Yurt dışı gezisi

Kodla Büyü

diaboluss

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaslar. Esim ve 2 yasinda oglumla yurtdisi gezisi yapmak istiyoruz. Size soracagim birkac soru var
1- hangi ulkeden baslamaliyiz
2- turla mi gitmek iyidir yoksa spontane kendi kendimize gezmek mi?
3- spontane gezi icin otel rezervasyonu vs nasil yaptirabiliriz?

Cevaplar icin tesekkurler

Hocam bildiğim kadarıyla tur şirketleri toplu rezervasyonlar olduğu için bizlerden çok daha iyi fiyat alıyorlar. Zaten uçak bileti, otel, yeme içme ve gezme dahil fiyatlıyorlar.
Güvenilir bir tur şirketine üç beş kuruş fazla verip rehber eşliğinde güzel ve bilgilendirici bir tur yapabilirsiniz. Hem nereyi nasıl gezeceğim derdiniz olmaz, hem daha ekonomik olur. Ama herkesin bildiği güvenilir bir şirket olması şart.

merhaba arkadaslar. Esim ve 2 yasinda oglumla yurtdisi gezisi yapmak istiyoruz. Size soracagim birkac soru var
1- hangi ulkeden baslamaliyiz
2- turla mi gitmek iyidir yoksa spontane kendi kendimize gezmek mi?
3- spontane gezi icin otel rezervasyonu vs nasil yaptirabiliriz?

Cevaplar icin tesekkurler

1-Pasaportunuzun türüne göre değişir. Yeşil varsa eğer ve ilk kez yurt dışına çıkacaksanız kendinizi çok da yabancı hissetmeyeceğiz yerler öneririm. Almanya - Yunanistan gibi...
2-Bütçenize bağlı olmakla beraber geziden beklentilerinize göre değişir. Suya sabuna dokunmayayıp, parayı vereyim düdüğü çalayım derseniz tur. Yok ben herşeyi kendim hallederim derseniz bireysel gezi daha iyi olacaktır. Hatta harcamayı kendiniz belirleyeceğiniz için muhtemelen turlara göre daha ekonomik olacaktır...
3-Otel rezervasyonu için dünyada kabul görmüş siteler var. Başında Booking.com geliyor, ben de sürekli burayı kullanıyorum. Bunun haricinde bir çok alternatif site var tabi. Ayrıca AirBnb gibi farklı tercihler de deneyebilirsiniz...

Hocam bence kişisel gitmek biraz daha zor olur. Sonuçta yabancı ülke, dil problemleri ve Türklere bakış açısı size sıkıntı yaratabilr. Tek giderseniz sorunla karşılaştığınızda muhattabınız olmayacak.
Turla giderseniz yaklaşık aynı parayı verirsiniz. Rehber size anlatım yapar ve problemleri onunla çözebilirsiniz. Nerede yiyeceğim, parayı nerede bozacağım tarzı problemlerinizde tavsiye eder.

burda belirleyici çok unsur var. Öncelikli olarak bütçe ve beklenti. Tavsiyem kendiniz planlayın, yurt dışında araç kiralayın ve gezin. daha özgür olursunuz. Çocuk olunca ona göre de hareket etmiş olursunuz. Turlara verdiğiniz ücretler zaten uçak parası ve otel parasına denk geliyor. Turlar geziler için ek ücret istiyor. Eğer kendi aracınız varsa istanbuldan çıkıp 1 hafta-10 gün yunanistan turu yapın. Denemiş olursunuz. Baktınız güzel geçti diğer balkan ülkelerini de başka bir turda yaparsınız. Tahmin ettiğiniz kadar zor değil. Biz böyle bir tur yaptık. Çocuk yoktu ama olsa da pek değişmezi. tabi o zamanlar euro 3 tl idi. iki kişi bütün masraflar(pasaport-araba kirası-uçak bileti-konaklama-yakıt-kişisel harcama) toplamda 2500euro ya 22 gün almanya-hollanda-fransa-belçika-italya gezdik. çocuk olmayınca biraz hızlı hareket ettik. siz ülke sayısını azaltıp süreyi artırabilirsiniz.

Geri