yoksa yunanistan gibi oluruz..

Kodla Büyü
Kardeş başbakan haklı derdim amaaaaaa...
şoföründen danışmanına kadar %35 ten % 150 ye kadar zam yap (bu 3 ay içinde) sonrada gel memura yunanistana benzeriz de.
Sen lidersin . önce taşın altına elini sen koyacaksın fedakarlık yapacaksınki bizde değil %3 , 1 ini bile feda olsun diycez ama.

vay be,
içimden öyle şeyler yazmak geçiyor ki buralara be yazabilirim ne de sığdırabilirim.
yetim hakkı, kul hakkı, Allah, Allah diye gelip bizi yediniz bitirdiniz.
Vergilere o kadar alıştık ki sesimiz soluğumuzu kestiniz.
Sesi soluğu çıkanlarında seslerini kestiniz.

Bu kadar kişinin hakkını nasıl ödeyeceksiniz.
Ben hakkımı helal etmiyorum arkadaş...

önce taşın altına elini sen koyacaksın fedakarlık yapacaksınki bizde değil %3 , 1 ini bile feda olsun diycez ama.
hmp.gif

S&P ye posta koyan kendisi değil miydi? Ekonomi çok iyi diye. %4 den fazlası ekonomiyi tepe taklak ediyormuş Yunanistan gibi olurmuşuz. 2850$ yani 5100 küsür tl keşke Yunanistan gibi olsak.

Eğitim öğretmenlere bırakılamayacak kadar önemli bir iştir.İşler umduğunuz gibi gitmez de elinize yüzünüze bulaştırırsanız,mesuliyeti öğretmenlere bırakabilirsiniz.
hmp.gif

hükümete hiç kızmayın boşu boşuna asıl suç bizde... böyle güdülmeye hazır koyunlar olduktan sonra çoookkkk yünümüzden sütümüzden yararlanırlar....

Yunanistan gibiymiş. Peah. En sağlam ekonomiyiz diyenler demek sizi öğretmenler batıracak öyle mi?

10 yıldır tek başına iktidar olan ve Yunanistan olmak durumuna getirenlerin vicdanen sorumluluk duymadığı bir ülkede halk enkazdan başka bişey değildir!

şimdiye kadar hep böyle oldu. eczacıyı karşılarına aldıklarında bunlar çok kazanıyor dediler. doktoru karşılarına aldıklarında bunlar tam gün çalışmıyor dediler. kimi karşılarına aldılarsa hep diğer tarafa oynadılar. bundan sonra birşey çıkmaz alın 3+3 halinize şükredin kafası atarsa devletin eğitimde işine der özelleştirir. örnek tiyatrocular.... üstüne 16 nisanda çıkan özelleştirme kanununa göre mahkeme iptal ederse bakanlar kurulunun dediği oluyor. şimdiden 12 eylül'ünüz hayırlı olsun nede olsa kenan paşa yargılanıyor.

Aslanı kediye, eğitimliyi cahile kırdırma projesidir bu...

Hakkını alamayanlar kendisinden hesap sormasın diye,
“Bak şunlar senden fazla alıyor” diye hedef göstermektir.
“Sen az kazandığına itiraz etme, onunkini de indirelim” demektir.
Refahı paylaştıracağına, yoksulluğu paylaşmayı doğruymuş gibi göstermektir.

Kendi suçunu örtbas etmek için, suçlu yaratma projesidir...
Hekimlerin durup dururken başına gelen budur.
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/13597438.asp

her sene bir sürü makam arabası al.. gittiğin her yere çiftte makam arabası ile koruma ordusuyla git ..
meclisteki 550 kişiye audi makam arabası al..
anadolunun en ücra köşesinde bile en kıytırık müdürlüğe bile koruma+şoförle birlikte makam arabası tahsis et..
meclistekilere 3-4 saat içinde bir sürü zam yap...
ihtiyacı olana da olmayana da kömür dağıt ..
heyyy kuzum geçeceksin bu yunan ayaklarını..
eğer yunanlılar gibi olmayacaksak önce sizlerden başlamak lazım..
hani ne demişler..
ayranı yok içmeye tahteravanla gider bilmem nereye..
yunan gibi olacaksak ne bu tahteravan..

Ülke Yunanistan gibi olursa, acaba siz siyasetçilerimiz, onlar gibi olur musunuz? Milletvekili ve bakan maaşlarını kesilmesine razı olur musunuz acaba?

teksen' Alıntı:
Aslanı kediye, eğitimliyi cahile kırdırma projesidir bu...

Hakkını alamayanlar kendisinden hesap sormasın diye,
“Bak şunlar senden fazla alıyor” diye hedef göstermektir.
“Sen az kazandığına itiraz etme, onunkini de indirelim” demektir.
Refahı paylaştıracağına, yoksulluğu paylaşmayı doğruymuş gibi göstermektir.

Kendi suçunu örtbas etmek için, suçlu yaratma projesidir...
Hekimlerin durup dururken başına gelen budur.
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/13597438.asp
:+1:

bence farklı bir teklifle gitmek lazım,
3+3 zam değil kesinti istiyoruz diyelim bizden alıp alıp milletvekillerine verin diyelim.
küçük bir yüz kızarması olurmu acaba?

celikumit' Alıntı:
bence farklı bir teklifle gitmek lazım,
3+3 zam değil kesinti istiyoruz diyelim bizden alıp alıp milletvekillerine verin diyelim.
küçük bir yüz kızarması olurmu acaba?

Hiçbirşey olmaz, onlarda olmadığı gibi onlara oy veren halktada olmaz. Bu baharda 30 ağaç daha diktim 200 ağaca yaklaştı, tavuk sayısınıda(hindi, ördek vs vs.) 70e yaklaştı. 2 katlı evimin yapımınada başlamışım oh, Bu vakitten sonra bana birşey olmaz nasılsa, oy veren akpliler düşünsün hatta sürünsünler :mrgreen:

1944 japonyada 1. dünya savaşından sonra başbakan ülke toparlanana kadar üzerime yeni bir kıyafet almayacağım dedi.
2011 yine aynı ülkenin başbakanı japonya depremi ve tsunami nin ardından kendi maaşından vazgeçip ülke ekonomisine katkıda bulunmaya çalıştı.
işte böyle bir başbakanım olsaydı zamsız yıllarca çalışmaya razı olurdum.

seyduna' Alıntı:
Kardeş başbakan haklı derdim amaaaaaa...
şoföründen danışmanına kadar %35 ten % 150 ye kadar zam yap (bu 3 ay içinde) sonrada gel memura yunanistana benzeriz de.
Sen lidersin . önce taşın altına elini sen koyacaksın fedakarlık yapacaksınki bizde değil %3 , 1 ini bile feda olsun diycez ama.

:+1:

neyzen tevfik ne güzel dile getirmiş mecnun şiirini...

son mısra özellikle çok güzel

VERİRSE VERİR VERMEZSE LEYLAYI DA...

Yunanistan gibi olalım başlığı vardı memurlar da. yunan öğretmenlerin maaşı 5100 tl civarı.

ekonomi çok iyiye gidiyor diyenlere kapak olsun. ayrıca bu adamların dindar olduklarını söyleyenlerede soruyorum
milletvekillerine gelince %100 zam yapabilen bir hükümetin, memura gelince bu şekilde konuşmasının dinle, imanla, vicdanla ne alakası var.

Zizu_' Alıntı:
vay be,
içimden öyle şeyler yazmak geçiyor ki buralara be yazabilirim ne de sığdırabilirim.
yetim hakkı, kul hakkı, Allah, Allah diye gelip bizi yediniz bitirdiniz.
Vergilere o kadar alıştık ki sesimiz soluğumuzu kestiniz.
Sesi soluğu çıkanlarında seslerini kestiniz.

Bu kadar kişinin hakkını nasıl ödeyeceksiniz.
Ben hakkımı helal etmiyorum arkadaş...
:++:

maliye bakanı zam ne olursa olsun enflasyonun altında kalırsa farkını vereceğiz diyor... sayın boş boş bakan, enflasyonu geçmeyen zammın bize ne faydası var bunu hiç düşündünüz mü? bu işi bilmiyorsanız orada ne işiniz var? sanki doğru bir iş yapıyormuş gibide anlatıyorsun...

bana %3 zam yap enflasyonda %3 olsun ozaman elde ettiğim gelir "0"... bunu sende adın gibi biliyorsun... neymiş %1 lik bir artış 1 milyar lira yük getiriyormuş... her işi dolarla anlatırken neden buraya gelince TL konuşuyorsun? tabi TL olunca işin içine milyar lafı girecek ve çok gözükecek değil mi? yemezler canım başka kapıya...

şu anki yıllık enflasyon bile %3 ün üzerindeyken gelip %3 dersen ozaman mallığın daniskasını yapmış olursun... ilk altı ay %5 yıllıkta %10 altında gelecek her zam sizin %10 luk oy kaybetmeniz demektir haberiniz ola...

göz göre göre bu kadar adamı salak yerine koymayın bari kardeşim ya! ne yunanistanından bahsediyorsun, yunanistan gibi olmak istemiyorsan kısılacak bi ton yer vardı. bula bula memurun 3 kuruş zammına mı gücünüz yetti. yazıklar olsun.

bana zam yapacak kaynak bulamıyorsan benim kaynağımla süt dağıtma, tablet dağıtma, akıllı tahta getirme, millet vekillerine %60-70 zam yapma, polise subaydana torpil geçme. ya da önce maaşıma adam gibi zam yap, eködememi ver sonra istersen şerbet dağıt.

Geri