youtubea erişimin engellenmesi..

Kodla Büyü

SİRE

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Youtube' da sorun mu var?

Youtube'da hangi videoya tıklasam yüklenmesi epeeey gecikiyor, takılıp kalıyor. Sizde de böyle bir sıkıntı var mı?

Re: Youtube' da sorun mu var?

Bızdede oluyor hocam ınternetmı yavaşladı dıye duşunuyordum ıyı oldu

Bızdede oluyor hocam ınternetmı yavaşladı dıye duşunuyordum ıyı oldu

Youtube'un sahibi olan Google Inc, son 1 aydır hem arama motoru olarak hem de video paylaşım sitesi olarak büyük sıkıntı yaşıyor. Daha nce bu konuyu forumda tartışmıştık. Ben de tam şu an youtube'da mix video izlemeye çalışıyorum ama 144p bile videolar sürekli takılıyor.

Ben de de ayni hocam hic bir video izlenmiyor.

Youtube ve diğer paylaşım sitelerindeki yavaşlama...

Arkadaşlar seçimlere son 3 gün kala şöyle bir şey farkettim internette yavaşlama var. Özellikle youtube, facebook gibi siteler çok yavaş açılıyor. Sizler de bunu farkettiniz mi?
Ben zenmate ile girince hızlanıyor.

Re: Youtube ve diğer paylaşım sitelerindeki yavaşlama...

Evet hocam ama bu durum yaklaşık bir haftadır dikkatimde benim bugün olan bir şey değil :(

Fuatavni de tam bu konuda yazmış bugün 2 saat önce yapılan analizi kimdir nedir necidir bilmiyorum ama yazıyor adam yani
1.İnternete sansür yasası Hükümet Tasarı'sı olarak gelecekti.Bakanlar Kurulu'nda 5 saate yakın tartışıldı. Metin kabul edilmeyip iade edildi
2. Yürütme'nin üst organı olan Bakanlar Kurulu 'İnternete Sansür Yasası'nı kabul etmedi. Hemen devreye Dar Oligarklar girdiler.
3. Oligarklar, Bakanlar Kurulu'nu ezerek yasa metnini TBMM'ye gönderip milletvekili teklifi olarak sundu. Bakanların hiç bir hükmü yoktur.
4.Yasa çıkarılırken BB'nin yandaşları internet siteleri kapatılmayacak 'URL' adresinden sadece ilgili sayfa kapatılacak demişti.
5.Twitter'in eleştiriler dikkate alınmadan kapatılması milleti kandırmak için her türlü yalanı konuşabildiklerini gösterdi.
6. Gezi sürecinden bu yana Erdoğan Rejim'ne karşı yayın yapan internet siteleri yasaklanacak. Dosya BB'nin önünde duruyor. Seçim bekleniyor.
7. Twitter'dan sonra Youtube vb paylaşım sitelerini de kapatmayı düşündüler. İç ve dış tepkilerden farklı bir adım atılma kararı alındı.
8. Dar Oligarklar, yaklaşık dört gündür internet erişim kanallarını kıstılar, bant genişliğini daralttılar. İnternet hızı düşürüldü.
9.Bant genişliğinin daraltılmasını '100 şeritlik bir yolun 80 şeridinin kapatılıp 20 şeritlik yola dönüştürülmesi' gibi düşünün.
10.İnternetten video yüklü dosyaları izlemek çok zorlaştı. Aslında şu an dolaylı yoldan internete erişim engellenmiş durumda.
11. Genel Müdür Yardımcısı M.Atalay oldu. Böylece BB'nin gözüne gireceğini düşünüyor.
12. M. Atalay bir 'Danışman' arkadaşı üzerinden BB'ye 'BTK' başkanı olsam yapacak çok projem var diye haber gönderiyor.
13. Güzel insanlar, son günlerde internete erişimde ve video izleme de karşılaşılan zorluk bundandır. Direnme yollarını kapatma derdindeler.

devlet kademesindekilerin kendi topraklarını kendi askerlerini bombalamasıyla ilgili kayıtların internete düşmesi ardından youtubea erişim engellenmiştir.

Youtube da gitti...

Facebook ta kapanırsa internet meb hattına dönecek :eek:

Neyse büyüklerimiz en iyisini bilir...

facebookda ki yavaşlığı farkettim. Youtube ise yasak geldi :)

başlık sahibinin sorusuna cevap vermek gerekirse ttnet bant genişliğini daralttı internete yavaş giriyoruz artık.

:verymad: pazar interneti de keser bu istibdatçılar...

Mr.Spermata' Alıntı:
başlık sahibinin sorusuna cevap vermek gerekirse ttnet bant genişliğini daralttı internete yavaş giriyoruz artık.
Hocam bant genişliği falan değil. Tam 40 gündür Google ve Youtube problem yaşıyor. Hepimizin bildiği üzere Youtube'un sahibi zaten Google Inc. SSL hatalarından tutun da 503 Error ve bağlantı sıfırlandı hataları var. Tamamen Google'ın inisiyatifindeki sıkıntılar bunlar.

Devletin gizli görüşmelerini servis edenler türkiye düşmanı adi hainlerdir. Bu kayıtları izleyip içten içe sevinenler bizden olamaz. Nokta.

ben de bu yavaşlamayı farkediyordum bir kaç gündür, bugün eve gelince bi şarkı dinliyim dedim dakikalarca bekledim yüklenmedi sayfayı yenilediğimde de TİB tarafından engellendiği yazısını gördüm, engelleme gerekçesi de ulusal güvenliğe 1. derecede tehditmiş...pes artık yaaaaa '!!!!!

tüm bunlara rağmen yine bir sürü oy alıcaklar en çok da ona üzülüyorum ben..

ozlem22' Alıntı:
tüm bunlara rağmen yine bir sürü oy alıcaklar en çok da ona üzülüyorum ben..
Devletin kendi sinir güvenliğini korumak için toplantı yapmasından daha doğal ne olabilir. Ses kaydının İçeriğinden ziyade bu kayıtları tüm dünyaya servis edenlere tepki göstermeniz lazım. Bu ve daha bir Çok kayıt hangi ülkelere servis edildi acaba hükümet düşmanı olmak ayrı şey türkiye düşmanı olmak ayrı.

Geri