giderim olacaktı ki bu işin maddi boyutu. birde manevi boyutu var;sobalı evlerde kışın çoluk çocuk bir odada yatıp kalkıyoruz bu da aile içi muhabbeti arttırıyor .evin kaloriferli olması her çocuğun ayrı odayı kullanması demektir.birlik olmak varken ayrılık niye.sağlam ülke için sağlam aile yapısı gerek.

2.araba almak isterdim arabanın vergisi ,kaskosu,benzin gideri vb.200 alacak belkide 500 tl verecektim.tabi kazayı saymıyorum.birde sabah akşam benzin fiyatı indimi çıktımı düşüne düşüne hasta dahi olabilirdim.bakın şimdi daha iyiyim hergün evime yürüyerek gidip geliyorum.

3.belki tatile giderdim şu ekranlarda gördüğümüz ülkemizin cennet köşelerine.şimdi aylık 200 verilseydi yılda 2400 tl yapardı dediğim tatile gitseydim bu para bir hafta yetmezdi .halbuki ben doğduğum ilin yazın tozundan kışında çamurundan nasıl vazgeçerim.bu tatil yerlerine gidipte dönmek istemez isem kim bizim ellerin yazın tozunu kışın çamuruna katlansın.demekki verilmesi pek sağlıklı olmaya bilir.şimdi çok para alıpta alışkanlıkları mı değiştirelim.

"

Kesinlikle Katılıyorum.

bizim gelir seviyemiz tam eşik noktasıdır efenim eğer biraz daha fazla bir gelir olursa bu sefeer bütçe açığını artıran vatandaş konumuna yükseliriz yeni yeni ithal ürünler alırız(adidas,nike,lacoste.toommy telefon pc araba vs.. ) o yüzden bize aç kalmayacak ve mevcut borçlarımızı ödeyecek kadar parayı yeterli görüyorlar bu yüzden ne şimdi ne de sonra fazla umutlanmaya gerek yok ayağınızı yorgana göre uztın

Geri