yorumsuz

Kodla Büyü
Haklarıdır... Sonuna kadar destek... Teknisyenden az alan akademisyenlere zam zaruridir... Eleştirilecek yanı yok...

İnşallah gün gelir öğretmenler içinde aynı doğru karar alınır!

güzel zam biz alamadık % 35 zam.. boşuna okumuşuz :sleep:

yeni Türkiyeye bak
hakimlere 1155 tl, akademisyene %35 zam

bize de zam var elektriğe, doğal gaza, benzine :alkis:

Kürşat_58' Alıntı:
yeni Türkiyeye bak
hakimlere 1155 tl, akademisyene %35 zam

bize de zam var elektriğe, doğal gaza, benzine :alkis:
Öğremen değil %35, %3,5 zammı göremez

Biz ogretmenler olarak herseyi hakediyoruz. İki senesi dolmamis bir ogretmen olarak bunu cozdum. En basitinden rotasyon. Atandigim gunden beri rotasyondan bahsediliyor. Bastakilerden ses yok sadece taslak ama ogretmenler durmadan rotasyon nolcak diye sorup duruyor ayiptir soylemesi eşeğin aklina karpuz kabugu dusuruyor. Sonra zamanla bastan rostasyon olmasin diyen bari ilk ilce icinde sonra il sonra bolge icinde olsun bari diyerek beklentilerini dusuruyor. Sonrada olunca zaten psikolojikmen hazir oluyor itiraz etmiyor. Kabaca ogretmenlerin durumu bu hak aramadan haberimiz yok. Hatta extrayi birak biz elimizdeki haklara sahip cikamiyoruz. Uzun lafin kisasi egitim sisteminden bi cacik olmaz biz ogretmenlerdende bi cacik olmaz. Kimse kusura bakmasin

Re: Ynt: yorumsuz

akoluacik' Alıntı:
Biz ogretmenler olarak herseyi hakediyoruz. İki senesi dolmamis bir ogretmen olarak bunu cozdum. En basitinden rotasyon. Atandigim gunden beri rotasyondan bahsediliyor. Bastakilerden ses yok sadece taslak ama ogretmenler durmadan rotasyon nolcak diye sorup duruyor ayiptir soylemesi eşeğin aklina karpuz kabugu dusuruyor. Sonra zamanla bastan rostasyon olmasin diyen bari ilk ilce icinde sonra il sonra bolge icinde olsun bari diyerek beklentilerini dusuruyor. Sonrada olunca zaten psikolojikmen hazir oluyor itiraz etmiyor. Kabaca ogretmenlerin durumu bu hak aramadan haberimiz yok. Hatta extrayi birak biz elimizdeki haklara sahip cikamiyoruz. Uzun lafin kisasi egitim sisteminden bi cacik olmaz biz ogretmenlerdende bi cacik olmaz. Kimse kusura bakmasin
Katılıyorum her hak kaybını normal karşılıyor çoğumuz
o kadar ki yani yakinda maaslarimiz düşse, zaten çok alıyorduk diyen olur eminim

Maaşından memnun olup ekders için takla atanları anlamakta güçlük çekiyorum. :sleep:

Re: Ynt: yorumsuz

Valla bize de yüksek bi zam gelmezse hiç iyi olmayacak

bizim 75 adı altında verdikleri 50 küsür lirayı her seferinde söyleye söyleye bitiremediler. akademisyenlere hakkettikleri zammı verdiler ama bize vermezler yetkili sendikamız sağolsun. :-1:

akoluacik' Alıntı:
+1

s_kajmeran' Alıntı:
Haklarıdır... Sonuna kadar destek... Teknisyenden az alan akademisyenlere zam zaruridir... Eleştirilecek yanı yok...

Ne kadar aliyorlardi ki? Öğretmenlerden az mı?

eridim' Alıntı:
s_kajmeran' Alıntı:

Ne kadar aliyorlardi ki? Öğretmenlerden az mı?
Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde Oyp ile yeni atanmış araştırma görevlisi 3.200 lira alıyor.

@keplir hocam bölgsel tazminat vs var bu arada... 2400Tl alıyor bulunduğum yerdeki araştırma görevlileri...

bu kadroların çoğunda merkezi sınav yok, mülakatla araştırma görevlisi, öğretim üyesi seçiliyor... sizce ne kadar doğru? ek derslerle yrd. doç. kadroları 4000'i rahat alıyor.

İsterse 1000lira alsinlar onemli olan adam yerine konmayi basardiklari

s_kajmeran' Alıntı:
@keplir hocam bölgsel tazminat vs var bu arada... 2400Tl alıyor bulunduğum yerdeki araştırma görevlileri...

Doğrudur hocam, belki bunun icinde sınav görevi, döner sermaye (açık öğretim) olabilir.

bir öğretmen bir araştırma görevlisinden daha az mı çalışıyor. bir öğretmen kaç saat derse giriyor bir de araştırma görevlisi kaç saat derse giriyor. araştırma görevlisi ne iş yapıyor. daha doğrusu üniversitelerin milli eğitim okullarından ne farkı var. şimdiye kadar bu üniversiteler ne üretmişler yalandan tez yazarak ünvan atlamaktan başka hiç bir işleri yok. bizde en az derse giren öğretmen bile üniversite hocalarından daha çok derse girer

"Bize iki bayram yaşatın diye araştırma görevlilerinden mesaj geldi. Kendi ilim adamlarına sahip çıkamayan bir ülke geleceğe damga vuramaz, sahip çıkamaz."

Davutoğlunun kıçını öğretmenlerle zam pazarlığı sırasında görecez...

İnşallah o da 1 kuruş artışın maliyeti 1x600.000 öğretmen demez

Burada asıl ince nokta başbakanın da akademisyen kökenli oluşu... Neden ince peki? Öğretmenlerden birisinin başbakan olduğunu düşünebiliyormusunuz? Sizce aynı şekilde bizlerin haklarını kollar mı? Kusura bakmayın ama hiç sanmıyorum :( :(

refah, huzur ve mutluluk içinde yaşayabileceği geliri herkes alsın, herkes kazansın. her kesimin yaptığı iş önemli ve gereklidir. araştırma görevlileri ve akademisyen kadronun maaşlarında iyileştirilmeye gidilmesi gerekliydi. daha önceden de bu konuda çalışmaların olduğu basına yansımıştı. başbakan Davutoğlu olduğu için açıklamak O'na düştü. istese hasıraltı da ederdi, o kaynağı başka bi yere de aktarırdı o da başka. bence maaşlarda yapılan zamlar gerekliydi ve güzel bi iş yapıldı. akademisyenler adına ve milletimizin yararı adına sevindim. iktidar bence bu konuda doğru ama gecikmiş bi iş yaptı ve bence teşekkürü haketti. bana akademisyenlere hayırlı olsun demek düşer; hayırlı olsun! :)

Geri